تمرین گروهی آزمون نظارت خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان پله طرح قیچی چی هستش تو بحث 3 زده منظورش همون دوطرفه است؟؟ چرا اینجوری میکنن اصطلاحاتو !!!!

titipalang

عضو جدید
فکر نکم کسی شرایط منو داشته باشه من یه پسر شیطون دارم اگه بزاره بخونم

آخرین ویرایش:

memar_lahijani

عضو جدید
دوستان پله طرح قیچی چی هستش تو بحث 3 زده منظورش همون دوطرفه است؟؟ چرا اینجوری میکنن اصطلاحاتو !!!!

متاسفانه نرسیدم بخونم .:( امشب 4 رو تموم می کنم فردا میرم سر 3 . یه نگاه کردم ندیدم . کدوم صفحه اومده ؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه نرسیدم بخونم .:( امشب 4 رو تموم می کنم فردا میرم سر 3 . یه نگاه کردم ندیدم . کدوم صفحه اومده ؟
یادم نمونده ولی این بحث حریق هرچی هست بسیار بد ترجمش کردن تحت الفظی به فارسی ترجمه شده چون معماری ایرانی خیلی از این فضا هارو نداره و ترجمه کتب نظام مهندسی اروپا ست

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من پس عقب موندم

دلم و می زنم به دریا اجرا هم شرکت می کنم

فکر نکم کسی شرایط منو داشته باشه من یه پسر شیطون دارم اگه بزاره بخونم

من فردا تازه برم مباحث چاپ جدید رو بگیرم

سعی می کنم زود بیام از این به بعد ایجا

خوش اومد بهت میگم عزیزم...
فقط جهت یادآوری گفتم...مطالبتو تووو یه پست بنویس...هر چی پست زیاد بزاری تعدا صفحات زیاد میشه و البته دردسرساز میشه...
و سعی کن سئوالاتتو سرجمع کنی و یه دفعه بپرسی...اگه سئوال از مباحث داشتی بتونی رنگی بزاری بهتره و تفکیک بشه از پست های متفرقه...اینجوری واسه خودتم بهتره....
موفق باشی

Architect Abbas

عضو جدید
دوستان لطفا بند 5 و 6 دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون رو مطالعه كنيد كه
1-آيا آزمون اجرا هم شامل جدول شماره 6 ميشه يا نه؟
2- آيا حدنصاب 37.5 درصد تو بند6-5 شامل كسايي كه آزمون اجرا رو قبول شدن ميشه يا نه؟

اينم دفترچهمشاهده پیوست sabtenameAzmon.pdf

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
فهرست منابع- رشته معماری (نظارت)

فهرست منابع- رشته معماری (نظارت)

• قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرايي آن (1390)
• مبحث دوم (نظامات اداری)(1384)
• مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق)(1392)
• مبحث چهارم( الزامات عمومي ساختمان)(1392)
• مبحث پنجم (مصالح و فرآورده‌هاي ساختماني) (1392)
• مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي)
• مبحث نهم( طرح و اجراي ساختمانهاي بتن‌آرمه)(1392)- فصول اول تا نهم
• مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) (1392)
• مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلکان برقي)، (فقط ضوابط مربوط به طراحي) (1392)
• مبحث هجدهم ( عايق‌بندي و تنظيم صدا) (1390 )
• مبحث نوزدهم ( صرفه‌جويي در مصرف انرژي) (1389)
• مبحث بيستم (علائم و تابلوها) (1384)
•مبحث بيست و يكم (پدافند غير عامل) (1391)
• مبحث بیست و دوم (مراقبت و نگهداری از ساختمانها) (1392(
• راهنماي صرفه‌جويي در مصرف انرژي (1392)
• راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا)(1390)
• گودبرداري و سازه‌هاي نگهبان
• روشها و مسائل اجرايي*
• مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملّي ساختمان)
• راهنمای مبحث شانزدهم(تاسیسات بهداشتی) (1392(

archi_arch

مدیر بازنشسته
خیلی خوبه. منم هستم.
فقط نمیدونم از کجا و چطوری باید شروع کنم.:D اینقد هر چی بند و تبصره داره و با اون شماره های پشت هم فهرست بندی من همیشه گیج میشم
بچه ها شما چطوری تو یه روز مثلا 37 صفحه میخونید؟! واقعا یادتون میمونه؟ متوجه میشید کامل؟ من یذره مبحث چهار بخش سایز استاندارد اتاقها و ... رو خوندم اخر نفهمیدم حداقل ابعاد اتاق و اشپزخونه و... چقدر باید باشه. اینقدم همش ارجاع میده به مبحثهای دیگه ادم گیح میشه.
اینها نمیتونن راحت حرف بزنن؟ :razz:
خلاصه که در اولین تلاشم واسه سروکله زدن با این کتابها سرخورده شدم و هیچی یادم نموند و نفهمیدم.:D

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
خیلی خوبه. منم هستم.
فقط نمیدونم از کجا و چطوری باید شروع کنم.:D اینقد هر چی بند و تبصره داره و با اون شماره های پشت هم فهرست بندی من همیشه گیج میشم
بچه ها شما چطوری تو یه روز مثلا 37 صفحه میخونید؟! واقعا یادتون میمونه؟ متوجه میشید کامل؟ من یذره مبحث چهار بخش سایز استاندارد اتاقها و ... رو خوندم اخر نفهمیدم حداقل ابعاد اتاق و اشپزخونه و... چقدر باید باشه. اینقدم همش ارجاع میده به مبحثهای دیگه ادم گیح میشه.
خلاصه که در اولین تلاشم واسه سروکله زدن با این کتابها سرخورده شدم و هیچی یادم نموند و نفهمیدم.:D

[h=2][/h]
فکر میکنم برای حل این مسئله میبایست از متن نت برداری کنید. ضمناً خودتون رو زیاد درگیرشون نکنید اگر دقت کرده باشید در نمونه سوالات سال های قبل بیشتر از نکته هائی سوال دادند که درکش خیلی سخت نیست و به اصتلاح نسبت به بقیه مباحث بیشتر به چشم میاد و کاربردی تر هست.​

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
اطلاعیه

اطلاعیه

قابل توجه داوطلبان آزمون هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت حرفه اي معماران تجربي خرداد 93
با توجه به درخواست سازمان هاي نظام مهندسي استان ها و داوطلبان آزمون هاي فوق به اطلاع مي رساند ثبت نام اين آزمون ها تا تاريخ چهارشنبه 93/01/20 تمديد گرديد و همچنين تاريخ اخذ تاييديه ثبت نام توسط سازمان هاي نظام مهندسي و كارداني استان تا تاريخ سه شنبه 01/26/ 93 خواهد بود. لازم به ذكر است كليه داوطلبان موظفند تاييديه ثبت نام خود را از [SUB]­[/SUB]بخش "قبلا ثبت نام نموده ام" سامانه ثبت نام كنترل نمايند و در صورت عدم تاييد، حداكثر تا تاريخ 01/23/ 93 به سازمان هاي نظام مهندسي و يا كارداني استان خود مراجعه نمايند.
لازم به ذكر است اين تاريخ ها به هيچ عنوان قابل تمديد نبوده و اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل راه و شهرسازي و سازمانهاي نظام مهندسي استان ها نيز مي باشد.
دفتر مقررات ملي ساختمان

آخرین ویرایش:

Architect Abbas

عضو جدید

قابل توجه داوطلبان آزمون هاي ورود به حرفه مهندسان، كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت حرفه اي معماران تجربي خرداد 93
با توجه به درخواست سازمان هاي نظام مهندسي استان ها و داوطلبان آزمون هاي فوق به اطلاع مي رساند ثبت نام اين آزمون ها تا تاريخ چهارشنبه 93/01/20 تمديد گرديد و همچنين تاريخ اخذ تاييديه ثبت نام توسط سازمان هاي نظام مهندسي و كارداني استان تا تاريخ سه شنبه 01/26/ 93 خواهد بود. لازم به ذكر است كليه داوطلبان موظفند تاييديه ثبت نام خود را از [SUB]­[/SUB]بخش "قبلا ثبت نام نموده ام" سامانه ثبت نام كنترل نمايند و در صورت عدم تاييد، حداكثر تا تاريخ 01/23/ 93 به سازمان هاي نظام مهندسي و يا كارداني استان خود مراجعه نمايند.
لازم به ذكر است اين تاريخ ها به هيچ عنوان قابل تمديد نبوده و اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل راه و شهرسازي و سازمانهاي نظام مهندسي استان ها نيز مي باشد.
دفتر مقررات ملي ساختمان

جالب بدونيد من الان سايت نگاه كردم اين خير رو حذف كرده بود.

razi azad

عضو جدید
سلام بر همگی...
بچه ها من فک نمی کنم اینقد زمان گذاشتن واسه این امتحان لازم باشه....حداقل تجربه شخصی من که اینو میگه.....من فقط 1 هفته خوندم همون بار اول هم با درصد 69 قبول شدم...
پیشنهاداتی که می تونم بهتون بدم موارد زیره...امیدوارم به دردتون بخوره...
1. همه مباحث و منابع رو همراه خودتون ببرید....منظورم از همه مباحث همه 21 مبحثه....حتی اونهائی که تو منابع نمیگن....چون ازشون سوال میدن....
2. حتما حتما سوالات سال های قبل را از سایت نظام دانلود کنید و حتما همه اونها رو بخونید و جاهائی که اون سوالات هستن رو پیدا کنید تو منابع...
3. فهرست ها رو کنترل کنید و سعی کنید مباحث مشترکی که تو چند تا مبحث ازشون صحبت میشه پیدا کنید و روی جلد هر مبحث بنویسید که تو چه مبحث دیگه ای اون موضوع هم وجود داره...تا سر آزمون گیج نشید...
4. با توجه به اینکه تعداد سوالات دیتیل کم شده و همچنین خیلی کتابهائی که وجود دارن مطمئن نیست به نظر من وقت روی اون نزارید....چون ملاک فقط 50 آوردنه...وقطعا بیش از 50 درصد سوالات از مباحث میاد...

5. روال سوالات منظمه حالا اگر خودتون بخونید سوالای سالهای قبل رو متوجه میشید منظورمو...یعنی مثلا سوالای مبحث 4 بعد از مبحث 3 هست....سوالای مبحث 5 بعد از 4.....پس خیلی نترسید از اینکه نمی تونید تشخیص بدین تو کدوم مبحثه...

6. اصلا سعی نکنید چیزی رو حفظ کنید چون نه نیازی هست و نه با توجه به حجم بالای مطالب براتون امکان پذیره.....فقط و فقط سعی کنید تسلط رو فهرست ها داشته باشید و بدونید این موضوع تو کدوم مبحثه...
7. زمان آزمون ها مناسبه....ولی واسه اینکه دستتون بیاد وقتتونو چه جوری تنظیم کنید قبل آزمون یکی از امتحانای سال های قبل رو شبیه سازی کنید و از خودتون امتحان بگیرید...

چیزائی که من فک می کنم به دردتون بخوره همیناست...اگر سوالی داشتین در حد بضاعت در خدمتم....موفق باشید....

ممنون سميه جان عزيز

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
جالب بدونيد من الان سايت نگاه كردم اين خير رو حذف كرده بود.

فکر میکنم لینک خبر رو پیدا نکردید چون الان ساعت 12:37 دقیقه هست و بنده چک کردم خبر هنوز روی سایت سازمان مقررات ملی هست. دوستانی که هنوز ثبت نام نکردن میتونن اقدام به ثبت نام کنن.
لینک خبر: http://www.inbr.ir/news/uNew.aspx?ID=20

holooooooo

کاربر ممتاز
خیلی خوبه. منم هستم.

نباید حفظ کنیدشون که، فقط باید یک دور خونی کنی تا بدونین جای کدوم مبحث کجاس، مباحثی که بیشتر ازش سوال میاد و سنگین تر هستن رو 2 دور بخونید مثل مبحث 3و4و..

faiteh

عضو جدید
میگم بچه ها کدوم مباحث مهمترن؟.و اینکه آزمون آذر خیلی از جوش و گاز سوال کردن من کتاب جوش رو نخریدم نمیدونم مهمه بخرم؟:redface:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگم بچه ها کدوم مباحث مهمترن؟.و اینکه آزمون آذر خیلی از جوش و گاز سوال کردن من کتاب جوش رو نخریدم نمیدونم مهمه بخرم؟:redface:

همه منابعی که واسه آزمون معرفی شده مهمن.اگه میخوای قبول بشی حتما همرو بگیرشک نکن.

arefeh

کاربر ممتاز
من 3 و 4 رو تموم کردم ولی از بحث 3 سنگین تر فقط خودشه

منم تقریبا یه 1 ساعت دیگه بخونم...3 و 4 تموم میشه....بعدش شاید 15 رو بخونم...البته برق و مکانیکم اون پخش کانال و ...رو هم میخوام بخونم...ابعاد اندازه ها در بیاد....

sam architect

عضو جدید
منم تقریبا یه 1 ساعت دیگه بخونم...3 و 4 تموم میشه....بعدش شاید 15 رو بخونم...البته برق و مکانیکم اون پخش کانال و ...رو هم میخوام بخونم...ابعاد اندازه ها در بیاد....
من پیشنهاد میکنم که حتما کلید واژه نظام رو تهیه کنید خیلی بدردتون میخوره خود من برا ازمون اذر92 گرفتم و به جرعت میگم که 80 درصد قبولیم هم نظارت و هم اجرا مال استفاده از او واژه نامه بود.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سری کلید واژه هست واسه آزمون نظارت به نظر من خیلی خوبه.من تمام مباحثو واسه آزمون نظارت معماری گرفتم هم به صورت تکی هم یه پی دی اف بود که کل مباحث یک جا بودهر جفتشو گرفتم.حالا هرکی که فک میکنه بدردش میخوره پیام خصوصی بده با نصف قیمت واسش میل کنم اینم سایتش
www.icivil.ir/nezam

کفاش زاده

عضو جدید
چرابه ترتیب نمیخونید از اول؟؟؟؟؟؟
چرا از مبحث 4 شروع کردید؟؟؟؟

تجربه پارسالم اونقدری که تست زدن مهمه خوندن دقیق مباحث به نظرم مهم نیست.فقط آشنایی با این که هر مبحث در مورد چیه .خوندن فهرستاشون مهمتره.

arefe-rad

عضو جدید
سلام بر همگی...
بچه ها من فک نمی کنم اینقد زمان گذاشتن واسه این امتحان لازم باشه....حداقل تجربه شخصی من که اینو میگه.....من فقط 1 هفته خوندم همون بار اول هم با درصد 69 قبول شدم...
پیشنهاداتی که می تونم بهتون بدم موارد زیره...امیدوارم به دردتون بخوره...
1. همه مباحث و منابع رو همراه خودتون ببرید....منظورم از همه مباحث همه 21 مبحثه....حتی اونهائی که تو منابع نمیگن....چون ازشون سوال میدن....
2. حتما حتما سوالات سال های قبل را از سایت نظام دانلود کنید و حتما همه اونها رو بخونید و جاهائی که اون سوالات هستن رو پیدا کنید تو منابع...
3. فهرست ها رو کنترل کنید و سعی کنید مباحث مشترکی که تو چند تا مبحث ازشون صحبت میشه پیدا کنید و روی جلد هر مبحث بنویسید که تو چه مبحث دیگه ای اون موضوع هم وجود داره...تا سر آزمون گیج نشید...
4. با توجه به اینکه تعداد سوالات دیتیل کم شده و همچنین خیلی کتابهائی که وجود دارن مطمئن نیست به نظر من وقت روی اون نزارید....چون ملاک فقط 50 آوردنه...وقطعا بیش از 50 درصد سوالات از مباحث میاد...

5. روال سوالات منظمه حالا اگر خودتون بخونید سوالای سالهای قبل رو متوجه میشید منظورمو...یعنی مثلا سوالای مبحث 4 بعد از مبحث 3 هست....سوالای مبحث 5 بعد از 4.....پس خیلی نترسید از اینکه نمی تونید تشخیص بدین تو کدوم مبحثه...

6. اصلا سعی نکنید چیزی رو حفظ کنید چون نه نیازی هست و نه با توجه به حجم بالای مطالب براتون امکان پذیره.....فقط و فقط سعی کنید تسلط رو فهرست ها داشته باشید و بدونید این موضوع تو کدوم مبحثه...
7. زمان آزمون ها مناسبه....ولی واسه اینکه دستتون بیاد وقتتونو چه جوری تنظیم کنید قبل آزمون یکی از امتحانای سال های قبل رو شبیه سازی کنید و از خودتون امتحان بگیرید...

چیزائی که من فک می کنم به دردتون بخوره همیناست...اگر سوالی داشتین در حد بضاعت در خدمتم....موفق باشید....

والبته یه مطلب مهم تر.... سعی کنید با بغل دستیتون کاری نداشته باشین.مثلا اینکه فلان مبحث شما جواباشو پیدا میکنی یه سری مبحث هم اون... چون ممکنه به عمد یا غیر عمد جواب غلط رو به شما بده... کاری که من کردم و با وجودی که مطمئن بودم 50رو میارم اما طمع کردم و از بغل دستیم پرسیدم که کار داد دستم و شدم 49!!البته خدا رو شکر اعتراضم قبول شد اما تجربه شد واسم.:redface:....مگر اینکه بغل دستیتون بشناسین و بدونین قابل اعتماده:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.