انتخاب یک زبان برنامه نویسی توپ برای بچه های آی تی

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام بر هم مهندسان گل ایران زمین که به این تاپیک اومدن
خوب هدف از این تاپیک انتخاب یک زبان برنامه نویسی توپ برای بچه های رشته آی تی است که بتونند در این زمینه هم پیشرفتی داشته باشند
خواهشمندم اگر کسی نظر می دهد دلایل منطقی و خوب رو برای انتخاب خود داشته باشد

مثلا یکی از دلایل اینکه PHP از ASP بهتر است این است که PHP یک زبان برنامه نویسی است که اپن سرس است و بر تمام سیستم عامل ها نصب و اجرا می شود و لی ASP این گونه نیست (البته این یک دلیل است که از بعد اجرایی مد نظر قرار گرفته و دلیل لازم هست ولی کافی نیست)
شما هم میتونید نظراتتون رو بدید مثلا c# کار کنیم که بچه ها خودمون استارتشو زدن حیف که ادامه نداره یا دلفی یا دات نت البته با دلیل...

sahar_m1068

عضو جدید
سلام بر هم مهندسان گل ایران زمین که به این تاپیک اومدن
خوب هدف از این تاپیک انتخاب یک زبان برنامه نویسی توپ برای بچه های رشته آی تی است که بتونند در این زمینه هم پیشرفتی داشته باشند
خواهشمندم اگر کسی نظر می دهد دلایل منطقی و خوب رو برای انتخاب خود داشته باشد

مثلا یکی از دلایل اینکه PHP از ASP بهتر است این است که PHP یک زبان برنامه نویسی است که اپن سرس است و بر تمام سیستم عامل ها نصب و اجرا می شود و لی ASP این گونه نیست (البته این یک دلیل است که از بعد اجرایی مد نظر قرار گرفته و دلیل لازم هست ولی کافی نیست)
شما هم میتونید نظراتتون رو بدید مثلا c# کار کنیم که بچه ها خودمون استارتشو زدن حیف که ادامه نداره یا دلفی یا دات نت البته با دلیل...
سلام مهندس جان خوبی؟منم میخواستم یه زبان خوب شروع کنم بعد از کلی تحقیق الان دارم سی شارپ میخونم.طبق تحقیقات من phpسختر از aspوسایتهایی که ساخته میشه با php کیفیتش از asp.net کمتر و حق الزحمه کمتری داره اما c#میخونم چون اخرش asp .ntیاد میگیرم و بعد جاوا میخونم همین

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
ببینید خیلی دارین گسترده اش میکنین.
میخواین روی برنامه نویسی وب تمرکز کنین؟یعنی برین دنبال PHP و ASP و امثالهم
یا میخواین برنامه نویسی غیر وب(نمیدونم باید چی بگم) کار کنین؟ مثل #C و JAVA و دوستاشون؟
البته شنیدم که در سطوح حرفه ای با کمی تعدیل میشه اینارو به هم تبدیل کرد(استادمون میگفت جاوا با یه خط کد اضافه رو وب اجرا میشه)

majmaj

عضو جدید
سلام بچه ها خوبيد.
مهندس جان من خيلي خوشحالم كه ميخوايم دوباره با هم ديگه يه كاري رو شروع كنيم ولي جان من ايندفعه مثل دفعه‌هاي قبلي نباشه. يا از وسط هميشه كار رو شروع مي‌كرديم يا عجله عجله تو يه روز يا دو روز 20 تا پست مي‌زديم يا بدون اينكه اشكال بقيه رفع بشه مي‌رفتيم جلو..........
ايندفعه از پايه شروع كنيم و بريم جلو

من اطلاعات علمي اونقد زيادي ندارم كه بتونم دليل محكمه پسندي بدم. ولي چون ما IT هستيم و بيشتر كارامون (به نظر من) روي شبكه تمركز داره، خوندن #C بهتره!!!!!!!!!!
چون وقتي #C رو ياد بگيري راحت تر ميتوني بري دنبال net. ها. مگه نه؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام. ببخشید وارد بحث خصوصی رشته شما میشم. اما به نظر من PHP با اینکه به قول دوستمون open source هست اما زیاد جالب نیستو وب سایت هایی که با php نوشته شده تقريباً همه یک شکل هستند و قابليت های خاصی رو که در سمت کدنویسی های دیگر میبینیم نداریم که این هم شاید به نوعی مربوط به open source بودن آن است. به نظر من زبان java از يک platform و C# از platform دات نت گزينه های مناسبی هستند که هم بازار کار دارند و هم دارای کدهای ساختار یافته و مدیریت شده می باشند :smile: البته باز هم ببخشید دخالت کردم :w05:

dzzv_13

مدیر تالار
سلام. ببخشید وارد بحث خصوصی رشته شما میشم. اما به نظر من PHP با اینکه به قول دوستمون open source هست اما زیاد جالب نیستو وب سایت هایی که با php نوشته شده تقريباً همه یک شکل هستند و قابليت های خاصی رو که در سمت کدنویسی های دیگر میبینیم نداریم که این هم شاید به نوعی مربوط به open source بودن آن است. به نظر من زبان java از يک platform و C# از platform دات نت گزينه های مناسبی هستند که هم بازار کار دارند و هم دارای کدهای ساختار یافته و مدیریت شده می باشند :smile: البته باز هم ببخشید دخالت کردم :w05:
سلام مهندس
اختیار دارید نظر شما برای ما مهم است(ممنونت میشم اگر برامون ورژنهای مختلف c# را توضیح بدی مثلا اینکه کدوم بهتره راستی چیزی به عنوان c# دات نت داریم؟)
خوب به نظرم میاد انتخاب c# مفید باشد ولی باز تا شنبه صبر می کنیم هرکسی تمایل دارد می تونه اطلاعات تکمیلی تری بیار باز ممنونش میشم بنابراین در روز شنبه به امید خدا استارت کار رو می زنیم :)
موفق و پیروز باشید

negin17h

مدیر تالار
سلام. ممنون شما لطف دارید.
در مورد سئوالتون باید بگم که سی شارپ کلاً تحت دات نت عرضه شد یعنی از Visual Studio 2002-2003. ورژن های آن هم براساس نسخ مختلف ويژوال استديو عرضه شده. در مورد تفاوت هاشون راستش من نميتونم کاملاً واضح بگم که چه فرقی کرده. يک سری امکاناتی به کل زبان ها اضافه شده که خب سی شارپ رو هم در بر میگیره مثل بحث Generic ها که خی بسیار جالب و پر کاربرده و در دات نت 3-3.5 اضافه شد.
من خودم با وی بی 6 شروع کردم و بعد دات نت. تا قبل از راه افتادن تو سی شارپ واسم کار کردن با این زبان سخت بود اما حالا نميتونم با زبان دیگه ای کار کنم. با این زبان هم تا حالا همه پروژه ای انجام دادم و مشکلی نداشتم. در ضمن حسنی که دات نت داره امکان ترکیب زبان های اون هست که میشه بطور مثال سی شارپ و F# رو باهم به کار برد که با توجه به قدرت بالای پردازشی F# خیلی کمک میکنه.
خيلی حرف زدم. ببخشید. بازم شرمنده که وارد بحث شما شدم :redface:

Drago

کاربر ممتاز
یعنی شما واقعا میخواین برین با net Framework. کار کنین؟ میخواین خودتونو برده مایکروسافت کنین؟!!
(امضا: طرفدار متعصب دنیای متن باز!)

negin17h

مدیر تالار
یعنی شما واقعا میخواین برین با net Framework. کار کنین؟ میخواین خودتونو برده مایکروسافت کنین؟!!
(امضا: طرفدار متعصب دنیای متن باز!)

استفاده از تکنولوژی و تجربه ديگران انسان رو برده نمیکنه :razz: در دنیایی که زمان ارزش داره، استفاده نکردن از تکنولوژی به خاطر تعصب کاری اشتباه هست. در ضمن، یه نگاه به اطرافت بکن. اگه ماکروسافت نبود همه هنوز داشتن با سیستم های تحت dos کار می کردن. بی انصافیه که همه چیز رو ناديده بگيريم. چند نفر میتونن با linux و ... کار کنن ؟! :surprised:

dzzv_13

مدیر تالار
سلام بر مهندسان گل:gol::gol:
در مورد اینکه زیر سلطه مایکروسافت نریم به نظر من یک کلمه جا مونده و اون هم این است که تنها زیر سلطه مایکروسافت نریم!
خوب مایکروسافت یک شرکت بزرگی هست که شما حتی نخواسته هم از محصولات این شرکت دارید استفاده می کنید و هر روز این شرکت دارد شرکت های کوچک را می خرد و بقول معروف نمی گذارد کسی نفس بکشد
پس تا اینجا دوستان رای رو به c# یا php می دهند
باز ممنون میشم نظراتتون رو بدید ;)

mike2

عضو جدید
من خودم Asp.Net کار کردم ولی تعجب می کنم از کسایی که می گن PHP ضعیفه اونم به دلیل open source بودن.
مگه نرم افزار همین انجمن و بسیاری از انجمن های معروف دیگه تو وب یعنی برنامه vBulletin رو با PHP ننوشتن؟ امکانات و کارایی این برنامه که دیگه واضحه.
یا Wordpress با همین PHP نوشته شده. کلا تو وب CMS های معروف و موفق همگی اپن سورسن.

آخرین ویرایش:

pedram_irani

عضو جدید
با عرض خسته نباشید خدمت مهندسین
من خودم c# کار کردم یکمیم تحت وب ASP.net کار کردم خیلی راحت میشه برای طراحی یک سایت از این دو تا استفاده کرد البته PHP را نمیشناسم اما خودم با این دو تا احساس راحتی میکنم حالا خوبه یا بده نمیدونم.

FreeTalk

عضو جدید
از دید من کار کردن با Linux سخت نیست بخصوص توزیع های مثل Ubuntu و RedHat که اطلاعات در موردش زیاد هست.
کلا ایرانی ها به ویندوز عادت کردند و چون پول نمی دهیم می گیم Windows عالیه ولی وقت پول دادن بشود اون وقت مشخص می شود کدام بهتره. (اما این بحث ها به بحث ما چندان ارتباطی ندارد مگر واقعا تحصصیش کنیم بیایید امکانات را بررسی کنیم و اصول برنامه نویسی را در نظر داشته باشیم)

از دید من php هم OOP هست هم سرعت Compile فوق العاده ای دارد و با تمام پایگاه داده ها کار می کند، اما از نظر آموزشی خیلی ضعیف هست چون وقتی می خواهند آموزشش بدهند یادگیرنده باید مبانی وب html و... را خوب بلد باشه تا بتواند راحت یادش بگیره ولی ASP.Net به لطف وجود VS و کنترل های آماده برای یاد دادن راحت هست و علاوه بر آن محیط آشناش برای برنامه نویس نکته دیگری هست!!
ببینید بهترین برنامه های دنیا و سایت های دنیا به کدام زبان هستند اون وقت می توانیم مقایسه کنیم!:cool:

dzzv_13

مدیر تالار
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]خوب بزارید یکمی هم از پی اچ پی بگیم[/FONT]
[FONT=&quot]1: پی اچ پی از لحاظ سرعت خوب بهتر است[/FONT]
[FONT=&quot]2:استفاده بهتر از مموری [/FONT]
[FONT=&quot]3:[/FONT][FONT=&quot]خرج اضافی نمی دهید مثلا اگر بخواهید در [/FONT][FONT=&quot]asp [/FONT][FONT=&quot] امکانات [/FONT][FONT=&quot]File Uploading [/FONT][FONT=&quot]یا[/FONT][FONT=&quot]Encryption[/FONT][FONT=&quot] یا ارسال نامه به امکاناتتون اضافه کنید باید[/FONT][FONT=&quot]امکانات[/FONT][FONT=&quot] اضافی [/FONT][FONT=&quot]براي [/FONT][FONT=&quot]این[/FONT][FONT=&quot]کار[/FONT][FONT=&quot]خریداري[/FONT][FONT=&quot]کنید و[/FONT][FONT=&quot]نصب[/FONT][FONT=&quot] کنید[/FONT][FONT=&quot] تا [/FONT][FONT=&quot]این [/FONT][FONT=&quot]امکانات [/FONT][FONT=&quot]به IIS [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]شما [/FONT][FONT=&quot]اضافه [/FONT][FONT=&quot]گردد[/FONT]
[FONT=&quot]این در حالی است که در [/FONT][FONT=&quot]php [/FONT][FONT=&quot]همه اینها در هنگام [/FONT][FONT=&quot]compile [/FONT][FONT=&quot] در نظر گرفته می شود و همگی از امکانات استاندارد این زبان هست و هیچ گونه نصب و خرج اضافی ندارد[/FONT]
[FONT=&quot]4: نزدیک بودن [/FONT]syntax [FONT=&quot] به [/FONT]c\c++ [FONT=&quot] و [/FONT]java
[FONT=&quot]5: شما شخصا می تونید به رفع مشکلاتتون بپردازید و یا اینکه می تونید در [/FONT][FONT=&quot]Mailing List[/FONT][FONT=&quot]های پی اچ پی در خواست بدید و ببینید که در سرتاسر دنیا به سوال شما جواب خواهند داد ولی در زبانهای برنامه نویسی شرکت هایی مثل مایکروسافت شما باید منتظر بشید تا مایکروسافت ورژن جدید رو ارئه بده[/FONT]
[FONT=&quot]6:اجرا روی [/FONT][FONT=&quot]platform [/FONT][FONT=&quot] های مختلف [/FONT]
[FONT=&quot]هم [/FONT][FONT=&quot]اکنون [/FONT][FONT=&quot]برآورد [/FONT][FONT=&quot]می [/FONT][FONT=&quot]شود [/FONT][FONT=&quot]بیش [/FONT][FONT=&quot]از[/FONT][FONT=&quot] 6 [/FONT][FONT=&quot]میلیون [/FONT][FONT=&quot]سایت [/FONT][FONT=&quot]از [/FONT][FONT=&quot]php[/FONT][FONT=&quot] استفاده [/FONT][FONT=&quot]کرده [/FONT][FONT=&quot]اند[/FONT][FONT=&quot]که [/FONT][FONT=&quot]این [/FONT][FONT=&quot]میزان [/FONT][FONT=&quot]کمی بیشتر[/FONT][FONT=&quot]از[/FONT][FONT=&quot]تمامی [/FONT][FONT=&quot]سایت[/FONT][FONT=&quot]هایی [/FONT][FONT=&quot]است [/FONT][FONT=&quot]که [/FONT][FONT=&quot]از[/FONT][FONT=&quot]سرور [/FONT][FONT=&quot]iis[/FONT][FONT=&quot] مایکروسافت [/FONT][FONT=&quot]استفاده [/FONT][FONT=&quot]می [/FONT][FONT=&quot]کنند[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]
[FONT=&quot]خوب حالا بگذارید چند تا از ایرادهای [/FONT][FONT=&quot]php [/FONT][FONT=&quot] رو هم بگم :[/FONT]
[FONT=&quot]1:خیلی ها معتقد هستند که کار با زبانهای دیگری مثل [/FONT][FONT=&quot]asp [/FONT][FONT=&quot] ساده تر و قابل فهم تر است [/FONT]
[FONT=&quot]یکی دیگر از مشکلات پی اچ پی عدم پشتیبانی خوب از یونیکد و بخصوص زبان فارسی هست البته [/FONT][FONT=&quot]این[/FONT][FONT=&quot] اشکال[/FONT][FONT=&quot] با[/FONT][FONT=&quot]کامپایل [/FONT][FONT=&quot]مجدد [/FONT][FONT=&quot]یا [/FONT][FONT=&quot]کمی برنامه نویسی قابل حل است[/FONT]
باز منتظر نظراتتون هستیم;)

dzzv_13

مدیر تالار
سلام نگین خانم
ممنون که به اینجا سر می زنی
ممنونت میشم اگر یک ورژن رو از c#که بنظر شما بهترین است رو بگی واینکه اگر لینک دانلود نرم افزار یا مقاله آموزشی رو هم بگذاری خیلی عالی میشه
اگر در مورد php هم مطالبی داشتی بگی و یا لینک دانلود بدی بیشتر شرمنده شما میشم

بابا چرا اینجا کسی سر نمی زنه و نظر نمی ده می دونم همه مشکل دارند ما هم بیکار نیستم (6 واحد درس تخصصی در ترم تابستان خوندن برای ارشد طوری که 20 درصد کتابهای ارشد خوندم بیرون کلاسهای sql و همچنین زبان هم میریم گهگاهی هم استخر یا کوه میرم وقت اضافه هم میارم این ها رو گفتم که یکمی هم شما بیایید نظر بدید و یک کار رو درست حسابی انجام بدیم من گفته بودم شنبه کار رو شروع می کنم ولی بغیر از تعداد محدودی کسی انگار دیگه نمیاد خوب معلوم است که در وسط راه کم میاریم و دل زده ):cry:
باز هم منتظر نظراتتون هستم

