تعیین گرایش

shirinbhd

عضو جدید
سلام من بین انتخاب گرایش سیالات یا جامدات موندم نمیدونم اصن واسه دوره کارشناسی گرایشا چقدر اهمیت دارن؟ممنون میشم راهنماییم کنید

sobhan91

عضو جدید
سلام من بین انتخاب گرایش سیالات یا جامدات موندم نمیدونم اصن واسه دوره کارشناسی گرایشا چقدر اهمیت دارن؟ممنون میشم راهنماییم کنید

دقیقا منم ...ولی از جامدات بیشتر خوشم میاد.اختلافشون 15 واحده

sadeghforghani

کاربر فعال
با سلام

شما ببینید که علاقه شخصی تان به چه سمتی است؟ به کدام سری از درس ها(جامدات، دینامیک و کنترل، سیالات، ترمودینامیک، ساخت و تولید، تاسیسات مکانیکی) بیشتر علاقه دارید؟
برای آینده کاری تان چه برنامه ای دارید؟ آیا قصد ادامه تحصیل دارید؟ داخل یا خارج کشور؟برای انتخاب اصولی، ابتدا باید این مسائل را با خودتان مشخص کنید.
بعد از مشخص شدن برنامه تان، تصمیم گیری ساده تر است.

موفق باشید

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا منم ...ولی از جامدات بیشتر خوشم میاد.اختلافشون 15 واحده

[FONT=&quot]ببینین دوستان عزیز،درسته که گرایش سیالات و جامدات در مقطع کارشناسی اختلاف کمی دارن ولی از نظر کاری اختلاف کمی ندارن!!!!!من خودم به شخصه این دو گرایش برام زیاد فرق نمکنه چون هر دو رو دوست دارم(واینم بدونین یه مهندس مکانیک خوب، مهندسی که هم سیالاتش خوب باشه و هم جامدات)،ولی تو آگهی ها که میدیدم سیالات خیلی بیشتر میخواستن،به خاطر همین رفتم سیالات بعد واسه ارشد اگه خدا بخواد میرم طراحی کاربردی که دستم باز باشه و جامداتمو قوی کنم،پس اگه این دو گرایش زیاد براتون فرق نمیکنه بیان سیالات،ولی اگه واقعا خیلی به گرایش جامدات علاقه دارین و خیلی بیشتر میفهمین برین جامدات،و اینم بدونین که اگه بخواین این طوری فک کنین که آمدین جامدات دیگه بیخیال سیالات،سخت در اشتباهین!!!شما در هر مقطعی که باشین باید خودتونو قوی کنین،بعدها واسه ارشد یا دکترا اگه خواستین میتونین به صورت تخصصی وارد فقط یه موضوع خاص شین و لذت ببرین،پس فعلا خودتونو تو مقطع کارشناسی از همه لحاظ قوی کنین،مثل این زیاد حرف زدم، یا علی[/FONT]​