سوالات خود در مورد امواج و ميدان ها را اينجا بپرسيم

daneshpajooh

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان :gol:

تصميم گرفتم اين تاپيك را باز كنم تا سوالات خود را در مورد مبحث پيچيده و گسترده ي ميدانها و امواج الكترومغناطيسي در اينجا مطرح كنيم .

مي توانيم در يادگيري مفاهيم اين موضوع به هم كمك كنيم .

خودم سوالات فراواني دارم و مسلما اين تاپيك براي دوستان ديگر هم مي تواند مفيد باشد .

ممنون :gol:

daneshpajooh

عضو جدید
به عنوان اولين سوال يك سوالي رو كه براي خودم مطرح هست مي نويسم تا دوستان خوبم اونهايي كه پاسخ رو ميدونن اينجا بفرمايند .

همونطور كه ميدونيم موج صوتي نياز به محيط براي انتشار داره چون يه موج مكانيكيه .

اما اين سوال براي من مطرح شده كه آيا موج الكترومغناطيسي نبايد به محيط مادي نياز داشته باشد ؟

چطور يك موجي ارتعاش مي كند در حالي كه در خلا هيچ نيرويي به ذرات آن براي ارتعاش وارد نمي شود و شايد بتوان فقط براي محيط مادي اين ارتعاش را توجيه كرد .

يعني چه نيرويي باعث مي شود كه ذرات فوتون موج به بالا و پايين بروند در حال كه از منبع فاصله گرفته اند و در محيط مادي هم نيستند .

ممنونم

booof

عضو جدید
اثبات فرمولها و انتگرالهاو اتحادها الکترومغناطیس دارین؟

mohammadtmd

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان :gol:

تصميم گرفتم اين تاپيك را باز كنم تا سوالات خود را در مورد مبحث پيچيده و گسترده ي ميدانها و امواج الكترومغناطيسي در اينجا مطرح كنيم .

مي توانيم در يادگيري مفاهيم اين موضوع به هم كمك كنيم .

خودم سوالات فراواني دارم و مسلما اين تاپيك براي دوستان ديگر هم مي تواند مفيد باشد .

ممنون :gol:
دوست عزیز میدان الکترو مغناطیسی یک خاصیت در مورد هر نقطه از فضا است
تغییر اون هم باعث جابجایی با سرعت نور میشه که اگه این تغییر بصورت مداوم باشه مثلا سینوسی
یک موج تولید میکنه
که البته ماهیت این موج با موج های مکانیکی متفاوته

daneshpajooh

عضو جدید
کتاب میدان و امواج جردن

کتاب میدان و امواج جردن

سلام
کسی پی دی اف موج و میدان جردن رو داره ؟
یه سوال دیگه و اون اینکه آیا تا حالا این کتاب ترجمه شده یا نه ؟
ممنون:gol:

gonzo

عضو جدید
بچه ها من توی تبدیلات دستگاه های مختصات گیر کردم ! کسی هست 6تاش رو بدونه ؟اگه به صورت ماتریسی بیان کنید بهتره! ممنون