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالار
سلام دوست عزیز
در مورد کتاب، راستش من فقط کتاب زبان اصلی سراغ دارم. کتاب های Wrox نسخه 2010 رو در زمینه سی شارپ و Asp.net در لينک های زیر برای دانلود قرار دادم.
در مورد نسخه هم چون هنوز Visual studio 2010 بطور کامل تست نشده و bug داره، پيشنهاد ميکنم از Visual Studio 2008 استفاده کنید. البته نسخه های Professional و Team System داره که Team بخش های تست رو هم پشتيبانی میکنه. در تالار مهندسی کامپيوتر لينک دانلود آن باید باشه. البته چون حجمش زیاده فکر کنم بهتر باشه خريداری کنند. اگر کمکی از دستم بر مياد در خدمتم :gol:

sahar_m1068

عضو جدید
سلام

سلام

سلام نگین خانم
ممنون که به اینجا سر می زنی
ممنونت میشم اگر یک ورژن رو از c#که بنظر شما بهترین است رو بگی واینکه اگر لینک دانلود نرم افزار یا مقاله آموزشی رو هم بگذاری خیلی عالی میشه
اگر در مورد php هم مطالبی داشتی بگی و یا لینک دانلود بدی بیشتر شرمنده شما میشم

بابا چرا اینجا کسی سر نمی زنه و نظر نمی ده می دونم همه مشکل دارند ما هم بیکار نیستم (6 واحد درس تخصصی در ترم تابستان خوندن برای ارشد طوری که 20 درصد کتابهای ارشد خوندم بیرون کلاسهای sql و همچنین زبان هم میریم گهگاهی هم استخر یا کوه میرم وقت اضافه هم میارم این ها رو گفتم که یکمی هم شما بیایید نظر بدید و یک کار رو درست حسابی انجام بدیم من گفته بودم شنبه کار رو شروع می کنم ولی بغیر از تعداد محدودی کسی انگار دیگه نمیاد خوب معلوم است که در وسط راه کم میاریم و دل زده ):cry:
باز هم منتظر نظراتتون هستم

سلامdzzv_13‏ جان.والا جي بكم.من يكي دجار دوكانكي شدم.نميدونم با اين همه نظرات درباره ي زبان هاي مختلف بين ‏C# ‎‏ وASP‎‏،‏PHPكدوم انتخاب كنم.‏‎

dzzv_13

مدیر تالار
سلامdzzv_13‏ جان.والا جي بكم.من يكي دجار دوكانكي شدم.نميدونم با اين همه نظرات درباره ي زبان هاي مختلف بين ‏C# ‎‏ وASP‎‏،‏PHPكدوم انتخاب كنم.‏‎
سلام
راستش چی بگم خودم هم گیج شدم انگار نه انگار اینجا یک زمان مدیریت داشت و برای این کار هاکلی تشویق مون می کرد و راهنمایی می کرد
بنظرم php کار کنیم بهتر باشد چون دو دلیل هست که برای من خیلی مهم است یکی امنیت که در پی اچ پی بهتر است یکی هم اپن سورس بودنش است چون معلوم نیست که در ایران تا کی میشه از نرم افزارهای تقلبی استفاده کرد نظر شما چیه؟

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
سلام بروبچ نمی خوام از خوبی های php بگم چون خیلی واضح و آشکار برای همه.و اینکه یادمون باشه در حال حاضر امنیت حرف اول رو میزنه که php توش سرتره...;)

mike2

عضو جدید
بحث امنیت در نرم افزار و نوشتن یک نرم افزار امن دارای جنبه های تکنیکی و عملی بسیار زیادی هست از طراحی و تحلیل برنامه با درنظر گرفتن فاز امنیت به عنوان یکی از ضروریات در زمان طراحی و تحلیل و مستند سازی تا طراحی امن بانک های اطلاعاتی و کدنویسی امن در هنگام توسعه. جدا از امنیت شبکه و زیر ساخت سخت افزاری.
این که بگیم امنیت یک برنامه که با PHP نوشته شده از مشابه اون که مثلا با ASP.Net نوشته شده صرفا و تنها به دلیل استفاده از PHP ، بیشتر هست کاملا غیر علمی و بچه گانه است.

من یه جایه دیگه هم گفتم. اگه می خواید اصولی شروع کنید و پیشرفت کنید تا در آینده مثلا از این راه نون بخورید سعی کنید که یک شناخت نسبتا خوب نسبت به زمینه کاری که بهش علاقه دارید و یا می خواهید در اون فعالیت کنید ، داشته باشید.
نمی خوام جسارتی به کسی بشه ولی اول شما باید متوجه بشید که بین C# و ASP.Net چه تفاوتی هست. این دو تا باهم فرق دارن. بعد بازار کارو ببینید. ابزارها و محیط توسعه موجود برایه PHPو ASP.NET رو باهم مقایسه کنید.
اصلا هدف شما برنامه نویسی وب هست یا Application. ؟
اگه گیج شدید بخاطر اینه که هنوز انتخاب هاتون رو مشخص نکردید و دقیقا نمیدونید که چی می خواید. وفتی که انتخاب کردید ببینیذ هر کدوم از این زبونها و تکنولوژی ها تو محدوده انتخاب شما چه مزیت ها و نقطه ضعف هایی دارند. اونوقت بر اساس فاکتور های مورد نظرتون انتخاب کنید.
این پست من رو هم بخونید بد نیست.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2205435#post2205435

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
استفاده از تکنولوژی و تجربه ديگران انسان رو برده نمیکنه :razz: در دنیایی که زمان ارزش داره، استفاده نکردن از تکنولوژی به خاطر تعصب کاری اشتباه هست. در ضمن، یه نگاه به اطرافت بکن. اگه ماکروسافت نبود همه هنوز داشتن با سیستم های تحت dos کار می کردن. بی انصافیه که همه چیز رو ناديده بگيريم. چند نفر میتونن با linux و ... کار کنن ؟! :surprised:
۱. جدی گرفتی! شوخی بود!
۲.تکنولوژی نه ولی تکنولوژی که اختصاصی باشه باعث محدودیت میشه.
۳.اگه مایکروسافت نبود یه شرکت دیگه یه سیستم عامل دیگه میزد اسمش هم میزاشت Doors!
۴.هنوز که هنوزه بانک های ما دارن از OS/2 ساخت IBM استفاده میکنن DOS که سهله!!!
۵. همه میتونن با لینوکس کار کنن : همه
۶.اصلا کی به من اجازه داد در تاپیک نامربوط از این حرفا بزنم؟؟؟!

negin17h

مدیر تالار
۱. جدی گرفتی! شوخی بود!
۲.تکنولوژی نه ولی تکنولوژی که اختصاصی باشه باعث محدودیت میشه.
۳.اگه مایکروسافت نبود یه شرکت دیگه یه سیستم عامل دیگه میزد اسمش هم میزاشت Doors!
۴.هنوز که هنوزه بانک های ما دارن از OS/2 ساخت IBM استفاده میکنن DOS که سهله!!!
۵. همه میتونن با لینوکس کار کنن : همه
۶.اصلا کی به من اجازه داد در تاپیک نامربوط از این حرفا بزنم؟؟؟!

اگر هم جدی گفته باشی ناراحتی نداره. من تعصبی ندارم روی زبان خاصی اما به نظرم باید همه سطوح رو در نظر گرفت. اکثر مردم (چه کامپیوتری باشند چه نه) خیلی با سیستم عامل های لینوکس و ... راحت نیستن نه اینکه کار نمیکنن. اینکه ماکروسافت همه چیز رو قبضه کرده یه بحثه ولی اینکه شرکت دیگه ای سیستم عامل نمیده یه حرف دیگه. قبول دارم که در آمریکا شرکت های کوچیک دوام نمیارن و بلعیده میشن اما این دلیل بر نبود شرکت ها نباید باشه. در مورد نظرتون هم خوشحال شدم، حرف نابجایی نزدید به نظر من :gol:

negin17h

مدیر تالار
سلام
راستش چی بگم خودم هم گیج شدم انگار نه انگار اینجا یک زمان مدیریت داشت و برای این کار هاکلی تشویق مون می کرد و راهنمایی می کرد
بنظرم php کار کنیم بهتر باشد چون دو دلیل هست که برای من خیلی مهم است یکی امنیت که در پی اچ پی بهتر است یکی هم اپن سورس بودنش است چون معلوم نیست که در ایران تا کی میشه از نرم افزارهای تقلبی استفاده کرد نظر شما چیه؟

سلام بروبچ نمی خوام از خوبی های php بگم چون خیلی واضح و آشکار برای همه.و اینکه یادمون باشه در حال حاضر امنیت حرف اول رو میزنه که php توش سرتره...;)

بحث امنیت در نرم افزار و نوشتن یک نرم افزار امن دارای جنبه های تکنیکی و عملی بسیار زیادی هست از طراحی و تحلیل برنامه با درنظر گرفتن فاز امنیت به عنوان یکی از ضروریات در زمان طراحی و تحلیل و مستند سازی تا طراحی امن بانک های اطلاعاتی و کدنویسی امن در هنگام توسعه. جدا از امنیت شبکه و زیر ساخت سخت افزاری.
این که بگیم امنیت یک برنامه که با PHP نوشته شده از مشابه اون که مثلا با ASP.Net نوشته شده صرفا و تنها به دلیل استفاده از PHP ، بیشتر هست کاملا غیر علمی و بچه گانه است.

من یه جایه دیگه هم گفتم. اگه می خواید اصولی شروع کنید و پیشرفت کنید تا در آینده مثلا از این راه نون بخورید سعی کنید که یک شناخت نسبتا خوب نسبت به زمینه کاری که بهش علاقه دارید و یا می خواهید در اون فعالیت کنید ، داشته باشید.
نمی خوام جسارتی به کسی بشه ولی اول شما باید متوجه بشید که بین C# و ASP.Net چه تفاوتی هست. این دو تا باهم فرق دارن. بعد بازار کارو ببینید. ابزارها و محیط توسعه موجود برایه PHPو ASP.NET رو باهم مقایسه کنید.
اگه گیج شدید بخاطر اینه که هنوز انتخاب هاتون رو مشخص نکردید و دقیقا نمیدونید که چی می خواید. وفتی که انتخاب کردید ببینیذ هر کدوم از این زبونها و تکنولوژی ها تو محدوده انتخاب شما چه مزیت ها و نقطه ضعف هایی دارند. اونوقت بر اساس فاکتور های مورد نظرتون انتخاب کنید.

حق با دوست عزیزمون هست. شاید php در امنیت خوب عمل کنه اما این دلیل بر کمبود asp.net در این زمینه نیست. من در مورد امنیت asp.net مطالعه داشتم. با کمی زمان میتوان امنیت رو در برنامه ها یا سایت هایی که با دات نت نوشته شده اند بالا برد.

sahar_m1068

عضو جدید
سلام
سلام .من از اون موقع اشتياق زيادي داشتم كه بخوام سي شارپ بخونم. اما الان با اين نظرات متفاوت واقعا سر در گم شدم و كلي از وقت مفيدم رفته.بنظر منم خوب phpكاركنيم. اما نظر بقيه هم خيلي مهمه.پس ان شاالله اگه همه موافق هستن استارتشو خيلي زود بزنيد.

آخرین ویرایش:

MaSoUd-5

عضو جدید
نمیدونم منظورتون از اینکه امنیت PHP بیشتره چیه
اما نمیشه راهی برای جلوگیری از مشکل زا شدن کد نباشه و این برمیگرده به توانایی برنامه نویس!!!

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک

دوست عزیز ازونجا که ما رشتمون فناوری و اطلاعاته هدف از زدن تاپیک صرفا آشنایی با یه زبان تحت وب هستش از عنوان تاپیکم مشخصه.اما اگر به عنوان یه مهندس نرم افزار به این مقوله وارد بشیم خوب اونوقت قضیه کاملا فرق می کنه بریم آینده رو نگاه کنیم بازارو بسنجیم و...بایدم اینطور باشه چون یک مهندس نرم افزار کارش همینه و باید در انتخابش ای جوانب رو در نظر بگیره..
در مورد امنیت اگر بخوایم برای بخش های خاص مقایسه داشته باشیم که اصلا مقایسه ی کلی دو تا چیز معنایی نخواهد داشت!!...در حالت کلی گفته میشه که امنیت php بهتره البته اونقدرام اختلافش نسبت به رقبا زیاد نیست ولی اگه بخوایم بخش به بخش پیش بریم همونطور که گفتم قضیه فرق میکنه...به هر حال ممنون از توضیحاتت
:gol:

MaSoUd-5

عضو جدید
آقا من هنوز موندم یعنی چی در مورد امنیت صحبت میکنید؟؟؟:D

دیگه گذشت اون پارسال پیارسال که از هر 10 سایت ایرانی 5 تاش باگ SQL Injection داشت(البته تو فیس بوک هم این باگ بوده ها نه اینکه از اهمیتش بگذریم:smile:)
اما در کل میخوام بگم دیگه با پیشرفت برنامه نویس داره عمر باگهای خیلی تابلو مثل SQLI و LFI و RFI پایان میابه چون راههای پچ کردن باگ تو نت براشون گذاشته شده

اینم یادتون نره اگه هکر هکر باشه امنیت حالیش نمیشه سرشو میندازه زیر میاد تو:smile:
حالا دیگه از کجا معلوم از طریق باگهای صفحات وب نفوذ کنه؟؟؟؟;)

شماها استارتشو بزنید تا برسه به امنیتش

بنظر من ASP.net هم قدرت فوق العاده ای داره دیروز شروع کردم به خوندنش همین اولشم گیر کردم:D
به نظر من از PHP پیچیده تر میاد:razz:به نظرم کلا کد زدن با PHP راحت تره حتی اگه با NotePad باشه از طرفی هم قدرت visual Studio رو نمیشه دست کم گرفت که با یه کلیک یه نصف خط کد رو برات بزنه و تو اگه میخوای فقط ادیتش میکنی:smile:

به نظر من ASP.net کار کنید چون هم C# توشه هم بیشتر به درد دانشجوها ایرانی میخوره;)

sahar_m1068

عضو جدید
بيشنهاد

بيشنهاد

من اولين نظري كه داشتم روي ‏C‏#بود.كه درآخرasp.netهم يادميكيريم.اماالان باتوجه به نظرات ديكرمهندسا٣٠ %به ‏PHPهم راضي شدم.الان ميتونيد يه كاري كنيد:تاالان همه نظراتشونو كفتن.حالا بيايد نظرسنجي كنيد بين ‏C#,ASP.NET,PHP‏.به هر زباني درصد بيشتري راي دادن اونو شروع كنيد.

MaSoUd-5

عضو جدید
من اولين نظري كه داشتم روي ‏C‏#بود.كه درآخرasp.netهم يادميكيريم.اماالان باتوجه به نظرات ديكرمهندسا٣٠ %به ‏PHPهم راضي شدم.الان ميتونيد يه كاري كنيد:تاالان همه نظراتشونو كفتن.حالا بيايد نظرسنجي كنيد بين ‏C#,ASP.NET,PHP‏.به هر زباني درصد بيشتري راي دادن اونو شروع كنيد.

نظر من روی C#ه چون مطمئنم اگه دانشگاه رام بدند:D 100 درصد پروژه های زیادی میگند با C# بدیم و بعد از یاد گیرفتن C# هم که میرسه نوبت ASP:smile:
و در کل اگه c# رو کامل یاد بگیریم هر چیزی برای ویندوز میتونیم بنویسم اما PHP فقط یه زبان تحت وبه

dzzv_13

مدیر تالار
[FONT=&quot]سلام بر مهندسان گل[/FONT]
[FONT=&quot]حالا شد این یک جو خوب است که همگی می تونیم در اون پیشرفت کنیم از تمام دوستانی که اومدند و نظر دادن خیلی ممنون [/FONT]
[FONT=&quot]من تمام نظراتتون رو خوندم تقریبا دوستان نظراتشون به هم نزدیک بود در واقع اگر بخواهیم بگیم مثلا [/FONT]php[FONT=&quot] در امنیت بهتر است باید ببینیم [/FONT]asp [FONT=&quot] چقدر از اون پایین است ؟ و یا مثال های دیگر که به نظر تفاوتی بین این دو نیست فقط برحسب علاقه و اینکه آموزش کدوم یکی بهتر است باید کار رو شروع کنیم[/FONT]
[FONT=&quot]از اونجایی که تعدادی از دوستان با [/FONT]asp .net [FONT=&quot] کمی آشنایی دارند که می تونیم از کمکشون استفاده کنیم واینکه قرار من کلاس [/FONT]asp.net [FONT=&quot] برم که می تونم از استادمون مشکلاتتون رو بپرسم و همچنین مقاله های آموزشی زیادی در این مورد بیشتر است و همچنین نزدیکی آن به c# بنظر میاد [/FONT]asp.net [FONT=&quot] رو استارتشو بزنیم بهتر باشد انشاالله اگر تونستیم این کار رو تا اونجایی که باید برسونیم [/FONT]php [FONT=&quot] هم بعد از این پیش می بریم[/FONT]
در مورد اینکه چه نسخه ایی رو کار کنیم دوستمون نگین خانم فکر کنم بهتر بتونه کمکمون کنه؟

بالا