تحصیلات تکمیلی با سهمیه استعداد های درخشان ! ( ارشد / دکترا بدون کنکور )

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، یکی به این گرفتاریه من جواب بده لطفا!!! :(
من شاگرد سومم، بعدش واسه ارشد بدون کنکور بهتره که از راه ارسال فرم به دانشگاه های مورد نظرم اقدام کنم؟ یا از این راه که می گن تو کنکورتو بده و مجاز شو بعدش موقع انتخاب رشته چون شاگرد سومی می تونی انتخاب رشته ی جداگونه کنی و یه دانشگاه تاپ قبول شی؟!
کدوم بهتره آیا؟!
ینی من واسه راه دوم فقط الکی کنکورو بخونم تا مجاز شم کافیه؟!
آخه توی دانشگاه خودمون، ارشد بدون کنکورش، 10% برتر تا آخر ترم هشته و نمی تونم الان خیلی وخت بذارم روی کنکور خوندن، چون ممکنه تا ترم هشت از شاگرد سومی در بیام! :((
یکی به من بگه اینو!!!!
لعنت به این قوانین استعداد درخشان که داغوون کرده منو!

سهمیه ای که تو کنکور تاثیر می دن فقطططططططططط به نفر اول تعلق می گیره ... شامل نفر سوم و دوم نمی شه
شما کنکور بدی با بقیه هیییچ فرقی نداری عزیزم!
ولی می تونی خودت برای دانشگاهای مختلف درخواست بدی
ما رم داغون کرده ... زیاد غصه نخور

gift92

عضو جدید
سهمیه ای که تو کنکور تاثیر می دن فقطططططططططط به نفر اول تعلق می گیره ... شامل نفر سوم و دوم نمی شه
شما کنکور بدی با بقیه هیییچ فرقی نداری عزیزم!
ولی می تونی خودت برای دانشگاهای مختلف درخواست بدی
ما رم داغون کرده ... زیاد غصه نخور

خیلی متشکرم از جوابت Afrooی عزیز :)
علم و صنعت تونستم اکسپت شم...
حالا بریم توو خط دکترا بدون کنکور :))))

سلام...
واقعا ممنونم که این پست مفید رو گذاشتی
یه چیزی من نتونستم ایین نامه رو دانلود کنم مشکل نداره?
من نمیدونم سهمیه شاگرد اول کنکور تا ترم 6 هست یا 8
اخه دفتر استعداد درخشان گفت 8
دانشگاه من خارجی با پول میگیره...طرف هم واحد کم تر برداشته هم با استادای داغون
این ترم.یعنی ترم 6 اون جلو افتاد با این کاراش
میگن خارجیا که بدون کنکور اوممدن حساب نمیشن...شما خبر نداری!!?

رضی بلا

عضو جدید
سلام گلی من پارسال دانش پژوهان بی کنکور قبولیدم ولی تا سی و یک شهریور فارغ از تحصیل نشدم نشد برم چون گفته بود باید تا سی و یک شهریور بشم اما امسال باز شرکت کردم رتبه اول دانشگاهم تو هم دوریام از سنجش پرسیدم گفت میشه چون غیر انتفاعی هستی باز شرکت کنی ولی اگه روزانه شبانه قبول می شدی نه حالا میخوام بفرستم خدا بزرگه

violet71

عضو جدید
نمی تونی از سهمیه استفاده کنی عزیزم !
ملاک اینه که زمان استفاده از سهمیه شما نفر چندم هستی ، یعنی ترم 8 مثلا !
اینکه تا ترم 6 جزو در درصد بوده باشی شرط لازمه ، کافی نیست

afroo جون میخواستم بگم من با همین شرایطی که گفتم (تا ترم 6 جزو ده درصد بودم اما ترم 7 و 8 بیخیال معدل شدم و از ده درصد دراومدم) تونستم درخواست پذیرش بدم :redface:، برعکس گفته شما نمرات ترم 7 و 8 اصلا مدنظر نیست
گفتم اطلاع رسانی کنم که دوستان در جریان باشن، البته شنیدم ار سالای بعد میخوان قانونش را تغییر بدن، بازم اطلاعیه های سازمان سنجش را دنبال کنین :confused:

sedre

عضو جدید
سلام
بچه ها من شاگرد اولی رو دارم دانشگاهم واسم امضا کرده ولی مسولش الان با من لج کرده نامه رو نمیفرسته. من باید چکار کنم؟ راه دیگه ای هم نداره؟؟؟

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستام
لطفا راهنمایی کنین.
من دانشجوی ترم 6 هستم.دوره ی روزانه
با 117 واحد گذرانده معدل : 18 و خرده ای
در مورد سهمیه ی شاگرد اولی و اینکه پذیرش بدون کنکور کاملا گیج شدم.
از طرفی شنیدم که اگه مثلا از طریق سهمیه بدون کنکور قبول بشم آیا می تونم از سهمیه ی شاگرد اولی استفاده کنم.
البته اختلاف معدلم با شاگرد دوم کلاسمون تقریبا زیاده در حدود دو نمره
ممنون

gift92

عضو جدید
afroo جون میخواستم بگم من با همین شرایطی که گفتم (تا ترم 6 جزو ده درصد بودم اما ترم 7 و 8 بیخیال معدل شدم و از ده درصد دراومدم) تونستم درخواست پذیرش بدم :redface:، برعکس گفته شما نمرات ترم 7 و 8 اصلا مدنظر نیست
گفتم اطلاع رسانی کنم که دوستان در جریان باشن، البته شنیدم ار سالای بعد میخوان قانونش را تغییر بدن، بازم اطلاعیه های سازمان سنجش را دنبال کنین :confused:
آره بستگی به دانشگاهی که پذیرش میشین هم داره، ممکنه یه شرطی شبیه "حفظ و ارتقای معدل تا پایان ترم هشت" واسه ادمیشن نهایی دادن، بذاره! البته فرمالیتس ب نظرم! :دی

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سهمیه برای یکسال به دانشجوها داده میشه درسته؟:eek:

sweet.roonak

کاربر فعال
اگه کسی از شرایط دکتری بدون آزمون(استعداد درخشان) اطلاعاتی داره دریغ نکنه، ممنون.:)

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی از شرایط دکتری بدون آزمون(استعداد درخشان) اطلاعاتی داره دریغ نکنه، ممنون.:)

انقدری که در جریانم ، هر دانشگاهی شرایط خاص خودشو داره و اینجوری نیست که همه جا یجور باشه . جایی که مد نظرت هست رو پیگیر باش
مقاله ی علمی پژوهشی (مستخرج از پایان نامه ) یا طرح پژوهشی باید داشته باشید .
از نظر معدل هم حرفای مختلفی شنیدم ، از نفر اول بودن گرفته تا صرفا معدل بالای 17 داشتن !!! ( برای خودم سواله ، مثلا اومدیم و نفر آخر کلاس هم معدلش الف بود !!! )
اینکه نهایتا 5 ترمه تموم کنید جزو شرایطش هست ( تا جایی که من اطلاع دارم باید سنوات نخورده باشین )
تو همون دانشگاه مقطع ارشد یا لیسانس هم به نظرم شانس بیشتری دارید

آخرین ویرایش:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سهمیه برای یکسال به دانشجوها داده میشه درسته؟:eek:
سال اولی که مدرکتو گرفتی + سال بعدش
مثلا برای من که آبان 90 دفاع کردم لیسانسو ، برای ارشد هم می تونستم وروردی 90 باشم هم 91 - با استفاده از سهمیه معدل
ولی بعد دو سال دیگه سوخت می شه

sweet.roonak

کاربر فعال
انقدری که در جریانم ، هر دانشگاهی شرایط خاص خودشو داره و اینجوری نیست که همه جا یجور باشه . جایی که مد نظرت هست رو پیگیر باش
مقاله ی علمی پژوهشی (مستخرج از پایان نامه ) یا طرح پژوهشی باید داشته باشید .
از نظر معدل هم حرفای مختلفی شنیدم ، از نفر اول بودن گرفته تا صرفا معدل بالای 17 داشتن !!! ( برای خودم سواله ، مثلا اومدیم و نفر آخر کلاس هم معدلش الف بود !!! )
اینکه نهایتا 5 ترمه تموم کنید جزو شرایطش هست ( تا جایی که من اطلاع دارم باید سنوات نخورده باشین )
تو همون دانشگاه مقطع ارشد یا لیسانس هم به نظرم شانس بیشتری دارید
دوست خوبم ممنون از پاسختون.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
تهران و بهشتی از دانشگاه های دیگه جذب نمی کنن؟

شرمنده دیر شد ... شاید به درد بقیه بخوره جوابم
بله تهران و بهشتی و علم و صنعت و ... هم با سهیمه معدل دانشجو می گیرن
منتها باید در جریانش باشی دیگه !
من خودم به شخصه تصورم این بود که جز دانشگاه خودم جایی نمی تونم برم - بی اطلاعی کامــــــــــــــــل ! - دانشگاه خودمونم اون سالا ارشد نداشت ، من بیخیال معدل بودم!
بعد ها فهمیدم نفر اول تو کنکور ظریب داره - تاثیر خیلی زیاد داره
بعد از اونم فهمیدم جاهای مختلف می شه رزومه داد و مصاحبه رفت - حداقل فرصت داری شانستو امتحان کنی ! -
مثلا برای شهید بهشتی سال 91 یادمه دوستای من تیر یا مرداد رفتن مصاحبه - هیچ کس به من نگفت ...- تو مصاحبه هم علاوه بر معرفی نامه از استادایی که می شناسنت و ریز نمرات ، طرح ها و سوابق پژوهشی تو می بری ، مقاله ، مسابقه و ... خلاصه هر چی داری
فقط باید پیگیر باشی که جا نمونی - مثلا همون شهید بهشتی رو دی ماه 90 بچه ها مدارکشون رو فرستاده بودن -
ولی ریسک این مصاحبه ها بالاست !
بالاترین شانس برای شاگرد اوله !
تو خود کنکور سهیمه ی جدا دارن ...
موفق باشید

آخرین ویرایش:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
ثبت نام بدون ازمون ارشد 94

ثبت نام بدون ازمون ارشد 94

سلام دوستان
دیدم بچه ها میگن بعضی موسسات د در مقطع ارشد پذیرش بدون ازمون دارن گفتم یک تاپیک ایجاد کنم که بچه ها از هر موسسه ای مطلع بودن ثبت نام داره لینکشو یا اسم اون موسسه رو اینجا بذاره تا بقیه هم بدونن!
باتشکر:gol:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تاپیک درباره پذیرش فقط با معدل هم هست؟
همون طرح نخبگان اگه اشتباه نکنم
با معدل بالا اما از علمی کاربردی میشه واسه دانشگاه دولتی اقدام کرد؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان یکی از دوستام خواست سوال کنم ازتون آیا اطلاع دارید که اگه دروسی معادلسازی در دوره کارشناسی داشته باشن قبول میکنن؟

memara

عضو جدید
تاپیک درباره پذیرش فقط با معدل هم هست؟
همون طرح نخبگان اگه اشتباه نکنم
با معدل بالا اما از علمی کاربردی میشه واسه دانشگاه دولتی اقدام کرد؟
سلام اره میشه چون زیر نظ وزارت علوم و تحقیقاته

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام دوستان
دیدم بچه ها میگن بعضی موسسات د در مقطع ارشد پذیرش بدون ازمون دارن گفتم یک تاپیک ایجاد کنم که بچه ها از هر موسسه ای مطلع بودن ثبت نام داره لینکشو یا اسم اون موسسه رو اینجا بذاره تا بقیه هم بدونن!
باتشکر:gol:
سلام
من فکر میکنم اکثر دانشگاه ها این طرح رو دارن و تو سایت سازمان سنجش که قبلا رفته بودم زده بود زده بود که اگر دانشگاهی توی سایتش چیزی مبنی بر پذیرش نزده باشه بازم ممکنه به معنی عدم پذیرش نباشه و باید حضوری مراجعه کنن ... فقط چیزی که من متوجه نمیشم اینه که این حرکت فقط برای غیر انتفاعی به غیر انتفاعی و دولیتی به دولتی و ... است چون توی آیین نامه چیزی ننوشته اما ظاهرا اینطوره ... .

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
سلام اره میشه چون زیر نظ وزارت علوم و تحقیقاته
شما پذیرش گرفتید؟؟!!
سلام
من فکر میکنم اکثر دانشگاه ها این طرح رو دارن و تو سایت سازمان سنجش که قبلا رفته بودم زده بود زده بود که اگر دانشگاهی توی سایتش چیزی مبنی بر پذیرش نزده باشه بازم ممکنه به معنی عدم پذیرش نباشه و باید حضوری مراجعه کنن ... فقط چیزی که من متوجه نمیشم اینه که این حرکت فقط برای غیر انتفاعی به غیر انتفاعی و دولیتی به دولتی و ... است چون توی آیین نامه چیزی ننوشته اما ظاهرا اینطوره ... .

من آیین نامشو خوندم ننوشته بود ک مثلا لیسانس غیرانتفاعی فقط میتونه واسه غیرانتفاعی درخواست پذیرش بده. چجوری میشه فهمید اینطور هست یا ن؟؟؟

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بله هردانشگاهی با دانشگاه مترادف خودش;)همینکه گفتی!