فوري دوره مشترک هوافضای خواجه نصیر با روسیه

sperados

عضو جدید
سلام دوستان
من تو دوره مشترک هوافضای خواجه نصیر با دانشگاه mati پذیرفته شدم اما من در مورد رفتن به این دانشگاه تردید دارم می خواستم اگه میشه من رو در مورد سوالات زیر راهنمایی کنید.
1-مشکل اصلی من زبان روسی است البته یاد گرفتن و سختیش نه بلکه به خاطر اینکه فکر میکنم که چون من شرایط اقامت امریکا رو دارم و و بعد از تموم شدن درسم می خوام در امریکا ادامه تحصیل بدم و زندگی کنم زبان روسی بدردم نمیخوره به نظرتون این حرفم درسته یا واقعا بلد بودن روسی حتی در امریکا نیز یک نکته مثبت در رزومه کاری هست؟
2-به نظر شما برای کسی که در امریکا کار میکند بلد بودن زبان فرانسه بهتر از روسی نیست البته با توجه به اینکه زبان دوم هوافضا روسی هست
3-شرایط کاری این رشته در ایران چه طوری هست منظورم صرفا حقوقش هست یعنی میشه یه حدودی از حقوق یه مهندس هوافضا که در سپاه یا ایران ایر کار میکنه به من بدید؟
دوستان چون من 2 روز بیشتر برای ثبت نام وقت ندارم خواهشا سریع جواب بدید واقعا به کمکتون احتیاج دارم.
پیشاپیش ممنونم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

mchamran

عضو جدید
Salaam Alaykum Aga Sperados

Be sharti ke azash khoob estefade konid az balad boodan e zabanhaye mokhtalef zarar nemibini. Vali agar manzooretoon doonestan e che zabani mitavanad emtiyaz e bishtari bashad baraye shoql gereftan bayad goft ke bastegi darad.

Forsat'haye shoqli ke bayad ba mardom e mokhtalef e jahan dar tamas bood (teaching, tabliq, sales, politics, etc..) khob doonestan e zabanhaye digar emtiyaz ast. Vali be onvan e yek mohandes dar yek sherkat e hava faza shayad ziyad farqi nakond. Dalili ham ke be nazar miyad een ast ke aksar e karhaye hava faza marboot be masa'el e defaii ya chizai hast ke emkan rad o badal e ettele'at ba keshvar'haye digar dar hadde kheyli kami hast. Kheyli az sherkat'haye hava faza faqat adamhayee ke eqamat e keshvare morod e nazar daran ra estekhdam mikonand. Be een jahat baraye shoql e mohandesi fekr konam emtiyaz e chandani nabashad.

Vali kollan adam harchi bishtar zaboon balad bashe chize mosbati talaqqi mishe.  Be nazar e man ziyad to fekr e "resume" nabash. Age alaqe dari, bekhater e masa'il e behtar o balatar boro ye zaboon dige yad begir, enshallah be dardet mikhore.

Khodahafiz

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
1- فكر مي كنم حتي در آمريكا هم دونستن زبان روسي يك مزيت به حساب بياد. چون توي هوافضا دو جور تكست داريم. انگليسي و روسي. الحق و الانصاف هم توي بعضي زمينه ها مثل آيروديناميك روس ها جلوتر از آمريكايي ها هستن.

2- من اين رو نمي دونم.

3- خوب، بستگي داره. صفر كيلومتر استخدام شده باشي. سابقه داشته باشي و .... اگر تازه استخدام شده باشي، فكر مي كنم حول 400 تومنه حقوق توي ايران اير. توي سپاه هم حقوق همين حول و حوشه فقط فرقش توي امكاناتشه. مثلاً سپاه تقريباً هر ماه يا هر چند ماه يك بار ارزاق توزيع مي كنه كه هزينه خورد و خوراك رو حذق ميشه.

sperados

عضو جدید
پس چرا درامدش اینقدر کمه؟؟؟؟فکر میکنم درآمد رشته عمران که الان دارم می خونم خیلی بیشتره!!فکر می کردم برای هوافضا اونم توی همچین سازمان هایی حداقل 2 تومن بدهند

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
پس چرا درامدش اینقدر کمه؟؟؟؟فکر میکنم درآمد رشته عمران که الان دارم می خونم خیلی بیشتره!!فکر می کردم برای هوافضا اونم توی همچین سازمان هایی حداقل 2 تومن بدهند

اگر ديدي حتماً خبر كن!
اگر كسي در رشته هوافضا، خبره بشه، آره. شايد 2 تومن حقوق داشته باشه ولي صفر كيلومتر كه باشه يا بايد بره تو صنايع دفاع يا هواپيمايي يا تعداد معدودي شركت خصوصي هواپيماسازي كه به زور بودجه خودشون رو هم در ميارن. اگر دنبال درآمد مليوني و اين برنامه ها هستي، دور هوافضا رو يه خط بزرگ بكش.