تکنیک های برتر جهت قبولی در آزمون طراحی 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
تو ضوابط اتش نشانی که اگه بگردید تو نت پی دی افش هست نوشته که پله فرار فقط پله دو طرفه می تواند باشد. و نه گردشی. و از اونجا که ما یه پله معمول ابیشتر نداریم که همون پله فرار هم هست پش باید دو طرفه باشه. همه ی طرحهای سال های پیش با پله دو طرفه جواب می ده . پس خودتون و گیج نکنید با انواع پله گردشی با ابعاد مختلف. یه نوع پله شابلون کنید استفاده کنید حالشو ببرید. وقت از همه چیز مهمتره!

بچه ها من اصلا نمیدونم شابلون کردن پله یعنی چی. کسی این کارو کرده عکسشو بزاره ببینیم ما هم:-(

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا تمام وسایلی که باید سر آزمون طراحی همراه داشته باشیم چیه؟

arc eng

عضو جدید
بچه ها من اصلا نمیدونم شابلون کردن پله یعنی چی. کسی این کارو کرده عکسشو بزاره ببینیم ما هم:-(

شما پله رو تو کد بکش پرینتش رو بگیر و با خودت ببر سر جلسه. ی عده از بچه ها هم بودن که دادن رو فلکسی براشون برش زدن. ولی اینکه پرینت بگیری (دقیق و اشله) بی هزینه و راحته.:smile:

arc eng

عضو جدید
دقیقا تمام وسایلی که باید سر آزمون طراحی همراه داشته باشیم چیه؟

مداد و پاک کن و پوستی برای اینکه طرحتو در بیاری راپید با ضخامت های مختلف که اگه رسیدی دسن کنی:surprised: از کتابا هم مبحث 4 و 15 و لاغیر...

خیلیا نقشه آماده با خودشون میبرن ولی ب نظر من اصلاب کارت نمیاد. جز اینکه ی چیزایی که ممکنه فراموش کرده باشی رو یادت بیاره...

مثلا اینکه کد ارتفاعی بذاری یا.............

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
دارم پلانهامو با کد میکشم تمام شد میذارمشون براتون.
در مورد اون داکتها توی همکف ، هیچ اشکالی نداره ، ما توی همکف بهشون نیازی نداریم در حقیقت توی پایین ترین طبقه ای که بهشون احتیاج داریم خاتمه پیدا می کنن .

از اینکه قصد دارید فایل کد کارتون رو بذارید سپاسگذارم
بله خانم آگین من هم میدونم توی اون طبقه بهش نیازی نداریم ولی توی سوالم هم ذکر کردم سر رایزرهای فاضلابی که داخل داکت بوده چه اتفاقی افتاده یعنی منظور شما اینه که از همون جا و زیر سقف داخل دیوار کناری رفته . ولی من فکر کنم فقط توی زیرزمین این میتونه اتفاق بیفته

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
دوستان عزيز من هم اولين بار هست كه ميخوام آزمون طراحي شركت كنم.فقط شنيده بودم كه در آزمون چند مورد دتايل هم ميخوان آيا الان هم دتايل بايستي كار كنيم يا از آزمون حذف شده چون هيچ يك از دوستان صحبتي در اين مورد نميكنه.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزيز من هم اولين بار هست كه ميخوام آزمون طراحي شركت كنم.فقط شنيده بودم كه در آزمون چند مورد دتايل هم ميخوان آيا الان هم دتايل بايستي كار كنيم يا از آزمون حذف شده چون هيچ يك از دوستان صحبتي در اين مورد نميكنه.[/QUOTEسلام خوش اومدی مهندس نه دتایل نداره البته قبلا داشت به اسم وال سکشن . ولی یکی دو دوره س که خبری نیست .

amindarbasi

کاربر فعال
سلام به دوستان بهترین راه تو قبولی آزمون تمرین زیاد عین آزمون اسکیس ارشد با تفاوت که باید به جای راندو قوانینو خوب یاد بگیری البته این قوانین توی مباحث هست بعد از یادگیری باید بتونیم به کار ببریم که برای این کار تمرین زیادی میخواد آخه وقتی سر آزمون میری اگه تمرین نداسته باشی نمیتونی طرح دربیاری کسایی تو بیرون دارن کار میکنن یکم راحتر ه چون ااونا مجبورن قوانین مشابه رو رعایت کنن یه جزوه آموزش ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری هست که خیلی به دردتون میخوره چون همه ضوابط و توی 80 صفه نوشته اگه فایلشو پیدا کردم واسه دوستان قرار میدم

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان بهترین راه تو قبولی آزمون تمرین زیاد عین آزمون اسکیس ارشد با تفاوت که باید به جای راندو قوانینو خوب یاد بگیری البته این قوانین توی مباحث هست بعد از یادگیری باید بتونیم به کار ببریم که برای این کار تمرین زیادی میخواد آخه وقتی سر آزمون میری اگه تمرین نداسته باشی نمیتونی طرح دربیاری کسایی تو بیرون دارن کار میکنن یکم راحتر ه چون ااونا مجبورن قوانین مشابه رو رعایت کنن یه جزوه آموزش ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری هست که خیلی به دردتون میخوره چون همه ضوابط و توی 80 صفه نوشته اگه فایلشو پیدا کردم واسه دوستان قرار میدم
سلام دستون درد نکنه اگر تاقبل عید بذارید که خیلی خوب میشه

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوشبختانه از دوستی که جزوه رو به من داده بود پرسیدم و لینک دانلودشو براتون گذاشتم می تونید از اینجا دانلود کنید

مرسی امین جان
خدا خیرت بده....خیلی خوبه
ایشالا که همه بچه ها این بار قبول بشن............

بچه ها این جزوه قابل استفاده برای امتحان طراحی نظام مهندسی نیست

این برای صدور پروانه های شهرداریه ، تاریخش هم جدید نیست چون شما دیگه نمیتونین پخ 45 درجه توی شهرداریهای خیلی از استانها بدین ، علاوه بر اون اصلا طرحهای امتحان احتیاجی به پخ ندارن ، سرویس بهداشتی احتیاجی به نور و تهویه اصلی نداره، عرض پله های اصلی 1 متر نیست حداقل 120 سانتی متره و .....بعضی از مطالبش با مطالب مقررات ملی یکی هستن امامن گذرا که خوندم دیدم خیلی هاشون مشکل داره
بچه های این جزوه رو نخونین بدتر گیر می افتین و بیخود میرین دنبال مسایل به درد نخور......

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها این جزوه قابل استفاده برای امتحان طراحی نظام مهندسی نیست

این برای صدور پروانه های شهرداریه ، تاریخش هم جدید نیست چون شما دیگه نمیتونین پخ 45 درجه توی شهرداریهای خیلی از استانها بدین ، علاوه بر اون اصلا طرحهای امتحان احتیاجی به پخ ندارن ، سرویس بهداشتی احتیاجی به نور و تهویه اصلی نداره، عرض پله های اصلی 1 متر نیست حداقل 120 سانتی متره و .....بعضی از مطالبش با مطالب مقررات ملی یکی هستن امامن گذرا که خوندم دیدم خیلی هاشون مشکل داره
بچه های این جزوه رو نخونین بدتر گیر می افتین و بیخود میرین دنبال مسایل به درد نخور......

مرسی aginجان
مرسی که کمکمون کردی
ولی آخه چکار کنیم پس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من پیشنهادی دارم بیاین هر جمعه یه ازمون بزاریم و نایجو بزاریم تو این سایت و تحلیل کنیم به نظر من ازاین جمعه شروع کنیم این ارزش داره تا کار نکنیم مشکلات و ایراداتو نمیدونیم ولی باید دقیقا مثل شرایط آزمون برگزار کنیم تو خونه 8 ساعت و تو برگه های خودشون هم باشه بهتره چش و گوشمون عادت میکنه به این برگه های عجیب و غریب !!!! شایط این جواب اعتراض بیاد کمی انرزی بگیریم ولی نه خبری نیستش عاقبت میشیم ازین رانده و از اون مانده .بسم الله

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من پیشنهادی دارم بیاین هر جمعه یه ازمون بزاریم و نایجو بزاریم تو این سایت و تحلیل کنیم به نظر من ازاین جمعه شروع کنیم این ارزش داره تا کار نکنیم مشکلات و ایراداتو نمیدونیم ولی باید دقیقا مثل شرایط آزمون برگزار کنیم تو خونه 8 ساعت و تو برگه های خودشون هم باشه بهتره چش و گوشمون عادت میکنه به این برگه های عجیب و غریب !!!! شایط این جواب اعتراض بیاد کمی انرزی بگیریم ولی نه خبری نیستش عاقبت میشیم ازین رانده و از اون مانده .بسم الله

اون وقت سولارو از کجا بیاریم؟؟

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اول بارتونه شر کت میکنین ؟!!!!! تو همون سایت مقررات ملی پر نمونه سواله بزن 10 تا دانلود میشه

نه داداش من امسال (آذر92) بودم....ولی متاسفانه رد شدم
واسه همین دیگه نمیخوام مثل دفعه پیش بشم
در ضمن این نمونه سوالای سالهای قبل رو بچه ها توی تاپیک سال قبل بررسی کردن
به نظر من دیگه این تکرار مکررات خوب نیست
باید یه فکر دیگه بکنیم

aydaaaa

کاربر بیش فعال
شما پله رو تو کد بکش پرینتش رو بگیر و با خودت ببر سر جلسه. ی عده از بچه ها هم بودن که دادن رو فلکسی براشون برش زدن. ولی اینکه پرینت بگیری (دقیق و اشله) بی هزینه و راحته.:smile:

من پرینت گرفتم بردم ولی میز نوری نیس سخته کپی کردنش :-(

bahar-spring

کاربر بیش فعال
به نظر منم خودمون باید نمونه سؤالات سالهای قبلو حل کنیم؛ ولی خب برای اینکه اشتباهاتمون تکرار مکررات نشه بیایم تاپیکهای قبلی رو هم مطالعه سریعی داشته باشیم.:w10:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
توی تاپیکهای "مباحث مربوط به آزمون طراحی معماری" و "تمرین گروهی طراحی آذر92" بچه ها نکات و تجربیات خوبیو بیان کردن

bahar-spring

کاربر بیش فعال
خوشبختانه از دوستی که جزوه رو به من داده بود پرسیدم و لینک دانلودشو براتون گذاشتم می تونید از اینجا دانلود کنید
دستتون درد نکنه؛ :smile:ولی این جزوه اصلا برای آزمون نظام خوب نیست مهندس آگین هم تاکید کردن که خوب نیست..

• Like
واکنش ها: agin

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان غصه خوردن دیگه واسه ازمون اذر فایده نداره بیایین به فکر اینده باشیم از دوستان کسی هست کتابی یا منبعی از پلان های خوب داشته باشه ؟ اگه هست بزارید

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان غصه خوردن دیگه واسه ازمون اذر فایده نداره بیایین به فکر اینده باشیم از دوستان کسی هست کتابی یا منبعی از پلان های خوب داشته باشه ؟ اگه هست بزارید

خوب اومدی اینجارو
غصه جز اعصاب خردی چیزی نداره
ایشالا این بار هم نوبت ماست
از همه دوستان قبول شده و با تجربه کمک میخوایم.....خواهشا هر چی تجربه، جزوه، کتاب و هر چیزی که میدونن به نفعمون و باعث قبولی خودشون شده.....ازمون دریغ نکنن......ایشالا خدا عوضشو میده بهشون!!!!!!!!!!!!!!!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اومدی اینجارو
غصه جز اعصاب خردی چیزی نداره
ایشالا این بار هم نوبت ماست
از همه دوستان قبول شده و با تجربه کمک میخوایم.....خواهشا هر چی تجربه، جزوه، کتاب و هر چیزی که میدونن به نفعمون و باعث قبولی خودشون شده.....ازمون دریغ نکنن......ایشالا خدا عوضشو میده بهشون!!!!!!!!!!!!!!!
خواهش میکنم آره واقعا از قدیم الایام گفتن از هر دستی بدی از همون دست خواهی گرفت

bahar-spring

کاربر بیش فعال
درجه اول مباحثی که بدرد میخوره 3و4و15و19 بایستی یه جورایی به اینها وارد باشیم؛ البته احتمالا شما که با نمره خوبی رد شدی اینهارو باید خوب بلد باشی درسته؟
تمرینات طراحیتونو شروع کردین؟

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
درجه اول مباحثی که بدرد میخوره 3و4و15و19 بایستی یه جورایی به اینها وارد باشیم؛ البته احتمالا شما که با نمره خوبی رد شدی اینهارو باید خوب بلد باشی درسته؟
تمرینات طراحیتونو شروع کردین؟
خواهش میکنم بهارک جون مرسی این مباحث درسته مهم هستن و نکات کلید ی توشون واسه طراحی هست . من فعلا دستم به قلم نمیره نمیدونم چرا بدشانسی آوردم فقط یه نمره هم نظارت هم طراحی خیلی حالم گرفته خداییش . کم کم از این حال و هوا در بیام شرو میکنم شما چی؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خواهش میکنم بهارک جون مرسی این مباحث درسته مهم هستن و نکات کلید ی توشون واسه طراحی هست . من فعلا دستم به قلم نمیره نمیدونم چرا بدشانسی آوردم فقط یه نمره هم نظارت هم طراحی خیلی حالم گرفته خداییش . کم کم از این حال و هوا در بیام شرو میکنم شما چی؟
چه طوریه که دوست دوستم با 1 نمره که طراحی کم آورده بود یعنی 24 شده بود و اعتراض زد قبول شد!! تازه مقطع هم نداشت...کلا مقطع رو نکشیده بود، الان بعد از اعتراض قبول شده، اما شما نه!! اصلا معلوم نیست این خاک بر سرا چیکار میکنن!!!

bahar-spring

کاربر بیش فعال
برای این آزمون عناصر سازه ای رو در چه حدی باید نشون بدیم؟مثلا از ما ستونگذاری میخوان که ابعاد ستون ما بستگی به نوع اسکلتمون داره؛هر کدوم از اسکلتهارو انتخاب کنیم موارد دیگه ای هم باید نمایش داده بشه؛ مثل بادبند در اسکلت فلزی... میخوام بدونم چه مواردی نمایشش ضروریه؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
من دارم سعی میکنم فعلا نقاط مبهم ماجرای طراحی رو برای خودم حل کنم:w18:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا