توضیح.....

Setareh 729

عضو جدید
به نام حضرت دوست....

بچه ها میشه لطفآ برای من درمورد رشته هوا فضا یه توضیح مختصر و مفید بدید........

دوست دارم بیشتر درموردش بدونم..

ممنون عزیزانننننننننننننننننن;):gol:

peter

عضو جدید
به نام حضرت دوست....

بچه ها میشه لطفآ برای من درمورد رشته هوا فضا یه توضیح مختصر و مفید بدید........

دوست دارم بیشتر درموردش بدونم..

ممنون عزیزانننننننننننننننننن;):gol:
salam
reshte hava faza be tore mokhtasar marbot be vasiyele parande mishavad mesle havapeyma moshak va..
dar reshte hava faza drose marbot be aerodynamic in vasayel mekanike in vasayel va sakhteman va saze anha taris mishavad
va dar maghtae fogh in doros be sorate takhasosi donbal mishavad

Setareh 729

عضو جدید
ممنون

یعنی این رشته خیلی مربوط به نجوم و از این چیزا نمی شه؟

vorodi82

عضو جدید
هیچ ارتباطی با نجوم نداره.
اگه دنبال رشته ای مگردی که با نجوم مرتبط باشه . تو مقطع فوق لیسانس فیزیک گرایش مرتبط با نجوم هست ولی من اطلاع کاملی ندارم..
ولی من پیشنهاد می کنم بیخیالش بشی یکی از دوستان من با این که خیلی به نجوم علاقه داشت به این امید رفت فیزیک خواند ولی الان خیلی پشیمونه .. فوق هم شرکت نکرد :gol:

:w34:

hamed_aero

عضو جدید
salam
dar morede havafaza age bekhay bedooni ta sale 2 daneshgah in reshte besyar shabih mohadesiye mechanice amma az sale 2 zibayi haye in reshte moshakhas mishe
varede doroose takhasosiye in reshte mishi mesle chizayi ke doostan goftan aerodynamic ya performance va gheyre
nokteye mohem to in reshte in ke be shoma yad midan chegoone havapeyma tarahi konid
va az jomle madood reshtehaye mohandesiye ke kare tarahi toosh anjam mishe
nokteye akhar inke besyar in reshte motenavee va har saligheio erza mikone va reshteye asoono ham tooye mohandesiya nist bekhosoos age daneshgah sakhtgir bashan
omid varam komak karde basham​

scarlett

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که من دارم ربطی به این تاپیک نداره، شرمنده، هر چی گشتم تاپیک مرتبط با سوالم پیدا نکردم، من در مورد یه سایت مناسب برای احداث فرودگاه سوال دارم، میخواستم بدونم اگه قرار باشه تو ایران و ترجیحا تهران یه فرودگاه جدید ( حالا نه حتما مسافری) ساخته بشه بهترین جای ممکن کجاست؟ ایا شما سایت مناسبی سراغ دارین؟ بازم ببخشید ( خصوصا صاحب تاپیک) که این سوالو اینجا مطرح کردم:redface:، اگر میدونین تو کدوم تاپیک بهتره این سوالو بذارم حتما بهم بگین جوابش حیاتیه...

vorodi82

عضو جدید
فکر کنم بچه های نقشه برداری و یا عمران بهتر بدونن که جه جایی می شه فرودگاه ساخت

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
اگه بخواید تحصیلاتی در رابطه با کرات و ستارگان و... داشته باشید،همانطور که دوست عزیز ورودی 84 گفتند،این رشته به درد شما نمی خوره و باید برید رشته فیزیک.چون رشته هوافضا یک رشته مهندسی و زیاد روی شناخت و این بحث ها کار نمی کنه.کار این رشته طراحی.در رشته هوافضا گرایشی هست در مورد طراحی سازه های فضایی یعنی ماهواره ها و... وجود داره که فکر می کنم این گرایش برای مقطع دکترا باشه.

Setareh 729

عضو جدید
از همگی متشکر که به من کمک کردن.

من نجوم دوست دارم اما نمی دونم باید از کدوم رشته بهش برسم....

AMIR-Z

عضو جدید
اگه به دنبال چیزی هستی که زندگیت وابسته به آن است حتما" به دنبالش برو ، چون آنرا بدست خواهی آورد .

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز

سوالی که من دارم ربطی به این تاپیک نداره، شرمنده، هر چی گشتم تاپیک مرتبط با سوالم پیدا نکردم، من در مورد یه سایت مناسب برای احداث فرودگاه سوال دارم، میخواستم بدونم اگه قرار باشه تو ایران و ترجیحا تهران یه فرودگاه جدید ( حالا نه حتما مسافری) ساخته بشه بهترین جای ممکن کجاست؟ ایا شما سایت مناسبی سراغ دارین؟ بازم ببخشید ( خصوصا صاحب تاپیک) که این سوالو اینجا مطرح کردم:redface:، اگر میدونین تو کدوم تاپیک بهتره این سوالو بذارم حتما بهم بگین جوابش حیاتیه...
سلام
شما میتونید به استاندارد های مختلف از جمله استاندارد سازمان FAA مراجعه کنید
به طور کل یک سری محدودیتهایی در مورد محل احداث فرودگاه وجود داره از جمله ساختمانهای بلند اطراف خط تقرب و خط پرواز وجود داره همچنین در مناطق کوهستانی هم باز محدودیت وجود داره که همه اینها به صورت استاندارد بیان شده اند(استاندارد های امریکایی بهترند)
در مورد ساخت و اماده سازی خود زمین فرودگاه هم یک کتاب به نام طرح و محاسبه فرود گاه وجود داره که واسه مقطع کارشناسی ارشد رشته عمران نوشته شده البته یه کم قدیمی هستش و برای پیدا کردنش میتونید به کتابخانه ملی و سایت اون یه سری بزنید

rmin_azarboy

عضو جدید
توضیح

توضیح

سلام ب همگی
من امسال کنکور دادم و11500رتبه آوردم
بنظرشما رشته هوافضامالک اشتر قبول میشم؟؟

Skabirian

عضو جدید

bolandparvaz

عضو جدید
سلام
ببخشید ایراد نگیرید چرا سوالم رو اینجا مطرح کردم تایپیک رو پیدا نکردم
خواهشا کمک فوری بدید اگه من بخوام به دستگاه ساده آشکار ساز جریان تونل باد بسازم البته بوسیله دوده،به چه وسایلی نیاز دارم؟ پمپ، مثلا دوده از چه نوع دوده ای هست دوده با اوا چه جوری ترکیب بشه و با فشار بره داخل تونل؟! کلا چه چیزایی نیازه؟ ممنون میشم.

خواب ستاره

عضو جدید
سلام
ببخشید ایراد نگیرید چرا سوالم رو اینجا مطرح کردم تایپیک رو پیدا نکردم
خواهشا کمک فوری بدید اگه من بخوام به دستگاه ساده آشکار ساز جریان تونل باد بسازم البته بوسیله دوده،به چه وسایلی نیاز دارم؟ پمپ، مثلا دوده از چه نوع دوده ای هست دوده با اوا چه جوری ترکیب بشه و با فشار بره داخل تونل؟! کلا چه چیزایی نیازه؟ ممنون میشم.

دود هستش نه دوده این جور که شنیدم این لینک رو ببینید
http://asec.ir/post-513.aspx

آخرین ویرایش:
بالا