امادگی ارشد هوا فضا 93

hsdanesh

عضو جدید
بهت قول میدم خوب میشه رتبت

بخدا من خیلی خرابتره وضعیتم . با اینکه نمیخواستم نگاه کنم ولی نگاه کردم . فقط منفی نزدم همین . وگرنه همش کمتر از ده !!!

اصلا جای نگرانی نیست، توکلت به خدا باشه، هنوز رتبه نیومده.

mahan_33

عضو جدید
کسی به سوال 75 اعتراضی نداره ؟ گزینه 1 هم درسته ها . سیستم دینامیکی غیر خطی رو میشه حول نقطه ی کار خطی کرد .

mahan_33

عضو جدید
سوال 120 فرمول ضریب حجمی دم هم جای اعتراض داره ! من خودم گزینه 4 رو انتخاب کردم و از انتخابم مطمئن بودم ولی تو کلید زده 1 .

mahan_33

عضو جدید
سازمان سنجش فرمول ضریب کارایی رو درست اعلام کرده ولی فرمول ضریب حجمی اون نیست !

capitanfahime

عضو جدید
کلید

کلید

متاسفانه آیرو رو صفر زدم امیدی هست هنوز!!!!!:(
به نظر من علاوه بر سوال 120 که باید گزینه 4 باشه سوال 89 هم به نظر من غلطه!!!
در سوال 89 ضرایب حرکت عرضی باید همشون منفی باشه!!درست نمیگم؟
در سوال 101 هم اگه محور ممان و خنثی غیر هم باشن که تنش محوری روش اثر میکنه پس باید هم راستا باشن تا اثر نکنه!!!!
124 هم فک میکنم گزینه 1 درسته نه 3!!!
نظر شما چیه؟

mahan_33

عضو جدید
متاسفانه آیرو رو صفر زدم امیدی هست هنوز!!!!!:(
به نظر من علاوه بر سوال 120 که باید گزینه 4 باشه سوال 89 هم به نظر من غلطه!!!
در سوال 89 ضرایب حرکت عرضی باید همشون منفی باشه!!درست نمیگم؟
در سوال 101 هم اگه محور ممان و خنثی غیر هم باشن که تنش محوری روش اثر میکنه پس باید هم راستا باشن تا اثر نکنه!!!!
124 هم فک میکنم گزینه 1 درسته نه 3!!!
نظر شما چیه؟
124 منم گزینه 1 فکر میکنم درست باشه و گزینه 1 رو زدم افزایش افزایش . 120 رو من اعتراض دادم شما هم حتما بدید . دلیلش رو بنویسید گزینه درستی که سازمان اعلام کرده مربوط به فرمول ضریب کاراییه نه ضریب حجمی .
شما دلیلی موجهی داری که سوال 124 گزینه 1 هست ؟

هرچی بنظرتون میرسه بنظر من اعتراض بدی من فکر میکنم سوالا استاندارد نیست .

hzee

عضو جدید
اینحا کسی سوال 61 و 63 رو زده؟
به نظر من که هردوش کلید اشتباه زده شده. اگر کسی 61 گزینه 2 و سوال 63 گزینه یک زده حتما راه حلش رو یادداشت کنه و اسکن کنه و بفرسته مطمئنا تعداد بیشتر باشه احتمال اثر گذاری بیشتر میشه تجربه سال های پیش اینو اثبات کرده

hsdanesh

عضو جدید
به نظر من که هردوش کلید اشتباه زده شده. اگر کسی 61 گزینه 2 و سوال 63 گزینه یک زده حتما راه حلش رو یادداشت کنه و اسکن کنه و بفرسته مطمئنا تعداد بیشتر باشه احتمال اثر گذاری بیشتر میشه تجربه سال های پیش اینو اثبات کرده

به نظرم من 61 درسته گزینه 4 میشه. 63 رو نمیدونم.

mahan_33

عضو جدید

61 و 63 اگه دلیلی داری بگو منم اعتراض بدم .

hzee

عضو جدید
حالا فایلش رو اسکن می کنم بعدا میذارم اما به نظرم مشخصه سوال 61 ارتفاع و نیروی بویانسی و وزن هیچ ربطی بهA1 نداره وقتی موازنه نیروها نوشته میشه هم ارتفاع H1 و هم H2 برحسب A2 به دست میان اگر این مبحث رو خوندین و راه حلش رو بنویسید قشنگ مشخصه
اما سوال 63 رو هم اگر فرمولش رو بنویسید عبارتی به دست میاد که بر حسب توان سوم قطر و توان اول سرعت زاویه ای که بنابراین یک چهارم میشه
گشتاور= تنش*مساحت خیس شده * شعاع

mahan_33

عضو جدید
سوال 81 دوستانی که میدونن لطفا راهنماییم کنه .. نمودار n-v رو کشیده .. ولی یه چی دیگه خواسته انگار !!!!

آخرین ویرایش:

hamed_m313

عضو جدید
سلام.
حرفت کاملا درسه. منم همون ها رازدم .من باحل صحیح براشون فرستادم.
یاعلی

hamed_m313

عضو جدید

سلام
منم همین گزینهها را زدم وبا حلش برای سازمان فرستادم.

A.narges

عضو جدید
سلام دوستان،
من دانشجوی ترم 6 ریاضی هستم،
قصد دارم ارشد هوافضا شرکت کنم،
به یک مشاور و برنامه ریز نیاز دارم،
کسی هست که به من کمک کنه یا مشاوربهم معرفی کنه؟؟؟
ممنون

hzee

عضو جدید
سلام دوستان،
من دانشجوی ترم 6 ریاضی هستم،
قصد دارم ارشد هوافضا شرکت کنم،
به یک مشاور و برنامه ریز نیاز دارم،
کسی هست که به من کمک کنه یا مشاوربهم معرفی کنه؟؟؟
ممنون

چون شما رشته تون ریاضیه فکر نمی کنم مشکلی برای شروع داشته باشید و با همون 2 یا سه کتاب تستی که برای قسمت ریاضیات موجوده نیازتون تو این بخش برطرف میشه. مباحث مورد سوال هم ریاضی 2 و معادلات و ریاضی مهندسی هست که در بازار کناب ها بی شمار و بیشتر سلیقه ایه مثل کریمی معتقدی گاج و ... با یک درصد خوب تو این بخش هم عملا می تونید بار خودتون رو ببندید
برای دروس تخصصی هم اگر هیچ پیش زمینه ای ندارید و قصدتون صرفا هوافضاست می تونید با کتاب های استاتیک مریام و طراحی اجسام پرنده هاشم صدرایی(که با 15 سوال تاثیر به سزایی داره) به طور هم زمان شروع کنید .مطمئنا مشکلی نخواهید داشت البته از خود استاتیک سوال مستقیمی نمیاد اما بدون خوندن این کتاب عملا تعداد بیشماری تست که پیش نیازشون این کتابه رو از دست میدید.
بعد از اون هم بستگی به گرایشی که دوست دارید داره چون اصلا پیشنهاد نمیشه که تو این رشته همه دروس رو خوند و باید گلچین کرد و این گلچین کردن هم بستگی به علاقه شما داره تا بتونید راحت تر جلو برید . بعد ها در دوره ارشد اون دروسی که کنار گذاشته شده بسته به گرایش یا اصلا به کار نمیان یا کاراییشون محدوده که میشه تو همون دوران رفع و رجوع کرد.

مثلا برای گرایش سازه بعد اون کتاب ها باید به سراغ مقاومت مصالح دکتر نائی و دینامیک مریام و ارتعاشات برید.

