ورژن اصلی آهنگ خانم صدیقه بحرانی

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
از روزی که این سریال پخش میشه تو فکر اینم که چرا خواندنش با صدای زن اشکال نداره

یعنی اگه منم بخوام خواننده شم اشکال نداره؟؟؟

آخه مگه چه فرقی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی جواب منو بده لطفا:gol::gol:

آخرین ویرایش:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با وفا موافقم.يه گروه پاپ هست به اسم اركيده كه اعضاش همه زن هستن خواننده اش هم زنه.چطورياست؟

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام خانمی:
اینا رو داشته باش:
1) خواندن قرآن توسط خواهران در مقابل نامحرم اگر چه با صوت باشد اشكال ندارد مشروط بر آنكه موجب تحریك و مفسده نشود.
2) گوش دادن به تك خوانی زنان با توجه به اینكه بصورت غالب مفسده در پی دارد جایز نیست هر چند كه موجب تحریك نشود.
3) همخوانی زنان همچنین شنیدن آن برای نامحرم با توجه به اینكه عموماً موجب مفسده است جایز نیست.

در ضمن اینم من خونده بودم:

ضرغامی از خانم صدیقه بحرانی خواننده مرثیه علی اصغر (ع) تجلیل کرد
تهران ، شبکه خبر ، علمی فرهنگی هنری - هنر 6 آذر 1389 16:41
رئیس رسانه ملی از اجرای هنرمندانه و با اخلاص خانم صدیقه بحرانی در مرثیه لالایی علی اصغر(ع) که در تیتراژ سریال مختارنامه از آن استفاده شده است ، تجلیل كرد.
رئیس سازمان صدا و سیما در دیدار با خانم صدیقه بحرانی مداح اهل بیت و خواننده مرثیه لالایی علی اصغر(ع) که در تیتراژ سریال مختارنامه از آن استفاده شده با تجلیل از ایشان گفت: اجرای هنرمندانه و با اخلاص این قطعه، بیانگر ظرفیت ارزشمند و بی بدیل مراسم آئینی در فرهنگ دینی و ولایتمدارانه مردم جنوب ایران است.

ضرغامی گفت: میلیون ها نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) پس از دیدن هر قسمت از این سریال با این مرثیه حزن انگیز و جان گذاز نوحه سرایی می کنند.

خانم صدیقه بحرانی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اجرای ایشان در سال 82 در کنار دیگر خوانندگان این قطعه در صدا و سیما مرکز بوشهر، برترین اجراء شناخته شده گفت: افتخارم روضه خوانی و مرثیه سرایی در مجالس عزای حسینی ویژه بانوان است که سالهاست با لطف الهی توفیق آن را پیدا کرده ام.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

طبق فتوای رهبری مداحی خانمها اگر باعث مفسده نشه، ایرادی نداره...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون

بعد این مفسده بودنش چه جوری تعیین میشه؟؟؟؟
تشخیصش با عرفه...
از نظر من فکر نمیکنم تیتراژ پایانی مختار نامه این مشکل رو داشته باشه...
ولی آهنگی که دوستمون گذاشتن رو فقط خانمها باید گوش بدن...

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
با ابزار دقیق!!!
کالیبراسیونشم دست بعضیاست فقط
:D:gol::D
تشخیصش با عرفه...
از نظر من فکر نمیکنم تیتراژ پایانی مختار نامه این مشکل رو داشته باشه...
ولی آهنگی که دوستمون گذاشتن رو فقط خانمها باید گوش بدن...

خوب اصلش همینه که دوستمون گذاشتن

یعنی تو فیلمم همینو یه روز میزارن

پس اشکال داره:gol::gol::gol:

من یه دخترم لذت میبرم از صداش چه برسه به آقایون البته معذرت میخوام

دیگه موندم چی خوبه چی بده:(:(

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه والا من لذتی نمی برم، بیشتر گریه ام میگیره و یاد مظلومیتشون میفتم تا بخوام به صدای طرف توجه کنم...
لذت یعنی بشینی و گوش بدی به لطافت صدای طرف، اونم با دقت و از لطافت صداش بخوای استفاده کنی، این بیشتر ضجه میزنه، آواز نمیخونه...

توی فیلم همینو یه روز میذارن؟
فکر نمی کنم...

اون چیزی که توی بیست و سی گذاشتن اشکال داشت به نظرم، ولی این .......

