به نظر شما چند درصد از دختران دوست پسر دارند !!؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تحقیقات نشان می‌دهد۸۰ درصد دختران دبیرستانی در ایران با یک پسر دوست هستند، حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطایی با بیان این مطلب در جلسه سخنرانی درخصوص چالش‌های زندگی دختران و پسران دانشجو، سازنده‌ترین و بهترین راه برای پیش برد ارتباط و علاقمندی با جنس مخالف را در ازدواج دانست و گفت: شیفتگی پسران برای ازدواج معمولاً در سن ۱۹ تا ۲۰ سالگی اتفاق می‌افتد.

مراحل ارتباط میان دختران و پسران
دکتر “محمود گلزاری” در ادامه سخنان خود، به مراحل ارتباط میان دختران و پسران اشاره کرد و گفت: مرحله اول در سنین زیر دبستان صورت می‌گیرد که گرایش به دوستی با جنس مخالف در این سن زیاد بوده و تفاوت جنسی در میان آنها وجود ندارد. وی همچنین مرحله دوم ارتباط دختران و پسران را در سن ۶ تا ۱۲ سالگی عنوان کرد و گفت: در این سنین هویت جنسی افراد شکل می‌گیرد.

وی افزود، با توجه به تحقیقاتی که در این خصوص در کشور امریکا صورت گرفته است ۹۵ درصد دختران و پسران دوستانشان از جنس خودشان هستند، به عبارت دیگر این دو جنس در سن دبستان از هم فاصله می‌گیرند. وی همچنین مرحله سوم ارتباط میان دختران و پسران را در سنین نوجوانی عنوان کرد و افزود، دختران در سن ۱۲ سالگی و پسران در سن ۱۳ تا ۱۴ سالگی گرایش شان برای ارتباط با جنس مخالف بیشتر می‌شود.

در جوامع غربیوی همچنین در ادامه سخنان خود به تشریح الگوی فرهنگ غرب پرداخت و گفت: در جوامع غربی ملاقات‌های عاشقانه امری خوب و پسندیده محسوب می‌شود و باعث ایجاد اعتماد بنفس در افراد می‌گردد اما این امر پیامدها و مشکلاتی را به همراه دارد که یکی از آنها مراقبت و جلوگیری از در سنین قبل از ۱۷ سالگی است و از ۱۷ سالگی به بعد نیز خطرات ناشی از بیماری‌های آمیزشی مانند ایدز، بارداری و… در این جوامع وجود دارد.

وی همچنین به نتایج بدست آمده در کشورهای غربی در خصوص ارتباط‌های جنسی در سنین نوجوانی پرداخت و گفت: در غرب سالیانه بیش از یک میلیون نوجوان ۱۳ تا ۱۷ ساله دختر باردار می‌شوند و سالی ۵۰۰ هزار نوزاد از این طریق متولد می‌شود و نیز سه میلیون نفر به بیماری‌های آمیزشی مبتلا می‌شوند. همه این موارد در حالی صورت می‌گیرد که در مدارس به دانش آموزان روش‌های جلوگیری از بارداری آموزش داده می‌شود.

ارتباط جنسی در ایران
دکتر گلزاری در ادامه سخنان خود افزود، در ایران ۸۰ درصد دختران دبیرستانی با یک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند که خانواده‌ها و مسئولین مدارس از این موضوع بی‌اطلاع هستند و این درحالی است که نوجوانان آگاهی کافی نسبت به این مسئله ندارند و ارتباطاتشان به ازدواج منجر نمی‌شود که این امر مطمئناً پیامدهای ناگواری را برای آنها به همراه خواهد داشت.

نامه های دختران و پسران
وی همچنین به نتایج به دست آمده در تحقیقات و پژوهش‌هایی که در این زمینه در ایران صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: در حدود ۲۰ سالی که من در این زمینه تحقیق و پژوهش انجام داده‌ام، در نامه‌هایی که از سوی ۸۵ درصد از دختران در خصوص ارتباط‌های عاشقانه دریافت کرده‌ام مربوط به سن ۱۲ تا ۲۵ سالگی بوده و ۱۵ درصد از نامه‌ها مربوط به پسران بین ۱۴ تا ۱۷ ساله است. در این میان دختران بیش از پسران آسیب پذیر بوده و با پیامدهای بیشتری در این خصوص مواجه خواهند شد.

دکتر گلزاری همچنین بر لزوم آموزش و افزایش آگاهی در بین دانش آموزان تاکید کرد و گفت: ما باید گرایش ارتباط میان دختران و پسران را امری طبیعی قلمداد کنیم و با مطالعه و تحقیق در این خصوص راهکارهای مناسبی را در چارچوب فرهنگ جامعه خود ارایه نماییم.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
واقعا 80 % !!!! خیلی زیاده
پس میشه گفت پسرا بالای 80% دوست دختر دارن .
بچه های امروزه مخصوصا دبیرستانی های الان خیلی وضعشون فرق کرده
حداقل یه دوست پسر میگیرن !! از پسرا که به دور از عقل نیست ولی دخترا نه !! قبلا دخترا خیلی با حیا تر بودن ولی الان نه !! نمیدونم شاید اونا هم حق دارند میگن پسرا با هرکس دلشون میخواد هستن ولی ما چی ؟؟
فقط اخرش دخترا بنظرم بیشتر ضربه می خورن ! منظورم بیشتر روحی هست .

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حداقل یه دوست پسر میگیرن !! از پسرا که به دور از عقل نیست ولی دخترا نه !! قبلا دخترا خیلی با حیا تر بودن ولی الان نه !! نمیدونم شاید اونا هم حق دارند میگن پسرا با هرکس دلشون میخواد هستن ولی ما چی ؟؟

آره متاسفانه منم كه خوندم اين مقاله رو شگفت زده شدم و سنيني هم كه دوست پسر دارند سنين حساس و بغرنجيه

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز این حرف ها گندی که خودشون در زمان به بار آوردند و نمی تونند منکرش بشن....
شما می تونید از والدین خودتون بپرسید که در چه سنی ازدواج کردند ... بعد ببینید سن ازدواج در جامعه کنونی ما چقدر شده ... کار برای ما شده بزرگترین معضل و خیلی هامون یکم دیگه در سن بابابزرگمونیم اما دستمون تو جیب یک نفر دیگه اس ....
ادامه دادن فقط درد ها رو بیشتر می کنه اما جامعه و بخصوص کودکان و اطرافیان همین درد ها رو میبینند ....

sed ali

کاربر ممتاز
دوست عزیز این حرف ها گندی که خودشون در زمان به بار آوردند و نمی تونند منکرش بشن....
شما می تونید از والدین خودتون بپرسید که در چه سنی ازدواج کردند ... بعد ببینید سن ازدواج در جامعه کنونی ما چقدر شده ... کار برای ما شده بزرگترین معضل و خیلی هامون یکم دیگه در سن بابابزرگمونیم اما دستمون تو جیب یک نفر دیگه اس ....
ادامه دادن فقط درد ها رو بیشتر می کنه اما جامعه و بخصوص کودکان و اطرافیان همین درد ها رو میبینند ....

من خودم بین دوست دختر گرفتن ! زن گرفتن ! و تنها موندن گیر کردم !!!!!!
همه شون به ضررم هستن!
دوست دختر بگیرم اخرش باز بن بست می رسم
زن بخوام بگیرم اصلا با این وضع نمیشه !! حداقل تا 2 سال دیگه
بخوام مجرد باشم از همه بدتر !! واقعا انگیزه ای در زندگی ندارم !!!
حالا چیکار کنم ؟
چقدر صبر فایده داره ؟ سن برسه به 30 سال باز ادم شور و شعف الان رو داره برای زن و خانواده اش ؟ اصلا حس ازدواج باز مثل الان داغ هست ؟

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه شون به ضررم هستن!
حالا چیکار کنم ؟
چقدر صبر فایده داره ؟ سن برسه به 30 سال باز ادم شور و شعف الان رو داره برای زن و خانواده اش ؟ اصلا حس ازدواج باز مثل الان داغ هست ؟

نه که نیست دوست من .....
پیشنهاد من اینه که تنها موندن انتخاب کن ...این بهترین گزینه حال حاضر موجود در جهان هستیه .....

sed ali

کاربر ممتاز
نه که نیست دوست من .....
پیشنهاد من اینه که تنها موندن انتخاب کن ...این بهترین گزینه حال حاضر موجود در جهان هستیه .....

مخالفم
خیلی بدجور
چون دیدم و بودم !!
شاید بین بد و بدتر باشه !! ولی اصلا خوب نیست .
شما برو 2کیلو هلو بگیر با هم بشینیم بخورم این کار از همشون بهتره!!:D

زشته
ادم مگه هولو میخوره!!!
اخ یادم اوردی برم هندونه تو یخچال هست یکم بخورم !! بیا یکم بهت بدم! فقط دم در بمونا !! کسی خونه نیست. بالا نیا.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشترشون دارن !! اونایی که ندارن دوست دارن که یکی رو تور کنن!!!
هیچ کس از جنس مخالف بدش نمیاد .

من بدم میاد از جنس مخالف ( حرص ات در اومد کاربر eti68)
نه خیلی ها هستند که به این موضوعات اصلا فکر نمی کنند ..تو دانشگاهی که ما بودیم با وجود راحتی این کار شاید 80 درصد بچه ها ی ورودیمون اصلا به این فکر نمیکردند ....کل فکرمون این بود که یه جا جمع شیم مسخره بازی در بیاریم :D

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اون ک بهله...منظورم جمله دوم بودا..
ولی خوب معنی دوس پسر یه ریزه عوض شده..اینه ک خیلیا دوس پسر ندارن..

maahzad

عضو جدید
همه شون به ضررم هستن!
حالا چیکار کنم ؟

اصلا نبایدن پسر زیر سی سال ازدواج کنه ...........
حرف شما کاملا اشتباهه...
مگه زندگی خاله بازیه...

marzie polimeri

عضو جدید
در مورد دوستی:دلم میخواد ببینم کسی که تمام عمرشو میذاره پای اینکه با این دوست بشم با اون دوست بشم تو سی سالگی که برمیگرده ببینه تو جوونی چیکارا کرده چه حسی داره!بهترین روزای زندگی بهترین سالهای عمرمونو بذاریم پای یه همچین چیزای مسخره ای؟؟؟؟؟؟کل مشکل ما اینه که نمیدونیم زندگی فقط یه باره و هیچ کس تو این دنیا ماشین زمان نداره.پس بهتره ب جای اینکه وقت و انرژی مونو بذاریم برا تجربه های متعدد دوستیابی تلاش کنیم ارزش وجودیمونو ببریم بالا تا بعد از بیست سال به این روزا نگاه کنیم حرفی برا گفتن داشته باشیم.حرفام بوی شعار میده ولی شعار نیست.بهتره یکم به این مسیله فکر کنیم......

zahra_1992

عضو جدید
واقعا یادمه جند وقت پیش داشتم به این فکر میکردم که چند تا از بچه های خوابگاهمون دوست پسر ندارن ولی به خدا تعدادشون به انگاشتای دستم نمیرسید یعنی کمتر از 10 نفر این یه حقیقته ..... تو یه خوابگاه که حدود 300 نفر جمعیت داره اینطوریه خب باید تو جامعه خیلی بیشتر باشه ولی نمیشه ازشون ایرادی گرفت ..

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام دخترا یه جورائی پسرا رو گذاشتن سر کار.
:biggrin: کلا پسره مگه میشه دختری نبیند و براندازش نکنن؟؟؟؟

واقعا یادمه جند وقت پیش داشتم به این فکر میکردم که چند تا از بچه های خوابگاهمون دوست پسر ندارن ولی به خدا تعدادشون به انگاشتای دستم نمیرسید یعنی کمتر از 10 نفر این یه حقیقته ..... تو یه خوابگاه که حدود 300 نفر جمعیت داره اینطوریه خب باید تو جامعه خیلی بیشتر باشه ولی نمیشه ازشون ایرادی گرفت ..

