[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

[تایپیک تغییر رشته از سایر رشته به مهندسی عمران] (و گرایشات مربوط به آن)

• 2

رای: 0 0.0%
  • 2

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

mohammadheidary

عضو جدید
با سلام
با توجه به اینکه شما مدرک غیر مرتبط با رشته مهندسی نقشه برداری را گرفته اید و با توجه به اینکه پایه دروس نقشه برداری را نگذرانده اید. توصیه می کنم در رشته مرتبط با مدرکتان درس را ادامه دهید.

arazlove

عضو جدید
سلام
می دونم رشتم غیر مرتبط با نقشه برداری هستش ولی می خوام این رشته رو بخونم. در ضمن اون واحدهایی رو هم که لازم هست پیش نیاز می دن می خونم. فقط می خواستم راهنماییم کنید.

Omid Jackson

عضو جدید
عنوان تاپیک: تغییر رشته به مهندسی نقشه کشی
محتوای تاپیک: من کاردانی نرم افزار کامپیوتر خوندم ولی بنا به دلایلی می خوام تغییر رشته بدم. می خواستم ببینم رشته نقشه برداری از لحاظ پیدا کردن کار و درآمد چطور هست؟
من دیپلم ریاضی دارم. می تونم نقشه برداری بخونم؟
دوست من برای زدن تاپیک یک مقدار دقت به خرج دهید بد نیست!:thumbsup2:
از اوضاع کاری نقشه برداری با خبرید که اکثرا" تو بیابون هست و تمامی فصول نمیشه کار کرد؟! به قول دبیر هنرستانمون نقشه برداری پول جونش رو میگیره!!!!! حیف نیست باد کولر رو ول کنین و برید وسط یه جای بی آب علف با یه مشت آدم زبون نفهم مثل کارگر های افغانی سر و کله بزنین؟:crying2:

arazlove

عضو جدید
عنوان تاپیک اشتباهی شده. ببخشید:redface:
نمیدونم چرا هیچکس یه جواب درست و حسابی نمیده؟ کولر و کارگر افغانی دیگه چیه؟ یکی یه جواب درست و حسابی به ما نمیده؟

Omid Jackson

عضو جدید
از نظر درآمد خوبه البته اگه کار باشه و برای خودت کار کنی! ولی یه خورده کارش سخته باید زیر آفتاب وایسی و نقشه برداری کنی! البته دقت خیلی بالایی میخواد و خطا در حد 2 الی 3 میلیمتر باید باشه. اگر یه ماه برداشت کنی بعد یه جا یه اشتباه کوچولو کنی اشکت در اومده دیگه از اول باید برداشت کنی!!!!!!!!! به دلیل کار در مناطق مختلف و داشتن محاسبات زیاد و سخت و پیچیده قیدش رو بزن. تمام. دیگه واضح تر نمیتونم بگم که نیا. آقا سخته ول کن این رشته رو! منم اشتباهی وارد شدم من اصلا" نمیدونستم نقشه برداری چی هست اومدم. یه چیز دیگه که یادم افتاد اینکه احتمال داره 1 الی 2 الی 3 بستگی به پروژه داره بری یه شهر دیگه تو روستا خبری از خونواده و اهل و عیال نداشته باشی ولی صفا میده! خلاصه من با اینکه نمیدونستم چی هست اومدم کلی هم دارم حال میکنم همین سختیش یه حال خاصی به آدم میده. :weirdsmiley::sweatdrop::w09:

manda-rad

عضو جدید
bebin azizam in reshte vase mani ke dokhtram ham khube bebin khodet che tip kari ro dost dari dostaye man kere ejrayi ham darand man khodam taze fareghotahsil shodam karam peda kardam vali bayad narmafzaret ghavi bashe

ali.engiin

عضو جدید
درخواست کمک از قبولی های ارشد

درخواست کمک از قبولی های ارشد

با سلام

اولا تبریک میگم که ارشد قبول شدید.

دوما من هم می خوام تو آزمون ارشد شرکت کنم.
روی کمک شما حساب می کنم:

- از چه منابعی استفاده کردید؟ چه منابع دیگه ای فکر می کنید مفید باشه؟
- نیازی به کلاس رفتن هست؟ شما کلاس رفتید؟
- کتاب بهتره یا جزوه؟
- کلا چه جوری شروع کنم و چه جوری بخونم؟

ممنون میشم رتبه خورتون رو هم بگید.

masood ch

عضو جدید
با سلام منم همین سوال دوستمون رو داشتم؛دانشجوی سال آخر کارشناسی عمران هستم.
میخواستم راهنماییم کنید که امتحانای آزمایشی پارسه بهتره یا ماهان؟
هر دوشون همراهشون جزوه هم میدن ،نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم:que::que::que:

MilaD-Shabzendeh

عضو جدید
سلام .منم دانشجوی سال آخرم. خیلیا به من پارسه رو پیشنهاد کردند. دوستان اگه در مورد منابع کمک کنن ممنون میشم.

pooria1370

عضو جدید
مهندسا کمک!! کمکم کنید انتخاب کنم * عمران آزاد یا MBA پیام نور * تحصیل هم زمان؟

مهندسا کمک!! کمکم کنید انتخاب کنم * عمران آزاد یا MBA پیام نور * تحصیل هم زمان؟

:gol: با سلام به همه دوستان و مهندسان عزیز :gol:

من امسال مهندسی عمران آزاد و مهندسی مدیریت پروژه پیام نور قبول شدم :)

به نظرتون چیکار کنم ؟ :redface:
کدومش ؟ :redface:

آیا امکان داره هم زمان دوتاشو بخونم ؟ :razz:

بازار کار کدومشون بهتره؟ :(

دوستان پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم ;)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندسي عمران بدون شك.البته من از كيفيت دانشگاه ازاد شيراز اطلاعي ندارم.

حرف اول كار= عمران

pooria1370

عضو جدید
مهندسي عمران بدون شك.البته من از كيفيت دانشگاه ازاد شيراز اطلاعي ندارم.

حرف اول كار= عمران

آقا محسن بابا دمت گرم

نگفتید هم زمان میتونم بخونم 2تاشو ؟
اصلا ارزششو داره ؟
من آزاد خنج قبول شدم
سطح دانشگاه بسیار عالی / امکانات عالی / خوابگاه رایگان
خود شهر هم همه شیخ نشینای اون ورآب ساختنش و خیلی باحاله

kahrobaa

عضو جدید
سلام

من فکر می کنم هم دانشگاه آزاد و هم عمران ارجحیت دارن نسبت به پیام نور و مدیریت پروژه اما مسئله مهم علاقه شخصی خودتونه هر رشته ای رو که دوست داشته باشید اگه براش زحمت بکشید فرقی نمی کنه که اون رشته رو کجا می خونید و حتما موفق می شید

این نظر من بود :w18:

موفق باشید ;)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا محسن بابا دمت گرم

نگفتید هم زمان میتونم بخونم 2تاشو ؟
اصلا ارزششو داره ؟
من آزاد خنج قبول شدم
سطح دانشگاه بسیار عالی / امکانات عالی / خوابگاه رایگان
خود شهر هم همه شیخ نشینای اون ورآب ساختنش و خیلی باحاله

واقعيتش نمدونم ميشه همزمان خوند يا نه ولي اگه واقعا درس خون باشي عمران انقدر درس

داره كه وقت سر خاروندن نداشته باشي چه برسه به رشته ديگه..........

pooria1370

عضو جدید
واقعيتش نمدونم ميشه همزمان خوند يا نه ولي اگه واقعا درس خون باشي عمران انقدر درس

داره كه وقت سر خاروندن نداشته باشي چه برسه به رشته ديگه..........

من به شخصه به صنایع و عمران علاقه دارم
نمیدونم چی شد و بد انتخاب رشته کردم صنایع قبول نشدم
مهندسی پروژه هم چون مثل صنایع هست بهش علاقه دارم

میشه در مورد بازار کار - حداقل درآمد ماهانه و تجربه کاری خودتون بگید ؟

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز

بازار كار شديدا وسيع داره

محاسب ناظر مجري مترور از كارايي كه زيادن اما تو شاخه هاي مختلف كار زياده مثلا شاخه

راه يا همين سازه

ميتوني تو شهرداري ها يا سازمان هاي دولتي زيادي كار پيدا كني

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز

من مهندس عمران نیستم ولی عمرانیا رو دوس دارم
با هاشون زیاد سرو کله میزنم (تو شهرداری)
عمران یه زمانی بازار کارش عالی بود، ولی الان اشباع شده یه جورایی (با این همه خروجی از دانشگاه ها)..الان بازار کار بچههای صنایع و مکانیک به مراتب بهتره
ولی باز واسه عمران کار هست، به قوله معروف یه اب باریکه ای پیدا میشه.. اگه بهش علاقه داری همینو برو

در مورد تحصیل همرمان اطلاعی ندارم ولی فک کنم باس یه یمکیشو تموم کرده باشی یا تا چند ترم خونده باشی تا بتونی تو رشته دیگه ای تحصیل کنی... از اموزش همون دانشگاه و یا از سازمان سنجش بپرسی بهت جواب میدن

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازار كار شديدا وسيع داره

محاسب ناظر مجري مترور از كارايي كه زيادن اما تو شاخه هاي مختلف كار زياده مثلا شاخه

راه يا همين سازه

ميتوني تو شهرداري ها يا سازمان هاي دولتي زيادي كار پيدا كني
کار دولتی خوب نیست... تو عمران اگه سازه باشی تو شهرداری بخش شهر سازیش عالیه و اگه راه باشی بخش ترافیک که الان تو اکثر شهرها طرح جامع ترافیک رو به اجرا گذاشتن و شدیدا به ارشد ترافیک و راه نیاز دارن، حقوق و مزایایه عالیی داره، و میتونه بازاره کاری واسه خودتونم باشه (جذب مشتری برای دفترتون)
بقیه جاها مثه منابع طبیعی، کشاورزی بدرد نمیخوره، فعلا شهرداری بهترین گزینه ست بنظرم

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار دولتی خوب نیست... تو عمران اگه سازه باشی تو شهرداری بخش شهر سازیش عالیه و اگه راه باشی بخش ترافیک که الان تو اکثر شهرها طرح جامع ترافیک رو به اجرا گذاشتن و شدیدا به ارشد ترافیک و راه نیاز دارن، حقوق و مزایایه عالیی داره، و میتونه بازاره کاری واسه خودتونم باشه (جذب مشتری برای دفترتون)
بقیه جاها مثه منابع طبیعی، کشاورزی بدرد نمیخوره، فعلا شهرداری بهترین گزینه ست بنظرم

موافقم

ali1362

عضو جدید
سلام
درمورد درآمد رشته عمران بايد بگم اگه زرنگ باشي ميتوني 20000000ريال در ماه هم درآمد داشته باشي.
اما اگه خداي نكرده درساتو خوب ياد نگيري رك بهت بگم كارگري هم بهت نمي دن.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
pooria1370 گفت:

اینم پرسیدن داره داداش !

عمران دیگه

pooria1370

عضو جدید
مرسی از همتون:w27:

من چنین تصمیمی گرفتم ...:w18:
برای فرار از سربازی MBA رو برم ثبت نام کنم :w45:
بعد برا کنکور 90 بشینم بخونم ...:gol:
نظرتون چیه ؟
اگه نظر بهتری هم دارید بگید ...
مرسی
درضمن رفتم دانشگاه ازاد پرسیدم ثابت 450 متغیر میانگین 500 = ترمی 950 فقط ثبت نام:eek:
حدوده 80 واحد عملی تخصصی داره که خیلی هزینش بالا میره - :surprised:

به نظر خودم و باقی اطرافیا یه سال دیگه بخونم بصرفه تره:(

آخرین ویرایش:

civilica2008

عضو جدید
1-اگه کلاس ننویسید ، هیچ طوری نیست و تاثیری تو قبولیتون نداره مگر اینکه ادم تنبلی باشید که قدرت برنامه ریزی فشرده و صحیح برا خودتون نداشته باشید و بی همت باشید.
2-کتابایی که من خوندم:
الف:خاک:ساسان امیر افشاری (راضی بودم)
ب:سیالات:راهیان ارشد-بهزاد خداکرمی (خوب بود ولی نه خیلی توپ و افضلی را هم بخونید)
ج:ریاضی1 و 2:پوران پژوهش(فوق العاده راضی بودم-میگند اغاسی خیلی خوب و توپه ولی اغاسی و نیکوکار حجم بسیار زیادی دارند.من پوران پژوهش را پیشنهاد می کنم.)
د:طراحی:کتاب سری عمران(انتشارات سری عمران)من هیدرولیکشا خوندم و خیلی باهاش حال کردم.
زبان:همه چی بخونید.من کتاب درسی را خوندم.کتاب 504 واقعا خوبه ولی خوندنش وقت زیادی می بره.اگه خیلی ضعیفید حتما روش کار کنبد ولی خیلی وقت نذارید
مقاومت و تحلیل:نادر فنایی(تحلیلش که خیلی خوبه)
3-هر کتابی خوبه و مهم اینه که خودت باهاش حال کنی و لمش بیاد دستت
4-اگه رتبه خوب می خوای حداقل روزی 7 ساعت بخون
5-البته پیش نیاز تمام بالایی ها که گفتم اینه که پایه خوبی داشته باشی(جزوه خوب از استادا)خود من چند تا از فصلای خاک مثل تراکم و تحکیم و حتی پی سازی را از روی کتای خاک طباطبایی و پی دکتر روشن ضمیر خوندم.
6-خاک و سیالات و ریاضی را زیاد بخونید(بیشتر از تحلیل و مقاومت)(طراحی را نمی دونم.)
7-گفتم جایی ثبت نام نکنید ولی حتما یه چند تا از امتحاناشون را بنویسید تا گول نخورید و بدونید کجای کارید و ایا خوندنتون به درد خودتون می خوره یا نه)یه 2 ، 3 تا امتحانای پارسه یا سنجش تکمیلی یا ماهان را بدید.گفتم بستگی به خودتون داره.اگه بیشتر هم احتیاج داشتید ، بدید.خیلی هم رو نتایج خوبش حساب نکنید و غرور نگیردتون ولی رو نتایج بدش حتما حساب کنید.
8-خیلی بخونید و عمیق و کاملا پایه ای بخونید.ان شاالله موفق می شید.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام .منم دانشجوی سال آخرم. خیلیا به من پارسه رو پیشنهاد کردند. دوستان اگه در مورد منابع کمک کنن ممنون میشم.
سلام
منم سال اخر عمران هستم،
پارسه یا ماهان؟(ازمون ها یا کتاباشون یا هردوشون؟؟)یا اینکه نه خودمون بخونیم؟
تا اونجایی که میدونم پارسه تو عمران قویتره
ولی جامعه اماری ماهان بیشتره!
موندم چیکار کنم؟؟وقتم داره به سرعت میپره!

سلام
کلا فرقی بین آزمون پارسه و ماهان یا اینکه جزوه کدوم یکی بهتره نیست برای عمران کتاب ارشد خوب آنقدر زیاده که کار کسی به جزوه موسسات نمیکشه و زیاد هم خودتون رو درگیر جامعه آماری نکنید که کشکه ! فقط خوب درس بخونید و تسلط کافی داشته باشید اگر در تهران هستید موسساتی که تخصصی در زمینه عمران خدمات میدن بهتره مثل سری عمران - کیان اما در مورد کتاب :
ریاضی : جزوه و کتاب معتقدی پارسه
خاک : امیر افشاری - کشاورز ( کیان ) - کتاب یا جزوه جسمانی
تحلیل : کشاورز ( کیان )
مقاومت : کشاورز ( کیان )
سیالات : امیرافشاری ( ولی بسیار وقت گیره ) - خداکرمی
طراحی پی - هیدرولیک - فولاد - بتن : فقط و فقط سری عمران
راهسازی : باقری ( جهش ) البته کافی نیست
روسازی بهتره یک جزوه جمع و جور پیدا کنید وگرنه که کتاب طباطبایی , پیشنهاد میشود کتابهای درپیتی تست روسازی رو مورد بررسی قرار بدید تا جو دستتون بیاد !
زبان : نیدونم
سوالات سال های اخیر
سراسری : مرجع عمران ( هیئت علمی علم و صنعت ) انتشارات سیمای دانش
آزاد : هفت سال کنکور آزاد - سامانه آموزشی درجانی - انتشارات ساد

یادم رفت بگم همنطور که مهندسان عزیز میدونید هدف از آزمون تنظیم وقت و زمانبدی و پیش رفتن به موقع مطالب خوندنی است اینکه سوالات کدوم مثل کنکور یا حتی شبیه هم چی ... کشکه آگر هم خواستید میتونید 2 آزمون جامع همه موسسات را شرکت کنید ! در مورد کلاس بستگی به خودتون داره اگه آدمی هستید که سر کلاس 70 الی 90 درصد مطالب بگیرید و فقط با یک مطالعه جزیی برید سراغ تست - یا آدمی هستید که اصلا نمیدونید اینجا کجاست و من کیم و عمران چی و فقط آی لاویو پی ام سی - یا آدمی هستید که فقط در محیط علمی باید قرار بگرید تا موتورهاتون روشن بشه و همیشه افراد همپیاله و اساتید درو برتون باشند کلاسه خوبه در غیر اینصورت هزینه - رفت و آمد - زمانی که سرکلاس میگذرانید - خستگی - آب و هوا ( البته عمران زیاد دختر نداره ) - جو علمی و غیر علمی دیگران - مامانم اینا و ...... خودتون تصمیم بگیرید ;)

بالا