M amiri

عضو جدید

سلام ، نه خانم اینکه میگن ثشنگه منظورشون سوز صدای خواننده است و منظور از لذت بردن اینه که با این موسیقی بیشتر به اصل فیلم یا همون واقعه یا حال و هوای اون موقع نزدیک میشن

vafaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه والا من لذتی نمی برم، بیشتر گریه ام میگیره و یاد مظلومیتشون میفتم تا بخوام به صدای طرف توجه کنم...
لذت یعنی بشینی و گوش بدی به لطافت صدای طرف، اونم با دقت و از لطافت صداش بخوای استفاده کنی، این بیشتر ضجه میزنه، آواز نمیخونه...

توی فیلم همینو یه روز میذارن؟
فکر نمی کنم...

اون چیزی که توی بیست و سی گذاشتن اشکال داشت به نظرم، ولی این .......
منظور من از لذت اون نبود که شما فکر کردی
منظورم اینه که صدا به دل میشینه

که اگه اینجور نبود گریم نمیگرفت
منم گریم میگیره
من اینجور شما اینجور؟؟؟ اونی که به چیزه دیگه فکر میکنه چی؟؟؟؟
ولی من فکر میکنم میذارن..............

من که قانع نمیشم پس بی خیال

اینم میره به دنبال بقیه سوالای بی جواب تو ذهنم

ممنون جواب دادین

mitra_22

عضو جدید
سلام خانمی:
اینا رو داشته باش:
1) خواندن قرآن توسط خواهران در مقابل نامحرم اگر چه با صوت باشد اشكال ندارد مشروط بر آنكه موجب تحریك و مفسده نشود.
2) گوش دادن به تك خوانی زنان با توجه به اینكه بصورت غالب مفسده در پی دارد جایز نیست هر چند كه موجب تحریك نشود.
3) همخوانی زنان همچنین شنیدن آن برای نامحرم با توجه به اینكه عموماً موجب مفسده است جایز نیست.

رئیس رسانه ملی از اجرای هنرمندانه و با اخلاص خانم صدیقه بحرانی در مرثیه لالایی علی اصغر(ع) که در تیتراژ سریال مختارنامه از آن استفاده شده است ، تجلیل كرد.
رئیس سازمان صدا و سیما در دیدار با خانم صدیقه بحرانی مداح اهل بیت و خواننده مرثیه لالایی علی اصغر(ع) که در تیتراژ سریال مختارنامه از آن استفاده شده با تجلیل از ایشان گفت: اجرای هنرمندانه و با اخلاص این قطعه، بیانگر ظرفیت ارزشمند و بی بدیل مراسم آئینی در فرهنگ دینی و ولایتمدارانه مردم جنوب ایران است.

ضرغامی گفت: میلیون ها نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) پس از دیدن هر قسمت از این سریال با این مرثیه حزن انگیز و جان گذاز نوحه سرایی می کنند.

خانم صدیقه بحرانی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اجرای ایشان در سال 82 در کنار دیگر خوانندگان این قطعه در صدا و سیما مرکز بوشهر، برترین اجراء شناخته شده گفت: افتخارم روضه خوانی و مرثیه سرایی در مجالس عزای حسینی ویژه بانوان است که سالهاست با لطف الهی توفیق آن را پیدا کرده ام.

خانمی شما هر صدایی رو و هر شعری رو با این لالایی حزن نگیز مقایسه میکنی ...باشه تو هم برو بخون البته مثل این لالایی میتونی ...از ته دلت...هم صدا شو با داغ دل زینب کبری ...میتونی؟...
یا منظورت ازو ن شعر هایی خانم های مفسده میخونند و هم زن و هم مرد رو وسوسه میکنه ...
اره دختر گلم اونا مشکل داره نه این

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر کی میخواد گوش نده
منم مسلمونم
گوش میدم...و واسه خوانندش دعا میکنم
حتی یه آهنگ پاپ بخونه اگر همون حسی رو تو من ایجاد کنه که یه دعا میکنه
چه قران بخونه چه هرچیز دیگه

tm-civil

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانمی:
اینا رو داشته باش:

خانمی شما هر صدایی رو و هر شعری رو با این لالایی حزن نگیز مقایسه میکنی ...باشه تو هم برو بخون البته مثل این لالایی میتونی ...از ته دلت...هم صدا شو با داغ دل زینب کبری ...میتونی؟...
یا منظورت ازو ن شعر هایی خانم های مفسده میخونند و هم زن و هم مرد رو وسوسه میکنه ...
اره دختر گلم اونا مشکل داره نه این

یه سری نکته تو این فتواهایی که نوشتم بود
یه بار خودم برداشتمو میگم:
اینجا نوشته:
2) گوش دادن به تك خوانی زنان با توجه به اینكه بصورت غالب مفسده در پی دارد جایز نیست هر چند كه موجب تحریك نشود