خوابگاه که افتضاح هست. مخصوصا جوان تر ها

این روزها پاکم بخوای بمونی نمی ذارندت!!!!! این به چشم دیدم ها

حالت خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:surprised: ما که کلاسمون از این خبرها نیست

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
80%:surprised:
خدا رحم کنه
درسته من این موضوع رو به وضوح در اطرافم میبینم واقعا وحشتناکه .

Yuri Boyka

عضو جدید
:biggrin: کلا پسره مگه میشه دختری نبیند و براندازش نکنن؟؟؟؟

آره. ترم های اول دانشگاه بعضی از همکلاسی های دختر به دوستام گلایه می کردن که چرا این مارو تحویل نمیگیره؟ مگه ما سنگیم؟
تو کجای کاری؟
اعتماد بنفست خوبه ولی نه کاذبش!!!!

sed ali

کاربر ممتاز
اصلا نبایدن پسر زیر سی سال ازدواج کنه ...........
حرف شما کاملا اشتباهه...
مگه زندگی خاله بازیه...

بالای سی سال واسه چی ازدواج کنه ؟
بهترین دوران زندگی زیر سی سال هست بعدش من بشینم حسرت بخورم ؟
یا نه برم با یکی دوست بشم اخرشم هیچ و یا اصلا تو همون رابطه ها هم کلی به محدودیت بخوریم !!!!
اخه چرا
مگه از زندگی چیزی جز بهتر سپری کردن لحظات میخواییم !! اونم با یه شریک که بشه بارها رو باهاش تقسیم کرد؟

maahzad

عضو جدید
بالای سی سال واسه چی ازدواج کنه ؟
بهترین دوران زندگی زیر سی سال هست بعدش من بشینم حسرت بخورم ؟
یا نه برم با یکی دوست بشم اخرشم هیچ و یا اصلا تو همون رابطه ها هم کلی به محدودیت بخوریم !!!!
اخه چرا
مگه از زندگی چیزی جز بهتر سپری کردن لحظات میخواییم !! اونم با یه شریک که بشه بارها رو باهاش تقسیم کرد؟
بله ولی به نظر من پسر بالای سی باشه بهتره چون پخته تره
و درکش بالا رفته

Dota_Eng

کاربر فعال
خیر 100% دوست دختر دارند و هر کدوم با 80% دختر ها دوست هستند :D

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه‌ها بچه‌ها من واقعا دوست پسر ندارم.... :w01:دنبالشم نیستم نمیدونم حسشو از دست دادم....

به هر حال اگه آمار میگیرین من
ندارم.اینو نگفتم خدایی نکرده کسی‌ بیاد بگه بیا با من ... گفتم بدونید واقعا بعضی‌ دخترا دنبال این برنامها نیستن و سرشون به چیزای دیگه گرمه.... و خیلیم زندگی‌ بدون دوست پسر راحت تره... چیه بابا لوسبازی شده ،،، دیگه الان همه دخترا هم خوشگل شدن هم همشون دوست پسر دارن دیگه کار جذابی واسم نیست.

Yuri Boyka

عضو جدید
بچه‌ها بچه‌ها من واقعا دوست پسر ندارم.... :w01:دنبالشم نیستم نمیدونم حسشو از دست دادم....

به هر حال اگه آمار میگیرین من
ندارم.اینو نگفتم خدایی نکرده کسی‌ بیاد بگه بیا با من ... گفتم بدونید واقعا بعضی‌ دخترا دنبال این برنامها نیستن و سرشون به چیزای دیگه گرمه.... و خیلیم زندگی‌ بدون دوست پسر راحت تره... چیه بابا لوسبازی شده ،،، دیگه الان همه دخترا هم خوشگل شدن هم همشون دوست پسر دارن دیگه کار جذابی واسم نیست.

یعنی واست دیگه احیانا اهمیت نداره که با یه پسر بری سر خونه زندگی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.