برای گرایش پیشرانش و آیرو به سراغ دروس این درس مثل سیالات ترمو و آیرودینامیک... البته همونطور که گفتم ضرایب یکسان اند اما علاقه شما در سرعت و انگیزه موثره

لازم به ذکره از این دو باکس(سازه و آیرو) دروسی مثل مقاومت مصالح و سیالات و ترمو دینامیک که به نسبت ساده تر هستند, درهر صورت باید حتما خونده بشن وگرنه موجب کاهش رتبه میشن
بعد همه این ها تنها باکس کنترل می مونه که اون هم چند درس رو تو خودش می گنجونه. این توصیه شخصی منه اگر قصدتون گرایش کنترل نبود و زبان خوبی هم دارید ترجیحا کلا کنار بذارید چون به مراتب از همه وقت گیر تر و نیاز به کار بیشتری داره. با یک درصد ریاضی و زبان خوب و تسلط نسبی روی سایر دروسی که گفتم بدون شک ان شا... رتبه های بسیار خوب اصلا دور از دسترس نیست.

hsdanesh

عضو جدید
آخرین ویرایش:

hzee

عضو جدید
آره ممنون . پس بی زحمت شما هم اون پستی که از من نقل قول کردی رو ویرایش کن;)
عجب ویرایش تو ویرایشی شد ها :دی

mahan_33

عضو جدید
اگه این دو سوال کلیدش تغییر کنه سازم میشه منفی ..
ولی به هر حال امیدوارم هرچی حقه هموون بشه و همه به حقشون برسن .

saeedbd

عضو جدید
من هم در مورد سوال 89 اعتراضم رو به سازمان سنجش منتقل کردم. از شما میخوام تا شما هم این کارو انجام بدین تا رسیدگی کنند.
در ارتباط با سوال 89 در کتب مرجع دیده ایم که هر چهار ریشه ی مربوط به lateral دارای قسمت حقیقی "منفی" هستند. کافی است رچوع کنید به
کتاب " پایداری و کنترل پرواز- تالیف دکتر صدرایی- صفحه ی 234"
ریشه های بدست آمده همگی دارای قسمت حقیقی منفی هستند و این از اصول پایداری عرضی است. جناب مولف به وضوج هر 4 ریشه ی مربوطه را ارزیابی کرده اند.
مایل هستم شما را به مرجع رسمی دیگری ارجاع دهم. لطفا به کتاب :
"Flight Stability and Automatic control" نوشته ی Robert C.Nelson
صفحه ی 174 رجوع کنید. به وضوح نموداری برای ریشه های عرضی ترسیم شده است که باز هم در تایید مرجع رسمی قبلی مشاهده می کنیم که تمامی ریشه ها دارای قسمت حقیقی منفی هستند. پس گزینه ی 1 نزدیک تر است به پاسخ درست.
ای هوافضایی ! ما از مظلومان کنکوریم ! دست در دست هم دهیم به مهر / رشته ی خود را کنیم آباد

A.narges

عضو جدید
چون شما رشته تون ریاضیه فکر نمی کنم مشکلی برای شروع داشته باشید و با همون 2 یا سه کتاب تستی که برای قسمت ریاضیات موجوده نیازتون تو این بخش برطرف میشه. مباحث مورد سوال هم ریاضی 2 و معادلات و ریاضی مهندسی هست که در بازار کناب ها بی شمار و بیشتر سلیقه ایه مثل کریمی معتقدی گاج و ... با یک درصد خوب تو این بخش هم عملا می تونید بار خودتون رو ببندید
برای دروس تخصصی هم اگر هیچ پیش زمینه ای ندارید و قصدتون صرفا هوافضاست می تونید با کتاب های استاتیک مریام و طراحی اجسام پرنده هاشم صدرایی(که با 15 سوال تاثیر به سزایی داره) به طور هم زمان شروع کنید .مطمئنا مشکلی نخواهید داشت البته از خود استاتیک سوال مستقیمی نمیاد اما بدون خوندن این کتاب عملا تعداد بیشماری تست که پیش نیازشون این کتابه رو از دست میدید.
بعد از اون هم بستگی به گرایشی که دوست دارید داره چون اصلا پیشنهاد نمیشه که تو این رشته همه دروس رو خوند و باید گلچین کرد و این گلچین کردن هم بستگی به علاقه شما داره تا بتونید راحت تر جلو برید . بعد ها در دوره ارشد اون دروسی که کنار گذاشته شده بسته به گرایش یا اصلا به کار نمیان یا کاراییشون محدوده که میشه تو همون دوران رفع و رجوع کرد.

مثلا برای گرایش سازه بعد اون کتاب ها باید به سراغ مقاومت مصالح دکتر نائی و دینامیک مریام و ارتعاشات برید.

برای گرایش پیشرانش و آیرو به سراغ دروس این درس مثل سیالات ترمو و آیرودینامیک... البته همونطور که گفتم ضرایب یکسان اند اما علاقه شما در سرعت و انگیزه موثره

لازم به ذکره از این دو باکس(سازه و آیرو) دروسی مثل مقاومت مصالح و سیالات و ترمو دینامیک که به نسبت ساده تر هستند, درهر صورت باید حتما خونده بشن وگرنه موجب کاهش رتبه میشن
بعد همه این ها تنها باکس کنترل می مونه که اون هم چند درس رو تو خودش می گنجونه. این توصیه شخصی منه اگر قصدتون گرایش کنترل نبود و زبان خوبی هم دارید ترجیحا کلا کنار بذارید چون به مراتب از همه وقت گیر تر و نیاز به کار بیشتری داره. با یک درصد ریاضی و زبان خوب و تسلط نسبی روی سایر دروسی که گفتم بدون شک ان شا... رتبه های بسیار خوب اصلا دور از دسترس نیست.
مرسی،واقعا لطف بزرگی کردین،
من قصد دارم گرایش سازه رو ادامه بدم،
چون شناختی به دروس نداشتم نمیدونستم از کجا شروع کنم،
ممنون بابت راهنمایی هاتون

• Like
واکنش ها: hzee

saeedbd

عضو جدید
دوستان نظرتون رو درمورد درصدهای من بگید :

زبان 45
ریاضی 65
آیرو 6
مکانیک پرواز و کنترل 18
طراحی هواپیما 26
سازه 0

اگه کسی صاحب تجربه است در مورد رتبه ی احتمالیم اظهارنظر کنه ممنون میشم

mahan_33

عضو جدید
دوستان نظرتون رو درمورد درصدهای من بگید :

زبان 45
ریاضی 65
آیرو 6
مکانیک پرواز و کنترل 18
طراحی هواپیما 26
سازه 0

اگه کسی صاحب تجربه است در مورد رتبه ی احتمالیم اظهارنظر کنه ممنون میشم

من صاحب تجربه نیستم ولی حدس میزنم امسال رتبه ای بین 200 تا 250 میارید .

saeedbd

عضو جدید
ممنون از ماهان. سایر دوستان هم درصد هاشونو بگن هم در مورد رتبه ها پیش بینی کنن تا تاپیک فعال تر شه

sophos

عضو جدید
سلام به همگی

درصدهای من: زبان: 35.5 ریاضی: 13.3 آئرو: 1.6 مکانیک پرواز: 0 سازه: 25 طراحی:0

بنظرتون رتبه درخشان من چند میشه!!:D
میدونم که افتضاحه ، امسال مکانیک هم خیلی سخت بود من رشتم مکانیکه...:cry:

saeedbd

عضو جدید
والا اینطور که به نظر من می رسه بین 900-1000 شاید معقول به نظر بیاد. البته لازمه یه نکاتی رو بگم
اولا که چون امثال سوالا تیپ متفاوت داشت خیلی سخت بشه حدس زد رتبه رو. چون واقعا نمیشه حدس زد بچه های دیگه تو ریاضی مثلا چیکار کردند.
ثانیا این که رتبه ای که من گفتم بر اساس تصورات ذهنی خودم هست و شاید رتبه تون متفاوت باشه با فرضیات من. اما بد نیست پیش بینی کردن !

شمایی که مکانیکی هستی و سازه رو هم نسبتا خوب زدی فکر میکنی سازه هوافضا امسال آسونتر بوده نسبت به سالهای گذشته ؟

sophos

عضو جدید
ممنون سعید جان

آره امسال پیش بینی سخت تره
به نظر ساده تر میان سوالای امسال البته من سر امتحان مریض بودم و عملکردم خیلی افت کرد.
الان که به سوالات سازه نگاه میکنم حداقل 70 درصدشون برام آسونن!

بالا