چگونگی استفاده از اطلاعاتی ورودی در اولین اجرای برنامه در دفعات بعدی اجرا

samadehghan

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام واسه هر نام یه کد در نظر بگیرم اما تعریف کدم به این صورته که:
Id=" مقداری که از یه جدول دیگه دریافت میکنه"+"مقداری که از قبل تعیین شده"+"مقداری که کاربر هم اکنون وارد کرده"میخوام به جای "مقداری که از قبل تعیین شده" مقداری که در اولین اجرای برنامه دریافت کردم رو قرار بده و واسه ی هر نام جداگونه این مقدار رو نخواسته باشه. خواهش میکنم بهم کمک کنید. :cry:
مثلا
Id1="1"+"4"+"500"
Id2="1"+"4"+"125"
Id3="2"+"4"+"146"

samadehghan

عضو جدید
لطفا بهم کمک کنین . اگه توضیح بیشتر لازم داره بگین تا توضیح بدم . فقط بهم کمک کنین

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطفا بهم کمک کنین . اگه توضیح بیشتر لازم داره بگین تا توضیح بدم . فقط بهم کمک کنین

سلام

راستش من درست متوجه مشکل شما نشدم!

ینی الان شما در اجراهای بعدی دیگه این مقدار رو دریافت نمیکنی؟اگر این طوریه که خب یه متغیر static تعریف کن از همون اول و باهاش کار کن!

اگرم این مقدار در هر بار اجرای برنامه متفاوته و میخوای از کاربر دریافت بشه بازم با تعریف یه متغیر سراسری حله!

اگر یه کم بیشتر توضیح بدی شاید بتونم بهتر کمکت کنم:gol:

samadehghan

عضو جدید
سلام

راستش من درست متوجه مشکل شما نشدم!

ینی الان شما در اجراهای بعدی دیگه این مقدار رو دریافت نمیکنی؟اگر این طوریه که خب یه متغیر static تعریف کن از همون اول و باهاش کار کن!

اگرم این مقدار در هر بار اجرای برنامه متفاوته و میخوای از کاربر دریافت بشه بازم با تعریف یه متغیر سراسری حله!

اگر یه کم بیشتر توضیح بدی شاید بتونم بهتر کمکت کنم:gol:

سلام ممنون از توضیحاتتون.
اما من میخوام کاری شبیه تنظیم صفحه رو انجام بدم یعنی یه مقداری رو در اولین اجرای برنامه دریافت کنم و برای همیشه این مقدار رو داشته باشم و از اون استفاده کنم وقتی متغیر رو از نوع static یا public میگیرم تنها در همون اجرا از اون متغیر میتونم استفاده کنم اما من میخوام حتی وقتی از برنامه هم خارج شدم در دفعات بعدی هم بتونم از همون مقدار استفاده کنم. ممنون میشم اگه بازم راهنماییم کنین

samadehghan

عضو جدید
هر دیتای ورودی رو که قراره در اجراهای بعدی ازش استفاده کنید رو باید یه جایی (مثل فایل XML) ذخیره کنید

سلام ممنونم
میشه بیشتر توضیح بدین. من نمی دونم باید چیکار کنم.
لطف میکنید اگه واسم توضیح بدین

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ممنون از توضیحاتتون.
اما من میخوام کاری شبیه تنظیم صفحه رو انجام بدم یعنی یه مقداری رو در اولین اجرای برنامه دریافت کنم و برای همیشه این مقدار رو داشته باشم و از اون استفاده کنم وقتی متغیر رو از نوع static یا public میگیرم تنها در همون اجرا از اون متغیر میتونم استفاده کنم اما من میخوام حتی وقتی از برنامه هم خارج شدم در دفعات بعدی هم بتونم از همون مقدار استفاده کنم. ممنون میشم اگه بازم راهنماییم کنین

سلام

خب در این صورت باید متغیر رو یه جایی ذخیره و موقع نیاز فراخوانی کنین!که بهترین راهش مثل همین که A.S.Roma عزیز فرمودن هست!

وقتی شما مقدار رو در فایل ذخیره کردین موقع نیاز باید فایل رو باز کنید و مقدار رو بخونید همین!

samadehghan

عضو جدید
سلام

خب در این صورت باید متغیر رو یه جایی ذخیره و موقع نیاز فراخوانی کنین!که بهترین راهش مثل همین که A.S.Roma عزیز فرمودن هست!

وقتی شما مقدار رو در فایل ذخیره کردین موقع نیاز باید فایل رو باز کنید و مقدار رو بخونید همین!

سلام زهرای عزیز میشه یکم بیشتر توضیح بدین، توی این مدت دنبال این بودم خودم انجام بدم اما نتونستم . ممنون میشم اگه بهم کمک کنین.

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام زهرای عزیز میشه یکم بیشتر توضیح بدین، توی این مدت دنبال این بودم خودم انجام بدم اما نتونستم . ممنون میشم اگه بهم کمک کنین.

سلام دوست عزیز

والا توضیح خاصی به نظرم نمیرسه!اگر با فایل ها کار کرده باشین انجامش زیاد سخت نیست...

شما وقتی مقدار رو از وردی دریافت کردی باید فایل رو باز کنی و بعد مقدار رو در اون بنویسی و بعدشم فایل رو ببندی!

حالا موقعی که خواستی از اون مقدار مجددا استفاده کنی باید فایل رو باز کنی و این بار از فایل بخونی..

اگر هم در مورد کار با فایل ها مشکل داری کافیه یه سرچ کوچیک توی نت بزنی و دستوراتش رو ببینی:gol:

موفق باشی:gol: