دانشگاه تربيت معلم تهران (خوارزمي)

amirsm

عضو جدید
پیشینه دانشگاه
نخستین موسسه تربیت معلم كشور برای مدارس ابتدایی تحت عنوان «دارالمعلمین مركزی» در سال 1298 شمسی تاسیس ومحل این مؤسسه در تهران، ساختمان وزارت فرهنگ واقع در تخت زمرد بود، بدلیل افزایش مدارس و نیاز به آموزگاران تعلیم دیده در مهر 1307 دارالمعلمین مركزی به دارالمعلمین عالی با اهداف جدید به تصویب شورای عالی معارف وقت رسید در آذر 1308 قانونی در خصوص اصلاح اساسنامه و كمك به دارالمعلمین عالی و استخدام فارغ­التحصیلان آن به تصویب مجلس شورای ملی رسید و از این تاریخ دارالمعلمین­عالی به دو قسمت علمی و ادبی تقسیم شد. به دلیل گسترش رشته­ها در سال 1311 دارالمعلمین عالی به ساختمان نگارستان منتقل و در سال 1312 نام دارالمعلمین عالی به «دانشسرای عالی» تغییر یافت در سال 1342 هیات وزیران دانشسرای عالی را منحل و سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی جایگزین آن شد پس از تاسیس وزارت علوم و آموزش عالی در سال 1346 مجدداٌ سازمان یاد شده تحت عنوان دانشسرای­عالی زیر نظر وزارت قرار گرفت. در سال 1353 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی، نام دانشسرای عالی به دانشگاه تربیت معلم تغییر یافت و ادارة آن به صورت هیأت امنایی درآمد. با تاسیس دانشگاه، توسعه برنامه تربیت دبیر در سطح كشور جزء اهداف آن قرار گرفت و دانشسراهای عالی در شهر های زاهدان، سنندج و یزد تاسیس گردید و مدرسه­های علوم اراك و كاشان تحت پوشش دانشگاه تربیت معلم قرار گرفتند در سال­های 1366 و 1368 شعبه­های این دانشگاه در شهرهای سبزوار و تبریز تاسیس شدند و در سال 1369 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی تمام واحدهای وابسته به شعبه­های دانشگاه از آن منفك و مستقل شدند، دانشگاه تربیت معلم در حال حاضر دارای4 معاونت،7 دانشكده، 4 موسسه تحقیقاتی، 4 پژوهشكده، 2 قطب علمی و 264 عضو هیات علمی شامل 29 استاد، 36 دانشیار، 148 استادیار، 49 مربی و 2 مربی­ آموزشیار می­باشد.
ساختمان مركزی دانشگاه در تهران واقع در خیابان شهید مفتح می­باشد مساحت زمین آن حدود 2 هكتار است و ساختمان آن بر اساس طرح مهندسی ماركف روسی تبار (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) ساخته شده­است. با افزایش رشته­های تحصیلی و گسترش فعالیت­های آموزشی، تحقیقاتی و پشتیبانی زمینی به مساحت تقریبی 212 هكتار در منطقه پردیس كرج به دانشگاه واگذار گردیدكه عملیات احداث ساختمان از سال 1355 آغاز و در حال حاضر ساختمان­های دانشكده علوم پایه، سازمان مركزی، دانشكده علوم ریاضی و كامپیوتر، دانشكده علوم تربیتی، دانشكده ادبیات و علوم انسانی، دانشكده تربیت بدنی، 23 بلوك خوابگاه دانشجویی، منازل سازمانی، تاسیسات، استخر و ... ساخته شده است.

درحال حاضر دانشكده ي فني مهندسي دانشگاه تربيت معلم داراي رشته هاي مهندسي صنايع ، عمران و كامپيوتر در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد مي باشد.

سايت دانشگاه : www.tmu.ac.ir

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: Ki@n

amirsm

عضو جدید
دعوت

دعوت

بر و بچه هاي دانشگاه تربيت معلم (خوارزمي) چرا نمي آيد تو تاپيك البته بچه هاي ديگه هم ميتونن بيان.:razz:

• Like

amirsm

عضو جدید
معرفي

معرفي

بچه ها بيايد خودتون رو معرفي كنيد تا بيشتر همديگر و بشناسيم و تعاملات علمي داشته باشيم.:)
من اميرم دانشجوي صنايع ورودي 88.

• Like

iranian1

عضو جدید
سلام

بچه ها من چند تا سوال دارم
دانشگاه شما جزو دانشگاه های تهران حساب می شه یا کرج؟
مهمانی گرفتن تو دانشگاه شما ممکنه؟

amirsm

عضو جدید
سلام

مگه این قسمت پیشینه ی دانشگاه رو نخوندی:
(ساختمان مركزی دانشگاه در تهران واقع در خیابان شهید مفتح می­باشد مساحت زمین آن حدود 2 هكتار است و ساختمان آن بر اساس طرح مهندسی ماركف روسی تبار (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) ساخته شده­است. با افزایش رشته­های تحصیلی و گسترش فعالیت­های آموزشی، تحقیقاتی و پشتیبانی زمینی به مساحت تقریبی 212 هكتار در منطقه پردیس كرج به دانشگاه واگذار گردید.)

چرا ممکن نباشه؟:question:

cactus

عضو جدید
به اسم دانشگاه دقت کنید."دانشگاه تربیت معلم تهران".حالا تو تهران جا نبوده فنی و مهندسی و چند تای دیگرو انداختن کرج.

لیلا مندلیف

عضو جدید
بچه ها بيايد خودتون رو معرفي كنيد تا بيشتر همديگر و بشناسيم و تعاملات علمي داشته باشيم.:)
من اميرم دانشجوي صنايع ورودي 88.
سلام.منم شیمی تربیت معلم میخونم.البته فقط 1 ترم دیگه مزاحم دانشگاه هستم.دانشگاه چند وقته که رشته های فنی مهندسی میگیره؟چه مقطعی؟چه رشته هایی؟

لیلا مندلیف

عضو جدید
سلام

آره عزیزم.چیزی که تو دانشگاه ما زیاده مهمانه.لابد خیلی مهما نوازیم.بفرما خوش اومدی:)

amirsm

عضو جدید
دانشگاه چند وقته که رشته های فنی مهندسی میگیره؟چه مقطعی؟چه رشته هایی؟

مهندسی کامپیوتر رو که تقریبا یه 10 سالی داره اما مهندسی صنایع و عمران از سال 82 به بعد اونم فقط در مقطع کارشناسی ارشد می گرفت.
اما از امسال عمران و صنایع رو تو مقطع کارشناسی هم می گیره یعنی ما اولین کارشناسی های مهندسی صنایع و عمران اینجا هستیم.:)

peiro

عضو جدید
سلام
من یکی از دانشجویای این دانشگاهم.
دانشکده ریاضی.
ترم 3

jila-nice

عضو جدید
اوه اوه اوه
چه خاکی میخوره این تایپیک
کجایین پس بچه ها
من ترم آخر این دانشگاهم