یکی از کاربردهای منسوجات نبافته؟؟؟؟ کسی هست کمک کنه

nafise_3000

عضو جدید
من امشب به یکی از کاربرد منسوجات بی بافت احتیاج دارم مثلا تو پزشکی یا کشاورزی و هرچیز دیگه
کسی هست یه 2صفحه درباره یکی از کاربردهای منسوجات بی بافت مطلب بزاره؟

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
من امشب به یکی از کاربرد منسوجات بی بافت احتیاج دارم مثلا تو پزشکی یا کشاورزی و هرچیز دیگه
کسی هست یه 2صفحه درباره یکی از کاربردهای منسوجات بی بافت مطلب بزاره؟

سلام
یه نگاه به این بنداز ببین به کارت میاد
http://www.stella-project.de/Portals/0/24 Schmied non wovens technology.pdf

* Tina *

عضو جدید
کاربردش در کف پوش ها، عایق ها، دستمال کاغذی و پوشک بچه، ابر های مخصوص ظرف شستن! ، توی موکت، و ....

eng_textile

عضو جدید
اساسا منسوج بي بافت به كالاهايي كه از كنار هم قرار گرفتن الياف به صورت رندوم هست، ميگويند.
البته اين الياف فوق العاده بي ثبات هستند و آن ها را با روش هاي مكانيكي، حرارتي يا شيمياي تبديل به منسوج بي بافتي ميكنند كه هم اكنون مثل دستمال كاغذي و ... دست ماست.
اين الياف خواص بسياااااااااااار زيادي در انواع صنايع دارند البته قبل از عملكرد آن ها بايد دانست تكميل آن ها بسته به نوع تكميل آن ها داره.
مثلا اگر بخوان در بيمارستان و پزشكي ازش استفاده بشه بايد تكميل آنتي باكتريال بشه و ...
كاربردش در صنايع كشاورزي: مثلا توليد و كشت توت فرنگي براي ثابت نگه داشتن دما در شب و روز و عدم تغيرات زياد. به صورت كه لايه اي از الياف بي بافت رو روي بوته هاي ميوه يا ... پهن ميكنند.
كاربرد آن در صنايع پزشكي:‌در انواع روپوش، ماسك، كف پوش ( مثل جوراب ميمونه روي كفش پات ميكنه گرفتي؟؟؟؟؟؟/ اونو ميگم)، گاز استريل، باند و ... حتي اون چيزايي كه واسه شكسته بندي استفاده ميشه و ...
كاربردش در صنايع پوشاك: رو تختي و يا لباس هاي يك بار مصرف
اين منسوجات حتي در نوارهاي بهداشتي و پوشك بچه هم استفاده ميشه كه قدرت جذب بسيار بالايي دارد.
اين منسوجات حتي در ژئو هم (زمين) بسيار مورد استفاده است كه اطلاعات دقيق در مورد آن كلا يه رشته است به اسم ژئو تكستايل كه متاسفانه هنوز در ايران نيومده.
مثلا لايه اي از اين الياف رو داخل زمين زير آسفالت استفاده ميكنن به عنوان نم گير يا جاذب الرطوبه براي هنگام بارندگي و ...
يا حتي استفاده در ايزوگام ها

اين خلاصه اي بود اميدوارم به درد دوستان بخوره اگر بازم بيشتر ميخواستيد ميتونم بيشتر توضيح بدم.

pouyahassankhan

عضو جدید
عمدتا منسوجات بي بافت به روش هاي مختلف توليد مي شود كه از اليافي نظير PP براي توليد كف پوش ها استفاده مي شود. اين دسته منسوجات بي بافت حالت وبي تشكيل داده و قابليت توليد به صورت نانوالياف به روش الكتروريسي شده خشك يا تر ريسي را دارد. با قرار دادن و تكميل با گروههاي عاملي جاذب ميتواند كاربرد فراواني براي جاذب فاضلاب هاي صنعتي و تصويه پساب ها داشته باشد.