سوال در مورد دستگاه هواساز

leila.asadbeigi

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم اخر معماری هستم برای پایان نامم میخاستم توی تاسیسات دستگاه هواساز بزارم یه سوال هر جا دستگاه هواساز باشه حتما باید فن کوئلم داشته باشیم؟؟؟؟

parsaniya

عضو جدید
سلام ، دستگاه هواساز به چیلر و موتورخانه وصل میشه و نیازی به فن کویل نیست.

mersad20

کاربر فعال
سلام دوستان
من دانشجوی ترم اخر معماری هستم برای پایان نامم میخاستم توی تاسیسات دستگاه هواساز بزارم یه سوال هر جا دستگاه هواساز باشه حتما باید فن کوئلم داشته باشیم؟؟؟؟

هواساز جز سيستم هاي تمام هوا هست كه با كانال كشي اجرا ميشه و نيازي به فنكويل نداره

سلام.هواساز دو فصلي مجهز به کويل سرمايش وگرمايشه و انرژي سرمايش وگرمايشش از موتورخانه مرکزي توسط ديگ آب گرم وچيلر تامين ميشه وبا عبور هواي تازه از روي کويل ها ميتونه هواي گرم يا سرد رو توسط کانال ودريچه توزيع به محلهاي مختلف بفرسته.ومستقل از فن کويله .فن کويل يه مبدل داراي فن کوچکه که هواي محيطو از روي کويل که آب سرد يا گرم توشه عبور ميده وممکنه به صورت ترکيبي در کنار هواساز تامين کننده تهويه فضاها باشن وهيچ وابستگي به هم ندارن وانشعاب وعملکرد مستقل دارن.هواساز در يه اتاقک جدا از محيطهايي که نياز به تهويه دارن نصب ميشه و لي فن کويل درون خود فضاها نصب ميشن .

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
سلام
هواساز یا هوارسان در واقع یک فن کویل یزرگه که بجای اینکه داخل فضا نصب بشه در یک اتاق جداگانه نصب میشه و هوا توسط کانال به فضای مورد نظر ارسال و در محل با استفاده از دریچه ها توزیع میشه و خوبیش اینه که با نصب میکسینگ باکس در ورودی ان میتوان به هرنسبت که بخواهیم هوای تازه وارد فضا کنیم
البته دوستان توضیحاتی فرمودن ولس شما میتونین در داخل هرفضا فن کویل نصب کنین تا کنترل موضعی داشته باشین و همزمان با استفاده از دستگاه هواساز عمل تزریق هوای تازه رو هم انجام بدین پس درحالت کلی نمیشود گفت حالا که هواساز داریم فن کویل میخواهیم یا نه، بستگی به نوع طراحی و عملکرد فضا داره

مرز

عضو جدید
لزومی برای بودن فن کویل وجود ندارد .باسپاس

لزومی برای بودن فن کویل وجود ندارد .باسپاس

سلام دوستان
من دانشجوی ترم اخر معماری هستم برای پایان نامم میخاستم توی تاسیسات دستگاه هواساز بزارم یه سوال هر جا دستگاه هواساز باشه حتما باید فن کوئلم داشته باشیم؟؟؟؟لزومی ندارد

mahdip

عضو جدید
سلام دوستان
من دانشجوی ترم اخر معماری هستم برای پایان نامم میخاستم توی تاسیسات دستگاه هواساز بزارم یه سوال هر جا دستگاه هواساز باشه حتما باید فن کوئلم داشته باشیم؟؟؟؟لزومی ندارد
سلام دوست عزيز
نه لزوما-فن كويل هم نوعي هواساز است اما در قطع كوچكتر و كمي متفاوت تر،اگر براي جاي كوچك مثل مغازه بخواهي استفاده كني از فن كويل كه هم قابل دسترس تره و هم مستقل تر استفاده ميكني اما اگر يك پاساژ بزرگ داري هم ميتوني از چندين فن كويل با تامين هواي تازه استفاده كني و هم ميتوني فقط از يك هواساز استفاده كني،در جائي كه از تركيب هواساز و فن كويل استفاده ميشود به اين صورت است كه وظيفه فن كويل تامين بار حرارتي يا برودتي است و معمولا وظيفه هواساز تامين هواي تازه محيط
چون رشته شما معماري است و با نرم افزار كرير كار نكرديد شايد كمي حرفام گنگ باشد.

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام
البته دوستمون توضیحات خوبی دادن ولی اگه به پستای قبلی هم مراجعه کنین اطلاعات خوبی بدست میارین