نوشته در صورتی که غالبا مفسده در پی دارد!!!!جایز نیست!!!
الان فک کنم باید دنبال این باشیم که آیا لذت عرفانی که از این آهنگ میبریم مفسده س یا نه!!
وقتی یکی دلش از مظلومیت میلرزه که مفسده نیس!! هست؟؟؟؟؟
مفسده ینی ایجاد کننده فساد!!!!
ینی یه سری تحول دیگه!!
نه عروج معنوی!!
پس این خودن خانوما اصولا نباید مشکل داشته باشه!!!
منتها از یه طرفم اینم داریم که صدا نازک کردن خانوم موقع حرف زدن با مرد حرامه!!
حتی حرف زدن زن و مرد نامحرم اگه لزومی نداشته باشه مکروهه!!
یه خورده مسئله پیچیده شد!!
ینی به تناقض رسید الان:دیییییی

هر کی میخواد گوش نده
منم مسلمونم
گوش میدم...و واسه خوانندش دعا میکنم
حتی یه آهنگ پاپ بخونه اگر همون حسی رو تو من ایجاد کنه که یه دعا میکنه
چه قران بخونه چه هرچیز دیگه

من اصلا چنین مقایسه ای نکردم

اصل شنیدن صدای زن نا محرم اشکال داره بحث من اینه

منم نگفتم میخوام مثل اونا که میگی بخونم

فقط یه نکته هست
وقتی قران خوندن اگه مفسده ایجاد نکنه جایزه
پس اصولا اینم حکمش مثل اونه دیگه
ینی اگه مفسده نداره پس جایزه!!

(حجت الاسلام تی ام!!):دی

bilesan singer

عضو جدید
سلام دوست عزیز
درحال حاضر خواننده های " سیمین غانم و
گروه های مختلفی در تهران فعالیت می کنند و حتی کنسرت می گذارند

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سری نکته تو این فتواهایی که نوشتم بود
یه بار خودم برداشتمو میگم:
اینجا نوشته:
2) گوش دادن به تك خوانی زنان با توجه به اینكه بصورت غالب مفسده در پی دارد جایز نیست هر چند كه موجب تحریك نشود

نوشته در صورتی که غالبا مفسده در پی دارد!!!!جایز نیست!!!
الان فک کنم باید دنبال این باشیم که آیا لذت عرفانی که از این آهنگ میبریم مفسده س یا نه!!
وقتی یکی دلش از مظلومیت میلرزه که مفسده نیس!! هست؟؟؟؟؟
مفسده ینی ایجاد کننده فساد!!!!
ینی یه سری تحول دیگه!!
نه عروج معنوی!!
پس این خودن خانوما اصولا نباید مشکل داشته باشه!!!
منتها از یه طرفم اینم داریم که صدا نازک کردن خانوم موقع حرف زدن با مرد حرامه!!
حتی حرف زدن زن و مرد نامحرم اگه لزومی نداشته باشه مکروهه!!
یه خورده مسئله پیچیده شد!!
ینی به تناقض رسید الان:دیییییی

فقط یه نکته هست
وقتی قران خوندن اگه مفسده ایجاد نکنه جایزه
پس اصولا اینم حکمش مثل اونه دیگه
ینی اگه مفسده نداره پس جایزه!!

(حجت الاسلام تی ام!!):دی

بله حق با شماس
اگر مفسده نداشته باشه مجازه
اما مشکل کشور ما میدونی چیه؟مفسده رو کی تشخیص میده؟حکمی نیست بگه مفسده اینه
به همین دلیل هستش که ما این وسط گیری..یکی افراطیه میگه همشون مفسده هستن..یکی تفریط میکنه میگه هیچکدوم!!
مشکل ما تو همه چیز اینه که همه رو عاصی کرده
یکی مهر داغ میکنه میزنه پیشونیش میشه مسلمون و مقام میگیره..یکی تو خلوت خودشه(البته که دینش رو برای مقام نمی خواد) میشه کارگر شهرداری با مدرک فوق لیسانس

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پاسخ به دوستان عزیز باید عرض کنم که این صدای میکس شده ای که در پایان فیلم مختار میذاره، اصلا خوانندگی به حساب نمی آد و شما فقط صدای "لای لای" میشنوید که در علم موسیقی به این میگن "سوپرانو" که از نظر مراجع جایز و بلا اشکال است.

ولی اینی که من گذاشتم چون توش میخونه، برای مقلدهای اکثر مراجع حرام است. بجز اون مراجعی که صرف زن بودن یک خواننده، صدایش رو حرام اعلام نکردن.

shahab hosseini

عضو جدید
نه عزيز من حكم واجب اينست كه جايي كه به نفع خودشون باشه و سريال مذهبي هيچ اشكالي ندارد تازه ثواب هم دارد ولي براي غير گناه است و كفاره هم دارد .

shahab hosseini

عضو جدید
حكم اين مطلب نيز اينست كه خواندن بانوان براي بانوان مشروع است و اگر در جمعي كه مرد و زن بود و زن هم خواست بخواند مرد بايد با او هم صدايي كند نمونه اش هم همين كنسرت كامكارها.

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزيز من حكم واجب اينست كه جايي كه به نفع خودشون باشه و سريال مذهبي هيچ اشكالي ندارد تازه ثواب هم دارد ولي براي غير گناه است و كفاره هم دارد .

خودشون کیه؟!! مگه تو مال این مملکت نیستی؟
چقدر بدبین!!!

مراجع متخصص در این امورند، نه امثال من و تو.
چطور شما بدون اجازه دکتر یه قرص کوچیک رو هم نمیخوری و یه آمپول ساده رو نمیزنی! چون دکتر علمش رو داره و صاحب نظره. حالا نوبت علوم دینی و فقهی که شد، شما صاحب نظر و ملا شدی و علما رای شون به نفع است. نه عزیزم! علماء و مراجع درسش رو خوندن و تخصص دارن و خیلی بهتر از من و تو سر در میارن.

Amarok

عضو جدید
سلام خانمی:
اینا رو داشته باش:

تک خوانی، آواز خوانی..همخوانی... نوحه خوانی همگی با هم فرق دارن و احکامشون متفاوته(لطفا اینا رو با هم اشتباه نکنید)

Amarok

عضو جدید
یک تذکر دوستانه

یک تذکر دوستانه

با سلام خدمت دوستان

فکر کنم در این تاپیک مطلبی جا افتاده و نادیده گرفته شده و اون هم این که

قابل توجه دوستانی که این قدر روی درست بودن یا نبودن پخش این اجرا از تلوزیون دولتی بحث می کنند...و نگران اند که مبادا اسلام به خطر بافتد

این اجرا دارای مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ها قبل می باشد(احتمالا سال 82)

رضا استادي: اين نواي لالايي گونه در مجموعه‌اي تحت عنوان «موسيقي مذهبي شيعيان ايران» در بخش «تعزيه‌هاي بومي بوشهر» با عنوان «مرثيه علي اصغر بر اساس لالايي» آمده كه داراي مجوز انتشار به شماره 5979 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده و توسط انتشارات ماهور به دفعات منتشر و در سال 1388 مجددا منتشر و به بازار عرضه شده است.
وي ادامه داده است: استفاده از اين موسيقي نيز طي توافق رسمي صورت گرفته بين آهنگساز پروژه آقاي «امير توسلي» با مدير موسسه نشر ماهور آقاي «محمد موسوي» به عنوان صاحب قانوني اثر ذكر شده صورت گرفته و بر اين اساس، مطابق عرف آهنگسازي در ايران استفاده از قطعه مذكور از نظر قانوني بدون مانع است. البته جهت رعايت حقوق معنوي اين هنرمند بوشهري و پديد آورندگان اثر نيز، اين موضوع در بخش منابع و ماخذهاي موسيقي در عنوان بندي پاياني سريال مختارنامه نيز ذكر شده است.
"و خوب ما معمولا دیر از خواب بیدار می شویم"

موسیقی مذهبی شیعیان ایران
شماره سی دی: [275]
تاریخ انتشار: [24/06/1388]
سی‌دی یک: تعزیه ملی
سی‌دی دو : تعزیه بومی
سی‌دی سه : مدح و منقبت
سی‌دی چهار : نوحه و پیش خوانی

پژوهش و ضبط: جهانگیر نصری‌اشرفی
(۴ سی‌دی)

مجموعه‏ى حاضر مشتمل بر بخشى از تحقيقات نگارنده است كه طى سال‏هاى ۱۳۷۸-۱۳۷۱ صورت پذيرفته است.
موارد انتخاب‏شده شاخص‏ترين نمونه‏هاى صوتى و الحان موسيقى مذهبى شيعيان ايران است كه با توضيحاتى موجز پيرامون مفاهيم هريك از لحن‏ها و نمونه‏ها ارائه شده‏اند.

و باید در پایان اضافه کنم که با توجه به قوانین مالکیت معنوی (copyright) قرار دادن نسخه کامل یک اثر در سایت بدون موافقت عوامل زینفع یک جور دزدی و جرم محصوب می شود.(که گناهش از حکمی که هنوز محرض نیست بیشتر است)

"چه خوب است قبل از ایراد گرفتن از دیگران خود اشتباه نکینم"

این بحث هایی هم که چند وقت پیش در رسانه ها میشنیدید پیرامون همین موضوع بود که در پخش این اجرا در پایان سریال مختار نامه رضایت خانم بحرانی کسب نشده بود و ایشون هم شکایت کردند.یکی از دلایل ملاقات رئیس صدا و سیما با ایشان کسب همین رضایت بود

در پایان از مدیران سایت در خواست دارم که به حذف اجرای کامل یا تعویض آن با یک نصخه نمونه (sample) به رفع ایراد ذکر شده اقدام کنن

پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم

~~~ ICE

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

قابل توجه دوستانی که این قدر روی درست بودن یا نبودن پخش این اجرا از تلوزیون دولتی بحث می کنند...و نگران اند که مبادا اسلام به خطر بافتد

این اجرا دارای مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ها قبل می باشد(احتمالا سال 82)

(۴ سی‌دی)

مجموعه‏ى حاضر مشتمل بر بخشى از تحقيقات نگارنده است كه طى سال‏هاى ۱۳۷۸-۱۳۷۱ صورت پذيرفته است.
موارد انتخاب‏شده شاخص‏ترين نمونه‏هاى صوتى و الحان موسيقى مذهبى شيعيان ايران است كه با توضيحاتى موجز پيرامون مفاهيم هريك از لحن‏ها و نمونه‏ها ارائه شده‏اند.

و باید در پایان اضافه کنم که با توجه به قوانین مالکیت معنوی (copyright) قرار دادن نسخه کامل یک اثر در سایت بدون موافقت عوامل زینفع یک جور دزدی و جرم محصوب می شود.(که گناهش از حکمی که هنوز محرض نیست بیشتر است)

این بحث هایی هم که چند وقت پیش در رسانه ها میشنیدید پیرامون همین موضوع بود که در پخش این اجرا در پایان سریال مختار نامه رضایت خانم بحرانی کسب نشده بود و ایشون هم شکایت کردند.یکی از دلایل ملاقات رئیس صدا و سیما با ایشان کسب همین رضایت بود

در پایان از مدیران سایت در خواست دارم که به حذف اجرای کامل یا تعویض آن با یک نصخه نمونه (sample) به رفع ایراد ذکر شده اقدام کنن

~~~ ICE

با تشکر از شما دوست عزیز و گرامی

bilesan singer

عضو جدید
فکر نمی کنید این موضوع برای 1 ماه پیش بوده؟ اطلاع داشتم .کی گفته صدای زن حرامه؟ اگه اشوه گری کنه حرومه(با صداش)

Amarok

عضو جدید
فکر نمی کنید این موضوع برای 1 ماه پیش بوده؟ اطلاع داشتم .کی گفته صدای زن حرامه؟ اگه اشوه گری کنه حرومه(با صداش)

من مرجع تقلید نیستم

ولی می دونم در اسلام تک خوانی زن حرامه

حتی اگر صحبت کردن عادی زن با عث تحریک جنس مذکر بشه حرامه

اکثر فتوا هاشو می تونید تو اینترنت پیدا کنید

الآن درگیر درسم ولی مایلم به زودی در همین تاپیک یا در یه بخشی مجزا این بحث رو ادامه بدیم

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مرجع تقلید نیستم

ولی می دونم در اسلام تک خوانی زن حرامه

حتی اگر صحبت کردن عادی زن با عث تحریک جنس مذکر بشه حرامه

اکثر فتوا هاشو می تونید تو اینترنت پیدا کنید

الآن درگیر درسم ولی مایلم به زودی در همین تاپیک یا در یه بخشی مجزا این بحث رو ادامه بدیم

من هم پایه ام. فقط خبر بدین...

آخرین ویرایش:

mitra_22

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

(۴ سی‌دی)

~~~ ICE
ممنون از شما دوست عزیز

shahab hosseini

عضو جدید
زینفع :ذينفع
محصوب:محسوب
نصخه:نسخه
و چه بسيار
خوب است قبل از ایراد گرفتن از دیگران خود اشتباه نکینم"

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
زینفع :ذينفع
محصوب:محسوب
نصخه:نسخه
و چه بسيار
خوب است قبل از ایراد گرفتن از دیگران خود اشتباه نکینم"

:D
حالا این فول ها رو از بیانات کی استخراج کردی؟