یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

taranombaran95

عضو جدید
سلام دوستان
من و دوستم تازه برنامه نویسی سی شارپ رو یاد گرفتیم و برای اینکه به مدیر گروهمون ثابت کنیم که بی عرضه نیستیمو یه چیزی یاد گرفتیم میخایم یه نرم افزار مربوط به رشتمون درست کنیم که به درد دانشجوهای همین رشته بخوره
هیچ ایده ای به ذهنمون نمیرسه میشه کمکمون کنید و نظر بدید؟؟حتی ساده ترین نظرها هم میتونه کمکمون کنه
ممنونتون میشم

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من و دوستم تازه برنامه نویسی سی شارپ رو یاد گرفتیم و برای اینکه به مدیر گروهمون ثابت کنیم که بی عرضه نیستیمو یه چیزی یاد گرفتیم میخایم یه نرم افزار مربوط به رشتمون درست کنیم که به درد دانشجوهای همین رشته بخوره
هیچ ایده ای به ذهنمون نمیرسه میشه کمکمون کنید و نظر بدید؟؟حتی ساده ترین نظرها هم میتونه کمکمون کنه
ممنونتون میشم

سلام
خیلی عالیه . میتونید یه نرم افزار برای مدیریت فروش کتاب ، ساده طراحی کنید.

البته راه زیاد دارید :D

شما 2 سال پیش منید!! توی تالار شروع کردیم به یاد گیری سی شارپ:biggrin:

یه سر به سایت :
provid.ir
بزنید . متوجه میشید که از تکنولوژی های سی شارپ ، فقط الفباشو یاد گرفتید!!

taranombaran95

عضو جدید
سلام
خیلی عالیه . میتونید یه نرم افزار برای مدیریت فروش کتاب ، ساده طراحی کنید.

البته راه زیاد دارید :D

شما 2 سال پیش منید!! توی تالار شروع کردیم به یاد گیری سی شارپ:biggrin:

یه سر به سایت :
provid.ir
بزنید . متوجه میشید که از تکنولوژی های سی شارپ ، فقط الفباشو یاد گرفتید!!

خیلی ممنونم ازتون امیدوارم که موفق بشم
من یک برنامه ای میخام درمورد دانشگاه و درسهاو انتخاب رشته و اینا باشه ولی نمیدونم به کاربر چه جور امکاناتی بدم

شهریاری 2

کاربر ممتاز
من یک برنامه ای میخام درمورد دانشگاه و درسهاو انتخاب رشته و اینا باشه ولی نمیدونم به کاربر چه جور امکاناتی بدم

یه مشکل که مدیر گروهها همیشه دارن، این هست که از بین یه عالمه استاد با امتیاز ها و توانمندی های مختلف، چه کسیو به عنوان استاد برای یه درس خاص ، انتخاب کنن.

من نمیدونم چقدر وقت ببره ولی بنظرم، اینو اگه انجام بدید، دیگه مدیر گروهتون حسابی تحویلتون میگیره:biggrin:

یعنی یه نرم افزار که اطلاعات اساتید رو بدی، بعد روی یه دکمه که بزنی، بگه کدومشون بهترین هست.
البته من فقط خاستم پیشنهاد بدم. شما دنبال یه چیز ساده تر باشید;)

آخرین ویرایش:

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز

انتخاب رشته يا انتخاب واحد؟
برنامه واسه انتخاب واحد خوبه بنويسيد . من هر چي فكر كردم كه برنامه اي پيدا كنم كه به كار بچه هاي رشته خودمون بخوره چيزي به ذهنم نرسيد.

taranombaran95

عضو جدید
انتخاب رشته يا انتخاب واحد؟
برنامه واسه انتخاب واحد خوبه بنويسيد . من هر چي فكر كردم كه برنامه اي پيدا كنم كه به كار بچه هاي رشته خودمون بخوره چيزي به ذهنم نرسيد.

منظورم اینه که چارت درسیمون باشه و اساتیدو.....
منم ایده ای به نظرم نمیرسه آخه
هرچی باشه فرقی نمیکنه اینکه به یه درد دانشجوها بخوره انتخاب واحد به چه دردشون میخوره؟

taranombaran95

عضو جدید
یه مشکل که مدیر گروهها همیشه دارن، این هست که از بین یه عالمه استاد با امتیاز ها و توانمندی های مختلف، چه کسیو به عنوان استاد برای یه درس خاص ، انتخاب کنن.

من نمیدونم چقدر وقت ببره ولی بنظرم، اینو اگه انجام بدید، دیگه مدیر گروهتون حسابی تحویلتون میگیره:biggrin:

یعنی یه نرم افزار که اطلاعات اساتید رو بدی، بعد روی یه دکمه که بزنی، بگه کدومشون بهترین هست.
البته من فقط خاستم پیشنهاد بدم. شما دنبال یه چیز ساده تر باشید;)

اطلاعات اساتید یعنی چی؟!!!اطلاعات اساتید خوبه ها ولی از کجا بیاریم؟!؟!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
اطلاعات اساتید یعنی چی؟!!!اطلاعات اساتید خوبه ها ولی از کجا بیاریم؟!؟!

یه تعدادیشو از مدیر گروه میتونید بگیرید.
یه استاد فرضی برای برنامه فرض کنید، بعد یه سری امتیازات رو که برای مدیر گروه مهم هست رو ازشون میپرسید.

اطلاعاتی مثل ریز نمرات دوره کارشناسی استاد مربوطه.
لیست درس هایی که علاقه داره درس بده.
مدرک کارشناسی و دکتراش چی هست.
و....

taranombaran95

عضو جدید
یه تعدادیشو از مدیر گروه میتونید بگیرید.
یه استاد فرضی برای برنامه فرض کنید، بعد یه سری امتیازات رو که برای مدیر گروه مهم هست رو ازشون میپرسید.

اطلاعاتی مثل ریز نمرات دوره کارشناسی استاد مربوطه.
لیست درس هایی که علاقه داره درس بده.
مدرک کارشناسی و دکتراش چی هست.
و....

خیلی ممنون از ایده هاتون

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ممنونتون میشم
اگر قصد دارید یه برنامه تقریبا ساده بنویسید می تونید چارت هر مقطع و رشته کامپیوتر رو وارد یک دیتابیس کنید و بعد دانشجوها بتونن برنامه رو داشته باشند تا درسهایی رو که گذروندن توی اون ثبت کنن و برنامه معدل ترمی..کل ...جمع نمرات و.. رو
براشون نمایش بده و درسهای پیش نیاز و هم نیاز رو مشخص کنه و ....
هم کار ساده ای است هم یه جورایی بدرد همه می خوره

taranombaran95

عضو جدید
اگر قصد دارید یه برنامه تقریبا ساده بنویسید می تونید چارت هر مقطع و رشته کامپیوتر رو وارد یک دیتابیس کنید و بعد دانشجوها بتونن برنامه رو داشته باشند تا درسهایی رو که گذروندن توی اون ثبت کنن و برنامه معدل ترمی..کل ...جمع نمرات و.. رو
براشون نمایش بده و درسهای پیش نیاز و هم نیاز رو مشخص کنه و ....
هم کار ساده ای است هم یه جورایی بدرد همه می خوره

اره فکر خوبیه خیلی ممنون

• Like
واکنش ها: SHRP

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
سوال
برای ارسال اشاره گرها به توابع ، به چند روش می توان عمل کرد؟ بیان کنید
لطفا مرا در حل سوال راهنمایی کنید
با تشکر

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یک تابع برای جست و جوی دودویی بنویسید . سپس برنامه بنویسید که آن را برای انواع مختلفی از اطلاعات به کاربرد.
با تشکر

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
سوال
با تشکر

سلام
سوالتون یه کم نامفهومه برام.چون توی سی شارپ کلا یا داده ها ، مقداری هستن، یا ارجاعی (یا همون اشاره گر . مثل اشیاء ، یا رشته ها ).
ولی باتوجه به سوالتون حدس میزنم این موارد مد نظرتون هست:
بنظرم دو روش ارسال وجود داره.

یکی از طریق * و &

اینم منبع:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/y31yhkeb.aspx

یکی هم از طریق ref و out
اینم آموزش:
http://softsaaz.ir/تفاوت-بین-پارامتر-out-و-ref-در-سی-شارپ.html

بیشتر نمیدونم .
اگر اشیا منظورتون هست یا مواردی ازین دست بگید تا بیشتر توضیح بدم.
علی الحساب همینارو داشته باشید تا دوستان دیگه هم بیان نظر بدن

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
یک تابع برای جست و جوی دودویی بنویسید . سپس برنامه بنویسید که آن را برای انواع مختلفی از اطلاعات به کاربرد.
با تشکر

الان کدهای تابع رو میخاید؟
سوالتون یه کم نا فاضحه. منظورتون از سوال چی هست؟

mehrnoosh2010

عضو جدید
الان کدهای تابع رو میخاید؟
سوالتون یه کم نا فاضحه. منظورتون از سوال چی هست؟

سلام دوست عزیز
این سوال را استادمون داده به نظر من هم نا فاضحه آیا راه حلی برای حل سوال وجود داره؟؟؟

یک تابع برای جست و جوی دودویی بنویسید . سپس برنامه بنویسید که آن را برای انواع مختلفی از اطلاعات به کاربر
با تشکر

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
این سوال را استادمون داده به نظر من هم نا فاضحه آیا راه حلی برای حل سوال وجود داره؟؟؟

یک تابع برای جست و جوی دودویی بنویسید . سپس برنامه بنویسید که آن را برای انواع مختلفی از اطلاعات به کاربر
با تشکر

سلام سلام
خب شما باید به یک زبان برنامه نویسی آشنا باشید . اگر سی پلاس پلاس رو بلدید، میتونید توی سی شارپ هم از همون دستورات برای نوشتن تابعتون استفاده کنید.
سازو کار جست جوی دودویی هم که فکر کنم توی درس ساختمان داده ها، یا طراحی الگوریتم باشه. همون الگوریتم رو به زبان سی پلاس پلاس ، توی محیط سی شارپ بنویسید.
برای قسمت آخر سوالتون هم باید بگم که شما وقتی که تابعتون رو مثلا برای یه آرایه از نوع integer نوشتید(برای فرستادن یک ارایه به این تابع، سعی کنید پارامتر این تابع رو از نوع آرایه params استفاده کنید که محدود به تعداد خاصی نباشه.)، با خوندن یه مقاله ساده ، تبدیلش کنید به یه تابع جنریک. اینطوری دیگه برای انواع مختلفی از داده، جواب میده و استاد رو انگشت به دهن میذارید;)

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام
سوالتون یه کم نامفهومه برام.چون توی سی شارپ کلا یا داده ها ، مقداری هستن، یا ارجاعی (یا همون اشاره گر . مثل اشیاء ، یا رشته ها ).
ولی باتوجه به سوالتون حدس میزنم این موارد مد نظرتون هست:
بنظرم دو روش ارسال وجود داره.

یکی از طریق * و &

اینم منبع:
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/y31yhkeb.aspx

یکی هم از طریق ref و out
اینم آموزش:
http://softsaaz.ir/%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%B1-out-%D9%88-ref-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE.html

بیشتر نمیدونم .
اگر اشیا منظورتون هست یا مواردی ازین دست بگید تا بیشتر توضیح بدم.
علی الحساب همینارو داشته باشید تا دوستان دیگه هم بیان نظر بدن

سلام دوست عزیز
اگر منظور زبان سی باشه چی؟

با تشکر

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اگر منظور زبان سی باشه چی؟

با تشکر

سی خالی یا سی پلاس پلاس؟
زیاد باهم فرقی ندارن. میتونید توی اینترنت بگردید.
چرا از پروفسور گوگل استفاده نمیکنید؟
خیلی آموزش و منبع براتون نشون میده:
https://www.google.com/search?sourc...شاره گر در &aqs=chrome.3.0j69i57j0l4.5542j0j4

یا این:
http://ashiyane.org/forums/showthread.php?55493-اشاره-گر-ها-در-زبان-c

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مقداز 21.5 درصد را باید چه طوری توی زبان سی بنویسیم؟؟؟؟؟
با تشکر

Y@S

عضو جدید
فوری
سلام دوستان.
من برنامه ویژوال استودیو 2013 رو نصب کردم ولی برنامه هایی رو که با سی شارپ تو محیط کنسول مینویسم خطای تصویر پیوست رو میده و اجرا نمیشه.ولی برنامه هایی رو که سر کلاس استاد نوشته اجرا میشه و خطایی نمیده.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    14.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

شهریاری 2

کاربر ممتاز
فوری
سلام دوستان.
من برنامه ویژوال استودیو 2013 رو نصب کردم ولی برنامه هایی رو که با سی شارپ تو محیط کنسول مینویسم خطای تصویر پیوست رو میده و اجرا نمیشه.ولی برنامه هایی رو که سر کلاس استاد نوشته اجرا میشه و خطایی نمیده.لطفا راهنماییم کنید.ممنون

سلام
بنظرم چون اسم یکی ازین فولدر ها ، فارسی هست، داره این خطا رو میده. عدد پوشه تون رو درست کنید ببینید درست میشه یا نه. بازم از اگه نشد از دوستان بپرسید

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوری
سلام دوستان.

سلام . ي بار برنامتو build كن ببين درست ميشه. تو يكي از منوها هستش الان سيستم جلوم نيست دقيق بكم

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام . ي بار برنامتو build كن ببين درست ميشه. تو يكي از منوها هستش الان سيستم جلوم نيست دقيق بكم

خانم مهندس شنیدین استاد مهرداد نادری داره کلاس sql 2014 رو میذاره؟
هزینه ش 295 هست.
نمیخاید شرکت کنید؟
میتونید از طریق اینترنت فیلماشو دانلود کنید و با کلاس جلو برید.
یعنی لینکشو استاد براتون ارسال میکنن اگه ثبت نام کنید.
من کلاس آموزش سی شارپ از طریق بازی سازی شون رو شرکت کردم.
نکات خیلی جالبی رو میگن.

مون لایت

عضو جدید
هایپرلینک خودکار در excel

هایپرلینک خودکار در excel

سلام دوستان
میخاستم بدونم چطور میشه یک سری فایل رو با توجه به ورودی های یک ستون در اکسل هایپرلینک کرد. مثلا تو اکسل ورودی یک سلول A باشه و توی فولدر مشخصی اکسل فایل A رو پیدا کنه و خودش هایپرلینک رو ایجاد کنه. فایل A میتونه هر چیزی باشه.

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخاستم بدونم چطور میشه یک سری فایل رو با توجه به ورودی های یک ستون در اکسل هایپرلینک کرد. مثلا تو اکسل ورودی یک سلول A باشه و توی فولدر مشخصی اکسل فایل A رو پیدا کنه و خودش هایپرلینک رو ایجاد کنه. فایل A میتونه هر چیزی باشه.

سلام
ببخشید من اکسلم خوب نیست ولی فکر کنم بشه یه برنامه با سی شارپ نوشت که :
1- سلول اکسل رو بخونه
2- توی فولدر مشخص، فایلی که توی اکسل دیده رو پیدا کنه
3- (اگر فایل رو پیدا کرد) بره توی اکسل، و اون سلول رو هایپرلینک کنه.
4- (اگر فایل رو پیدا نکرد) توی اکسل بره سلول بعدی

که اینا رو باید دوستان روششو بگن.

Y@S

عضو جدید
BUILD -> Build Solution

سلام دوستان
ممنون از راهنماییهاتون.من این روش هایی رو که گفتید انجام دادم ولی درست نشد build که میکنم یه خطایی میده. تو اون مسیری که نوشته بود رفتم csc.exe رو زدم همون خطای build رو میده. دستوری هم که گفته یود تو cmd زدم و لی سردر نیاوردم یعنی چی؟من عکساشو میذارم.ممنون میشم اگه دوباره راهنمایی بکنید.

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    15.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    27.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0