کمک کمک کمک کمک

A.B.C

عضو جدید
چرا من هر وقت هر چی میخوام کسی کمکم نمی کنه؟
برای نمونه به خواسته زیر توجه کنید!!!!!!!!!
کسی مطلبی چیزی در مورد جرم های کوبیدنی عملیات تعمیر سرد کوره قوس داره؟
مخصوصا جرم رمینگ raming،در مورد خواص و آنالیزش هیییییییییچی نیست. خوب من چیکار کنم با این وضع؟ ههههاااااااااا؟:(:(:(:(:(

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخصوصا جرم رمینگ raming،در مورد خواص و آنالیزش هیییییییییچی نیست. خوب من چیکار کنم با این وضع؟ ههههاااااااااا؟:(:(:(:(:(
الهی بمیرم من رشته ام کشاورزیه بخدا اگه میتونستم کمک میکردم:cry:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم هروقت سوال و درخواستی دارم بیشتر نمایش داده میشه تا پاسخ
:(

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار

سلام
تالار مهندسی مواد و متالورژی تاپیکی جداگانه به نشانی زیر برای سوالات کاربران داره، اونجا میتونستید سوالتونو مطرح کنید
[h=1]حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی[/h]سوالتون دقیقا در مورد چیه؟میخواین یه مطلبی کلی در مورد جرم‌های کوبیدنی داشته باشید؟در اینصورت میتونید به کتاب "هندبوک جامع کاربردی دیرگدازها" به ترجمه دکتر سرپولکی مراجعه کنید، یا به کتاب هندبوک جامع دیرگدازهای مونولیتیک مراجعه کنید که ترجمه دکتر باغشاهی هستش؛ هر دو کتاب هم در انجمن سرامیک واقع در دانشگاه علم و صنعت ایران موجود است(نشانی سایت انجمن : Icers.ir)
عموما جرم های کوبیدنی رو میشه به دسته های زیر تقسیم بندی کرد:
1- جرم های کوبشی آلومینا بالا
2- جرم های کوبشی آلومینا-کروم
3-ترکیبات کوبشی منیزیتی و منیزیت-کرومیتی (مگ کروم)
4- جرمهای پلاستیک و ترکیبات کوبشی حاوی سیلیکون کاربید و کربن
5-جرمهای ارتعاشی خشک

حالا اگه سوالتونو مشخص تر بپرسید شاید بیشتر بتونم کمکتون کنم
موفق باشید

A.B.C

عضو جدید
سلام
تالار مهندسی مواد و متالورژی تاپیکی جداگانه به نشانی زیر برای سوالات کاربران داره، اونجا میتونستید سوالتونو مطرح کنید
حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

سوالتون دقیقا در مورد چیه؟میخواین یه مطلبی کلی در مورد جرم‌های کوبیدنی داشته باشید؟در اینصورت میتونید به کتاب "هندبوک جامع کاربردی دیرگدازها" به ترجمه دکتر سرپولکی مراجعه کنید، یا به کتاب هندبوک جامع دیرگدازهای مونولیتیک مراجعه کنید که ترجمه دکتر باغشاهی هستش؛ هر دو کتاب هم در انجمن سرامیک واقع در دانشگاه علم و صنعت ایران موجود است(نشانی سایت انجمن : Icers.ir)
5-جرمهای ارتعاشی خشک

موفق باشید[/QUOTE
سلام با هزار بدبختی بلاخره پیداش کردم بخونید شاید به دردتون بخوره یه جایی. جرم کوبیدنی رمینگ دارای حداقل 90% mgo و دارای حداکثر 2% fe2o3 هست از رزین های خاصی استفاده میشه به هیچ عنوان در کوبیدن جرم نباید از آب استفاده کرد دمای نسوزندگی آن (pce) حداقل 1670 درجه سانتی گراد است. این جرم باید با استفاده از رزین کوبیده بشه اما حالا رزینش چی هست خدا میدونه! البته من فکر میکنم رزول باشه!مدت ماندگاری در کوره قوس حداقل 6 ماه است اما روش تولیدش رو نمیدونم!!!!!!!!!!!1:smile:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام
حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

سوالتون دقیقا در مورد چیه؟میخواین یه مطلبی کلی در مورد جرم‌های کوبیدنی داشته باشید؟در اینصورت میتونید به کتاب "هندبوک جامع کاربردی دیرگدازها" به ترجمه دکتر سرپولکی مراجعه کنید، یا به کتاب هندبوک جامع دیرگدازهای مونولیتیک مراجعه کنید که ترجمه دکتر باغشاهی هستش؛ هر دو کتاب هم در انجمن سرامیک واقع در دانشگاه علم و صنعت ایران موجود است(نشانی سایت انجمن : Icers.ir)
5-جرمهای ارتعاشی خشک

موفق باشید[/QUOTE
سلام با هزار بدبختی بلاخره پیداش کردم بخونید شاید به دردتون بخوره یه جایی. جرم کوبیدنی رمینگ دارای حداقل 90% mgo و دارای حداکثر 2% fe2o3 هست از رزین های خاصی استفاده میشه به هیچ عنوان در کوبیدن جرم نباید از آب استفاده کرد دمای نسوزندگی آن (pce) حداقل 1670 درجه سانتی گراد است. این جرم باید با استفاده از رزین کوبیده بشه اما حالا رزینش چی هست خدا میدونه! البته من فکر میکنم رزول باشه!مدت ماندگاری در کوره قوس حداقل 6 ماه است اما روش تولیدش رو نمیدونم!!!!!!!!!!!1:smile:
دوباره سلام
خدمتتون عرض کردم جرم های کوبیدنی چندین نوع هستند و اونی که شما فرمودید یکی از این انواع است. اگر به کتاب هندبوک جامع دیرگدازها که دکتر سرپولکی ترجمه کرده اند و من هم به اون اشاره کرده بودم مراجعه می فرمودید این موضوع رو مشاهده می کردید که به همین موضوع اذعان کرده، قسمتی از متن کتاب را برایتان تایپ میکنم:
"مخلوط های کوبشی به طور معمول از اگریگیت ها یا گراگ دیرگداز (Grog) در بازه گسترده ای از ترکیبات شیمیایی، انتخاب و با دقت با هم مخلوط شده اند تا نسبت مناسبی بین ذرات با اندازه های متفاوت و مقادیر کمی از دیگر افزودنی به دست آید تا مخلوط را کارپذیر کرده و توانایی ایجاد اتصال در خود را در آن ها ایجاد کند. اکثر جرم های کوبشی به صورت خشک موجود هستند اما برخی از آنها به صورت آماده (مرطوب) حمل و نقل می شوند."
در ادامه هم در مورد انواع جرم های کوبیدنی و محل استفاده آنها ذکر شده است، برای مثال برای کوره های قوس الکتریکی چهار نوع مخلوط کوبیدنی اشاره شده است.
البته در ساخت این مخلوط کوبیدنی مورد نظر شما از رزول استفاده نمیشه ، غالبا مقداری گازوئیل میزنند که گرد و خاک ایجاد نکنه و روش تولیدش هم همانطور در بالا گفتم فقط مخلوط کردن اگریگیت های منیزیت با خلوص حدود 94% هست که ابتدا جرم سرد کوبیده میشه و بعد جرم گرم منیزیتی روش اضافه میکنند.
برای مطالعه بیشتر میتونید به دو نشانی زیر هم برید:
http://eprints.nmlindia.org/2822/1/37-51.PDF
http://jpkc.gsut.edu.cn/upload/20120523/20120523181249992.pdf
از دو مقاله هم که پیوست کردم میتونید استفاده کنید.
امیدوارم به دردتون خورده باشه.
التماس دعا
مشاهده پیوست bf00757055.pdf
مشاهده پیوست 10.1007@BF01286317.pdf

بالا