مشاوره آزمون کاردانی به کارشناسی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه اندیشه اسلامی کتاب اندیشه اسلامی انتشارات نهاد رهبری در دانشگاه ها رو بخونید، منبع اصلی

برای ادبیات کتاب باقر غلامی کلیشمی در 2 انتشارات ساکو، و انتشارات گسترش علوم پایه ( یکیشو انتخاب کنید، به نظرم گسترش بهتره)
منم گسترش خوندم ازش راضیم

سلام دوستان اول اینکه یه تشکر بابت راهنمایی های خوبتون- منم امسال کنکور دادم یکماه و نیم اونم نصفه نیمه خوندم ولی ریاضی و زبان و ایستایی رو نخوندم رتبمم بخاطر همین 3 درس مهم شد 4200 الانم تصمیم گرفتم از شنبه شروع کنم به درس خوندن بازم ممنون از انرژی که دادید امیدوارم که هممون تو کنکور91 موفق باشیم

pal2isa

عضو جدید
سلام بچه ها
منم هستم
نتونستم امسا بخونم
رتبم شد 3600
دوباره سال دیگه کنکور می دم ...
:)

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه هایی که پارسه خوندن می خوام بدونم ریاضی رو هم از روی کتاب اون خوندن ؟

واسه فن ساختمان چه کتابایی پیشنهاد می کنین ؟؟؟؟

مثل اینکه دوستان می گن مدرسان کلا بهتره آره ؟
من گیج شدم آخر ... :( می شه بگید واسه درسای مربوط به "فن ساختمان" کدوما بهتره ؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون می شم
عزیزم من تا اینجا نشنیدم بگن ریاضی رو از پارسه خونده باشن. اکثرا گفتن مدرسان

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایه جون تو واسه فن ساختمان چیا می خونی ؟ از چه کتابایی ؟
راسش نمیدونم هنوز . گیج شدم. پارسال یگانه میخوندم. مبانیش خوب بود فنش بد بود.
تا قبل آذر سراغ منبع خاصی نمیرم. فعلا که دارم ریاضی میخونم. بعدشم هندسه دبیرستان. بعدم کتابای هنرستان.میخوام تو این 3ماه پایمو قوی کنم. اما نگران منبع فن هم هستم. گیج شدم . هرکی یچیزی میگه:confused:

homa123

عضو جدید
سلام منم هستم.
من امسال شرکت کردم و قبول شدم ولی بهم انتقالی ندادن با وجو اینکه باردار بودم .حالا میخوام منم شروع کنم بخونم .
تجربه به منم ثابت کرده که عمومی هارم باید جدی گرفت.
تجربه به من ثابت کرده حتما آزمون آزمایشی بنویسیم.

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب آره
همه همینو می گن و منم همین کارو می کنم
یعنی الآن فقط ریاضی بخونم؟
کی درسای دیگرو شروع کنم؟
چطوری شروع کنم؟
الان یخورده زوده مال خوندن منابع. فکر میکنم اگه پایمونو قوی کنیم بهتر باشه. یعنی اول ریاضی بعد هندسه بعدم کتب هنرستان. البته این برنامه ی منه . تو خودت بهتر میدونی که چکار کنی;)

pal2isa

عضو جدید
گسسته ؟؟؟؟؟؟؟؟
نه !
احتمال و اینها یعنی ؟
نه نمی یاد !
ببین برو منابع کنکور کاردانی به کارشناسی رو سرچ کن
اونجا مبحث هایی از ریاضی که می یاد رو نوشته
تازه اگه بری کتاب مربوط به کنکور خودمون رو بگیری متوجه می شی که چیا می یاد

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه رشتت رياضيه نيازه براي شروع حتما كتابهاي هنرستان رو بخوني (براي داشتن يه ديد مناسب) اينو بدون كه كتابهاي هنرستان خيلي مهمن!!! ببين به نظرم خوندن رفرنس هاي اصلي واسه ي كنكور كارداني به كارشناسي كار غير ممكنيه و چون نمي توني همرو بخوني تو رو دچار استرس مي كنه!! به نظرم جزوه هاي پارسه (به جز متره، عمومي ها، رياضيش) مناسبن. همينطور خوندن كتابهاي راهيان ارشد (جلد 1،5،2) مي تونن موثر باشن. براي درسه متره هم كتاب مدرسان فوق العاده است. براي زبان كتاب انگليسي به انگليسيه 504 (خودت بايد ترجمه كني (اين كار مهمه)) گرامر (انتشارات ساكو) لغت(انتشارات ساكو (بعد از 504))براي ادبيات و انديشه (انتشارات ساكو) و اما كتابهايي كه من واسه رياضي خوندم: مثلثات (سبز كانون فرهنگي آموزش) حساب ديفرانسيل وانتگرال1و2 (انتشارات خوشخوان) هندسه ي تحليلي (انتشارات خوشخوان) (همي اينه براي شروع) رياضي عمومي 1 و 2 مسعود آقاسي هندسه 1 و 2 نشر الگو، براي ميحث هايي مث آناليز و مجموعه هم كتاب گسسته ي خوشخوان خوبه. براي تست رياضي عمومي (انشارات ساكو) (بهت توصيه مي كنم براي رياضي حتما خلاصه نويسي داشته باشي!!!). براي جمع بندي كلي كتاب كنكور كارداني به كارشناسي مهندس سعيدي پور (در روز هاي آخر) در كل توصيه اي كه واست دارم اينه كه برنامه ريزي و طي كردن درست فرآيند آموزشي مهمترين عامل موفقيتن!!!!!!!!!! (اين پستي هستش كه به يكي از دوستان دادم!!!)

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه رشتت رياضيه نيازه براي شروع حتما كتابهاي هنرستان رو بخوني (براي داشتن يه ديد مناسب) اينو بدون كه كتابهاي هنرستان خيلي مهمن!!! ببين به نظرم خوندن رفرنس هاي اصلي واسه ي كنكور كارداني به كارشناسي كار غير ممكنيه و چون نمي توني همرو بخوني تو رو دچار استرس مي كنه!! به نظرم جزوه هاي پارسه (به جز متره، عمومي ها، رياضيش) مناسبن. همينطور خوندن كتابهاي راهيان ارشد (جلد 1،5،2) مي تونن موثر باشن. براي درسه متره هم كتاب مدرسان فوق العاده است. براي زبان كتاب انگليسي به انگليسيه 504 (خودت بايد ترجمه كني (اين كار مهمه)) گرامر (انتشارات ساكو) لغت(انتشارات ساكو (بعد از 504))براي ادبيات و انديشه (انتشارات ساكو) و اما كتابهايي كه من واسه رياضي خوندم: مثلثات (سبز كانون فرهنگي آموزش) حساب ديفرانسيل وانتگرال1و2 (انتشارات خوشخوان) هندسه ي تحليلي (انتشارات خوشخوان) (همي اينه براي شروع) رياضي عمومي 1 و 2 مسعود آقاسي هندسه 1 و 2 نشر الگو، براي ميحث هايي مث آناليز و مجموعه هم كتاب گسسته ي خوشخوان خوبه. براي تست رياضي عمومي (انشارات ساكو) (بهت توصيه مي كنم براي رياضي حتما خلاصه نويسي داشته باشي!!!). براي جمع بندي كلي كتاب كنكور كارداني به كارشناسي مهندس سعيدي پور (در روز هاي آخر) در كل توصيه اي كه واست دارم اينه كه برنامه ريزي و طي كردن درست فرآيند آموزشي مهمترين عامل موفقيتن!!!!!!!!!! (اين پستي هستش كه به يكي از دوستان دادم!!!)
البته واسه ترسيم فني هم كتاب مهدي پرنا (انتشارات آزاده) بد نيس!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يك ترتيب مناسب براي خوندن مباحث رياضي (واسه كسايي كه رياضيه ضعيفي دارن (مث من قبل از كنكور)) :
قسمت1: (به ترتيب) اتحاد - معادله ي خط - معادله درجه ي 2 - قدر مطلق (مباحث پايه در رياضي 1 دبيرستان)
قسمت 2: (به ترتيب) تعيين علامت - مثلثات - لگاريتم - تصاعد - جز صحيح و قدر مطلق (فصل اول ديفرانسيل)
قسمت 3: (به ترتيب) آناليز تركيبي (فك نكنيد بيهوده هست) - مجموعه ها
قسمت 4: (به ترتيب) تابع (نيازه اول ماله دبيرستان خونده بشه بعد مباحث هيپربولبك و Ln و كلا كتابهاي دانشگاهه خونده بشه)
قسمت 5: ... هندسه ي 1و2 دبيرستان
قسمت 6: ... حد - دنباله وسري - مشتق (توضيح تابع)
قسمت 8: ... انتگرال (توضيح تابع)
قسمت 9: ... هندسه ي تحليلي
قسمت 10: رياضي 1عمومي (از هر كتابي) (مختصات قطبي - بسط 2 جمله اي - بسط تيلور - اعداد مختلط فراموش نشه!!!)
قسمت 11: رياضي 2 عمومي (توابع چند متغيره - حد توابع چند متغبره - مشتقات نسبي و ساير مشتقات (ديورژانس - لاپلاسين و...)) - انتگرال هاي چندگانه

اليته به ياد داشته باشين يه مبحث رو خوندين كلا نذارينش كنار!!! تمام ابن 11 قسمت نياز به مرور دارن!!! كه با تست زدن و خلاصه برداري امكان پذبر مي شن!!!
موفق باشيد.....

آخرین ویرایش:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به چيز ديگه ام يادم اومد سعي كنيد يه ماهه آخر چيز جديد ياد نگيريد!!! چون خوندن مطالب جديد در 1 ماه آخر چنان استرسي به آدم وارد ميكنه كه خدا نصيب گرگ بيابان نكنه!!! (البته انديشه و ادبيات از اين قاعده مستثني هستن)!!! پس سعي كنيد بارتون رو قبل از 1 ماه آخر ببندين و تو 1 ماه آخر فقط تست بزنيد و خلاصه هاتون رو بخونين و البته كتاب سعيدي پور رو بخونيد!!! از ما گفتن بود!!!

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو یکی از بچه های 89 پارسال به ما داده بود امیدوارم به دردتون بخوره:

[FONT=&quot]مباحث مهمی که در کلاس مدرسان گفتن از همه اول بخونیم:
1-مشتق (فرمولها+مشتق توابع خاص)
2-محاسبه انتگرال (فرمول های اصلی + جز به جز+تغییر متغییر)
3-کاربرد انتگرال(مساحت+حجم+طول قوس از همه مهمتر)
4-محاسبه ی انتگرال دوگانه
5-حد(از همه همه مهمتر که همه ساله میآد تابع نمایی)
6-تابع (دامنه و برد) دامنه بیشتر میآد
یه چیز مهم اینکه 5-6 سئوال همیشه در ریاضی تکرار میشه برو سئوال های ریاضی امسال و چند سال پیشو یه نگاه کن بعد آنالیزشون کن که کدوماشون مهمتره اونا بیشتر وقت بذار که میتونی 30% بزنی خیلی ها*
کتاب مدرسا کتای خوبیه ولی یکم سنگینه یعنی بعضی سئوالا باید یه یادآوری بشه ولی این کارو نمیکنه ولی در کل کتاب خیلی خوب و جامعیه(چاپ جدید)

سر فصل هایی که تو کلاس مدرسان درس دادن:
1-تابع فقط دامنه رو بخون
2-حد(محاسبه ی حد در حالت های خاص که تو کتاب مدرسان همش اومده)
3-پیوستگی و مجانب وقت نذار
4-مشتق(تابع مرکب+پارامتری+ضمنی+تابع دوم ضمنی+دو متغییره+زنجیره های+تابع معکوس)
5-فرمول لایب نیتز+عامل صفر کننده در مشتق+مشتق تابع نسبت به تابع رو باز نخون(برای آزاده)
6-مشتق [/FONT]
[FONT=&quot]u(x) به توان v(x)
7-انتگرال (فرمول ها 6 تا شو بخون ولی از همه مهمتر فرمول 2 و 5میباشد اینا دارم از جزوم نگاه میکنم)
(مشتق تابع انتگرالی+محاسبه ی انتگرال به روش جز به جز +به روش تغییر متغییر+ انتگرال دوگانه +محاسبه ی انتگرال دو گانه در مختصات قطبی که 1 سئوال همیشه اومده+کاربرد انتگرال(مساحت)+محاسبه ی طول قوس
8-کاربرد انتگرال (طول قوس و مساحت از همه مهمتره) مهمتره یعنی تو کنکور اومده و باز میآد
محاسبه ی حد مجموع متناهی هم نمی آمد
توابع چند متغییره(مشتق جزئی(نسبی) مهمه
قضیه اویلر نمی آد
مشتق ضمنی تابع چند متغییره هم مهمه+کاربرد مشتق اکسترمم نسبی مهم نیست+اکسترمم مطلق که هم بخون از این سئوالا هم بعضی وقت ها سئوال می آد
محاسبات تقریبی با کمک دیفرانسیل سئوالاش شانسی شاید بیاد ولی یاد بگیر+تعیین کوتا هترین فاصله* کم سئوال اومده یاد بگیر
9-دنباله+دنباله های کراندار صعودی و نزولی نخون مهم نیست[/FONT]

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]بچه ها این فایلو دانلود کنید 3 ص[/FONT] [FONT=&quot]هست (سرفصل های تمامی دروس + جدول ضرایب[/FONT])
[FONT=&quot]من که از این 3 ص پرینت گرفته بودم گذاشته بودم رو میزم هرمبحثیو میخوندم هایلایتش میکرد ... اینجوری میفهمیدم از هر درس کدوم مبحثارو خوندم کدوما مونده[/FONT]
[FONT=&quot]خیلی خوبه حتما شمام امتحانش کنید... من که راضیم از این کار[/FONT];)

http://persiandrive.com/976230

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
من dl کردم ولی فایلشو باز نمی کنه!!!:(

من خودمم یه بار دانلود کردم بعد دانلود open with word رو بزن
یا هم موقع دانلود به جای save file میتونی open file رو بزنی کپی کنی بعد رو یه ص word خودت پیست بزنی

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده همین راه مونده:redface:

