خرید اسپیلیت (کولر گازی) خورشیدی رو پیشنهاد می کنید؟

nasimparsi

عضو جدید
دوستان من توی نمایشگاه یک کولر خورشدی دیدم که نوشته بود 70% از نیروی خودشو از راه خورشید تامین می کنه. این اسپیلیت ها و کولرها قیمتشون نزدیک به 2.5 میلیون تومان بود

آیا این گونه از کولرها خریدشون به صرفه هست و کارایی داشتن؟

با سپاس

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی چی؟ کولر گازیه؟ آبیه؟ چیه؟ اون 30% بقیش چطوری کار میکنه؟ نیروی خورشید یعنی چی؟

عزیزم نیروی خورشید یعنی اینکه میتونه از طریق سنسور نور خورشید رو به برق تبدیل کنه ، در کولر شما میخوای سرما ایجاد کنی ، برق اصلا زیاد برای شما مطرح نیست ، شما به دنبال ماده سرمازا هستید ، اون سرما یا از گاز ایجاد میشه یا از آب ، دیگه برق که سرما ایجاد نمیکنه که ، من نظرم اینه که این چیزی که ساختن و احتمالا خیلی هم تبلیغش کردن و خیلی هم مردم شاید خوششون اومده ، چیزی جز عوام فریبی نیست...

mersad20

کاربر فعال
سيستمش تبريد جذبيه
دستگاه و فن اوريه خوبيه اما ضريب عملكرد يا COP بالايي نداره اما ميتونه يه گزينه خوب باشه براي كاهش مصرف انرژي
ربطي هم به تبديل نور خورشيد به برق و اين حرفا نداره

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سيستمش تبريد جذبيه
دستگاه و فن اوريه خوبيه اما ضريب عملكرد يا COP بالايي نداره اما ميتونه يه گزينه خوب باشه براي كاهش مصرف انرژي
ربطي هم به تبديل نور خورشيد به برق و اين حرفا نداره

گزینه مناسب برای کاهش کدوم انرژیه؟
بعدشم تبرید جذبی یعنی چی؟ شما سیکلشو میتونی به ما بگی و بکشی؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
کولر گازی 24000 حدودا با توان الکتریکی تقریبی 2500 وات کار میکنه
70 % از 2500 یعنی 1750 وات از طریق برق خورشیدی , حالا خارج از کولر اگر بخوایم برق خورشیدی رو با دستای خودمون با داشتن پنل های خورشیدی برای 1750 وات راه اندازی کنیم
با هزینه نصب و راه اندازی و خرید قطعات حدودا یک و نیم الی دو و نیم میلیون میشه .(بدون کولر )
تقریبا معادل هم هستن دو حالت بالا .بستگی داره ببینید هزینه نصب رو چقدر میگیرن. ب هر حال پنل خورشیدی برای تولید برق باید در معرض نور افتاب باشن.
فکر من هم میگه با دو و نیم میشه بهترین کولر دو تیکه رو خرید . و با گذاشتن خازن 25% مصرفشو کاهش داد.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام
خوبی؟؟
بر و بچ امیری از اینا نزدن؟؟:D
چه خازنی هست که باعث میشه 25% مصرف برق رو کاهش داد؟؟ قیمتش چنده؟؟

علیک
نه بچه ها امیری پیشرفته ترن
بپرسی از الکتریکیا بهت میگن .(برای تصحیح ضریب توان کولر چه خازنی مناسبه )

بالا