درخواست راهنمایی و مشاوره برای شرکت در آزمون دکترا

L_1363

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام خسته نباشید

میشه لطفا راهنماییم کنید

برا قبولی در دکترای مهندسی مواد سال 91 از چه درسایی شروع کنم بخونیم؟ من فارغ تحصیل مهندسی مواد گرایش خوردگی و حفاظت از فلزات هستم. آیا برای زبان منبع خاصی وجود داره؟آیا کسی برنامه ریزی منسجمی برای خواندن دروس دارد. ممنون میشم راهنماییم کنید

magnet

عضو جدید

سلام خسته نباشید

میشه لطفا راهنماییم کنید

برا قبولی در دکترای مهندسی مواد سال 91 از چه درسایی شروع کنم بخونیم؟ من فارغ تحصیل مهندسی مواد گرایش خوردگی و حفاظت از فلزات هستم. آیا برای زبان منبع خاصی وجود داره؟آیا کسی برنامه ریزی منسجمی برای خواندن دروس دارد. ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام.
هنوز منابع دکترا اعلام نشده ، برای هیچ رشته ای .
پارسال که ریاضی یک و دو ، فیزیک یک و دو و زبان انگلیسی بعلاوه استعداد تحصیلی بوده ولی با توجه به افتضاح !!! رخ داده ، قرار بر اینه که امسال دی ماه و فروردین ماه 91 که قراره ! برگزار شه ، منابع تخصصی شه.
در اینصورت مسلماً خواص فیزیکی و مکانیکی و ترمودینامیک خواهند بود به همراه زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی. (به استثنای سرامیک ها در دو دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس) .
در مورد زبان هم هر مدرک و نمره زبان در آزمون های آیلتس یا تافل ، ام سی اچ ای و ... داشته باشین ، ارائه میدین و با مقایسه با نمره زبان آزمون دکترا ، هرکدوم بیشتر بود محاسبه میشه.
فعلاً اندکی صبر . . . سحر نزدیک است .

موفق باشین . :gol:

Amin.M.1986

عضو جدید

سلام.
هنوز منابع دکترا اعلام نشده ، برای هیچ رشته ای .
پارسال که ریاضی یک و دو ، فیزیک یک و دو و زبان انگلیسی بعلاوه استعداد تحصیلی بوده ولی با توجه به افتضاح !!! رخ داده ، قرار بر اینه که امسال دی ماه و فروردین ماه 91 که قراره ! برگزار شه ، منابع تخصصی شه.
در اینصورت مسلماً خواص فیزیکی و مکانیکی و ترمودینامیک خواهند بود به همراه زبان انگلیسی و استعداد تحصیلی. (به استثنای سرامیک ها در دو دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس) .
در مورد زبان هم هر مدرک و نمره زبان در آزمون های آیلتس یا تافل ، ام سی اچ ای و ... داشته باشین ، ارائه میدین و با مقایسه با نمره زبان آزمون دکترا ، هرکدوم بیشتر بود محاسبه میشه.
فعلاً اندکی صبر . . . سحر نزدیک است .

موفق باشین . :gol:
2 سوال:
1- برای سرامیک ها قضیه چطوره؟؟
2-چرا گفتی به جز تربیت مدرس و علم و صنعت

magnet

عضو جدید
2 سوال:
1- برای سرامیک ها قضیه چطوره؟؟
2-چرا گفتی به جز تربیت مدرس و علم و صنعت

اگه دفترچه دکترا رو نیگا کنید ، دو مدرک دکترا در رشته مواد هست. یکی دکترای مواد که عموماً همه دانشگاههایی که دکترای مواد می گیرن دارن (شریف - امیرکبیر - تهران - خواجه نصیر - علم و صنعت - پژوهشگاه - سهند - صنعتی اصفهان - شیراز - فردوسی و ... ) ، دو دانشگاه علم و صنعت و تربیت مدرس علاوه بر دکترای مواد ، دکترای سرامیک هم داره . هرچند همه اونایی که مواد خوندن (چه جوش ، چه خوردگی و چه خود سرامیک و ... ) می تونن انتخابش کنند.
اگر منابع تخصصی بشه ، یا منابع این دوتام میان مثل همون دکترای مواد می کنند یا اینکه تخصصی سرامیک می کنند.