SamHashemi
متخصص نقشه برداری
فایل idx رو با فرمت txt ذخیره کن ،یه برگه اکسل باز کن بعد از منو ،open ، را بزن ، فرمت را در منوی پنجره ایی دوم به txt یا all file تغییر بده و فایلت را انتخاب کن ، گزینه اول و next ، حالا تیک space رو هم فعال کن و finish بزن،اضافات را پاک کن (فقطPXYZD) بمونه، فایل ذخیره با فرمت TXT مثل PO1 حالا XY با Z خط پروژه ، ذخیره با نام PO2>با تشکر از راهنماییتون.
دوست عزیز الان من فایل با پسوند idx رو دارم و میخوام با لند محاسباتشو انجام بدم.روش کار چجوریه؟
با لند:
برای گروه نقاط 1 بعد از وارد کردن نقاط ،مرزبندی با پلی لاین، تولید سطح SURO1 با مرز بندی OUTHER ، بدون هیچ تاییدی برای break line ،مثلث بندی و نمایش 3D سطح و سپس شبکه بندی، رسم منحنی میزان.
گروه 1 را با دستور remove from drawing حذف موقت لایه های مربوط هم خاموش.
گروه 2 را هم مثل بالا،
دوست داشتی نقاط 1 رو هم وارد کن ، اما سطح جاریت باید سطح SURO1باشه.
(برای هر سح هم میتونی یک خط با هر اندازهای در هر امتدادی ، با پلی لاین بکشی،یا quick view را بزنی ، پروفیل طولی ببینی)
ساخت قشر (Stratum) با شرط سحح 1 بالا سطح 2 پایین.
ساخت یک سایت(Site Setting)
تعریف سایت (Define Site)
نمونه برداری از مقطع از سایت (Sample Sections) ا انتخاب روش پایانی (میانگین) یا منشوری ، جهت مقاطع در یکی از امتدادها (X یا Y)فاکتورها رو هم 1 میمونن.
محاسبه حجم با انتخاب Calculated Volume Total انتخاب همان روش بالا ، جهت مقاطع عکس انتخاب در بالا ، اگر بالا X بود اینجا Y باشه.
F2 رو بزن گزارش حجم رو ببین. فایل با فرمت prn در پوشه پروژه با txt باز کنی جدول محاسبات رو هم داری
گزینه مربوط به پلات رو هم در ترین جهت نمایش مقاطع داری.
سایت ریپورت هم در ترین داری که بهت جدول کلی میده.
در صورتیکه عملیات فقط خاکبرداری بوده و در گزارش خاکریزی هم داری ، خروجیت اشتباه.
روش به شکل civil در لند را هم که بلدی