جستجوی اطلاعات از دیتابیس و نمایش آنها روی LinkLabel و lable ????

shakilman

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم ؟
چجوری میشه اطلاعات یک رکورد رو جستجو کرد و بعد اون اطلاعات رو به یک linklabel یا label نسبت داد؟
واضح تر بگم من اطلاعات مربوط به چند دیسک رو در دیتابیس ذخیره می کنم این اطلاعات شامل:
1- کد برند به صورت int و بصورت اتوماتیک ثبت میشه(identity)
2-نام برند
3-نوع برند(cd --- dvd+r --- dvd-r)
4-گرید(A ---- B ---- C)
5-عکس برند
6-مسیر عکس
7-فایل اکسل شناسنامه برند(مسیر فایل در دیتابیس ذخیره می شود)
8-فایل اکسل تغییرات برند(مسیر فایل در دیتابیس ذخیره می شود)
من اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره میکنم یعنی نام و نوع و گرید به صورت nvarchar , عکس به صورت varbinary و مسیر فایلهای اکسل هم به صورت nvarchar بدون مشکل ذخیره می شوند.
سوالم اینه من چجوری میتونم اطلاعات رو از دیتابیس بیرون بکشم البته بدون دیتا گرید ویو.
من روی فرمم چند label قرار دادم و چند linklabel و یک picturebox که کاربر بعد از جستجوی نام برند مربوطه بتونه عکس برند و دیگر مشخصات رو ببینه و همچنین با کلیلک روی لینک ها بتونه فایل اکسل رو ببینه و همچنین با کلیلک روی لینک مربوط به فولدر عکسها بتونه وارد فولدر مربوطه بشه!
اصلا کسی میتونه شفاف توضیح بده در پس زمینه دیتابیس چی میگذره؟
من اکثر مطالب مربوط به دیتابیس رو خوندم ولی هنوز متوجه نشدم چی به چیه!(بیشتر سایتهارو گشتم ولی به جواب نرسیدم)
1- وقتی ما دستور " select * from table " رو برای جستجو مینویسیم اطلاعات چی میشه و کجا انتخاب میشن!
2- ما چجوری میتونیم مثلا نام دیسک رو جستجو کنیم ولی فیلد مثلا گرید رو در یک label برگردونیم؟
3- این id یا کد برند که کلید اصلی هست برای چیه؟(فقط از عدم تکرار جلوگیری میکنه؟)
4- sql نمیتونه تشخیص بده بعد از جستجو، کلمه مورد نظر در کدام رکورد بوده و فیلدهای مربوط به اون رکورد رو برای ما بیاره؟
5- دستور خاصی وجود داره که ما به فیلد خاصی برسیم؟
از دوستان خواهشمندم با یک نمونه کد و مثال منو یاری کنن!
با سپاس فراوان

kerberos2023

عضو جدید
سلام
شما باید اول اطلاعات رو بخونید و در یک DataSet و یا DataTable قرار بدی و بعدا هر بلایی که خواستی سرشون بیاری

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان
یک سوال داشتم ؟
چجوری میشه اطلاعات یک رکورد رو جستجو کرد و بعد اون اطلاعات رو به یک linklabel یا label نسبت داد؟
واضح تر بگم من اطلاعات مربوط به چند دیسک رو در دیتابیس ذخیره می کنم این اطلاعات شامل:
1- کد برند به صورت int و بصورت اتوماتیک ثبت میشه(identity)
2-نام برند
3-نوع برند(cd --- dvd+r --- dvd-r)
4-گرید(A ---- B ---- C)
5-عکس برند
6-مسیر عکس
7-فایل اکسل شناسنامه برند(مسیر فایل در دیتابیس ذخیره می شود)
8-فایل اکسل تغییرات برند(مسیر فایل در دیتابیس ذخیره می شود)
من اطلاعات رو در دیتابیس ذخیره میکنم یعنی نام و نوع و گرید به صورت nvarchar , عکس به صورت varbinary و مسیر فایلهای اکسل هم به صورت nvarchar بدون مشکل ذخیره می شوند.
سوالم اینه من چجوری میتونم اطلاعات رو از دیتابیس بیرون بکشم البته بدون دیتا گرید ویو.
من روی فرمم چند label قرار دادم و چند linklabel و یک picturebox که کاربر بعد از جستجوی نام برند مربوطه بتونه عکس برند و دیگر مشخصات رو ببینه و همچنین با کلیلک روی لینک ها بتونه فایل اکسل رو ببینه و همچنین با کلیلک روی لینک مربوط به فولدر عکسها بتونه وارد فولدر مربوطه بشه!
اصلا کسی میتونه شفاف توضیح بده در پس زمینه دیتابیس چی میگذره؟
من اکثر مطالب مربوط به دیتابیس رو خوندم ولی هنوز متوجه نشدم چی به چیه!(بیشتر سایتهارو گشتم ولی به جواب نرسیدم)
1- وقتی ما دستور " select * from table " رو برای جستجو مینویسیم اطلاعات چی میشه و کجا انتخاب میشن!
2- ما چجوری میتونیم مثلا نام دیسک رو جستجو کنیم ولی فیلد مثلا گرید رو در یک label برگردونیم؟
3- این id یا کد برند که کلید اصلی هست برای چیه؟(فقط از عدم تکرار جلوگیری میکنه؟)
4- sql نمیتونه تشخیص بده بعد از جستجو، کلمه مورد نظر در کدام رکورد بوده و فیلدهای مربوط به اون رکورد رو برای ما بیاره؟
5- دستور خاصی وجود داره که ما به فیلد خاصی برسیم؟
از دوستان خواهشمندم با یک نمونه کد و مثال منو یاری کنن!
با سپاس فراوان

دوست عزیز شما باید بخش ADO.NET رو مطالعه بفرمایید تا جواب سئوالات خود رو بگیرید. شما دقیقاً در مفاهیم اولیه ارتباط با بانک و دریافت اطلاعات مشکل دارید :gol: