طراحی یک واحد صنعتی

طراحی یک واحد صنعتی

• مجموع رای دهندگان
    10
  • نظرسنجی بسته .

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببخشيد كه اينو مگم اما اختلاف محاسبات تا عمل خيلي هم كم نيست
بعنوان نمونه در خالص سازي متانول
خوراك ورودي به برج و محصول به صورت زير هست
http://www.img98.com/images/92ubzcit4k8htw0vcn3j.bmp
اگه از روش short cut distillation استفاده بشه تعداد سينيها رو 12 تا حساب ميكنه اما تو عمل فكر ميكنيد چند تا سيني داره
85 تا سيني!

من فکر میکنم احتمالا در واقعیت این برج در حال کار کردن با min reflux ratioi است.
در این مورد اطلاعی دارید؟

با داده های شما من این کار رو انجام دادم با حداقل ریفلاکس 84 سینی و با ریفلاکس معمول 1.5 برابر همون عدد 12 شما رو بدست آوردم.
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.:redface:

نکته ای هم که اینجا وجود داره. ایکون short cut یک مقادیر ابتدایی به ما میدهد. با در نظر گرفتن مابقی شرایط طراحی
به عنوان مثال max , min ارتفاع برج, اگر برامون مهم باشه و سایر پارامتر ها
این اعداد ابتدایی رو باید بهینه سازیم

R.BAHREINI

عضو جدید
من فکر میکنم احتمالا در واقعیت این برج در حال کار کردن با min reflux ratioi است.
در این مورد اطلاعی دارید؟

با داده های شما من این کار رو انجام دادم با حداقل ریفلاکس 84 سینی و با ریفلاکس معمول 1.5 برابر همون عدد 12 شما رو بدست آوردم.
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه.:redface:

نکته ای هم که اینجا وجود داره. ایکون short cut یک مقادیر ابتدایی به ما میدهد. با در نظر گرفتن مابقی شرایط طراحی
به عنوان مثال max , min ارتفاع برج, اگر برامون مهم باشه و سایر پارامتر ها
این اعداد ابتدایی رو باید بهینه سازیم
اين يه قسمت pfd واحد هست و همنطور كه ميبينيد ريفلاكس در min نيست و reflux ratio حدود 1.9 هست
دماي ريفلاكس در حالت subcoold هست و نه در T sat
و اما علت بالا بودن تعداد سيني ها شايد بعلت كاهش ميزان ناخالصي ها ( اتانول ) در محصول بالاي برج باشه كه بايد در حد 10 ppm باشه
http://www.img98.com/images/kf7yopwnkx1uj31pymv.bmp

saatchi

عضو جدید
سلام
ببخشيد كه اينو مگم اما اختلاف محاسبات تا عمل خيلي هم كم نيست
بعنوان نمونه در خالص سازي متانول
خوراك ورودي به برج و محصول به صورت زير هست
http://www.img98.com/images/92ubzcit4k8htw0vcn3j.bmp
اگه از روش short cut distillation استفاده بشه تعداد سينيها رو 12 تا حساب ميكنه اما تو عمل فكر ميكنيد چند تا سيني داره
85 تا سيني!

سلام
علت این مقدار اختلاف در بسیاری از اوقات بازدهی سینی شما احتمالا در short cut distillation بازدهی سینی رو 100 گرفتین.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين يه قسمت pfd واحد هست و همنطور كه ميبينيد ريفلاكس در min نيست و reflux ratio حدود 1.9 هست
دماي ريفلاكس در حالت subcoold هست و نه در T sat
و اما علت بالا بودن تعداد سيني ها شايد بعلت كاهش ميزان ناخالصي ها ( اتانول ) در محصول بالاي برج باشه كه بايد در حد 10 ppm باشه
http://www.img98.com/images/kf7yopwnkx1uj31pymv.bmp

این هم امکانش هست
ولی من امتحان کردم اینقدر تعداد سینی ها رو زیاد نمیکنه, حدود 40 تا که با توجه به صحبت saatchi عزیز, راندمان رو تاثیر بدیم خوب تعداد سینی ها بیشتر میشه!!

یک سوال: این برج از ابتدا برای همین منظور طراحی شده؟

یک سوال دیگه: چرا فشار بالای برج ( محصول) از از پایین برج بیشتره؟!!!!!:surprised:

R.BAHREINI

عضو جدید
این هم امکانش هست
ولی من امتحان کردم اینقدر تعداد سینی ها رو زیاد نمیکنه, حدود 40 تا که با توجه به صحبت saatchi عزیز, راندمان رو تاثیر بدیم خوب تعداد سینی ها بیشتر میشه!!

یک سوال: این برج از ابتدا برای همین منظور طراحی شده؟

یک سوال دیگه: چرا فشار بالای برج ( محصول) از از پایین برج بیشتره؟!!!!!:surprised:

در خصوص سوال اول بايد بگم بله البته اين رو در نظر داشته باشيد كه برجها معمولا براي شرايط 100% طراحي نميشن بعنوان مثال اگه براي همين برج فلو خوراك رو 20 درصد زياد كنيم با توجه به Heat load كندانسور و ريبويلر تعداد سينيها زياد ميشه

در مورد سوال دوم فشار بالاي برج كمتر از پايين هست P 85 =1.22 و P 1 = 1.74 هست .

آخرین ویرایش:

pegi100

عضو
البته اين رو در نظر داشته باشيد كه برجها معمولا براي شرايط 100% طراحي نميشن بعنوان مثال اگه براي همين برج فلو خوراك رو 20 درصد زياد كنيم با توجه به Heat load كندانسور و ريبويلر تعداد سينيها زياد ميشه
ولی اصولا برجها با MAX FLOODING طراحی میشن و باید در نظر داشت که باید در محدوده عملیاتی برج کارکر.مسلما این موضوع رو در طراحی اولیه در نظر گرفتن.

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در خصوص سوال اول بايد بگم بله البته اين رو در نظر داشته باشيد كه برجها معمولا براي شرايط 100% طراحي نميشن بعنوان مثال اگه براي همين برج فلو خوراك رو 20 درصد زياد كنيم با توجه به Heat load كندانسور و ريبويلر تعداد سينيها زياد ميشه

در مورد سوال دوم فشار بالاي برج كمتر از پايين هست P 85 =1.22 و P 1 = 1.74 هست .

در این مورد که حرفی نیست
منظور من بیشتر این بود که آیا از اول برای همین طراحی شده ( یا برای خوراک دیگه ای بوده و الان کاربریش عوض شده) یا اینکه برا یخوراک های متنوع طراحی شده ( چند منظوره میباشد؟)
این برج برای چه واحدیه مهندس؟

حق با شما است
pfd رو ندیده بودم:redface: از روی جدول که نگاه میکردم فشار محصول رو 8.5 دیدم;)

R.BAHREINI

عضو جدید
در این مورد که حرفی نیست
منظور من بیشتر این بود که آیا از اول برای همین طراحی شده ( یا برای خوراک دیگه ای بوده و الان کاربریش عوض شده) یا اینکه برا یخوراک های متنوع طراحی شده ( چند منظوره میباشد؟)

حق با شما است

خانم مهندس برج يك منظوره هست و براي تقطير متانول مورد استفاده قرار ميگيره

saatchi

عضو جدید
در این مورد که حرفی نیست

حق با شما است
با سلام
فکر کنم اگر فایل شبیه سازیتونو رومیمه می کردین خیلی مفیدنر بود.
یکی از دلایلی که باعث افزایش طول برج است خطای مهندسی است این ضریب در کشورهای صنعتی با توجه به واحد بین 1.2 تا 1.4 اما در ایران حدود 1.7 تا 1.8 و در کشورهایی چون هند هم حدود 2 درنظرگرفته می شه.;)

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
فکر کنم اگر فایل شبیه سازیتونو رومیمه می کردین خیلی مفیدنر بود.
یکی از دلایلی که باعث افزایش طول برج است خطای مهندسی است این ضریب در کشورهای صنعتی با توجه به واحد بین 1.2 تا 1.4 اما در ایران حدود 1.7 تا 1.8!!!!!! و در کشورهایی چون هند هم حدود 2 درنظرگرفته می شه.;)

شبیه سازی خاصی انجام ندادم] همون قسمت shortcut فقط انجام دادم
راستش save هم نکردم ولی اگه بخواهید و نیاز باشه میتونم دوباره انجام بدمش و بذارم;)

saatchi

عضو جدید
شبیه سازی خاصی انجام ندادم] همون قسمت shortcut فقط انجام دادم
راستش save هم نکردم ولی اگه بخواهید و نیاز باشه میتونم دوباره انجام بدمش و بذارم;)
فکر کنم با توجه به اینکه حدودا آمده ایم تا این کار رو شروع کنیم دیگه وقتش باشه یک سری تمرین کلی درمورد همکاری آن لاین با همدیگه داشته باشیم منم از این لحاظ گفتم فایلش بذارین همه در این کار مشارکت کنن
:)

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه .فرض کنید میخواید یه برج رو به صورت detail برای یه پلنت طراحی کنید بازده سینی رو چند می گیرید؟آیا نیازه که بازده دقیق رو از شرکت سازنده tray استعلام کرد؟تا جایی که من دیدم در دیتاشیتها برج سایز شده و تعداد سینیها محاسبه شده ولی وقتی دیتا شیت میاد دست سازنده نهایی کردن سایز و تعداد سینیها (گارانتی پروسسی) به عهده سازنده گذاشته شده واقعاً بازده سینی از یک شرکت به شرکت دیگه متفاوته که روی طراحی اثر بذاره؟بازده رو تو طراحی چند می گیریدکه بشه بهش اعتماد کرد .

saatchi

عضو جدید
یه سوال دیگه .فرض کنید میخواید یه برج رو به صورت detail برای یه پلنت طراحی کنید بازده سینی رو چند می گیرید؟آیا نیازه که بازده دقیق رو از شرکت سازنده tray استعلام کرد؟تا جایی که من دیدم در دیتاشیتها برج سایز شده و تعداد سینیها محاسبه شده ولی وقتی دیتا شیت میاد دست سازنده نهایی کردن سایز و تعداد سینیها (گارانتی پروسسی) به عهده سازنده گذاشته شده واقعاً بازده سینی از یک شرکت به شرکت دیگه متفاوته که روی طراحی اثر بذاره؟بازده رو تو طراحی چند می گیریدکه بشه بهش اعتماد کرد .
اگر پاسخ دادن با این سول ساده بود الان ما هم جزو لایسنسورهای بزرگ بودیم:cry:
متاسفانه این مساله بسیارپیچیده و نیازمند تجربه است. یعنی باید از تجربه واحدهای مشابه کمک گرفت. نمیشه یک ستون صد متری رو نصب کرد و در روز start up بگی ببخشید 10 تا سینیش کمه!
به همین دلیل گاهی شرکت سازنده به خرج خودش یک سری سیستم های نمونه گیری روی واحدهایی که طراحی کرده نصب می کنه تانتایج تجربی طراحیشو داشته باشه البته اگر هیچ داده ای موجود نباشه معمولا در پایلوت ها مقدار بازده سینی هارو محاسبه می کنن

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم با توجه به اینکه حدودا آمده ایم تا این کار رو شروع کنیم دیگه وقتش باشه یک سری تمرین کلی درمورد همکاری آن لاین با همدیگه داشته باشیم منم از این لحاظ گفتم فایلش بذارین همه در این کار مشارکت کنن
:)

ok
;)

saatchi

عضو جدید
راستش من خودم هنوز دارم روي چند تا واحد ديگه هم براي شروع كار مي كنم.
در هر صورت قسمت هايي كه من مي تونيم در مجموعه كمك كنم با توجه به سوابقم تقريبا مشخص پيشنهاد مي كنم زمينه هايي رو كه هر كدوم از دوستان فكر مي كنن در اون ها توانايي قابل قبول دارن و يا علا قه دارم در اون زمينه فعاليت كنن را مشخص كنن.
در ضمن زمينه هاي كلي مورد نياز از نظر من شامل : 1- طراحي كليات و مفاهيم واحد 2- طراحي برج ها 3- شبيه سازي برج ها 4- طراحي مبدل ها و كولرها و .... 5- وارد نمودن تمامي دستگاه ها در محيط استاتيك شبيه سازي 5- طراحي سيستم كنترل 6- وارد نمودن طراحي انجام شده در محيط ديناميك 7- تست واحد طراحي شده

البته پيش از شروع بايد تعيين نمود در هر قسمت چه ميزان از طراحي به صورت دستي و چه ميزان به كمك نرم افزار خواهد بود و آيا نياز است كه گاها بعضي از طراحي به هر دو صورت انجام پذيرد يا خير
همچنين آناليزهاي ريسك هم در پاره اي از قسمت ها مي تواند مورد نياز باشد
لطفا در صورتي كه نظري در مورد اين ساختار كاري داريد در اسرع وقت بدهيد
با تشكر
ما که هر چی منتظر شدیم کسی پیش قدم نشد!:w46:
هیچ کسی هم این نظرات رو نقد نکرد:w13:
و توی این مراحل مجبور به مطالعه برای تکمیل بیشتر ایده نشدیم:w10:
هیچ کسم داوطلب برعهده گرفتن این مراحل هنوز نشده :w29::w28:آخرش اینکه اشتباه کاری رو انجام می دیم و با کمک بقیه اصلاحش می کنیم :w32: از قبول مسوولیت نترسین دوستان:w45:
خوب با تمام این اوصاف فکر می کنم تا 18 بهمن گروه های کاری و 24 بهمن کیس مورد نظر رو نهایی کنیم خوب باشه : :w34:

منم خودم در زمینه های شبیه سازی و کلیات انجام کار هرکاری از دستم بربیاد انجام می دم:w18::w08:

یادتون نره یه بخش مهمی ار این کار آموزش مهارتهای مورد نیاز به همدیگس:w23::w31:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر پاسخ دادن با این سول ساده بود الان ما هم جزو لایسنسورهای بزرگ بودیم:cry:
متاسفانه این مساله بسیارپیچیده و نیازمند تجربه است. یعنی باید از تجربه واحدهای مشابه کمک گرفت. نمیشه یک ستون صد متری رو نصب کرد و در روز start up بگی ببخشید 10 تا سینیش کمه!
به همین دلیل گاهی شرکت سازنده به خرج خودش یک سری سیستم های نمونه گیری روی واحدهایی که طراحی کرده نصب می کنه تانتایج تجربی طراحیشو داشته باشه البته اگر هیچ داده ای موجود نباشه معمولا در پایلوت ها مقدار بازده سینی هارو محاسبه می کنن

حق با saatchi عزیزه
برای ما هنوز زوده

ولی به نظرم طراح های حرفهای که با شرکت ها یسازنده مختلف هم آشنایی دارند, با توجه به تجربیاتشون و کار سازنده مد نظر و نوع سینی ای که انتخاب میکنند تا حد خوبی میتوانند بازده رو تعیین کنند و تخمینی از ابعاد برج در ذهنشون داشته باشند( برای طراحی مابقی پلنت و جانمایی و ...)

البته در عملیات واحد یک سری روابط برای تعیین راندمان سینی ها هم داشتیم، ولی این که تا چه حد جوابگوی نیاز صنعتی باشه، تجربه ای ندارم:redface:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که هر چی منتظر شدیم کسی پیش قدم نشد!:w46:
هیچ کسی هم این نظرات رو نقد نکرد:w13:
و توی این مراحل مجبور به مطالعه برای تکمیل بیشتر ایده نشدیم:w10:
هیچ کسم داوطلب برعهده گرفتن این مراحل هنوز نشده :w29::w28:آخرش اینکه اشتباه کاری رو انجام می دیم و با کمک بقیه اصلاحش می کنیم :w32: از قبول مسوولیت نترسین دوستان:w45:
خوب با تمام این اوصاف فکر می کنم تا 18 بهمن گروه های کاری و 24 بهمن کیس مورد نظر رو نهایی کنیم خوب باشه : :w34:

منم خودم در زمینه های شبیه سازی و کلیات انجام کار هرکاری از دستم بربیاد انجام می دم:w18::w08:

یادتون نره یه بخش مهمی ار این کار آموزش مهارتهای مورد نیاز به همدیگس:w23::w31:

مهندس!!
من که جواب دادم
در قسمت شبیه سازی و طراحی دستگاه ها هم اعلام امدگی کردم;)

منم موافقم , طرح رو نهایی کنیم و برای هر مرحله زمان تعیین کنیم
این جوری منظم تر پیش میره

مطمنا از همدیگه چیز های زیادی یاد میگیرم;)

saatchi

عضو جدید
مهندس!!
من که جواب دادم
در قسمت شبیه سازی و طراحی دستگاه ها هم اعلام امدگی کردم;)

منم موافقم , طرح رو نهایی کنیم و برای هر مرحله زمان تعیین کنیم
این جوری منظم تر پیش میره

مطمنا از همدیگه چیز های زیادی یاد میگیرم;)
شما لطف دارین:w27: اما از این بند ها تا الان معلوم نیست هر بند رو چه کسی انجام میده اگر دوستان لطف کنن و بندهاشونو مشخص کنن ممنون میشم.:w36:
در ضمن یک خواهشیم دارم به من نگین مهندس:sweatdrop: بازم ممنون از شما:w27:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما لطف دارین:w27: اما از این بند ها تا الان معلوم نیست هر بند رو چه کسی انجام میده اگر دوستان لطف کنن و بندهاشونو مشخص کنن ممنون میشم.:w36:
در ضمن یک خواهشیم دارم به من نگین مهندس:sweatdrop: بازم ممنون از شما:w27:

چشم
ولی اونوقت چی بگم؟:w20::w05:
دکتر؟ :w16::whistle:
;)

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین الان به یک سایت جالب برخورد کردم، حتما سر بزنید

سایت

بخش مهندسی شیمی

قسمت مربوط به سایزینگ
http://www.edasolutions.com/old/Groups/Tech/EquipSizingCalcs.htm

البته از این سایت های محاسبه گر کم نیست (البته یک قسمت این سایت به این قضیه اختصاص داره) ولی به نظرم این یکی خیلی خوب اومد.
کار محاسبات انجام میده.
نمونه دیتا شیت ها رو میتونید اینجا پیدا کنید, سایت انواع استانداردها و....
خودم هنوز کامل نگاهش نکردم.
امیدوارم به دردتون بخوره;)

designchem

کاربر ممتاز
جناب مهندس به نظر من حتی لازم نیست کسی کاری رو قبلاً انجام داده باشه بالاخره مهندسی گفتن ;) آقا شما بگو فقط چه کار کنیم باورتون نمیشه من هیچ وقت کلمه نه در قبال کاری که ازم خواسته میشه نمیگم (البته خیلی هم خوب نیستا)یه مدت شب و روزم یکی میشه شبا خواب پروژه رو می بینم آخرش میبینم که نه انگار اشتباه کردم:D

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب مهندس به نظر من حتی لازم نیست کسی کاری رو قبلاً انجام داده باشه بالاخره مهندسی گفتن ;) آقا شما بگو فقط چه کار کنیم باورتون نمیشه من هیچ وقت کلمه نه در قبال کاری که ازم خواسته میشه نمیگم (البته خیلی هم خوب نیستا)یه مدت شب و روزم یکی میشه شبا خواب پروژه رو می بینم آخرش میبینم که نه انگار اشتباه کردم:D

کاملا باهات موافقم;)
چیزی نیست که نشه یادش گرفت.
در تایید حرفت نسترن جان یک چیزی تعریف کنم

اینجا یک مهندس داریم حدود 70 یا 80 سالشه
اولا که اومده بودم فکر میکردم مهندس مکانیکند, بعدا فهمیدم مهندس برق هستند
در زمینه جفتش هم کار میکنه
بچه ها باورتون نمیشه, یک چیزیه این مرد
شده باهم درباره پروسس فرایند هم صحبت کردیم!!!

هنوزم که هنوزم کلاسای جدید میره, کتابای جدید میخونه
اصلا این شخص رو میبینم کلی حال میکنم

هدفم از این حرفا این بود, هرچی رو ادم بخواد میتونه یاد بگیره, هیچ محدودین زمان هم نداره

ولی تجربه یک فرد متخصص رو اگه در کنارمون داشته باشیم این پروسه یادگیری سریعتر و هدفمند تره جلو میره.
در ضمن اینکه دید رو نسبت به فرایند بازتر میکنه
تا ادم خودش بخواد حدس و خطا پیش بره.

من فکر کنم منظور saatchi غزیز هم همین بود.
نه اینکه ما نتونیم.
بعضی از قسمت های کار ( به خصوص در بخش طراحی) نیاز به یک دید مهندسی و اطلاعاتی داره که تنها از طریق تجربه بدسن می ایند. جایی مکتوب پیداشون نمیشه کرد.
باید در کنار این افراد کار کنیم تا به اون دید مهندسی و تجربه لازم برسم;)

چه قدر حرف زدم:surprised:
شرمنده دیگه:redface:

saatchi

عضو جدید
کاملا باهات موافقم;)
چیزی نیست که نشه یادش گرفت.
در تایید حرفت نسترن جان یک چیزی تعریف کنم

اینجا یک مهندس داریم حدود 70 یا 80 سالشه
اولا که اومده بودم فکر میکردم مهندس مکانیکند, بعدا فهمیدم مهندس برق هستند
در زمینه جفتش هم کار میکنه
بچه ها باورتون نمیشه, یک چیزیه این مرد
شده باهم درباره پروسس فرایند هم صحبت کردیم!!!

هنوزم که هنوزم کلاسای جدید میره, کتابای جدید میخونه
اصلا این شخص رو میبینم کلی حال میکنم

هدفم از این حرفا این بود, هرچی رو ادم بخواد میتونه یاد بگیره, هیچ محدودین زمان هم نداره

ولی تجربه یک فرد متخصص رو اگه در کنارمون داشته باشیم این پروسه یادگیری سریعتر و هدفمند تره جلو میره.
در ضمن اینکه دید رو نسبت به فرایند بازتر میکنه
تا ادم خودش بخواد حدس و خطا پیش بره.

من فکر کنم منظور saatchi غزیز هم همین بود.
نه اینکه ما نتونیم.
بعضی از قسمت های کار ( به خصوص در بخش طراحی) نیاز به یک دید مهندسی و اطلاعاتی داره که تنها از طریق تجربه بدسن می ایند. جایی مکتوب پیداشون نمیشه کرد.
باید در کنار این افراد کار کنیم تا به اون دید مهندسی و تجربه لازم برسم;)

چه قدر حرف زدم:surprised:
شرمنده دیگه:redface:

من فکر می کنم این طوری که یک یا دو نفر چیزی بگن پیشرفت خوبی نکنیم، اگر هر کسی مسوول یک بخشی باشی و بعد برای پیشبرد مشکلاتش منبع و راه حل بخواد و کمک بگیره اولا اون کار رو خوب یاد می گیره ثانیا توانیی کارهای گروهیش بالا می ره و از همه مهمتر تواناییی مدیریتی خودش رو هم توسعه می ده.:smile:
البته مطمدنا ما نیاز داریم که کسی رو هم که دارای تجربیات قابل توجهی باشه رو هم در بعضی جاهای حساس ازش استفاده کنیم که اونم پیدا می شه :)

designchem

کاربر ممتاز
راستش من خودم هنوز دارم روي چند تا واحد ديگه هم براي شروع كار مي كنم.
در هر صورت قسمت هايي كه من مي تونيم در مجموعه كمك كنم با توجه به سوابقم تقريبا مشخص پيشنهاد مي كنم زمينه هايي رو كه هر كدوم از دوستان فكر مي كنن در اون ها توانايي قابل قبول دارن و يا علا قه دارم در اون زمينه فعاليت كنن را مشخص كنن.
در ضمن زمينه هاي كلي مورد نياز از نظر من شامل : 1- طراحي كليات و مفاهيم واحد 2- طراحي برج ها 3- شبيه سازي برج ها 4- طراحي مبدل ها و كولرها و .... 5- وارد نمودن تمامي دستگاه ها در محيط استاتيك شبيه سازي 5- طراحي سيستم كنترل 6- وارد نمودن طراحي انجام شده در محيط ديناميك 7- تست واحد طراحي شده

