عشق وجود نداره پس دنبالش نگردین

aria_a

عضو جدید
درسته رابطه تداوم نسلها چيه؟عشق و محبت بين همسر
ببین خودتم داری میگی همسر
من منظورم عشق های آبکی و پوچه قبل ازدواج بود
اصلا آیه ی قرآنه وقتی با یکی عقد کنی خدا تو دل هر دو طرف محبت و مهر میندازه
پس لازم نیس الکی قبل ازدواج دنبال نیمه ی گمشدمون بگردیم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین خودتم داری میگی همسر
من منظورم عشق های آبکی و پوچه قبل ازدواج بود
اصلا آیه ی قرآنه وقتی با یکی عقد کنی خدا تو دل هر دو طرف محبت و مهر میندازه
پس لازم نیس الکی قبل ازدواج دنبال نیمه ی گمشدمون بگردیم
عشق هاي پوچ كه خودتونم بهشون اذعان داري پوچ هستن پس عشق نيستن بله درسته محبت بين زن و مرد

اگر همون عشق زمینی عشق واقعی باشه نهایتا ادم رو به خدا میرسونه مثل عشق زلیخا به یوسف که گرچه از روی هوس بود ولی چون واقعی بود نهایتا باعث شد که زلیخا عاشق خدایی بشه که خالق یوسف بود.
ولی کلا اگر اینهمه عشقی رو که پای یک دختر یا یک پسر میریزیم و زمان درازی رو که صرف فکر کردن به طرف یا حرف زدن باهاش میکنیم اگر ذره ای از این زمان رو صرف خدا میکردیم خیلی چیزا بهمون میداد و به خیلی چیزا میرسیدیم..

[h=2][/h]
اگر همون عشق زمینی عشق واقعی باشه نهایتا ادم رو به خدا میرسونه مثل عشق زلیخا به یوسف که گرچه از روی هوس بود ولی چون واقعی بود نهایتا باعث شد که زلیخا عاشق خدایی بشه که خالق یوسف بود.
ولی کلا اگر اینهمه عشقی رو که پای یک دختر یا یک پسر میریزیم و زمان درازی رو که صرف فکر کردن به طرف یا حرف زدن باهاش میکنیم اگر ذره ای از این زمان رو صرف خدا میکردیم خیلی چیزا بهمون میداد و به خیلی چیزا می​

shoeibbbb

عضو جدید

دادااااااااااااش عشق اگه درست نباشه قبل و بعد ازدواج هم پوچ خدا تو قرآن گفته ک بعد از ازدواج مهرشون ب دل هم میفته ولی ی جای قرآن هم گفت ک زن ب شوهرش و شوهر ب زنش خیانت کرد پس باید مجازات بشن با این تفسیر می فهمیم اگ عشق عشق درستی نباشه کاری ب بعد و قبل ازدواج نداره

عشق چیه از نظر شما؟؟؟ همچین چیزی وجود نداره این واژه ای بوده برای خدا که بعدها انسان مذکر ازون برای گول زدن انسان مونث و رسیدن به اهدافش استفاده کرده میشه بگی دوست دارم اما نمیشه بگی عاشقتم از سر احتیاج همچین کلمه ای برای زنها به وجود اومده که خودشونو باهاش سرگرم کنن زیاد فکرتونو مشغول نکنید

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم باحرفتون تاحدودی درست میگین

ولی ازبین همین دخترپسرا میشه عشق واقعی ه مپیداکرد ولی خوب متاسفانه کمن

ممملکت مااااااااااااااااا یعنی توی جاهای دیگه وجود داره؟؟؟؟؟؟

آقا من مخالفم عشق میتونه هر جایی باشه ایرانی و غیره نداره
ولی خب
یه چیزی که هست اینه که معمولا اولش فکر میکنن واقعا عاشق شدن همون واقعی اینا که مد نظرمون هست
ولی
خب بنا به دلایل مختلف وقتی به هم نمیرسنن واقعاا از لحاظ روحی به هم میریزین ولی بعدش که می خوان این خلا یه جوری جبران کنن ... عشق دوم و... واین گونه میشه که تبدیل میشه هوس یعنی تکرار تکرار و این میشه که اینجوری میشه
چرا وقتی نمیتونید از یه انسان دل بکنید برای خودتون دلیل می تراشید؟
شما دراین دنیا در خواب به سر خواهید برد تا من اون دنیا بیام و یه سلامی بهت بکنم ببینم بازم ازین حرفا میزنی

علی (ع) از عشق به زهرا به عشق خدا رسید چون زهرا خودش جزیی از خدایش بود ما که در دخترای این روزگار زهرایی ندیدیم که باهاش به خدا برسیم عشقی وجود نداشت عشق بین اون دو نفر خداگونه بود نه زمین گونه شماها هنوز دربند خودتونید چطور به یه نفر دیگه در راه سعادت کمک میکنید؟ همه ی نظرات خواب بودن انسانها از زمان آخرین امامی که فوت شد و در زمان امامی که غایب است رو به ما نشون میده چون شماها برای پر کردن حفره های توخالی خود که در وجودتونه چسبیدین به یه انسان دیگه برین یکم فکر کنید تمام زندگی اینه که یه زندگی خوب با یه نفر که به گفته ی خودت عاشقی رو داشته باشیو بچه و کارو پولو همینا خداهم فقط نمازو روزه؟ خاک بر سر جماعت ما کنند که مهندسای کشورمون همچین افکاری دارن

70arezu

عضو جدید
علی (ع) از عشق به زهرا به عشق خدا رسید چون زهرا خودش جزیی از خدایش بود ما که در دخترای این روزگار زهرایی ندیدیم که باهاش به خدا برسیم عشقی وجود نداشت عشق بین اون دو نفر خداگونه بود نه زمین گونه شماها هنوز دربند خودتونید چطور به یه نفر دیگه در راه سعادت کمک میکنید؟ همه ی نظرات خواب بودن انسانها از زمان آخرین امامی که فوت شد و در زمان امامی که غایب است رو به ما نشون میده چون شماها برای پر کردن حفره های توخالی خود که در وجودتونه چسبیدین به یه انسان دیگه برین یکم فکر کنید تمام زندگی اینه که یه زندگی خوب با یه نفر که به گفته ی خودت عاشقی رو داشته باشیو بچه و کارو پولو همینا خداهم فقط نمازو روزه؟ خاک بر سر جماعت ما کنند که مهندسای کشورمون همچین افکاری دارن

بنظرم اگه اگه اگه بتونید کسی رو تو این دنیا علی گونه پیدا کنیم دخترایی مثل حضرت زهرا هم پیدا میشن درسته کمن اما هستن ,هستن دخترایی که هنوز هم برای حرمت عشقی که هنوز پیداش نکردن چشم به نامحرم نمیدوزن باور کنید هستن

shoeibbbb

عضو جدید
بنظرم اگه اگه اگه بتونید کسی رو تو این دنیا علی گونه پیدا کنیم دخترایی مثل حضرت زهرا هم پیدا میشن درسته کمن اما هستن ,هستن دخترایی که هنوز هم برای حرمت عشقی که هنوز پیداش نکردن چشم به نامحرم نمیدوزن باور کنید هستن

دقیقاااااااااااااااااااااا" قبول دااااااااااارم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید چرا این حرف رو میزنید؟
چون شما شخصی هستید که به عشق قبل از ازدواج معتقد هستید نه عشق بعد از ازدواج.
من به عشق بعد از ازدواج معتقدم.
یعنی چی؟
یعنی اینکه اگر شما قبل از ازدواج عاشق شدید ، یعنی :
1- عشق شما از روی شهوت هست : به همین دلیل بعد از ازدواج میبینی میپرن سروکله همدیگه و نهایتا اختلاف و طلاق.
2- عشق شما عشق نیست علاقه به برخی ویژگی های طرف مقابل هست : خدا عشق (مودت و رحمت) رو بعد از ازدواج قرار داده .درسته؟
پس نتیجه: به نظر من هرکس ، حتی خود من ، اول باید دنبال شخصی بگرده که بتونه باهاش به توافق های ساده در مسائل مختلف برسه ، بعد از اون وقتی حس کرد طرف آدم خوبیه ، باهاش ازدواج کنه ، پس از اونه که با معاشقه و محبت ، عشق پیدا میشه....

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یعنی چی؟
1- عشق شما از روی شهوت هست : به همین دلیل بعد از ازدواج میبینی میپرن سروکله همدیگه و نهایتا اختلاف و طلاق.
2- عشق شما عشق نیست علاقه به برخی ویژگی های طرف مقابل هست : خدا عشق (مودت و رحمت) رو بعد از ازدواج قرار داده .درسته؟
پس نتیجه: به نظر من هرکس ، حتی خود من ، اول باید دنبال شخصی بگرده که بتونه باهاش به توافق های ساده در مسائل مختلف برسه ، بعد از اون وقتی حس کرد طرف آدم خوبیه ، باهاش ازدواج کنه ، پس از اونه که با معاشقه و محبت ، عشق پیدا میشه....

آفرین خیلی خوشم اومد
اولین بار بود که جلو نظر منطقیه یکی اینطوری کم آوردم.مرسی

یعنی چی؟

حرفی ک زدی کاملا اشتباس عشق وقتی بیاد چ قبل ازدواج چ بعد ازدواج عشقه پس تو واسه شهوتت ازدواج میکنی ک رفع بشه شاید بعدش عشقتم بیاد پ ازدواج کن بعدم صب کن حتما

هوم بی فایدس گفته های من شما گیر هستید اعماق وجودتون منتظر امیدید اما امید در بیرون نیست در درون خودته اون زمانه ک امام ما ظهور میکنه و دیگه هیچ عشقی مفهوم نخواهد داشت جز عشق به خدا و امام زمانش (عج) تو هیچوقت از وجود انسان دیگر خبر دار نمیشوی چون انسان در لحظه متفاوته وجود ما پیچیده تر از عشق های معمولی بین ماست بیشتر سعی کن

یعنی چی؟

بعدم اینکه خدا عشق رو کی قرار داده واهیه ای بیش نیست تو چ میدونی عشق وجود داره ک اینومیگی عشق کلمه ای بود واسه خدا ن واسه انسانها افکارت در حد کوتاهیه اگه دنیا انقد ساده بود ک همه الان ی پا پیامبر بودیمو معصوم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدم اینکه خدا عشق رو کی قرار داده واهیه ای بیش نیست تو چ میدونی عشق وجود داره ک اینومیگی عشق کلمه ای بود واسه خدا ن واسه انسانها افکارت در حد کوتاهیه اگه دنیا انقد ساده بود ک همه الان ی پا پیامبر بودیمو معصوم

در مورد واژه عشق شما تحقیق کنید ببینید اصلا از کجا اومده ، ما اصلا عشق نداریم که شما میگید منتسب به خداست ، ما مودت داریم ، رحمت داریم ، محبت داریم.
شما از کدام جمله به افکار کوتاه من پی بردید؟
فرموده اند علم 27 حرف است که تا زمان ظهور فقط 2 حرف (رمز) اون کشف میشه . خب شما چطور اینطور با یقین جانماز آب میکشید و بقیه رو به رگبار می بندید؟ آیا به حرفایی که میزنید یقین دارید؟ آیا به یقینتان ، ایمان دارید؟ آیا به ایمانتان ، اعتقاد دارید؟
من نظرمو گفتم ، شما هم نپذیرید ، چرا ترش میکنید پس؟

70arezu

عضو جدید
هوم بی فایدس گفته های من شما گیر هستید اعماق وجودتون منتظر امیدید اما امید در بیرون نیست در درون خودته اون زمانه ک امام ما ظهور میکنه و دیگه هیچ عشقی مفهوم نخواهد داشت جز عشق به خدا و امام زمانش (عج) تو هیچوقت از وجود انسان دیگر خبر دار نمیشوی چون انسان در لحظه متفاوته وجود ما پیچیده تر از عشق های معمولی بین ماست بیشتر سعی کن

برعکس امید رو همیشه تو وجودم دارم چون به این حرف خیلی اعتقاد دارم که میگن ناامیدی آخرین تیر شیطان است

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
برعکس امید رو همیشه تو وجودم دارم چون به این حرف خیلی اعتقاد دارم که میگن ناامیدی آخرین تیر شیطان است

به نظر من گاهی اوقات لازم نیست که ما دنبال حضرت علی وار یا حضرت زهرا وار بگردیم ، گشتن مهم نیست ، حرف زدن مهم نیست ، عمل کردن مهمه ، عمل کردن مهمه آرزو خانم.
شاید من الان بگم من دوست دارم مثل حضرت علی شب گردی کنم ، شاید بگم من دوس دارم به مظلومان برسم ، اصلا شایدم راستشو گفته باشم ، ولی خب همه دوس دارن همینطوری باشن ، همه نماز میخونن ، همه مسلمونن ، همه شیعه ایم ، اما آیا واقعا شیعه ایم؟ آیا واقعا در کنار نماز ، تولی و تبری و امر به معروف و ...... رو هم داریم؟ آیا واقعا ما اونقدری تلاش کرده ایم که بتونیم به مظلوم کمک کنیم؟
جایگاه عمل با جایگاه حرف زمین تا آسمان فرق میکنه ، اصلا قابل مقایسه نیست ، اون کسی بازی رو میبره که اهل عمل باشه ، اون کسی یار واقعیه امام زمانه و به قول دوستمون آقای حیدری منتظر ظهوره ، که واقعا علاوه بر اینکه دلش صافه ، آدم خوبیه ، نماز خونه ، و..... اهل عمل هم باشه .