[FONT=&quot]عناصر و جزئيات ساختمان[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي عناصر و جزئيات در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]پياده كردن نقشه،‌ انواع زمين، عمليات خاكي، پي و مباحث مربوط به آن، شناژ، زه‌كشي، اجزاء ساختمان‌هاي فلزي و بتني[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]و ديوار باربر (مباحث تير و ستون و كلاف و مهاربندي و رواداري و...) ديوارچيني و انواع آن (مباحث مربوط به آن)،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] انواع سقف‌سازي، كف‌سازي، درپوش، كف پنجره، جان پناه - نعل درگاه، سايبان، قوس، خرپا، عايق‌كاري صوتي و[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] حرارتي و رطوبتي، دودكش، داكت، درز و انواع آن، در و پنجره، سرويس بهداشتي، محوطه‌سازي، مقاوم‌سازي، [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] ندودكاري داخلي و خارجي، نماسازي، عناصر ارتباط سطوح و ...[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]_____________________________________________________________________________[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]شناخت مواد و مصالح ساختماني[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]·[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي شناخت مواد و مصالح ساختماني در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سنگ، خاك، گچ، آهك، سيمان، بتن و فرآورده‌هاي سيماني، ملات، فلزات، چوب، شيشه، قير، رنگ‌ها، خواص فيزيكي،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] مكانيكي، شيميايي، مصالح، كاشي، آجر، نسوزها، پلاستيك، مصالح جديد و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]______________________________________________________________________________[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] تاريخ معماري ايران و اسلامي[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري ايران و اسلامي [/FONT][FONT=&quot]در[/FONT][FONT=&quot] کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] سبك‌هاي (خراساني،‌‌‌ آذري، اصفهان، قاجار) مسجد و مدرسه، بازار، خانه، حمام،‌ آب‌انبار، رباط، ساباط، كاروانسرا،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] ميل‌ها، مغازه‌ها، باغ‌ها، بادگير، خيشخان در معماري اسلامي ايران،عناصر تزئيني در معماري اسلامي، اندامهاي معماري اسلامي و ... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]____________________________________________________________________________[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] تاريخ معماري جهان[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]·[/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي تاريخ معماري جهان در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سبك‌شناسي، بررسي كالبدي، هنر پيش از تاريخ، تمدن‌هاي مصر،‌ بين‌النهرين، ايران، هند، چين، ژاپن، [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]تمدن‌هاي اژه‌اي يونان، روم، صدر مسيحيت، بيزانس، رومانسك، گوتيك، رنسانس، باروك، روكوكو،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] معماري معاصر ايران و جهان و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] متره و برآورد[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]·[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي متره و برآورد در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] فصل‌هاي فهرست بها و توضيحات آن و واحدهاي مربوط به هر فصل، ‌آشنايي با شرايط عمومي پيمان و ضوابط آن،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] انواع ضرايب در پيمان، تضمين‌ها، آشنايي با روند اجراي پروژه‌هاي عمراني، مسائل متره، مباني مديريت پيمان و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]____________________________________________________________________________[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]ايستايي[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي ايستايي در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] بردار، گشتاور، تعادل اجسام صلب، بررسي وضعيت تيرها و قابها، دياگرام‌هاي خمشي و برشي، بررسي وضعيت خرپاها،نيروهاي دروني خرپاها، خواص هندسي سطوح، تنش، كرنش، ستون‌ها و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]______________________________________________________________________________[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]ترسيم فني، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي ترسيم فني[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]، نقشه‌كشي ساختمان و پرسپكتيو در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] گسترده احجام، شناخت و تشخيص تصاوير مجسم موازي ايزومتريك، ديمتريك، تريمتريك (پرسپكتيو)، خطوط در[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] نقشه‌كشي، اندازه‌گيري، تصاوير مجسم مركزي (پرسپكتيو مخروطي)، مجموعه مباحث، تشخيص انواع ترسيم و[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] ويژگي‌هاي آن، ارتفاع در پرسپكتيو، ترسيم انواع پرسپكتيو، مباحث تغيير مكان ناظر، اوضاع نسبي خطوط در[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] پرسپكتيو، ترسيم كف‌سازي و ترسيم تيرهاي چراغ، مباحث مربوط به ترسيمات پارالاين، سايه وانعكاس و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي تنظيم شرايط محيطي و تأسيسات در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] تعاريف،‌ عناصر سازنده‌ي اقليم، تقسيمات اقليمي ايران، ويژگي‌هاي اقليم تأثيرات اقليم و محيط بر ساختمان،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] روش‌هاي انتقال حرارت و صوت و...، تنظيم نور - رنگ - صوت - دما و... درساختمان، گرمايش و[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]سرمايش و تجهيزات مربوط به آب سرد و گرم مصرفي و تأسيسات مربوط به جمع‌آوري و دفع فاضلاب[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] روش‌هاي تهويه مطبوع، تأسيسات الكتريكي ساختمان (نور و اكوستيك) و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]مباني نظري معماري (طراحي و سواد بصري)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] سرفصل‌هاي كلي مباني نظري معماري در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] مباني هنرهاي تجسمي (عناصر اوليه در ارتباط بصري، فنون و تكنيك‌هاي بصري، تشريح و...) -[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] سبك‌هاي هنري جهان - تئوريهاي معماري معاصر - آشنايي با معماران مطرح قرن بيستم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]_____________________________________________________________________________[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]نقشه‌برداري[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]·[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي نقشه‌برداري در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] انواع نقشه‌برداري، وسايل نقشه‌برداري، نظريه خطاها، اندازه‌گيري فاصله و زاويه، ترازيابي، تعيين يك امتداد[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]و مختصات نقاط پيمايش و تعيين نقاط كانوا، مساحي، عمليات خاكي و...[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] رياضي[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]سرفصل‌هاي كلي رياضي در کنکور کاردانی به کارشناسی معماری:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]اتحاد، معادلات، مثلثات، دستگاه معادلات، مجموعه‌ها، معادلات خط، توابع، حد تابع، هم‌ارزي، هوپيتال،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] پيوستگي، مجانب‌ها، مشتق و كاربردهاي آن، قضاياي رول و ميانگين، ديفرانسيل،[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]‌[/FONT][FONT=&quot] مشتقات جزئي، توابع چندمتغيره، روش‌هاي انتگرال‌گيري معين و نامعين، قضاياي اساسي، محاسبه‌ي[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]سطح حجم زيرمنحني، دنباله و سري، اعداد مختلط، مختصات قطبي، ماتريس، معادلات خط و صفحه، هندسه اقليدوسي و... [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریاضی باید همه چیزو خوند؟
مثلآ چیزی مثل گسسته؟!!!
یک سؤال دیگه:
سایه جون، به نظرت از کتابای هنرستان همین 2 کتاب خوندنش کافیه؟
بعد خوندن ریاضی و هندسه و این 2 کتاب فقط تست می زنی؟
***كتابهاي هنرستان:
مباني هنر هاي تجسمي قسمت اول و قسمت دوم- شناخت مواد و مصالح - عناصر وجزئيات- طراحي معماري - تاسيسات - آشنايي با بنا هاي تاريخي - متره و بر آورد _ فناوري ساختمان هاي بتني (رشته ي ساختمان) - فناوري ساختمانهاي فلزي (رشته ي ساختمان)

آخرین ویرایش:

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها امیدوارم درس خوندن خوب پیش بره.یکی از بچه ها ازم خواسته بود که بیام بگم چه کتابایی رو خونده بودم وچیکار کرده بودم.
بچه ها من تقریبا از تابستون شروع کرده بودم به خوندن و تابستون ریاضی خیلی خوب جلو برده بودم از جزوه های دبیرستانم خونده بودم من برا کنکور سراسری رفته بودم کلاس نیمه خصوصی و همراه کتاب مدرسان جزوه های این کلاس خوندم ریاضی 45 زده بودم 9تا سوال زده بودمهمش درست بود.راستی من که بهمن پارسه ثبت نام کردم بعد این کتابم برا ریاضی خوندم به نظرم کتاب خوبی بود توضیحاتشم کمی بیشتر از مدرسان ولی تست نداره.کتابای ریاضی کنار هم یه منبع جامع میشن.
برا تاریخ من یه دور کتاب ابراهیم زارعی که منبع بود از مهر خوندم و تا بهمن این کتابو خوندم ودیگه دور بعدب وقت نشد از این کتاب بخونم و از کتاب پارسه دور کردم; خوندم کتاب خیلی خوبیه کتاب مبانی پارسه توصیه میکنم.تاریخ خیلی مهمه
بچه ها من وقت نکردم کتاب سبک شناسی کسمایی کامل بخونم تا نصفه از منبع خوندم ولی این از پارسه کامل خوندم.معماری اسلامی و معاصر غربم از پارسه خوندم.ولی شما ها که پشت کنکورین اگه وقت کردین حتام اول منابع بخونین.من وقت نکردم نخوندم.
برا مبانی نظری کتاب رنگ ایتن روخوانی کرده بودم.کتاب مبادی سواد بصری (انتشارت سروش) ترم 1 تو دانشگاه یه دور با استادمون خونده بودم برا کنکورم بعضی جاهاشو خودم دوباره.ماهای اخرم کتاب هنرهای تجسمی هنرستانو خوندم ولی تو کنکور باز کم اوردم چون معلوم نبود سوالارو از کجا داده بودن.
برا پرسپکتیو یه کتاب هست برا انتشارات مدرسان شریف نویسنده میرزنده دل کتاب خیلی خوبیه.حتما از الان بگیرن بخونینش.من دیر پیداش کردم ونتونسم خوب روش تمرکز کنم
برا تنظیم شرایط از ابان شروع کردم کتاب ساسان مرادی که برا درس دانشگاهمم خونده بودم خوندم دوباره.بعدشم پارسه خوندم.
برا مصالح وعنصر جزئیاتم من اوایل که وقتم بیشتر بود کتابای کباری رو که داشتم چند فصلشو خوندم ولی بعدا به علت کمبود وقت از پارسه ومدرسان تواما استفاده کردم.البته من تو این دو تا درس واقعا مشکل داشتم الانشم دارم.راستی برا عناصر جزئییات کتاب هنرستانم خوندم همراه اون کتابا.یه توصیه برا عناصر جزئیات جلیل شاهی خیلی کتاب خوبیه عالیه.برا مصالحم کتاب سام فروتن
متره هم کتاب پارسه خوب کافیه من رو مسئله خیلی کار کرده بودم ولی امسال کلا توضیحی بود.
ایستایی هم برا دانشگاه خوب خونده بودم و نیازی به خوندن زیاد نداشتم فقط تست زدم.از مدرسان.من تو دوران دانشگاه ایستایی 1 از مریام خوده بودم ایستایی 2(مقاومت مصالح)از پوپوف.
عمومی ها

ادبیاتو از پارسه خوندم +کمی مدسان بچه ها زبا فارسی دست کم نگیرین امسال سوالا اکثرا زبان فارسی بود.
اندشه رو از کتاب نهاد رهبری و پارسه خوندم.رو ایه ها خیلی تمرکز کنین.
زبانو هم اول 504 خوندم بعدش کتاب پارسه که خیلی ازش راضی بودم.
ماه اخرم کتاب سعیدی پور خوندم.برا تست از کتب یگانه هم میشه استفاده کنین تستاش خوبه ولی کتاب نکته به نکته یگانه کمی اشکال داشت بخیالش شدم نخوندم.خیلی هم خلاصه بود
موفق باشین

آخرین ویرایش:

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
گسسته ؟؟؟؟؟؟؟؟
نه !
احتمال و اینها یعنی ؟
نه نمی یاد !
ببین برو منابع کنکور کاردانی به کارشناسی رو سرچ کن
اونجا مبحث هایی از ریاضی که می یاد رو نوشته
تازه اگه بری کتاب مربوط به کنکور خودمون رو بگیری متوجه می شی که چیا می یاد
چرا احتمال شاید بیاد تو یکی از سالا اومده بود.بسط جمله ای هم میاد.معلوم نمیشه از گسسته و هندسه تحلیلی چی بدن.من خودم فقط ریاضی خوندم و 2 تا سوال که ممکن بود از گسسته بیاد بخیال شدم.البه تو کنکور معلوم نمیشه چی قرار بدن.

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی کتاب متره مدرسان خیلی مطالبش ناقصه فقط تستاش خوبه واقعا پارسه بهتره .عمومی های پارسم خوبن فقط ادبیاتش کمی ناقصه کتاب زیانشو سال قبل عوض کرده بود خیلی فوق العاده بود.شاید مازیار چاپ جدید کتاب زبان پارسه رو منظورش نباشه.

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی باید همه چیزو خوند؟
مثلآ چیزی مثل گسسته؟!!!
یک سؤال دیگه:
سایه جون، به نظرت از کتابای هنرستان همین 2 کتاب خوندنش کافیه؟
بعد خوندن ریاضی و هندسه و این 2 کتاب فقط تست می زنی؟
ریاضی رو من مبحثای پایه رو میخونم. کلا هرچیزی که تو کتاب حسابان هست
من نمیدونم کافیه یا نه. فعلا این دوتارو میخونم. شاید بقیشم خوندم

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی کتاب متره مدرسان خیلی مطالبش ناقصه فقط تستاش خوبه واقعا پارسه بهتره .عمومی های پارسم خوبن فقط ادبیاتش کمی ناقصه کتاب زیانشو سال قبل عوض کرده بود خیلی فوق العاده بود.شاید مازیار چاپ جدید کتاب زبان پارسه رو منظورش نباشه.
من خودم پارسه رو براي متره خوندم، مطالبش خوبه ولي بين درساش تست نداره كه يه مشكل بزرگه!!! مدرسان با ابنكه مطالبش ناقصه ولي آدم مي تونه از تستاش كلي چيز ياد بگيره!!! (بچه ها جفتشو بخونين)‌ كلا آدم تو تمرينه كه مي تونه مطالبشو به كاربرد برسونه!!! براي كتابهاي عمومي هم كلا ساكو داره خوب فعاليت مي كنه!!! من از زبانش راضي بودم!!! حقيقتش كتاب پارسه رو نخوندم، شايد خوب باشه!!! يه توضيح دبگه درباره ي رفرنس هاي اصلي بدم!!! بچه ها اگه وقت دارين حتما كمي از رفرنس هاي اصلي هم بخونيد!!! چون يه ديد بسيار عالي بهتون ميده!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توضيحاتي درباره ي روش برنامه ريزي خودم:
ما برنامه ريزي مي كنيم تا كارمونو با نظم انجام بديم و روي برنامه هايي كه به اجرا در مي ياريم تسلط نسبي داشنه باشيم!!! روشي كه ما اتخاذ مي كنيم بايد اين 2 پارمتر رو پوشش بده. من براي اينكه تسلطم رو روي درس خوندنم بالا ببرم برنامه ام را به 3 جز تقسيم كردم. چون داشتن يه ديد كلي به فرآيندي پيچيده مث كنكور باعث سردرگمي داوطلب ميشه!!! در گام اول تمام كتابهاي احتمالي كه بايد بخونم رو رو به كاغذ نوشتم (به چيزي مث چارت دانشگاه) البته ممكن در طول مسير كتابا كم و زياد بشن كه اين مسئله مانع تسلط نسبي ما نمي شه. يه زمان احتمالي هم براي كل كتابا مشخص مي كردم كه آرمان گرايانه برنامه ريزي نكنم (معيار زمان بنديه من هر ساعت 7 صفحه بود) در مرحله بعد با توجه به بودجه بندي آزمون ها اومدم يه سري كتاب از توي ليست اولم انتخاب كردم (البته زمان قبل از آزمون اونا رو با توجه به پيشنياز بودن اون درس انتخاب مي كردم) (مث هر ترم كه يه سري درس رو از چارت كلي انتخاب مي كنيم و پاسشون ميكنيم!!!) تا اينجا آدم كامل مي فهمه چي كار داره مي كنه و اين مسئله ار استرس و سر درگمي آدم جلو گيري مي كنه!!! مرحله بعد يه سر رسيد (تقويم دفتري) برداشتم و روزانه براي خودم برنامه ريزي مي كردم. اين كار چندين حسن داره. يكيش اينه كه مي توني انواع مسائل غير مترقبه (دكتر رفتن ، مهموني و ...) رو راحت تر توش بگنجوني!!! ديگش اينكه تو رو كمتر محدود مي كنه و مي توني در روزهاي مختلف كمتر يا بيشتر درس بخوني و... !!! روش برنامه ريزي روزانه ي من از اين قرار بود:
اول از همه ساعت بيدار شدنم رو توش مي ذاشتم و جلوش يه مستطيل خالي مي كشيدم. مستطبل خالي بخاطر اين بود كه اگه نتونستم اون ساعت خاص بيدار بشم، ساعت بيدار شدن اصليمو توش مي نوشتم!!! اين كار باعث مي شه اگه نتونستين طبق برنامتون پيش برين، افسره نشين و كل برنامه رو منحل نكنين!!! بعد شروع مي كردم بازه هاي درس خوندن رو مي نوشتم (كه براي من 1 ساعته بود) و زير هر ساعت اسم درس و از صفحه ي فلان تا صفحه ي فلان رو مي نوشتم و جلوي اونا 2 تا مستطيل مي ذاشتم. مستطيل ها بخاطر اين بودن اگه نتونستم ساعت فلان تا صفحه ي فلان بخونم اونو انجا ياد داشت كنم و از بهم خوردن برنامم جلو گيري كنم و خودم ترغيب كنم برنامه ام رو تموم!!! بالاي هر بازه ي درسي يه مستطيل مي كشيدم كه ساعت مفيد هر بازه رو مي نوشتم (مثلا از 1 ساعت 40 دقيقه مفيد بود) و سر آخر اونا رو جمع مي كردم و ساعت درس خوندن هر روزم بدست مي اومد!!! اين كار باعث ميشه كه هر روز بخوايين بيشتر از ديروز درس بخونين!!! در آخر بايد بگم برنامه هاتونو قشنگ و با علايم گرافيكي بكشين!!! تا وقتي نگاش مي كنين حالتون بهم نخوره!!!

yasna68

کاربر بیش فعال
سلام به همه ی دوستای گلم
خوبید همگی؟؟؟!!!!
بچه ها مازیار و فرزانه و سم خیلی خوب راهنماییتون کردن ولی منم به چندتا کتاب منبع اشاره میکنم واسه کسایی که میخوان تا عید منبع بخونن و بعد عید مدرسان و پارسه و............
واسه اجزا ساختمان کتاب دکتر جلیل شاهی من خودم این کتابو خوندم اکثر مباحثشو نسبت به بقیه بهتره

واسه مصالح کتاب سام فروتن

واسه تنظیم شرایط کتاب کسمایی خیلی خوبهههه

بچه ها حتما کتاب پرسپکتیو مدرسان خوب بخونید و تستاشو کامل بزنید یه 10تا سوال میدن از پرسپکتیو که اکثر سالا کمش 5تا سوال تکراری توش هست البته کتاب یه ایرادایی داره ولی بهتر از بقیه ی منابع هستش

واسه مبانی کتاب فرم فضا نظم خیلی خوبه به کلفتیه کتاب نگاه نکنید اکثرا شکل اگه وقت داشتید حتما این کتابو بخونید

سبک شناسی پیرنیا هم کتاب خوبیه ولی کسایی که واسه اشنایی و سبک شناسی منبع میخونن زیاد به نکات ریزش گیر ندن تو این درساااااا سوالای پیچیده و سختی نمیدن من از کتاب مبانی پارسه خیلی راضیم واقعا مفید و مختصر بود و همه ی سوالای کنکورم توش پیدا کردم

بچه ها من از مشاور پارسمم کمک خواستم و همینارو توصیه کرد بهم

واسه ریاضی هر منبعی بخونید مفیده فقط به ترتیبی که مازیار گفت بخونید من خودم فقط پارسه خوندم با چنتا تست مدرسان تو کنکور به 13 تا سوال جواب دادم 10تا درست 3تا غلط ............
راستی از هندسه 1و2 غافل نشید کمش 2تا سوال اسون تو کنکور ازش پیدا میشهههه کتاب ابی کانون خوبه واسه این درس

بچه ها درسته رتبم خوب نشد ولی من واسه این کنکور خیلی تلاش کردم و باعث بدی رتبم (168)این بود که کنکور 2سال قبل گذاشتم جلو خودم دیدم زبان انقد سخته که من نهایتش تو کنکور همین بتونم 10% بزنم و تصمیم گرفتم سر جلسه وقت اونو بزارم واسه درسای دیگه همین اشتباهم کردم و امسال اسون داده بودن 15دقیقه وقت اضافی داشتم ولی روی سوالارو هم نگاه نکردم .................من واسه زبان قبل عید 504 میخوندم البته چنتا درس بیشتر نخوندم و بعد عید کتاب پارسه خوندم و چون تو کنکور نزدم نمی تونم نظری بدم شما اشتباه منو تکرار نکنید یادتون باشه نباید درسی رو گذاشت کنار اشتباه محضهههههههههه

رو عمومیا خوب وقت بزارید دست کم نگیرید این درسارو .کتابای هنرستانم حتما بخونید .....تو درسایی هم که نظر ندادم با نظر بقیه بچه ها موافقم

همگی موفق باشید ایشالا رتبه های تک رقمی کنکور سال اینده باشیددددددددد

آخرین ویرایش:

archi_nn

عضو جدید
سلام به همه ی کنکوری های 91 فکر میکنم دوستان در مورد کتابا راهنمایی های کافیو کردن,جالبه من که خودم کنکوری بودم اسم بعضی کتابا اولین بار بود که به گوشم میخورد!خب به هر حال قضیه کنکورم که همش بحث کتاب نیست نه؟به نظر من دوستانی که از حالا شروع میکنن بهتره از منابع اصلی استفاده کنن خصوصا اگر ارشدم تو برنامشون هست چون اکثر اینا منابع ارشدم هستو اینجوری با یه تیر دو نشون میزنین نگران حجم زیادشونم نباشین اول اینکه مباحث مشترک توشون زیاده و دیگه این که حجم اعظمیشون توضیح و تفسیر زیادین و واقعا نمیشه ازشون سوال کنکوری طرح کرد و یه بار روخونی ازشون کفایت میکنه برای اینم که دستتون بیاد کجاها مهمن یه کار خوب میتونین بکنین و حتما هم این کارو قبل از جدی شروع کردن بکنین;کنکورای ده سال اخیرو تهیه کنین و یه نگاه اجمالی به سوالاتش بندازین این کار خیلی میتونه کمکتون کنه تو وقت مطالعتونم صرفه جویی میشه ضمنا یه چیزای دیگه هم دستتون میاد مثلا این که سوال از تصاویر سه بعدی توی مبحث فن یه سال در میون اومده که خب با این پیش بینی تو کنکور شما هم میاد(حالا محض ضایع شدن ما امسال نمیاد )اینی که گفتم صددرصد نیستا حالا فردا نیاید یقه ی منو بگیرید فقط یه پیش بینی از روی شواهد بود! دیگه این که زبان و ریاضی خیلی مهمن البته همه ی درسا مهمن اگه نتیجه ی خوب میخواین به هیچ وجه هیچ کدومو کنار نزارین هر چقدرم که ضعیف باشین اشتباهی که منو خیلی از دوستان دیگه کردیم ببینید هر کسی یه نقطه ضعفایی داره و یه نقطه قوتایی که کنکور با گستردگی که داره همه رو پوشش میده یعنی هم نقاط ضعف رو و هم نقاط قوتو پس همه شرایط یکسانی دارن میخوام بگم ضعیف بودن تو یه درس اصلا بهونه ی خوبی واسه کنار گذاشتنش نیست حداقل سعی کنین درصداتونو بکشین بالای میانگین وقتم که زیاد دارین برای جبران ضعفاتون چون اگه بیان زیر میانگین رتبه تونم به همون نسبت میره بالا البته هر چی این اختلاف بیشتر باشه تاثیرش بیشتر میشه یعنی رابطشون تصاعدیه,اینم که روی زبانو ریاضی تاکید میشه به خاطر همینه که اکثرا توی این درسا ضعیفن پس اینا میشن درسای تراز بیار ضمنا اینم بگم که خوندن این درسا کار یکی دو هفته یا حتی یکی دو ماه هم نیست به خوندن بلند مدتو مستمر نیاز دارن.خب از بس زیاد شد خودمم حوصلم سر رفت چه به رسه به اونایی که میخوان بخونن!فقط یه چیز دیگه حالا که قراره چند ماه واسه ی کنکور زحمت بکشین برای اینکه وسطاش نبرین قبل از برنامه ریزی درسی حتما یه برنامه ی تفریحی برای خودتون داشته باشین.به هر چی فکر کنین همون میشه,موفق باشین.

آخرین ویرایش:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی کنکوری های 91 فکر میکنم دوستان در مورد کتابا راهنمایی های کافیو کردن,جالبه من که خودم کنکوری بودم اسم بعضی کتابا اولین بار بود که به گوشم میخورد!خب به هر حال قضیه کنکورم که همش بحث کتاب نیست نه؟به نظر من دوستانی که از حالا شروع میکنن بهتره از منابع اصلی استفاده کنن خصوصا اگر ارشدم تو برنامشون هست چون اکثر اینا منابع ارشدم هستو اینجوری با یه تیر دو نشون میزنین نگران حجم زیادشونم نباشین اول اینکه مباحث مشترک توشون زیاده و دیگه این که حجم اعظمیشون توضیح و تفسیر زیادین و واقعا نمیشه ازشون سوال کنکوری طرح کرد و یه بار روخونی ازشون کفایت میکنه برای اینم که دستتون بیاد کجاها مهمن یه کار خوب میتونین بکنین و حتما هم این کارو قبل از جدی شروع کردن بکنین;کنکورای ده سال اخیرو تهیه کنین و یه نگاه اجمالی به سوالاتش بندازین این کار خیلی میتونه کمکتون کنه تو وقت مطالعتونم صرفه جویی میشه ضمنا یه چیزای دیگه هم دستتون میاد مثلا این که سوال از تصاویر سه بعدی توی مبحث فن یه سال در میون اومده که خب با این پیش بینی تو کنکور شما هم میاد(حالا محض ضایع شدن ما امسال نمیاد )اینی که گفتم صددرصد نیستا حالا فردا نیاید یقه ی منو بگیرید فقط یه پیش بینی از روی شواهد بود! دیگه این که زبان و ریاضی خیلی مهمن البته همه ی درسا مهمن اگه نتیجه ی خوب میخواین به هیچ وجه هیچ کدومو کنار نزارین هر چقدرم که ضعیف باشین اشتباهی که منو خیلی از دوستان دیگه کردیم ببینید هر کسی یه نقطه ضعفایی داره و یه نقطه قوتایی که کنکور با گستردگی که داره همه رو پوشش میده یعنی هم نقاط ضعف رو و هم نقاط قوتو پس همه شرایط یکسانی دارن میخوام بگم ضعیف بودن تو یه درس اصلا بهونه ی خوبی واسه کنار گذاشتنش نیست حداقل سعی کنین درصداتونو بکشین بالای میانگین وقتم که زیاد دارین برای جبران ضعفاتون چون اگه بیان زیر میانگین رتبه تونم به همون نسبت میره بالا البته هر چی این اختلاف بیشتر باشه تاثیرش بیشتر میشه یعنی رابطشون تصاعدیه,اینم که روی زبانو ریاضی تاکید میشه به خاطر همینه که اکثرا توی این درسا ضعیفن پس اینا میشن درسای تراز بیار ضمنا اینم بگم که خوندن این درسا کار یکی دو هفته یا حتی یکی دو ماه هم نیست به خوندن بلند مدتو مستمر نیاز دارن.خب از بس زیاد شد خودمم حوصلم سر رفت چه به رسه به اونایی که میخوان بخونن!فقط یه چیز دیگه حالا که قراره چند ماه واسه ی کنکور زحمت بکشین برای اینکه وسطاش نبرین قبل از برنامه ریزی درسی حتما یه برنامه ی تفریحی برای خودتون داشته باشین.به هر چی فکر کنین همون میشه,موفق باشین.
مرسي همكلاسي. برنامه ي تفريحي نكته ي خيلي مهميه!!! حتما به اندازه ي كافي استراحت كنين!!! چون اگه اين مسئله رو در نظر نگيريد بازده ي مغزيتون به شدت مي ياد پايين و حساسيت و استرستون نه به همون نسبت بلكه بيشتر ميره بالا!!! اشتباه منم اين بود كه خودمو زيادي ايزوله كرده بودم!!! نه اينكه اصلا بيرون نرم يا وقت استراحت نداشته باشم، ولي حتي وقت استراحتم هم به درس فك مي كردم!!! كه استرسم با اين كار سر به فلك مي كشيد!!! البته شانس آوردم كه اشتباهم باعث نشد، به هدفم نرسم!!! شما كه مي خواين موفق بشين، تو اين منجلاب نيفتين!!!

archi_nn

عضو جدید
این تجربه ثابت کرده ی ماهم داستانی شدا.
اما من میگم رتبه ی خوب اوردن غیر از خوب درس خوندنو هوش و اینچیزا حتما مستلزم خرخونی هست:book:
کنکور با همه ی انتقاداتی که بش وارده همیشه از اصول خودش پیروی میکنه بنابر این خوندنشم باید اصولی باشه اتفاقا تجربه ها ثابت کردن درس خوندن یا به قول شما خرخونی همیشه نتیجه نمیده اما خوب و اصولی و مستمر خوندن همیشه نتیجه داده,من تاریخو یه بار بیشتر نخوندم اونم فقط از روی پارسه اما خوب خوندم و نتیجه ی بدیم نگرفتم با وجود این که حفظیات ضعیفی دارم و شدیدا در این ضمینه میلنگم البته اینی که گفتم یه بار;از روی خلاصه های خودم مرور میکردم که اونم گوشه کنار کتابم نوشته بودمو وقت زیادی ازم نمیگرفت!خب هر کس روش خودشو داره دیگه.من میگم وقتی درسیو میخونین سعی کنین یه جوری بخونین که یه بار واسه ی همیشه کلکشو بکنین چون با وجود حجم زیاد درساتون بعیده که دوباره با حوصله برگردینو بهتر از دور اول بخونین.
به هر حال دوست من تنها چیزی که تو کنکور نتیجه نمیده خرخونیه حالا گذشته از اینا حس بدیم بهتون میده که از درس خوندن زدتون میکنه.
سعی کنید با برنامه و اصولی بخونین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا