Fluent

g.nstrn.isf

عضو جدید
با سلام

دو تا سوال دارم از خدمتتون:

1.من باید یه سیستم رو شبیه سازی کنم که جریان داخلش دو فازیه و از طریق جابه جایی اجباری با محیط اطرافش(هوا) تبادل حرارتی داره (حرارت به محیط می دهد).
مش اطراف سیستم رو متفاوت با مش بندی داخل انجام دادم تا بتونم بین سیال ها تمایز قایل بشم
اما وقتی در نرم افزار فلوئنت در قسمت فازها، فازها رو مشخص میکنم و بعد از آن وارد شرایط مرزی میشم تا سیال بیرون از سیستم رو مشخص کنم گزینه ای به نام هوا وجود نداره این درحالی إ که من در قسمت مواد هوا رو نیز انتخاب کردم.

2.آیا میشه در فلوئنه بین جریان داخل و خارج از یک سیستم تفاوت قایل شد؟در سیستم من جریان سیال داخل آرام است در حالیکه جریان خارجی آشفته است (هوا توسط فن دمیده می شود)

ممنون میشم اگه راهماییم کنین

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال اولتون یه سواله کلیه که امکان داره هر جایی مشکل وجود داشته باشه
برای سوال دومتون هم شما میتونید دو تا زون تو مش تون تعریف کنید و یکی رو آرام در نظر بگیرید و بقیه مش رو با یه مدل آشفته حل کنید

g.nstrn.isf

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون
راستش دو تا زون تعریف کردم اما آرام یا آشفته بودن چیزی نیست که تو شرط مرزی تعریف بشه کرد در حالیکه تمایز بین نواحی مش بندی شده فقط تو شرط مرزی خودشو نشون میده

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییتون
راستش دو تا زون تعریف کردم اما آرام یا آشفته بودن چیزی نیست که تو شرط مرزی تعریف بشه کرد در حالیکه تمایز بین نواحی مش بندی شده فقط تو شرط مرزی خودشو نشون میده

میشه و این شرط رو باید تو cell zone condition اعمال کنید