◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

سمبل خان

عضو جدید
سلام دوستان.
من درکارخانه ای کار میکنم.میخواستم چهار واحد مختلف این کارخانه را از نظر بهره وری محاسبه کنم .برای این کار به چه داده هایی نیاز دارم.اگه کسی از دوستان دراین زمینه کار کرده ممنون میشم کمکم کنه

سمبل خان

عضو جدید
سلام .من هم دارم روی تجزیه وتحلیل خط تولید ی کارخونه کار میکنم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم کمکم کنید.

parivashm

عضو جدید
msp-کاربردهای کارا

msp-کاربردهای کارا

سلام دوستان. یک خواهشی داشتم . اگه کسی نرم افزار کاربردهای کارا رو داره ممنون میشم لینکش رو بذاره برا دانلود .برای فارسی کردن نرم افزار msp لازمش دارم.

hoopla

عضو جدید
سلام
خیلی تو این زمینه منم دچار مشکل بودم ولی بالاخره بعد از دردسرهای فراوان پیداش کردم
بستگی به نوع تابعتون داره که می خواید انتگرال بگیرید
نوع تابعتون رو بگید تا ببینم میتونم کمکتون کنم یا نه

آریا اقبالی

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

من یه کارگاه دارم .دستگاه تراش و رولینگ و اره نواری . حالا یه نفر میخواد با من شراکت کنه و یه کارگاه بزرگ بزنیم . منم سرمایه ام کمه اطلاعاتم هم کمه چکار کنم بهتره...

Agha Jafar

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز : من یه سوال دارم : اینکه اگه میشه یهه مقدار در مورد استاتیک و مقاومت مصالح برام توضیح بدین بی زحمت... مخصوصا در مورد مباحث مهم این درس...
:que:

Candyman

کاربر فعال
سلام به همه

منم الان برنامه ریزی تولید برام مسئله هست . سیستممون سفارشیه و واقعا میخوام برنامه خوبی تحویل بدم نمیدونم چیکارکنم که مهندسی باشه نه الکی . تو لیسانسمون هم چیز عملی یاد نگرفتیم !

با تشکر قبلی:gol:

با سلام
ما تو مبحث برنامه ریزی تولید مبحثی داریم بنام "برنامه تولید سر انگشتی" .
همونجوری که اسمش روشه بصورت سر انگشتی شما فاکتور هایی که در تولید محصولتون دخیل هست رو خیلی ساده محاسبه میکنید مثل

زمان خرید و تحویل جنس
زمان لازم برای تولید یک واحد محصول
و چیزهای دیگه
برای مثال در تولید یک شیشه خودرو بصورت سر انگشتی حساب میشه کرد که برای مثال یک شیشه جلو پژو 206 چقدر شیشه برای هر لایه لازم هست.چقدر طلق یک شیشه پژو نیاز مند هست .خیلی ساده میتونید با داشتن ابعاد یک شیشه خام بگید که چند تا شیشه پژو از این سایز شیشه در میاد و چند تعداد جام شیشه نیازمند هستید و چند متر طلق میخوایید.

من خیلی سال هست که از بازار مهندسی صنایع دور هستم ....نمیدونم کمکی شد یا خیر .

با احترام

AFRASIABI2001

عضو جدید
سلام به همه

منم الان برنامه ریزی تولید برام مسئله هست . سیستممون سفارشیه و واقعا میخوام برنامه خوبی تحویل بدم نمیدونم چیکارکنم که مهندسی باشه نه الکی . تو لیسانسمون هم چیز عملی یاد نگرفتیم !

با تشکر قبلی:gol:

باسلام به دوستان

اولین و اساسی ترین ورودی برای برنامه ریزی تولید یش بینی تقاضاست که می بایست توسط واحد فروش انجام بشه و معمولا از آن غفلت میشود
بعد اطلاعات کامل در خصوص مواد اولیه شامل زمان انتظار خرید/ نقطه سفارش/ مقدار سفارش/ میزان مصرف در یک واحد محصول یا BOM
اطلاعات محصول شامل: زمان تولید در هر ایستگاه / ایستگاههای کاری /

برای اطلاعات بیشتر ایمیل بزنید AFRASIABI2001@GMAIL.COM

mjsharifi

عضو جدید
master global management operations guidelines / logistics evaluation

master global management operations guidelines / logistics evaluation

با سلام
در خصوص پروژه اي - پياده سازي ارزيابي عمليات مديريت مواد در راستاي لجستيك بر اساس استاندارد ( master global management operations guidelines / logistics evaluation ) اگر اطلاعاتي در اين خصوص دارين لطفا برام ارسال فرمائيد.
با تشكر
شريفي

azadehsadeghi

عضو جدید
سلام اگه بتونی نرم افزارآدیت محصول راپیداکنیدخودش اعدادکنترلی که بهش بدین نمودارهاشومیکشه من مدیرایزو بودم قبلا واسه این نمودارها نرم افزارآدیت برامون میکشیدفقط کافی بوداعدادی که طی کنترل به دست آوردیم رابهش بدیم

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درخواست کمک در مورد صنایع بسته بندی مواد غذایی

درخواست کمک در مورد صنایع بسته بندی مواد غذایی

سلام به همه دوستان.
کسی هست که توی صنایع بسته بندی کار کرده باشه یا اطلاعات در مورد این صنعت داشته باشه؟؟؟یه سری سوال دارم.
اگه کسی هست که اطلاعات داره کمک برسونه.
ممنون
:gol::gol::gol::gol::gol:

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها کمک ..........

بچه ها کمک ..........

سلام کسی هست که یه اطلاعاتی مختصر درمورد
1.دامنه ی طراحی کارخانه
2.عوامل موثر در کارخانه
3.سطوح طراحی یک کارخانه
بهم بده ممنون از کمک تون

nafiset

عضو جدید
ISI پولی میشناسید؟؟؟؟

ISI پولی میشناسید؟؟؟؟

سلام دوستان....وقتم خیلی کمه می خواهم فوری آی اس آی اکسپت بگیرم...دنبال یه ژورنال پولی می گردم که پروسه داوریش سریع باشه....مقالمم هم در مورد زنجیره تامین است....پلیز هلپ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ئدز

عضو جدید
تحلیل مسائل بهینه سازی

تحلیل مسائل بهینه سازی

سلام هر چی تو تالارتون گشتم پرسش و پاسخ نداشتید مجبور شدم تاپیک بزارم
اول از همه میشه تابع هدف و قید های این مسئله رو بدید؟

1-شرکتی سه محصول a,b,c تولید می کند. انها می توانند تا 30 پوند از هر محصول را به قیمت های ذیل در هر پوند بفروشند.محصول a:10$ ,b:12$, c:20$ . شرکت ماده خام را به قیمت هر پوند 5 دلار خریداری میکند. هر پوند ماده خام را می توان برای تولید 1 پوند a یا 1 پوندb استفاده کرد.با صرف هزینه فرآیند 3 دلار برای هر پوند، محصول aرا می توان به 0.6 پوند محصول b و 0.4 پوند محصول c تبدیل کرد. با صرف هزینه فرآیند 2 دلار برای هر هر پوند، محصول b را می توان به 0.8پوند محصول c تبدیل کرد.مساله را بنحوی فرمول که کنید که که سود شرکت ماکزیمم شود.
2-
یک شرکت کوچک در تولید 5 نوع قطعه یدکی اتومبیل تخصص دارد .هر قطعه ابتدا در واحد ریخته گری از اهن رفته میشود و سپس به واحد تکمیل برای ..........میرود ساعات کار لازم برای کار در واحد (برای هر یک صد قطعه) در جدول امده
5
4
3
2
1
قطعه
1
3
3
1
2
ریخته گری
1
1
2
2
3
تکمیل
سود حاصل از هر قطعه به ترتیب 30-20-40-25-10 دلار (در 100 واحد ) ظرفیت کاری دو واحد ریخته گری و تکمیل در ماه اینده به ترتیب 700و1000 ساعت کاری است .مقدار تولید هر قطعه چقدر باشد که سودشرکت در طول ماه ماکسیمم شود؟

و بعد ایا کسی میدونه این سوالا از چه کتابیه؟؟؟؟؟؟؟؟ایا نمونه سوال برای مدلسازی مسائل خطی کسی داره میخوام مسائل زیاد ببینم و یاد بگیرم خلاصه دنبال نمونه سوال مسائل خطی هستم

آخرین ویرایش:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام مشکلتون چیه
میخواستم ببینم برای راه اندازی یه واحد در حد کارگاه، برای بسته بندی مواد غذایی خشک(حبوبات و قند و چایی و ادویه و ...) چه مراحلی رو باید طی کرد؟(منظورم مراحل ثبت شرکت نیست)
دستگاه های مورد نیاز اولیه چیه؟ فقط یه دستگاه شیرینگ کافیه؟
طرح توجیهی در حد کارگاهی کسی داره؟
تجربه شخصی از این کار و بازارش کسی داره؟
و نکات لازمی که می دونید و فکر میکنید کمک میکنه.
:gol:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام کسی هست که یه اطلاعاتی مختصر درمورد
1.دامنه ی طراحی کارخانه
2.عوامل موثر در کارخانه
3.سطوح طراحی یک کارخانه
بهم بده ممنون از کمک تون

سلام
اینا خیلی کلی هست باید خوردش کنی بعد بری دنبالش
مثل ببینی برای طراحی یه کارخونه چه کارهای نیاز سنجی انجام میشه .
بعد چه چیزایی تو طراحیش تاثیر میدن از موقعیت جغرافیاییش و فاصله اش تا بازار هدف تا موقعیت اجتماعی و ......و ....

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
اینا خیلی کلی هست باید خوردش کنی بعد بری دنبالش
مثل ببینی برای طراحی یه کارخونه چه کارهای نیاز سنجی انجام میشه .
بعد چه چیزایی تو طراحیش تاثیر میدن از موقعیت جغرافیاییش و فاصله اش تا بازار هدف تا موقعیت اجتماعی و ......و ....
مرسیییییییی :gol:

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام هر چی تو تالارتون گشتم پرسش و پاسخ نداشتید مجبور شدم تاپیک بزارم
اول از همه میشه تابع هدف و قید های این مسئله رو بدید؟

1-شرکتی سه محصول a,b,c تولید می کند. انها می توانند تا 30 پوند از هر محصول را به قیمت های ذیل در هر پوند بفروشند.محصول a:10$ ,b:12$, c:20$ . شرکت ماده خام را به قیمت هر پوند 5 دلار خریداری میکند. هر پوند ماده خام را می توان برای تولید 1 پوند a یا 1 پوندb استفاده کرد.با صرف هزینه فرآیند 3 دلار برای هر پوند، محصول aرا می توان به 0.6 پوند محصول b و 0.4 پوند محصول c تبدیل کرد. با صرف هزینه فرآیند 2 دلار برای هر هر پوند، محصول b را می توان به 0.8پوند محصول c تبدیل کرد.مساله را بنحوی فرمول که کنید که که سود شرکت ماکزیمم شود.
2-
یک شرکت کوچک در تولید 5 نوع قطعه یدکی اتومبیل تخصص دارد .هر قطعه ابتدا در واحد ریخته گری از اهن رفته میشود و سپس به واحد تکمیل برای ..........میرود ساعات کار لازم برای کار در واحد (برای هر یک صد قطعه) در جدول امده
54321قطعه
13312ریخته گری
11223تکمیل
سود حاصل از هر قطعه به ترتیب 30-20-40-25-10 دلار (در 100 واحد ) ظرفیت کاری دو واحد ریخته گری و تکمیل در ماه اینده به ترتیب 700و1000 ساعت کاری است .مقدار تولید هر قطعه چقدر باشد که سودشرکت در طول ماه ماکسیمم شود؟

و بعد ایا کسی میدونه این سوالا از چه کتابیه؟؟؟؟؟؟؟؟ایا نمونه سوال برای مدلسازی مسائل خطی کسی داره میخوام مسائل زیاد ببینم و یاد بگیرم خلاصه دنبال نمونه سوال مسائل خطی هستم

قیدها اولیش میشه سقف فروشی که میتونه از هر محصول داشته باشه مثلا a<30 و b<30 و c<30
و c>5
تو این مثال برای تهیه هر نوع محصول فقط یک راه وجود مثلا با اینکه گفته میشه b رو از تبدیل a بدست آورد اما عملا به خاطر هزینه بالایی که داره به درد ما نمیخوره ، در مورد c هم با یک نگاه میشه فهمید بهترین راهش تهیه کردن از طریق b هستش ، پس به راحتی میشه با حساب کردن هزینه تولید هرکدوم و کم کردنش از درآمد فروش به سود ماکزیمم رسید ! مثلا هزینه تولید a 5 دلاره که از 10 دلار فروش کم بشه میشه 5 دلار سود ..
برای همین تابع هدف میشه : 5a+7b+)20-35/4(c
در مورد c چون ما به پوند میفروشیم پس باید اعدادمون صحیح باشن زیر 4 تا فروش نداریم (چون از تبدیل b به 0.8c تا 4 واحد به عدد صحیح نمیرسیم) مگه اینکه بخوایم محصول اضافه داشته باشیم ..
امیدوارم درست باشه:)

ویرایش : این مساله الان جواب بهینه پیدا کردن معنی نداره ، چون ظاهرا محدودیت منابع مالی سازمان رو اینجا نیاوردی ! بدون اون ما از هزکدوم سقف 30 واحد رو میفروشیم بدون اینکه نگران هزینه باشیم !!
یادم رفت بگم c صفر هم میتونه باشه

آخرین ویرایش:

leynaz

عضو جدید
سلام
راجع به آزمایشگاه ارزیابی کار و زمان اطلاعی دارید؟

مهرناز*

عضو جدید
محدودیت شانسی. تو زمینه stochastic programming مطرح هست. محدودیت ها رو احتمالی در نظر میگیرن و ... . باید سرچ کنید
مرسی ممنون
یه سوال دیگه هم داشتم:readines parameter به چه پارامترهایی میگن؟
و enhanced formulation?:que:

آخرین ویرایش:

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میخواستم ببینم برای راه اندازی یه واحد در حد کارگاه، برای بسته بندی مواد غذایی خشک(حبوبات و قند و چایی و ادویه و ...) چه مراحلی رو باید طی کرد؟(منظورم مراحل ثبت شرکت نیست)
دستگاه های مورد نیاز اولیه چیه؟ فقط یه دستگاه شیرینگ کافیه؟
طرح توجیهی در حد کارگاهی کسی داره؟
تجربه شخصی از این کار و بازارش کسی داره؟
و نکات لازمی که می دونید و فکر میکنید کمک میکنه.
:gol:

:w15:
یعنی آفلاینت رو دیدم شاد شدما
نیم ساعته دارم فکر میکنم این آی دی کی بود :w15:
روبه راهی مهدی جان؟
مهدی سختش نکن !! طرح توجیهی برای چی لازم داری ؟
ولش کن این فیلمارو اینا برای سرکار گذاشتنو اداره بازیا ایده آله !!
یک چیز روشنه و اگر کارگاه رو خودت راهندازی میکنی دیگه این چیزا مطرح نیست
اما زمانی که مثلا صنایع و معادن میشه پدرت و وام بهت میده به ناچار این طرح بازیا رو باید کرد
اما وقتی سرمایه شخصی یا مال خودته رسما به هیچ وزارت خونه ای ربطی نداره چیکار میکنی!! اصلا میخوام پولم رو بریزم دور به کسی ربطی نداره!!!
در مورد بازار هم یک چیز بگم تو ذهنت باشه!!! برای فروش و......... سراغ بازار و بنکدار نرو!!!! اصلا ارزش وقت گذاشتنم ندارن!!!
فقط مویرگی کار کن یا با شرکتهای مویرگی بازی کن !!
در مورد بسته بندی از شرینگ پک و.......... هم بر اساس نوع بسته بندیت موارد زیادی رو میشه تعریف کرد
که حالا برات میگم ! با منی تو یمنی :D
اول به من بگو سیستم کارت چه شکلیه !!! تو سبد محصولاتت چه تعداد و چه ظرفیتی رو در نظر گرفتی تا بگم چیکار کن
یجا هم میفرستمت بری همه این دستگاه ها رو به قیمت بز!! بخری و نری الکی بسازی !!! همه دمو دستگاه اروپایی و استوک !!
خودم 25 روز پیش یک مونو بولوک 16 نازله مایعات غلیظ گرفتم بز تومن!!!!شرینگ و......... اینا که مفت تومن میتونی بگیری
اما فعلا منو توجیه کن تا زندگیشو بریزم وسط :D

البته آف بذار اینجا زیاد نمیام

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:w15:
یعنی آفلاینت رو دیدم شاد شدما
نیم ساعته دارم فکر میکنم این آی دی کی بود :w15:
روبه راهی مهدی جان؟
مهدی سختش نکن !! طرح توجیهی برای چی لازم داری ؟
ولش کن این فیلمارو اینا برای سرکار گذاشتنو اداره بازیا ایده آله !!
یک چیز روشنه و اگر کارگاه رو خودت راهندازی میکنی دیگه این چیزا مطرح نیست
اما زمانی که مثلا صنایع و معادن میشه پدرت و وام بهت میده به ناچار این طرح بازیا رو باید کرد
اما وقتی سرمایه شخصی یا مال خودته رسما به هیچ وزارت خونه ای ربطی نداره چیکار میکنی!! اصلا میخوام پولم رو بریزم دور به کسی ربطی نداره!!!
در مورد بازار هم یک چیز بگم تو ذهنت باشه!!! برای فروش و......... سراغ بازار و بنکدار نرو!!!! اصلا ارزش وقت گذاشتنم ندارن!!!
فقط مویرگی کار کن یا با شرکتهای مویرگی بازی کن !!
در مورد بسته بندی از شرینگ پک و.......... هم بر اساس نوع بسته بندیت موارد زیادی رو میشه تعریف کرد
که حالا برات میگم ! با منی تو یمنی :D
اول به من بگو سیستم کارت چه شکلیه !!! تو سبد محصولاتت چه تعداد و چه ظرفیتی رو در نظر گرفتی تا بگم چیکار کن
یجا هم میفرستمت بری همه این دستگاه ها رو به قیمت بز!! بخری و نری الکی بسازی !!! همه دمو دستگاه اروپایی و استوک !!
خودم 25 روز پیش یک مونو بولوک 16 نازله مایعات غلیظ گرفتم بز تومن!!!!شرینگ و......... اینا که مفت تومن میتونی بگیری
اما فعلا منو توجیه کن تا زندگیشو بریزم وسط :D

البته آف بذار اینجا زیاد نمیام
خدا رو شکر موجبات شادی رو فراهم کردیم:D
خوبم خدا روشکر، ایشالا شمام روبراهی دیگه، البته اگه انفجاری چیزی رخ نداده باشه!!
:D:D
آقا دمت گرم، چشم من اطلاعاتو میگیرم بت میدم.
یمنو عشقه!!!
;)

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام ببینید برای اینکه شما بتونید یک کارگاهی بسته بندی راه اندازی کنید باید تحقیقات وسیع و قوی داشته باشید شما باید نوع بسته بندی مواد اولیه بسته بندی طرح و ماندگاری محفوظ بودن و باقی موارد رعایت کنید برای دانستن این موارد باید تاریخچه بسته بندی را بدانید کتاب های مربوط به این موضوع هستند و دلیل اینکه چه اطلاعاتی باید داشته باشید اینکه در بسته بندی از مواد مختلفی استفاده میشه
از پلاستیک - کاغذ - تترپک - شیشه - فلز - و خلاصه خیلی مواد دیگه و هر کدوم اینها خاصیت های خودشون رو اره
اصولا برای برای بسته بندی مواد خشک و تره باری از مواد پلاستیکی استفاده میشه که ارزانتر و با دوام تره اما باز هم کسب اطلاعات از باقی بی تاثیر نیست و توی انتخاب خیلی موثر
بعد از اون نیاز به انتخاب دستگاه می باشد که شما باید دستگاه بسته بندی مورد نظر رو انتخاب کنی بیشتر موقع ها از دستگاه شیرنگ مخصوصی استفاده میکنن اما دانستن تمامی کابرد های دستگاه ها برای خلاقیت در رقابت بازار کمکت میکنه برای مثال این سس های 70 گرمی که داره بسته بندی میشه اینها مخصوص شامپو های اشانتیون طراحی شده بود که بعد ها کابردشون تغییر کرد
بازم اگر سوالی داشتی بپرس من کمکت میکنم

nilopar

عضو جدید
پروژه

پروژه

دوستان بنده برای درس اقتصاد مهندسی پروژه میخواهم استادم خیلی سخت گیره لطفا کمکم کنید