مركز تصميم گيري تاپيك حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
بسم رب المهدي:gol:

با سلام به شما دوستان و حافظان و قاريان و حاملان قرآن

اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد و ايام به كام

با توجه به گسترش تاپيك حفظ و لزوم تصميم گيري جمعي بين دوستان و از طرفي عدم شلوغ شدن تاپيك حفظ، بر آن شديم كه اين تاپيك رو شروع كنيم تا در تاپيك حفظ قرآن، تنها به برنامه هاي آقا احسان و گزارشهاي شما دوستان پرداخته بشه و اگر دوستان موافق بودند در همون تاپيك تفاسير قرار داده بشه

بنابراين هدف از اين تاپيك در وهله ي اول تصميم گيري در مورد جدا شدن مطالب تفسير از تاپيك حفظ مي باشد (كه درتاپيك جداگانه اي نظرسنجي انجام گرفته و اينجا هم لينك داده ميشه)تا ببينيم آيا همه دوستان موافق به ايجاد تاپيك جداگانه اي براي تفاسير هستن يا نه؟!! و در وهله ي دوم، بعد از اتمام نظرسنجي، اين تاپيك به عنوان تاپيك تصميم گيري در كنار تاپيك حفظ خواهد بود، تا اگر بخواهيم نظري بديم يا سوالي در مورد چند و چون تاپيك حفظ مطرح كنيم ، به همين تاپيك مراجعه كنيم و از زدن پست غير قرآني در تاپيك حفظ خودداري كنيم

منتظر نظرات شما دوستان هستيم

ياحق

m4material

مدیر تالار
سلام به شما دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش باشيد

براي اطلاع رساني بيشتر ميخواستم پيشنهاد بدم كه هر كس دوست داشته باشه ،‌لينك تاپيك حفظ قرآن رو در امضاي خودش قرار بده
البته اين فقط يه پيشنهاده
با تشكر از همگي شما دوستان عزيز
:smile:

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه

و با سلام بر شما و هرکه همراه

پیشنهاد میشه :

برای دقت بیشتر در معانی آیات قرآن و استخراج دقیق آنها ، مقدار آیات مطرح شده در هر هفته کمتر گردد .

حیفست که افکار دقیق مهندسان کلمات کتاب خدا را کنکاش نکند .

و حیفتر که همه اعضاء و علاقه مندان نتایج این تفکرات دقیق را نبینند .

علاوه بر اینکه اگر مطلب کمتر باشد ؛ بیشتر مرور شده ، بهتر در حافظه می ماند .

m4material

مدیر تالار
با نام خردداد عاقل خواه

و با سلام بر شما و هرکه همراه

پیشنهاد میشه :

برای دقت بیشتر در معانی آیات قرآن و استخراج دقیق آنها ، مقدار آیات مطرح شده در هر هفته کمتر گردد .

حیفست که افکار دقیق مهندسان کلمات کتاب خدا را کنکاش نکند .

و حیفتر که همه اعضاء و علاقه مندان نتایج این تفکرات دقیق را نبینند .

علاوه بر اینکه اگر مطلب کمتر باشد ؛ بیشتر مرور شده ، بهتر در حافظه می ماند .
هوالعليم

با سلام به همگي دوستان عزيز

بنا به پيشنهاد دوست عزيزمون و با توجه به اينكه در آيات بعدي سوره بقره و سوره هاي بعدي، با آيات بلندي روبرو هستيم و با توجه به بار معنايي بالا،‌اگر موافق باشيد از اين هفته ،تنها 5 آيه در هفته قرار داده بشه. بدين صورت كه هر هفته در تاپيك
.::اتاق تفسير قرآن كريم (جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران)::. تفاسير 5 آيه قرار داده خواهد شد و به بحث ميپردازيم
با تشكر از تمامي دوستان و به خصوص حافظان قرآن و همكاران بخش تفسير
سالي خوبي داشته باشيد
ياحق

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خدا پروردگار عقل و عقلا

و با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه دست اندرکاران و هرکه همراه

اگر بخواهیم مطالب دیگران را به نظاره بنشینیم ؛ - با تمام فوائدی که دارد - دقیق و مهندسی نیست .

بنابرین ؛ اجازه بفرمایید : یک آیه مطرح و ترجمه شود ، دوستان پیرامون آن مطالعه و فکر کرده نتایج را بنویسند .

چرا که مطالب زیادی در قرآن هست که تا کنون گفته نشده و لازم است استخراج گردد .

مثلاً :

در نظر داشتن دستور العمل بودن قرآن در تفسیر و الگو گرفتن از آن و صحبت کردن و برخورد خداوند با بندگان .

شروع با کمک و یاری از اسم خدا " بسم الله " - نه با کمک از خود خدا - " بالله " .

شروع با صفات رحمن و رحیم .

تکرار رحم - در دو کلمه مذکور - و تأکید بر آن

استفاده از کلمه " رب " که با تربیت بسیار نزدیکست . و بسیاری از چیزهای دیگر .

m4material

مدیر تالار
با نام خدا پروردگار عقل و عقلا و با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه دست اندرکاران و هرکه همراه اگر بخواهیم مطالب دیگران را به نظاره بنشینیم ؛ - با تمام فوائدی که دارد - دقیق و مهندسی نیست . بنابرین ؛ اجازه بفرمایید : یک آیه مطرح و ترجمه شود ، دوستان پیرامون آن مطالعه و فکر کرده نتایج را بنویسند . چرا که مطالب زیادی در قرآن هست که تا کنون گفته نشده و لازم است استخراج گردد . مثلاً : در نظر داشتن دستور العمل بودن قرآن در تفسیر و الگو گرفتن از آن و صحبت کردن و برخورد خداوند با بندگان . شروع با کمک و یاری از اسم خدا " بسم الله " - نه با کمک از خود خدا - " بالله " . شروع با صفات رحمن و رحیم . تکرار رحم - در دو کلمه مذکور - و تأکید بر آن استفاده از کلمه " رب " که با تربیت بسیار نزدیکست . و بسیاری از چیزهای دیگر .
سلام دوست عزيز و ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون...اگه ممكنه مطالب زيباتونو در تاپيك "اتاق تفسير"قرار بدين؛ اينجا بيشتر براي تصميم گيري در مورد روند تاپيك حفظ در نظر گرفته شده است...منتظر پستهاي خوبتون هستيم...موفق باشيد

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز و ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون...اگه ممكنه مطالب زيباتونو در تاپيك "اتاق تفسير"قرار بدين؛ اينجا بيشتر براي تصميم گيري در مورد روند تاپيك حفظ در نظر گرفته شده است...منتظر پستهاي خوبتون هستيم...موفق باشيد

مهدي جان. منم با دوستمون موافقم.
اينطوري هم خيلي مطالب طولاني ميشه و از حوصله خارج ميشه و هم اينكه سطحي نگري به قرآن ميشه. بهتره آهسته تر و با تأمل بيشتر و همكاري بيشتر بچه ها پيش بره تاپيك
مرسي

m4material

مدیر تالار
مهدي جان. منم با دوستمون موافقم. اينطوري هم خيلي مطالب طولاني ميشه و از حوصله خارج ميشه و هم اينكه سطحي نگري به قرآن ميشه. بهتره آهسته تر و با تأمل بيشتر و همكاري بيشتر بچه ها پيش بره تاپيك مرسي
سلام اميرجان... برخلاف حرف شما به نظرم هفته اي 5 آيه مناسبه، به نظر شما چه برنامه اي مناسبه؟اگه دوستان با اين روند موافق نيستن خب همين جا اعلام كنن تا به يه جمع بندي برسيم.....شما كه خودتون از اول با تاپيك تفسير بوديد....دوستان مقداري در ايراد نظرهاشون در مورد آيات خب كم لطفي ميكنن.....از طرفي، به نظر بنده اقتضاء آيات قران مطالب طولاني هستش، ما هم تلاش خودمونو كرديم كه با رنگ آميزي و خلاصه كردن مطالب مقداري به تفاسير رنگ و لعاب بديم كه باعث نشه از حوصله خارج نشه!!!ولي با توجه به مطالب گفته شده در تاپيك تفسير،‌با اين نظرتون كه سطحي نگري ميشه موافق نيستم! با اين وجود بنده تابع جمع هستم، اگه دوستان موافقت كنن كه تعداد آيات مورد بررسي در هفته كاهش پيدا كنه يا نحوه قرار دادن تفاسير و مطالب قرآني تغيير كنه بنده مخالفتي ندارم

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اميرجان... برخلاف حرف شما به نظرم هفته اي 5 آيه مناسبه، به نظر شما چه برنامه اي مناسبه؟اگه دوستان با اين روند موافق نيستن خب همين جا اعلام كنن تا به يه جمع بندي برسيم.....شما كه خودتون از اول با تاپيك تفسير بوديد....دوستان مقداري در ايراد نظرهاشون در مورد آيات خب كم لطفي ميكنن.....از طرفي، به نظر بنده اقتضاء آيات قران مطالب طولاني هستش، ما هم تلاش خودمونو كرديم كه با رنگ آميزي و خلاصه كردن مطالب مقداري به تفاسير رنگ و لعاب بديم كه باعث نشه از حوصله خارج نشه!!!ولي با توجه به مطالب گفته شده در تاپيك تفسير،‌با اين نظرتون كه سطحي نگري ميشه موافق نيستم! با اين وجود بنده تابع جمع هستم، اگه دوستان موافقت كنن كه تعداد آيات مورد بررسي در هفته كاهش پيدا كنه يا نحوه قرار دادن تفاسير و مطالب قرآني تغيير كنه بنده مخالفتي ندارم

سلام به نظر من بهتره روزی یک آیه بذاریم تا هر روز بچه ها وقت بکنند تفسیر نور و نمونه اون تفسیر رو بخونند و تفکر کنند و در موردش نظر بدن و بحث کنند بعد روز بعد آیه ای دیگر به همین منوال.
به این صورت بچه ها بیشتر می تونند تفاسیر رو بخونند و تفاسیر بهتر توی ذهنشون جا میافته.
من خودم تا الان وقت نکردم کامل تفاسیر رو بخونم:redface: که اگر نظری در موردش دارم بیان کنم.
با تشکر از دوستانی که توی این اتاق زحمت گذاشتن تفاسیر رو می کشند.:gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من فكر ميكنم كم لطفي بچه ها بخاطر اينه كه تاپيك يكم سريع پيش ميره.خودم به شخصه وقتي ميبينم پست خيلي طولانيه حس وحال ندارم تا آخرش بخونم.
تو نوشتنتون كه بحثي نيست.خيلي عاليه.تو هيچ كتابي نميتوني انقدر تنوع رنگ و جذابيت پيدا كني. با اين كارتون خيلي موافقم.عاليه. فقط همونطور كه عرض كردم طولاني بودن مطلب باعث ميشه تا آخر نخونيمش.
جسارت نباشه مهدي جان.منظورم از سطحي نگري اين بود كه بچه ها بررسي دقيقتري از تفاسير داشته باشن و بيشتر بحث كنن نه اينكه شما خداي نكرده سهل انگاري ميكنين و مطالب رو كامل نميذارين.چه بسا از همين بحث و تبادل نظرها يه چيزايي از قرآن كشف كرديم.
من خودم وقتي حفظ ميكنم سعي ميكنم در معنيش بيشتر دقت كنم.سوالامو از تو معاني در ميارم.وقتي ميخوام اينجا بپرسم ميبينم جوابم قبلا داده شده. اين نشون ميده كه مطالب خلاصه و كامل هست.ممنون

سلام به نظر من بهتره روزی یک آیه بذاریم تا هر روز بچه ها وقت بکنند تفسیر نور و نمونه اون تفسیر رو بخونند و تفکر کنند و در موردش نظر بدن و بحث کنند بعد روز بعد آیه ای دیگر به همین منوال.
به این صورت بچه ها بیشتر می تونند تفاسیر رو بخونند و تفاسیر بهتر توی ذهنشون جا میافته.
من خودم تا الان وقت نکردم کامل تفاسیر رو بخونم:redface: که اگر نظری در موردش دارم بیان کنم.
با تشکر از دوستانی که توی این اتاق زحمت گذاشتن تفاسیر رو می کشند.:gol:
من با مهسا خانم موافقم.روزي يك آيه يا حتي 2 روز يك آيه خوبه.

nafis...

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوستان:gol:
من با نظر مهسا جان موافق هستم روزی یه آیه خیلی خوب میشه، هم پست ها کوتاه میشه و هم بچه ها حوصله خوندنشو دارن،هم تاپیک همیشه به روز هست ،اما باید ببینیم کسایی که مسئول تفسیر هستن میتونن هرروز به باشگاه سر بزنن؟؟
بابت کم کاری بچه ها از جمله خودم میگم این قد این تفاسیر جامع و کامل گذاشته میشه که واقعا جواب سوالاتمو میگیرم و هیچ جای سوالی باقی نمی مونه:redface:

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه و باسلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه دست اندرکاران و هرکه همراه

اگر دوستان موافق باشن و اجازه بدن ؛ هفته ای یک آیه دقیقًا - با تفکر و تحقیق - بررسی بشه .

و از اول قرآن دوباره شروع بشه .

sebtoshshaikh

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه و با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه دست اندرکاران و هرکه همراههمین " بسم الله الرحمن الرحیم " شامل کلمات : " ب " ، " اسم " ، " الله " ، " الرحمن " و " الرحیم " می باشد ، که هرکدام مطالب ناگفته دارند .در معنای " ب " حتمًا همراهی گنجیده است .حال ، دوستان لطفـًا روی معنای همراهی فکر کنند .خداوند در ابتدای دستورالعمل خود برای انسان - قرآن - با همراهی شروع می کند .

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با نام خردداد عاقل خواه و باسلام و آرزوی سلامتی و موفقیت همه دست اندرکاران و هرکه همراه

اگر دوستان موافق باشن و اجازه بدن ؛ هفته ای یک آیه دقیقًا - با تفکر و تحقیق - بررسی بشه .

و از اول قرآن دوباره شروع بشه .

با از اول شروع كردنش موافقم.ولي به نظرم هفته اي يك آيه خيلي كمه. همون روزي يا دو روز يكي فكر كنم بهتر باشه.
نظر بقيه دوستان چيه؟نترسين نظرتونو بگين:D

m4material

مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد
در طول اين مدت نظرات خوب و جديدي ارائه شد، فقط اين باعث تعجب بنده است كه چرا بعد از گذاشتن ترجمه و تفسير 30 آيه به اين نكات ميپردازين و در مورد بحث بر سر آيات از ابتدا هستيد؟خب همگي ما هم متفق القول بوديم كه به طور مهندسي و دقيق به تفاسير بپردازيم و در مورد آيات گپ و گفتگو كنيم! اين صحبتها رو نميگم كه بگيد دارم گله ميكنم، اينا رو ميگم كه بعد از تغيير نحوه پيش روي تاپيك تفسير، در مورد تغييري جديد اونم از ابتدا بحث نكنيم. مسلما هيچ طرحي كامل نيست و بايد در سرازيري قرار بگيره تا اشتباهاتش در بياد. بنده هم اين نظرات رو به فال نيك ميگيرم و اميدوارم نتيجه اين بحث به پيشرفت تاپيك كمك كنه.
اما طرح بنده: (البته اگه قابل بدونيد)

1- از شنبه هفته آينده از اول قرآن دوباره شروع ميشه(البته تفاسير ديگه تكرار نميشن و بحث اضافه ميشه)
2- هر سه روز يكبار يه آيه گذاشته ميشه(اينجوري اگه كسي هم مسئولتي داشته باشه، خودشو در طول سه روز ميرسونه و اگه كسي هم خواست ميتونه تا سه روز نظر بده)
3-اگه آيه اي پرمحتوا بود و يا نظرات دوستان زياد شد، ميشه تا سه روز ديگه هم تمديد بشه.(اگه اجازه بدين، بنده يا آقا وحيد كه آيات رو قرار ميدن تعيين كنيم كه آيا اين آيه ميتونه سه روز ديگه هم ادامه پيدا كنه يا نه)
4 هر گونه پيشنهاد يا قراري مبني بر افزايش روزهاي بررسي آيات در همين تاپيك قرار داده بشه و از زدن پستهايي غير قرآني در تاپيك تفسير خودداري بشه.
5- هر كسي كه تمايل به همكاري در زمينه تاپيك تفسير داره، بي زحمت به بنده پيغام بدن تا هماهنگي ها انجام بشه و مسئوليتها از اول مشخص بشن(حتي كساني كه قبلا اعلام همكاري كرده بودند)
6-شركت در بحثها آزاده، پس از دوستان خواسته ميشه تا براي غني كردن بحث همگي شركت كنند.

اگه موافقيد نظرتون بيان كنيد تا نهايتا تصميم گيري بشه
با تشكر از همه شما دوستان عزيز
موفق و مويد باشيد
:gol:

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي دوستان عزيز
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد
در طول اين مدت نظرات خوب و جديدي ارائه شد، فقط اين باعث تعجب بنده است كه چرا بعد از گذاشتن ترجمه و تفسير 30 آيه به اين نكات ميپردازين و در مورد بحث بر سر آيات از ابتدا هستيد؟خب همگي ما هم متفق القول بوديم كه به طور مهندسي و دقيق به تفاسير بپردازيم و در مورد آيات گپ و گفتگو كنيم! اين صحبتها رو نميگم كه بگيد دارم گله ميكنم، اينا رو ميگم كه بعد از تغيير نحوه پيش روي تاپيك تفسير، در مورد تغييري جديد اونم از ابتدا بحث نكنيم. مسلما هيچ طرحي كامل نيست و بايد در سرازيري قرار بگيره تا اشتباهاتش در بياد. بنده هم اين نظرات رو به فال نيك ميگيرم و اميدوارم نتيجه اين بحث به پيشرفت تاپيك كمك كنه.
اما طرح بنده: (البته اگه قابل بدونيد)

1- از شنبه هفته آينده از اول قرآن دوباره شروع ميشه(البته تفاسير ديگه تكرار نميشن و بحث اضافه ميشه)
2- هر سه روز يكبار يه آيه گذاشته ميشه(اينجوري اگه كسي هم مسئولتي داشته باشه، خودشو در طول سه روز ميرسونه و اگه كسي هم خواست ميتونه تا سه روز نظر بده)
3-اگه آيه اي پرمحتوا بود و يا نظرات دوستان زياد شد، ميشه تا سه روز ديگه هم تمديد بشه.(اگه اجازه بدين، بنده يا آقا وحيد كه آيات رو قرار ميدن تعيين كنيم كه آيا اين آيه ميتونه سه روز ديگه هم ادامه پيدا كنه يا نه)
4 هر گونه پيشنهاد يا قراري مبني بر افزايش روزهاي بررسي آيات در همين تاپيك قرار داده بشه و از زدن پستهايي غير قرآني در تاپيك تفسير خودداري بشه.
5- هر كسي كه تمايل به همكاري در زمينه تاپيك تفسير داره، بي زحمت به بنده پيغام بدن تا هماهنگي ها انجام بشه و مسئوليتها از اول مشخص بشن(حتي كساني كه قبلا اعلام همكاري كرده بودند)
6-شركت در بحثها آزاده، پس از دوستان خواسته ميشه تا براي غني كردن بحث همگي شركت كنند.

اگه موافقيد نظرتون بيان كنيد تا نهايتا تصميم گيري بشه
با تشكر از همه شما دوستان عزيز
موفق و مويد باشيد
:gol:

سلام
من با نظر آقا مهدی کاملا موافقم، پیشنهاد خیلی خوبیه.
اینطوری می تونیم روی آیات به طور کامل بحث کنیم.
فقط اینکه گفتید چرا از اول نظرمون رو درباره تعداد آیات نگفتیم؟من خودم فکر می کردم فقط من اینجوریم و منم که فرصت خوندنش رو ندارم گفتم اگه بگم بچه ها میگن خوب سعی کن فرصتش رو پیدا کنی ولی وقتی دیدم بچه های دیگه هم مثل من هستن نظرم رو گفتم:redface:
بازم ممنون از دوستانی که توی اتاق تفسیر زحمت میکشند.
روی من برای همکاری میتونید حساب کنید.

nafis...

مدیر بازنشسته
با سلام خدمت دوستان عزیز:gol:
منم با برنامه جدید آقا مهدی موافقم.
امیدوارم این دفعه همه دوستان از جمله خودم:cool: شوق بیشتری برای خوندن و تفکر در ایات داشته باشیم.
با سپاس فراوان:gol:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گرامی:gol:
مدت زیادی هست به تالار سرنزدم واز برنامه های وتاپیک های جدیددوستان بی خبرم
ممکنه خیلی خلاصه بگید تاپیک درچه مورده و در باره چی نظرمیدید

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار
سلام به دوستان گرامی:gol:
مدت زیادی هست به تالار سرنزدم واز برنامه های وتاپیک های جدیددوستان بی خبرم
ممکنه خیلی خلاصه بگید تاپیک درچه مورده دوباره چی نظرمیدید
سلام ونوس خانم
خوبيد ان شاءاله؟
خوشحاليم شما رو اينجا هم ميبينيم:redface:
راستش چند وقتي هست كه تاپيك
***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>*** راه افتاده، اونجا هركس متناسب با شرايطش، طبق برنامه آيه حفظ ميكنه و (fk_invesible) هم برنامه ريزي ميكنن(قبلا آقا احسانehsan_M اينكارو انجام ميدادن)
چون حفظ بدون آگاهي مسلما كارايي زيادي نداره، بر آن شديم كه در كنار حفظ آيات ، تاپيكd براي تفسير هم داشته باشيم، به همين خاطر تاپيك
.::اتاق تفسير قرآن كريم (جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران)::. رو زديم
در كنار اين دو تاپيك ، براي اينكه پستهاي غير قرآني زده نشه،‌و براي تصميم گيري در مورد چند و چون پيش برد تاپيكها، اين تاپيك رو ايجاد كرديم
در تاپيك تفسير،‌تا آيه 30 سوره بقره ترجمه و تفسير نور و نمونه گذاشته شده(البته 25-30 فقط ترجمه گذاشته شده فعلا) و قرار بود كه هر هفته 5 آيه بررسي شه، ولي دوستان ميگن كه تعداد آيات زياده، حالا داريم رو اين موضوع بحث ميكنيم كه ميتونيد به چند پست اخير توجه كنيد تا بحث اخير دستتون بياد
خوشحال ميشيم كه شما هم در اين تاپيكها همراهمون باشيد:gol:

آخرین ویرایش:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام!!

قبل از هرچیز معذرت میخوام که یکم دیر اومدم!!:redface:

لازم میدونم تشکر کنم از این همه توجه ( البته هرچند تعدادمون یکم کمه ) ...

شاید 10 نفر نشیم که میام و روی تفاسیر کار میکنیم ، اما بازم شکر ... :gol:

هدف چیز دیگه ای و ماها به تعداد کاری نداریم!!

،

در مورد قرار دادن تفاسیر و صورت آیات :

خب راستش هفته ای یکبار 5 آیه خوب بود!!

گمون نکنم اینطور که دوستان گفتند 5 آیه طولانی و خسته کننده باشه!!

اما فکر کنم مشکل از من بوده که در امر گذاشتن صورت آیات و معانی و بعد از اون شرکت در بحث کوتاهی کردم!!

یادمه روز اول یه برداشت از هر آیه میزاشتم که در حد چند کلمه بود و واقعا هم جواب میداد!!

مثلا وقتی من که برای اولین بار به تاپیک میومدم شاید خیلی سریع آیات و حتی معنی رو رد میکردم اما این چند جمله نظرم رو به خودش جلب میکرد و طوریکه چندتایی از دوستان بهم گفتن که خیلی خوبه!!

اما متاسفانه کوتاهی کردم و نتونستم ادامه اش بدم!!:(:gol:

و اینکه به هر حال من با طرح آقا مهدی موافقم!!

.
.
.

فعلا ... :gol:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ونوس خانم
خوبيد ان شاءاله؟
خوشحاليم شما رو اينجا هم ميبينيم:redface:
راستش چند وقتي هست كه تاپيك
****<< جلسه هفتگی قرائت قرآن باشگاه مهندسان ایران >>**** راه افتاده، اونجا هركس متناسب با شرايطش، طبق برنامه آيه حفظ ميكنه و (fk_invesible) هم برنامه ريزي ميكنن(قبلا آقا احسانehsan_M اينكارو انجام ميدادن)
چون حفظ بدون آگاهي مسلما كارايي زيادي نداره، بر آن شديم كه در كنار حفظ آيات ، تاپيكd براي تفسير هم داشته باشيم، به همين خاطر تاپيك
.::اتاق تفسير قرآن كريم (جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ايران)::. رو زديم
در كنار اين دو تاپيك ، براي اينكه پستهاي غير قرآني زده نشه،‌و براي تصميم گيري در مورد چند و چون پيش برد تاپيكها، اين تاپيك رو ايجاد كرديم
در تاپيك تفسير،‌تا آيه 30 سوره بقره ترجمه و تفسير نور و نمونه گذاشته شده(البته 25-30 فقط ترجمه گذاشته شده فعلا) و قرار بود كه هر هفته 5 آيه بررسي شه، ولي دوستان ميگن كه تعداد آيات زياده، حالا داريم رو اين موضوع بحث ميكنيم كه ميتونيد به چند پست اخير توجه كنيد تا بحث اخير دستتون بياد
خوشحال ميشيم كه شما هم در اين تاپيكها همراهمون باشيد:gol:

اولا ممنون بخاطر زحمات شما تاپی هایی که زدین ودوما خیلی ممنون از لطفتون..منم ازدیدن شما وسایردوستان خوشحالم:gol:
ازتوضیحات شما تشکر میکنم فقط درمورد تاپیک جلسات هفتگی عرض کنم خودم ماهها مسئولش بودم وبه دلایلی از دوست دیگری خواستم مدیریت را به عهده بگیرند والان رسیده به دست دوستان جدید که الحق خیلی خوب عالی مدیریت می کنند..اجرشون باخدا:gol:
من هم بانظر دوستان مبنی بر کمتر بودن تعداد ایات موافقم..حودتون بهترمیونید اگر بخواهیم جامع وکامل درمورد تفسیر ایات صحبت کنیم میتونیم روزها هم روی یک ایه بحث گفتگو کنیم وشاید یک روز هم برای یک ایه کم باشه
اکثرا وقت نداریم در یک روز تفاسیر مختلف را خوانده وتدبر وتفکر کنیم وسوالات ایجادشده راهم مطرح کنیم
جسارتا من قدمی هم پیشتر میزارم ومیگم یک ایه برای یک هفته..بازم تشکر میکنم:gol::redface:
فقط متوجه نشدم حتما باید ایات روحفظ کنیم

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار
اولا ممنون بخاطر زحمات شما تاپی هایی که زدین ودوما خیلی ممنون از لطفتون..منم ازدیدن شما وسایردوستان خوشحالم:gol:
ازتوضیحات شما تشکر میکنم فقط درمورد تاپیک جلسات هفتگی عرض کنم خودم ماهها مسئولش بودم وبه دلایلی از دوست دیگری خواستم مدیریت را به عهده بگیرند والان رسیده به دست دوستان جدید که الحق خیلی خوب عالی مدیریت می کنند..اجرشون باخدا:gol:
من هم بانظر دوستان مبنی بر کمتر بودن تعداد ایات موافقم..حودتون بهترمیونید اگر بخواهیم جامع وکامل درمورد تفسیر ایات صحبت کنیم میتونیم روزها هم روی یک ایه بحث گفتگو کنیم وشاید یک روز هم برای یک ایه کم باشه
اکثرا وقت نداریم در یک روز تفاسیر مختلف را خوانده وتدبر وتفکر کنیم وسوالات ایجادشده راهم مطرح کنیم
جسارتا من قدمی هم پیشتر میزارم ومیگم یک ایه برای یک هفته..بازم تشکر میکنم:gol::redface:
فقط متوجه نشدم حتما باید ایات روحفظ کنیم

دوباره سلام
ممنون از پستتون
اميدوارم خيلي بيشتر شما رو ببينيم و از تجربياتتون بيشتر استفاده كنيم
واااااااااااااي....شرمنده، يه اشتباه بزرگ انجام دادم، منظور جلسات هفتگي نبود، منظور اين حقير تاپيك ***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>*** بود:sweatdrop:
بنده خودم به خاطر دارم كه مدير جلسات هفتگي شما بوديد و اتفاقا خيلي خوب پيش مي رفت و الانم كه به لطف خدا داره به خوبي پيش ميره مطمئنا به خاطر زحمات اون زمان شما و دوستان بوده:w27:
بازم ببخشيد، اشتباه از بنده بود كه به جاي جلسات حفظ ،‌جلسات هفتگي رو گذاتشتم
بابت نظرتون هم ممنونم، ان شاءاله وقتي همه دوستان نظر دادن، با اكثريت آرا موافقت خواهد شد
نه لزوما، حفظ قرآن در تاپيك مخصوص خودش (***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***) انجام خواهد شد و در اتاق تفسير، به بحث گفتگو و تفسير خواهيم پرداخت
باز هم ممنون به خاطر نظرتون
موفق و پيرزو باشيد:gol:
ياحق

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوباره سلام
ممنون از پستتون
اميدوارم خيلي بيشتر شما رو ببينيم و از تجربياتتون بيشتر استفاده كنيم
واااااااااااااي....شرمنده، يه اشتباه بزرگ انجام دادم، منظور جلسات هفتگي نبود، منظور اين حقير تاپيك ***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>*** بود:sweatdrop:
بنده خودم به خاطر دارم كه مدير جلسات هفتگي شما بوديد و اتفاقا خيلي خوب پيش مي رفت و الانم كه به لطف خدا داره به خوبي پيش ميره مطمئنا به خاطر زحمات اون زمان شما و دوستان بوده:w27:
بازم ببخشيد، اشتباه از بنده بود كه به جاي جلسات حفظ ،‌جلسات هفتگي رو گذاتشتم
بابت نظرتون هم ممنونم، ان شاءاله وقتي همه دوستان نظر دادن، با اكثريت آرا موافقت خواهد شد
نه لزوما، حفظ قرآن در تاپيك مخصوص خودش (***<<جلسات حفظ قرآن باشگاه مهندسان ایران>>***) انجام خواهد شد و در اتاق تفسير، به بحث گفتگو و تفسير خواهيم پرداخت
باز هم ممنون به خاطر نظرتون
موفق و پيرزو باشيد:gol:
ياحق
خواهش میکنم اشتباهه دیگه پیش میاد..منم تعجب کرده بودم تاپیک جلسات چه ربطی به این تاپیک میتونه داشته باشه
من که تجربه ای ندارم ولی اگربتونم موثرباشم خیلی خوشحال میشم
بنده که نتوستم کاری انجام بدم ولی
انشالله هرکس قدم مثبتی دررابطه با احیای اسلام وقران وارزشهای انسانی ودینی برمیداره خداوند بهشت برین نصیبش کنه:gol::gol:

m4material

مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز
باتوجه به اينكه اكثريت دوستاني كه اينجا پست گذاشتند، با سه روز يك آيه موافقت نمودند،‌بنابراين ان شاءاله از همين هفته به حول و قوه الهي شروع ميكنيم و تفسير و تفكر و تعمل و بحث بر روي آيات رو هر 3 روز يكبار انجام خواهيم داد.
اگر موافق باشيد در مورد چند و چون انجام كار هم مطابق با طرح بنده (كه در پستهاي قبلي قرار دادم) پيش بريم
مسئوليتهاي دوستاني هم كه اعلام آمادگي كردند هم به اطلاعشان خواهد رسيد
از دوستان خواهش ميكنم ما را در اين راه ياري نماييد
صحبت ديگرم با جناب sebtoshshaikh عزيز مي باشد
ميخواستم بپرسم رويه شما براي ادامه كار تاپيك تفسير چيه؟آيا با ادامه كار به نحوي كه قبلا ادامه داشت موافق هستيد؟آنچنان كه شما در تاپيك تفسير،‌پست قرار داديد، اينچنين برداشت كردم كه منتظر هستيد كه دوستان سوال كنند و شما ادامه بدين، ولي اينطور كه قبلها تجربه شده، منتظر سوال نبايد باشيم و به فعاليت خودمون بايد ادامه بديم!
به اميد بهره مندي روز افزون از اين كتاب الهي
ياحق

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام به همگي دوستان عزيز
باتوجه به اينكه اكثريت دوستاني كه اينجا پست گذاشتند، با سه روز يك آيه موافقت نمودند،‌بنابراين ان شاءاله از همين هفته به حول و قوه الهي شروع ميكنيم و تفسير و تفكر و تعمل و بحث بر روي آيات رو هر 3 روز يكبار انجام خواهيم داد.
اگر موافق باشيد در مورد چند و چون انجام كار هم مطابق با طرح بنده (كه در پستهاي قبلي قرار دادم) پيش بريم
ميخواستم بپرسم رويه شما براي ادامه كار تاپيك تفسير چيه؟آيا با ادامه كار به نحوي كه قبلا ادامه داشت موافق هستيد؟آنچنان كه شما در تاپيك تفسير،‌پست قرار داديد، اينچنين برداشت كردم كه منتظر هستيد كه دوستان سوال كنند و شما ادامه بدين، ولي اينطور كه قبلها تجربه شده، منتظر سوال نبايد باشيم و به فعاليت خودمون بايد ادامه بديم!
ياحق

سلام!!

ممنون از آقا مهدی!!

دوستان توجه داشته باشن که به محض شروع فعالیت دوباره حضوری مستمر در تاپیک تفسیر داشته باشن و دیگران رو هم تشویق کنن!!:gol:

.
.
.

التماس دعا از همه ... :gol:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي دوستان عزيز
ياحق

اگر ممکنه و فرصت دارید گاهی به من اطلاع رسانی کنید

کمی ذهنم مشغوله و ممکنه یادم بره تاپیک فعاله..ممنون میشم

m4material

مدیر تالار
اگر ممکنه و فرصت دارید گاهی به من اطلاع رسانی کنید

کمی ذهنم مشغوله و ممکنه یادم بره تاپیک فعاله..ممنون میشم

سلام
حتما، مهسا خانم مسئول اطلاع رساني هستن و ان شاءاله به محض به روز شدن تاپيك به شما هم اطلاع ميدن

باتشكر از شما و پيشاپيش از mahsa66 براي اطلاع رسانيشون

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
حتما، مهسا خانم مسئول اطلاع رساني هستن و ان شاءاله به محض به روز شدن تاپيك به شما هم اطلاع ميدن

باتشكر از شما و پيشاپيش از mahsa66 براي اطلاع رسانيشون

خواهش می کنم آقا مهدی
انشاءالله بعد از بروز شدن تاپیک تفسیر من هم اطلاع رسانی رو شروع می کنم.