البته پيش از شروع بايد تعيين نمود در هر قسمت چه ميزان از طراحي به صورت دستي و چه ميزان به كمك نرم افزار خواهد بود و آيا نياز است كه گاها بعضي از طراحي به هر دو صورت انجام پذيرد يا خير
همچنين آناليزهاي ريسك هم در پاره اي از قسمت ها مي تواند مورد نياز باشد
لطفا در صورتي كه نظري در مورد اين ساختار كاري داريد در اسرع وقت بدهيد
با تشكر
آقا زود باشید دیگه البته بهتون حق میدم هماهنگ کردن یکم سخته ولی یه پیشنهاد مسئولیت به عهده گرفتن به صورت این تقسین بندی نباشه البته این طوری حرفه ای تره که یکی مثلاً فقط طراحی مبدل انجام بده ولی چون هدف افزایش تجربه است بهتره تقسیم کنیم مثلاً یه نفر هم یه پمپ طراحی کنه هم یه مبدل تو طراحی که میشه یا حتی دو نفر یه تجهیز رو طراحی کنند و نتایجشون رو باهم مقایسه کنند.فعلاً طراحی تجهیزات رو شروع کنیم تا کسی که مسئول شبیه سازیه خوابش نبره تا اخره پروژه الان هممون رو طراحی تجهیزات کار کنیم.
توی این PFD که گذاشتین من تا حالا air cooler کار نکردم که البته اگه به عهدم بذارین کتاب دارم یه کاریش میکنم.طراحی ریبویلر هم لنگ میزنم که بدم نمییاد یه دست و پنجه ای باهاش نرم کنم.
فقط یه چیزی به process discription اینpfd نیاز داریم اونم زحمتشو بکشین

saatchi

عضو جدید
آقا زود باشید دیگه البته بهتون حق میدم هماهنگ کردن یکم سخته ولی یه پیشنهاد مسئولیت به عهده گرفتن به صورت این تقسین بندی نباشه البته این طوری حرفه ای تره که یکی مثلاً فقط طراحی مبدل انجام بده ولی چون هدف افزایش تجربه است بهتره تقسیم کنیم مثلاً یه نفر هم یه پمپ طراحی کنه هم یه مبدل تو طراحی که میشه یا حتی دو نفر یه تجهیز رو طراحی کنند و نتایجشون رو باهم مقایسه کنند.فعلاً طراحی تجهیزات رو شروع کنیم تا کسی که مسئول شبیه سازیه خوابش نبره تا اخره پروژه الان هممون رو طراحی تجهیزات کار کنیم.
توی این PFD که گذاشتین من تا حالا air cooler کار نکردم که البته اگه به عهدم بذارین کتاب دارم یه کاریش میکنم.طراحی ریبویلر هم لنگ میزنم که بدم نمییاد یه دست و پنجه ای باهاش نرم کنم.
فقط یه چیزی به process discription اینpfd نیاز داریم اونم زحمتشو بکشین
من سعی می کنم حداکثر تا فردا این داده ها رو بفرستم اما فکر می کنم اگر این هارو میل کنم بهتره :w19: نظر شما چیه :w16:
من دوستانی که این چند هفته لطف داشتن رو بهشون میل خواهم زد
امیدوارم کسی رو یادم نرم که شرمنده دوستان بشم:w09:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سعی می کنم حداکثر تا فردا این داده ها رو بفرستم اما فکر می کنم اگر این هارو میل کنم بهتره :w19: نظر شما چیه :w16:

عالیه;)
من که علاقه مندم هرچه زودتر شروع کنیم
استارتش رو بزنیم بقیه مسایل رو در حین کار معلوم میکنیم و پیش میبریم
:smile:

gharachorloo

عضو جدید

خانم مهندس سلام
پس چی شد؟
ما منتظر داده ها هستیم.

saatchi

عضو جدید
خانم مهندس سلام
پس چی شد؟
ما منتظر داده ها هستیم.
:cry: ببخشييييييييييييييييييييد
راستش اطلاعات من داخل يك هارد اكسترنال بود، روز 5شنبه اين هارد دچار آسيب شد و اونو بردم به شركت گارانتي كنندش اما تا حالا اونو نتونستم دريافت كنم انگار زدن گمش كردن!:confused:
در هر صورت تا 2 حداكثر 3 روز ديگه از يكي از دوستانم دوباره فايلارو مي گيرم و مشخصات مورد نياز رو ارسال مي كنم
بازم ببخشيد:thumbsup:

بالا