ریاضی و سرگرمی

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
(1+2)6/2
در قانون ریاضی اولویت محاسبه عبارت () بیشتر از همه هستش :
3=(1+2)
از طرفی داریم :
3=6/2
و نیز :
9=(3)3
پس گذینه درست 9 می باشد .

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
(1+2)/6/2
3=(1+2)
از طرفی داریم :
3=6/2
و نیز :
9=(3)3

چرا اول تقسیم؟ اول دو رو در سه (همون پرانتز) ضرب کنین میشه 6 حالا 6/6 میشه 1 :D

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه ... بازم در ریاضیات قانون هست که در صورت اولویت مساوی بودن دو عملگر ، اولویت اول با عبارت (عملگر) سمت چپ می باشد .
.
.
.
لطفا" بیشتر مطالعه فرمایید .:cool:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه ... بازم در ریاضیات قانون هست که در صورت اولویت مساوی بودن دو عملگر ، اولویت اول با عبارت (عملگر) سمت چپ می باشد .
.
.
.

بین ضرب بدون علامت و با علامت فرقی نیست؟:cool:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
(1+2)6/2
3=(1+2)
از طرفی داریم :
3=6/2
و نیز :
9=(3)3

الان خوب شد! تشکر

...;)

جالبه.پس هم 9میشه هم 1:D

بله...

.
.
.

;)

بین ضرب بدون علامت و با علامت فرقی نیست؟:cool:

;)

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من استاد بشم با همچین دانشجوایی ، میدم برن از پایه دبیرستان شروع کنند ! و آخر ترم همه رو با 10 قبول میکنم !

sinasolhy

عضو جدید

9 میشه

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
آقا اصلا به هر 2 صورت میشه در نظر گرفت !

9=(1+2)*(6/2)
و یا به این صورت :
6/(2(1+2)) = 1

حالا یه سوال ، مگه 1 تقسیم بر 2 :)D) همون 1/2 نیست ؟!

اینم شما جوری دیگه نیگاه کنید به این مسئله ، با ماشین حساب و متلب و نرم افزار هم کاری ندارم ! ( همیشه هم جواب های اینترنت صحیح نیست
:D)
این عبارت تقسیمی را کسری نگاه کنید ، 2/6
(1+2)

6روی کسر باشه و 2*(1+2) زیر کسر ، بازم اول 6 تقسیم بر 2 میکنید بعدش ضرب در 3 !؟!

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
چقدر هم با اطمینان از این قانون من در آوردی دفاع می‌کنه

قانون من در آوردی !!

چیزی که نوشتم با پست شماره ی 56 من اگه ملاحظه بفرمایید هست !

در مورد کسر ها ....

تو قانون کسر ، می تونید ساده سازی انجام بدید ، سوال خیلی ساده ای هست ، میشه 6 را با 2 تقسیم کنید بعد در عبارت مخرج کسر 1+2 ضرب کنید؟!

نخیر. اول عبارت داخل پرانتز را جمع می کنید ، بعد در عبارت 2 ضرب ، در آخر 6 را بر حاصل مخرج کسر تقسیم میکنید.

ادعای هوشی ندارم ، ولی خودم ارشد میخونم فک کنم ریاضی 1 هم پاس کرده باشم :D

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانون من در آوردی !!
در مورد کسر ها ....
تو قانون کسر ، می تونید ساده سازی انجام بدید ، سوال خیلی ساده ای هست ، میشه 6 را با 2 تقسیم کنید بعد در عبارت مخرج کسر 1+2 ضرب کنید؟!
نخیر. اول عبارت داخل پرانتز را جمع می کنید ، بعد در عبارت 2 ضرب ، در آخر 6 را بر حاصل مخرج کسر تقسیم میکنید.

نه پس شخض نیوتن تماس گرفت این قانون رو رسوند بهتون.
پست شماره‌ی 56 رو هم دیدم. شما نمی‌تونید به دلخواه خودتون پرانتز گذاری کنید. ترتیب عملگرها اول پرانتز، بعد توان، بعد ضرب و تقسیم و باقی مانده (با اولویت یکسان) و بعد جمع و تفریق (با اولویت یکسان) هست. وقتی یه سری جمع و تفریق یا ضرب و تقسیم پشت سر هم داشته باشیم، عملیات به ترتیب از چپ به راست اجرا می‌شن.
این مبحث در درس ساختمان داده تحت عنوان infix with/without complete parenthesis و همشون قانون‌های مشخصی دارند. این طور نیست که شما عملی مثل a^b^c که پرانتز نداره رو به دلخواه یه بار به صورت a^b)^c) و یه بار به صورت (a^(b^c فرض کنید.
ریاضی 1 ربطی به این مبحث نداشت، اون موقع سر کلاس یه نفر یه سؤال مسخره پرسید و یه پاسخی شنید که اینجا نمی‌شه گفت.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقا اصلا به هر 2 صورت میشه در نظر گرفت !

9=(1+2)*(6/2)
و یا به این صورت :
6/(2(1+2)) = 1

حالا یه سوال ، مگه 1 تقسیم بر 2 :)D) همون 1/2 نیست ؟!

اینم شما جوری دیگه نیگاه کنید به این مسئله ، با ماشین حساب و متلب و نرم افزار هم کاری ندارم ! ( همیشه هم جواب های اینترنت صحیح نیست
:D)
این عبارت تقسیمی را کسری نگاه کنید ، 2/6
(1+2)

6روی کسر باشه و 2*(1+2) زیر کسر ، بازم اول 6 تقسیم بر 2 میکنید بعدش ضرب در 3 !؟!

ممنون از توضیحاتت

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چقدر هم با اطمینان از این قانون من در آوردی دفاع می‌کنه

:D

با دیدن همچین تاپیک‌ها و جواب‌هایی، یاد جمله‌ی دکتر شهشهانی توو کلاس ریاضی 1 می‌افتم...

چی میفرمودن؟

قانون من در آوردی !!

در مورد کسر ها ....

;)
نه پس شخض نیوتن تماس گرفت این قانون رو رسوند بهتون.
پست شماره‌ی 56 رو هم دیدم. شما نمی‌تونید به دلخواه خودتون پرانتز گذاری کنید. ترتیب عملگرها اول پرانتز، بعد توان، بعد ضرب و تقسیم و باقی مانده (با اولویت یکسان) و بعد جمع و تفریق (با اولویت یکسان) هست. وقتی یه سری جمع و تفریق یا ضرب و تقسیم پشت سر هم داشته باشیم، عملیات به ترتیب از چپ به راست اجرا می‌شن.
این مبحث در درس ساختمان داده تحت عنوان infix with/without complete parenthesis و همشون قانون‌های مشخصی دارند. این طور نیست که شما عملی مثل a^b^c که پرانتز نداره رو به دلخواه یه بار به صورت a^b)^c) و یه بار به صورت (a^(b^c فرض کنید.
ریاضی 1 ربطی به این مبحث نداشت، اون موقع سر کلاس یه نفر یه سؤال مسخره پرسید و یه پاسخی شنید که اینجا نمی‌شه گفت.

:D:cool:

Unline

عضو جدید
یکی نیست بگه مجبور بودی این سوال رو بپرسی ؟ 50 نفر رو با هم درگیر کرده با یه پرانتزو 2 3 تا عدد !

:D

چی میفرمودن؟

;)

:D:cool:

حالا هم لبخندهای پلید و شیطانی رو از امین خان مشاهده می کنیم که نشون دهنده ی اینه که به هدفشون رسیدن کاملا !! ( مزاح )

دوستان بعضا با خوندن پستاتون یاد فیلم گلادیاتور می افتم ! با هم بحث کنید دعوا نکنید - جنگ که نیست شما هم نظریه نمیدید که دارید از قوانین ثابت ریاضی برای توجیه حرفاتون استفاده می کنید پس نه سوال برای شماست نه قوانین رو شما وضع کردید - وگرنه که احتمالا 2 3 نفر اخراج بشن ( که در این موارد همیشه یه مرتبه بی دلیل
من اخراج میشم ) و چند نفر هم خلع درجه میشن و از این برنامه ها

باز هم موردی که آقا بهنام بهش اشاره کرد که در مواردی که حق تقدم ها برابر بودند از چپ به راست حل می کنیم فکر می کنم منطقی تر باشه ولی این سوال از ریشه مشکل داره چون اصلا طرز نوشتنش ریاضی نیست و از خود سوال میشه ایراد گرفت پس زیاد حرص نخورید

موفق باشید

آخرین ویرایش:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یکی نیست بگه مجبور بودی این سوال رو بپرسی ؟ 50 نفر رو با هم درگیر کرده با یه پرانتزو 2 3 تا عدد !

حالا هم لبخندهای پلید و شیطانی رو از امین خان مشاهده می کنیم که نشون دهنده ی اینه که به هدفشون رسیدن کاملا !! ( مزاح )

دوستان بعضا با خوندن پستاتون یاد فیلم گلادیاتور می افتم ! با هم بحث کنید دعوا نکنید - جنگ که نیست شما هم نظریه نمیدید که دارید از قوانین ثابت ریاضی برای توجیه حرفاتون استفاده می کنید پس نه سوال برای شماست نه قوانین رو شما وضع کردید - وگرنه که احتمالا 2 3 نفر اخراج بشن ( که در این موارد همیشه یه مرتبه بی دلیل
من اخراج میشم ) و چند نفر هم خلع درجه میشن و از این برنامه ها

باز هم موردی که آقا بهنام بهش اشاره کرد که در مواردی که حق تقدم ها برابر بودند از چپ به راست حل می کنیم فکر می کنم منطقی تر باشه ولی این سوال از ریشه مشکل داره چون اصلا طرز نوشتنش ریاضی نیست و از خود سوال میشه ایراد گرفت پس زیاد حرص نخورید

موفق باشید

کلا از سوالات جنجالی خوشم میاد... من عاشق بحث علمی هستم خصوصا در زمینه ریاضی...
فرمایشات شما هم متین... یه سریا کلا دوست دارن با لحن تند بحث کنن که یکم جو علمی رو خراب میکنه
کلا صورت سوال مشکل داره که جوابا رو همچین کرده دیگه

Angel Chemistry

عضو جدید
ممنون از این همه پاسخ که نوشتین.:whistle::surprised:

-------------------------------------------------
و اما پاسخ معما :

فقط جسم 23و 20 گرمی با این وزنه ها قابل تو زین نیست.

15=5+2+8*****16=2+6+8 *****17=3+6+8 *****18=2+3+5+8***** 19=2+3+6+8*****21=2+5+6+8 ***** 22=3+5+6+8*****24=2+3+5+6+8

--------------------------------------------------
canopus عزیز
برای رونق این نوشتار نمی شه کاری کرد؟:w05:

من 23 رو بدست آوردم راستش بقیه اش حوصلم نشد:D