درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد هوش مصنوعی(شهید بهشتی و امیرکبیر)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nasi_1987

عضو جدید
سلام به همگی!

من از مهر به احتمال بالایی دانشجوی ارشد هوش مصنوعی دانشگاه شهید بهشتی یا امیر کبیر میشم.

میخواستم اگه امکانش هست، یکی از دانشجویان ارشد این دانشگاه ها رو برام معرفی کنین تا بتونم سوالامو راجع به کاراهایی که نیازه قبل از ورود به دانشگاه(مطالعه، تحقیق،...) انجام بدم رو ازشون بپرسم.
لطفا به ایمیلم جواب بدین، پیشاپیش از کمک شما ممنونم.
موفق باشید.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
دوست عزیز ایمیل شما را به دلیل اینکه مطابق با قوانین نبود حذف کردم، من دانشجوی هوش امیر کبیرم. کمکی از دستم بر میاد؟

nasi_1987

عضو جدید
ممنون که جواب دادین.

یکی از سال بالایی هام که الان دانشجوی شریفه، بهم گفت که آمار و جبر خطی بخونم، منم دارم میخونم.

یکی از بچه های آزاد قزوین هم بهم گفته که مطلب کار کنم و مقاله های مرتبط با موضوعات مورد علاقه خودمو پیداکنم و بخونم!
اینطور که معلومه هر دانشگاهی با دانشگاه دیگه خیلی فرق میکنه! بنابراین میخوام اگه امکانش هست، دانشجوهای ارشد امیرکبیر و بهشتی بهم بگن که تو این فرصت باقیمونده چی کار کنم و چجوری خودمو آماده کنم و اینکه ترم یک چه درسایی ارائه میشه؟ یه توضیح میخوام.

منتظر جوابتون هستم.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
ممنون که جواب دادین.

یکی از سال بالایی هام که الان دانشجوی شریفه، بهم گفت که آمار و جبر خطی بخونم، منم دارم میخونم.

یکی از بچه های آزاد قزوین هم بهم گفته که مطلب کار کنم و مقاله های مرتبط با موضوعات مورد علاقه خودمو پیداکنم و بخونم!
اینطور که معلومه هر دانشگاهی با دانشگاه دیگه خیلی فرق میکنه! بنابراین میخوام اگه امکانش هست، دانشجوهای ارشد امیرکبیر و بهشتی بهم بگن که تو این فرصت باقیمونده چی کار کنم و چجوری خودمو آماده کنم و اینکه ترم یک چه درسایی ارائه میشه؟ یه توضیح میخوام.

منتظر جوابتون هستم.

آمار و جبر خطی؟
رشته هوش به ریاضیات نسبتاً خیلی ربط داره. هندسه فضایی، آمار و جبر خطی اما باید دید هرکدوم در چه مبحثی و به چه میزانی به آن نیاز دارند. آمار در درس Pattern Recognition که سیار درس سختی هم هست و مثلاً پردازش زبان طبیعی یا NLP کاربرد زیادی دارد. در مورد متلب درست گفتند چون پروژه های هوش اکثراً نیاز به این نرم افزار داره و البته زیاد نمیتونید از Toolbox ها استفاده کنید اما میتوان با زبان های دیگر هم کار کرد که گاهی شاید سخت تر باشند اما تخصصی تر بوده و کاربرد بیشتری دارند مثلاً در بینایی ماشین می توان از OpenCV هم استفاده کرد. دروس امیرکبیر همیشه علاوه بر پایان ترم و گاهی میان ترم، شامل بخشی به عنوان پرو|ژه و گزارش آن و بخشی اختصاص به بررسی مقالات در یک موضوع خاص دارد و گاهی این دو ترکیب میشه. خیلی خوبه که به فکر آمادگی هستی اما اگر میخوای کاری انجام بدی به نظرم هدفمند باشه بهتره :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا