تاپیک نهایی: مهمترین نظرات و تصمیم گیری های تالار گیاهان دارویی از دیدگاه دوستان گرامی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
دوستان کارشناس من
مدتی ست که میخوام درباره ی گیاهان دارویی و تاپیکش یه چیزیو بگم

گیاهان دارویی کلا چند رشته رو برای به نتیجه شدنش در بر میگیره
گام اول بخش گروه مهندسی کشاورزیه که وظیفه کشت و کار و ایجاد بهترین خروجی عملکرد هم از لحاظ کمی
که مقرون به صرفه تر باشه و هم از لحاظ کیفی که اثر بخش تر باشه است.

یه بخش دیگه مهندسیه شیمی که بحث اسانس گیری و این حرفها
یه بخش هم مربوط به پزشکی که بحث عوارض اثرات شفا بخش و مزایا و غیره مصرف این ترکیبات بدست اومده هست

حالا ما تو بحث مهندسی کشاورزی ملزم به اینیم که در رابطه به کار خودمون بحث و تبادل علمی کنیم
و نباید وارد حیطه ی تخصصی دیگر رشته ها بشیم

درسته عمومیات رو خوندیم ولی باید فرهنگ علمی داشته باشیم و به حریم دیگر رشته ها احترام قائل بشیم
همینطور دیگر رشته ها هم نسبت به رشته ما
فرقی نداره کلی دارم میگم

ما تو تاپیک گیاهان دارویی در رشته کشاورزی این مسئله رعایت نشده
بدلیل اینکه نقصان فعالیت در این زمینه در رشته های شیمی و پزشکی این باشگاه داریم

یه چیز دیگه به بچه های هم رشته خودم
بنظرم طوری پیش رفتید که دیگران خیال میکنند کلیه گیاهان جزء گیاهان دارویی شدند
و رشته های باغبانی و زراعت و همه
تماما زیر دسته ی گیاهان دارویی شدند

نیگاه کنید تمام محصولات گیاهی از میوه برگ و غیره همگی دارای خاصیت ویتامینه و اثر بخش هستند
ما در این بخش باید به گیاهان مختص دارویی از نظر تجاری و شناسنامه ای بپردازیم

نه اینکه مثلا ذرت گندم گلابی سیب همه رو جزء گیاهان دارویی به حساب بیاریم

در رابطه با بحث پزشکی در این تالار متاسفانه مباحث ضد و نقیض و کپی پیستی زیاده
و فقط دوست داریم تاپیکو پست کنیمو بره
یجا میگیم آب زرشک خوبه پشتش جا دیگه انکارش میکنیم مثلا
حواسمونم نیست

در کل بنظرم نسبت به بحث مهندسی کشاورزی این رشته وارد بشیم بهتره
خیلی کمرنگ تره نسبت به بحث پزشکی

پژمان گفته هر کی تخصص داره بگید

من کارت مربیگری پرورش و کشت و کار گیاهان دارویی سازمان فنی و حرفه ای کشور رو دارم
که فعلا داره خاک میخوره

متاسفانه فعلا همه چی شده پارتی بازی
پدر آدمو در میارن تا مدارج رو طی کنی بعد خودشونو میزنن به فراموشی و خنگ بازی

حالا اگه باز نظراتی یادم اومده بهتون میگم
فعلا مثه اینکه اولین نفر من بودم

گفته باشم به جنگ من نیاینا؟گفته باشم
همه تایید کنید:biggrin:

ببخشید سرتونو درد آوردم مقصر پژمانه
میخواد شاگرد نیک مش قربون شه!

با تمام نوشته های بولد شده رنگ سیاه با شما کاملا موافقم

فقط یک نکته شما فرمودید :

مختص دارویی از نظر تجاری و شناسنامه ای

با توجه به چیزهایی که تاحالا خوندم-دیدم- و یاد گرفتم..... گیاهان دارویی درسته که از قدیم بوده.... اما تقریبا ده سالی میشه که بصورت آکادمیک در بخش کشاورزی وارد شده...

متاسفانه چیزی که شما فرمودید "مختص دارویی از نظر تجاری و شناسنامه ای" در کتاب های درسی دانشگاهی ایران هنوز جا نیوفتاده چون تا سال 88 برخی گیاهان به عنوان علف هرز به حساب میومدند.... مثلا همین شیرین بیان.... تا همین 3 سال پیش (87) مقاله ازش میخواستم در مورد نحوه نابودیش مطلب پیدا میکردم نه نحوه کشت و کارش ..... گیاهان دارویی چون اکثرا به عنوان علف هرز محسوب می شدند در مورد کشت و فرآوریش به فارسی خیلی خیلی کم مطلب پیدا میشه یعنی شناسنامه ای ما گیاه خاص دارویی نداریم من حتی سنبل الطیب و بابونه رو دیدم که میگن علف هرزه :D اصلا به تعریف علف هرز کاری ندارم از منابعی سخن میگم که اساتید گرام در اختیار دانشجو قرار میدن ! .... به لاتینش هم هست نه در حد گیاهان زراعی/باغی/ و حتی مطالب پزشکی... چون همونطوری که میدونیم سرعت پیشرفت های پزشکی به مراتب بسیار بیشتر از پیشرفت های پزشکی هست... نمونش رو میشه به انقلاب سبز اشاره کرد که ازش به عنوان انقلاب یاد میکنن :D

در پایان ازت تشکر میکنم و ممنونم که با حوصله و دقت توی این تاپیک شرکت کردید :gol: ایشالا خودتون بشید شاگرد مش قوربون :D
امیدوارم دوستان به این مسئله توجه داشته باشند که اینجا تالار کشاورزی هست :heart:

"Pejman"

با سلام
من رشته ام گیاهان دارویی و در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی هم اطلاعات دارم و هم علاقه زیادی دارم در این زمینه هر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم .
پیشنهاد : بهتره بر مبنای بیماریها ،مثلا یک بیماری مد نظر قرار بگیره و دوستان هرکسی توانست با گیاهان و روشهای مختلف برای درمان آن بیماری مطالب ارائه دهند .

سلام مینا جان. داشتن اطلاعات دارویی برای کسی که گیاهان دارویی خونده خیلی مهمه از 2 جنبه :

1- بدونه چه زمان و چه موقع کدام بیماری هایی دامن مردومو میچشبه و ول نمیکنه ! منظورم بیماری های فصلی هست . تا اون گیاه را بتونه بکاره و پول به جیب بزنه.
2- در مورد بیماری های روتین هم اطلاع داشته باشه... مثل قند خون. چربی خون و و و ......

اگه بخوایم اینجوری جلو بریم باید نیاز سنجی بشه در مورد کاشت گیاه....

یعنی به نوعی تاریخ کاشت مارو تاریخ مریضی مردم تعیین میکنه

اگه فرمایش شما از این 2 دیدگاه بررسی بشه خیلی خوب میشه

تصمیم شماره 2:

در مورد کشت و زرع گیاهان دارویی به جهت کاربردی شدن و سنجیدن جوانب آن؛ آیا موافقید با توجه به 2 دیدگاه مشابه بالا راهبردی بشه ؟

"Pejman"

با سلام
من رشته ام گیاهان دارویی و در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی هم اطلاعات دارم و هم علاقه زیادی دارم در این زمینه هر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم .
پیشنهاد : بهتره بر مبنای بیماریها ،مثلا یک بیماری مد نظر قرار بگیره و دوستان هرکسی توانست با گیاهان و روشهای مختلف برای درمان آن بیماری مطالب ارائه دهند .

سلام مینا جان. داشتن اطلاعات دارویی برای کسی که گیاهان دارویی خونده خیلی مهمه از 2 جنبه :

1- بدونه چه زمان و چه موقع کدام بیماری هایی دامن مردومو میچشبه و ول نمیکنه ! منظورم بیماری های فصلی هست . تا اون گیاه را بتونه بکاره و پول به جیب بزنه.
2- در مورد بیماری های روتین هم اطلاع داشته باشه... مثل قند خون. چربی خون و و و ......

اگه بخوایم اینجوری جلو بریم باید نیاز سنجی بشه در مورد کاشت گیاه....

یعنی به نوعی تاریخ کاشت مارو تاریخ مریضی مردم تعیین میکنه

اگه فرمایش شما از این 2 دیدگاه بررسی بشه خیلی خوب میشه

تصمیم شماره 2:

در مورد کشت و زرع گیاهان دارویی به جهت کاربردی شدن و سنجیدن جوانب آن؛ آیا موافقید با توجه به 2 دیدگاه مشابه بالا راهبردی بشه ؟

"Pejman"

با تشکر از دوست خوبم وپیشنهاد جالبت امیدوارم همونطور که میگی یه قسمت برای درمان باشه ومواد موثر دردرمان ودرقسمت بعدی که میخواهی در باره فن آوری صحبت کنید درمورد بازارکار ونوع استفاده از معلومات این رشته دراقتصادودرآمدزایی آن نیز صحبت بشه تاکاربران محترم بدونن چکاری باید انجام بدن وچگونه از تجربیات همدیگه استفاده کنن
به امید موفقیت وکاربردی شدن این رشته برای استفاده کننده ها

رضا جان با اجازتون من اینجوری نوشته شما را بسط میدم: در مورد مواد موثره فکر کنم فقط دانستن اسم ماده موثره و گیاهش برای ما از همه چیز مهمتر باشه و وارد مبحث پزشکی نشیم بهتره... چون میدونیم چه گیاهیی برای چه بیماری خوبه... حالا چطوری اون ماده استخراج بشه... درساشو خوندیم.....
فقط باید انتقالش بدیم اینجا
به نوعی تولید علم... حالا با تجربه/ترجمه و ....

تصمیم شماره 3:

آیا موافقید بطور تخصصی در مورد مواد موثره و بازاریابی آن بصورت کاربردی بحث بشه ؟
نکته:

برای این کار نیاز به یک تیم قوی از بچه های گیاهان دارویی و علاقه مندان مسلط به زبان انگلیسی نیاز هست که شیمی قوی و خوبی داشته باشند و همچنین کمی عملی کار کرده باشن

"Pejman"

با تشکر از دوست خوبم وپیشنهاد جالبت امیدوارم همونطور که میگی یه قسمت برای درمان باشه ومواد موثر دردرمان ودرقسمت بعدی که میخواهی در باره فن آوری صحبت کنید درمورد بازارکار ونوع استفاده از معلومات این رشته دراقتصادودرآمدزایی آن نیز صحبت بشه تاکاربران محترم بدونن چکاری باید انجام بدن وچگونه از تجربیات همدیگه استفاده کنن
به امید موفقیت وکاربردی شدن این رشته برای استفاده کننده ها

رضا جان با اجازتون من اینجوری نوشته شما را بسط میدم: در مورد مواد موثره فکر کنم فقط دانستن اسم ماده موثره و گیاهش برای ما از همه چیز مهمتر باشه و وارد مبحث پزشکی نشیم بهتره... چون میدونیم چه گیاهیی برای چه بیماری خوبه... حالا چطوری اون ماده استخراج بشه... درساشو خوندیم.....

تصمیم شماره 3:

آیا موافقید بطور تخصصی در مورد مواد موثره و بازاریابی آن بصورت کاربردی بحث بشه ؟
نکته:

برای این کار نیاز به یک تیم قوی از بچه های گیاهان دارویی و علاقه مندان مسلط به زبان انگلیسی نیاز هست که شیمی قوی و خوبی داشته باشند و همچنین کمی عملی کار کرده باشن

"Pejman"

ممنونم/مهندس پژمان/ تاپيك خيلي جالب و كاربردي درست كرديد/ اينجوري ميشه كه مهندسين ما و ديگر دوستان تالار گياهان دارويي رو بشناسن و از تجربياتشون براي هر بخشي كه وارد ميشن برامون مطلب بزارن و با عث اين بشن كه اين تالار پيشرفت كنه/ و هم به خودشون و هم ديگران كمك كنن/ از همه دوستان ممنونم كه براي پيشبرد اين تالار زحمت ميكشن/
من هم ليسانس گياهان دارويي دارم/ و در زمينه كشت و درمان گياهان دارويي فعاليت داارم/
يكي از دوستان عنوان كردند براي هر بيماري يك تاپيك قرار بدهيم / قابل ذكر است درسته ما براي بيماريها و براي گياهان دارويي كه قرار ميديدم يك راحل و چندين راه حل ميگذاريم/ منتهي بايد متذكر بشم كه استفاده خودسرانه از اين گياهان بدون مشورت كارشناس عواقب بدي خواهد داشت/ پس بنابراين از گياهاني استفاده بشه كه مورد شناخت قرار بگيره/
درمورد كشت گياهان دارويي مطالب مرتبط با بازار كار/ موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره/ و همه مهندسين و غير مهندسين براي ارتقا اين بخش به خودشون و دوستانشون مطالب علمي رو در اختيار دوستان قرار بدن/
اميدوارم اين تالار بهترين و كاربردي ترين تالار بتونه باشه/ البته با كمك دوستان/ و من مطمئنم كه اين تالار بهترين و ارزشمند ترين و كاربردي ترين تالارها بشمار بياد/ به اميد خدا و شما دوستان عزيز/
پژمان جان ممنونم از تاپيك بسيار كاربرديتون/ با تشكر//

گياهان دارويي در ايران نزديك به1000 گونه شناسايي شده/ گياهان دارويي /بخشي از ميوه ها / بخشي از غلات جزئ گياهان دارويي محسوب ميشن با اين تفاوت كه رده بندي انها متفاوتند/
ما اينجا نميام كه نشون بديم از همه برتريم/ مسابفه هم نيست/ ميخوايم بار علمي خودمونو و دوستانمونو بالا ببريم/ و قصد اينو نداريم كه هر بخش كشاورزي رو بخوايم زير سوال ببريم/ و اين افكار منفيه كه براي يك مهندس خيلي خوشايند نيست/ پس اگر دوستان درمورد گياهان دارويي مطالب گذاشتند/ و درمورد خواص ميوه ها و سبزيجات/ و يا غلات اطلاعات دارويي قرار دادند اشكالي نداره/ چون هر چيز دارويي جزئ گياهان دارويي و مطعر به حساب مياد/ پس بنابراين اينجا فقط براي بالا بردن سطح علمي و اطلاعاتي ماست نه چيزه ديگه اي/ به اين تالار و فعاليتهاش نبايد رقابتي نگاه كنيم / و اين اشتباهست/
رشته ما تلفيقي از خواصو كشت گياهان دارويي / ميوه ها و سبزيجات و غلات و اسانس گيري و به قول معروف تاحدودي شيمي مي باشد/ پس اطمينان داشته باشيد كه
دوستي بين ما و گياهان انكار ناپذير است و سخن گفتن با آنها امكانپذير
پس خيالت همه از اين نظر راحت/ با تشكر/

مرسی از نظرات مفیدتون که من به اینا بسنده میکنم :
درمورد كشت گياهان دارويي / موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره/

برای رسیدن به این امر باید ترتیب تشکیل یک تیم داده بشه و به دوستان زراعتی، منابع طبیعی، باغبانی و گیاهپزشکی نیاز مبرمی خواهیم داشت

تصمیم شماره 4:

آیا موافق به همراهی علمی و معنوی در تیم کشت و کار گیاهان دارویی را دارید ؟
"لازم به ذکر است دوستانی که نظر مساعد را اعلام میدارند بعدا زیرش نزنن ! "

"Pejman"

ممنونم/مهندس پژمان/ تاپيك خيلي جالب و كاربردي درست كرديد/ اينجوري ميشه كه مهندسين ما و ديگر دوستان تالار گياهان دارويي رو بشناسن و از تجربياتشون براي هر بخشي كه وارد ميشن برامون مطلب بزارن و با عث اين بشن كه اين تالار پيشرفت كنه/ و هم به خودشون و هم ديگران كمك كنن/ از همه دوستان ممنونم كه براي پيشبرد اين تالار زحمت ميكشن/
من هم ليسانس گياهان دارويي دارم/ و در زمينه كشت و درمان گياهان دارويي فعاليت داارم/
يكي از دوستان عنوان كردند براي هر بيماري يك تاپيك قرار بدهيم / قابل ذكر است درسته ما براي بيماريها و براي گياهان دارويي كه قرار ميديدم يك راحل و چندين راه حل ميگذاريم/ منتهي بايد متذكر بشم كه استفاده خودسرانه از اين گياهان بدون مشورت كارشناس عواقب بدي خواهد داشت/ پس بنابراين از گياهاني استفاده بشه كه مورد شناخت قرار بگيره/
درمورد كشت گياهان دارويي مطالب مرتبط با بازار كار/ موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره/ و همه مهندسين و غير مهندسين براي ارتقا اين بخش به خودشون و دوستانشون مطالب علمي رو در اختيار دوستان قرار بدن/
اميدوارم اين تالار بهترين و كاربردي ترين تالار بتونه باشه/ البته با كمك دوستان/ و من مطمئنم كه اين تالار بهترين و ارزشمند ترين و كاربردي ترين تالارها بشمار بياد/ به اميد خدا و شما دوستان عزيز/
پژمان جان ممنونم از تاپيك بسيار كاربرديتون/ با تشكر//

گياهان دارويي در ايران نزديك به1000 گونه شناسايي شده/ گياهان دارويي /بخشي از ميوه ها / بخشي از غلات جزئ گياهان دارويي محسوب ميشن با اين تفاوت كه رده بندي انها متفاوتند/
ما اينجا نميام كه نشون بديم از همه برتريم/ مسابفه هم نيست/ ميخوايم بار علمي خودمونو و دوستانمونو بالا ببريم/ و قصد اينو نداريم كه هر بخش كشاورزي رو بخوايم زير سوال ببريم/ و اين افكار منفيه كه براي يك مهندس خيلي خوشايند نيست/ پس اگر دوستان درمورد گياهان دارويي مطالب گذاشتند/ و درمورد خواص ميوه ها و سبزيجات/ و يا غلات اطلاعات دارويي قرار دادند اشكالي نداره/ چون هر چيز دارويي جزئ گياهان دارويي و مطعر به حساب مياد/ پس بنابراين اينجا فقط براي بالا بردن سطح علمي و اطلاعاتي ماست نه چيزه ديگه اي/ به اين تالار و فعاليتهاش نبايد رقابتي نگاه كنيم / و اين اشتباهست/
رشته ما تلفيقي از خواصو كشت گياهان دارويي / ميوه ها و سبزيجات و غلات و اسانس گيري و به قول معروف تاحدودي شيمي مي باشد/ پس اطمينان داشته باشيد كه
دوستي بين ما و گياهان انكار ناپذير است و سخن گفتن با آنها امكانپذير
پس خيالت همه از اين نظر راحت/ با تشكر/

درمورد كشت گياهان دارويي / موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره/

برای رسیدن به این امر باید ترتیب تشکیل یک تیم داده بشه و به دوستان زراعتی، منابع طبیعی، باغبانی و گیاهپزشکی نیاز مبرمی خواهیم داشت

تصمیم شماره 4:

"Pejman"

آرزوی موفقیت برای دوستای عزیزم دارم، منم سعی میکنم از نظرات شما دوستای عزیز استفاده کنم برای بهتر شدن تالارمون :smile:
مرسی آقا سینای گل :gol:

من رشتم گیاهان دارویی نیست ولی خیلی علاقه دارم که چیزی یاد بگیرم گاهی هم که سر میزنم واسه همینه که یاد بگیرم به اطلاعاتم اضافه کنم

امیدوارم همه با هم بتونیم حرکت خوب و مثمر ثمری داشته باشیم :gol:
خوشحالم که اطلاعات اینجا مفید واقع شده :gol:

"Pejman"

من از اول ترم درگیر مطلب یافتن درباره سریش بودم. آخرشم مجبور شدم گیاه رو عوض کنم. مریم گلی و انتخاب کنم. چرا باید رو بعضی گیاها اینقد کم کار شده باشه که کسایی مثه من به مشکل اطلاعاتی بربخورن... بیاین یه گیاه واسه هر هفته انتخاب کنیم و هرکی هرچی میدونه دربارش بذاره. بعد یکی همه مطالبو جمع بندی کنه. یه متن خوب ازش دراره. بزاره تو باشگاه.

اگه نظر شخصیمو بخواین بسیار بسیار موافقم : پس اینم میشه تصمیم :D :redface:
بری رسیدن به این امر مهم نیاز به افراد پویا داریم که بتونن هم حس کار مشترک داشته باشن و هم اینکه قدرت اجرایی بالایی داشته باشن....

تصمیم شماره 5:
دیگه آیا موافقید نداره..... چه کسانی حاضرند در گروه پژوهش گیاهان دارویی باشگاه عضو بشن ؟

آخرین ویرایش:

"Pejman"

من از اول ترم درگیر مطلب یافتن درباره سریش بودم. آخرشم مجبور شدم گیاه رو عوض کنم. مریم گلی و انتخاب کنم. چرا باید رو بعضی گیاها اینقد کم کار شده باشه که کسایی مثه من به مشکل اطلاعاتی بربخورن... بیاین یه گیاه واسه هر هفته انتخاب کنیم و هرکی هرچی میدونه دربارش بذاره. بعد یکی همه مطالبو جمع بندی کنه. یه متن خوب ازش دراره. بزاره تو باشگاه.

اگه نظر شخصیمو بخواین بسیار بسیار موافقم : پس اینم میشه تصمیم :D :redface:
بری رسیدن به این امر مهم نیاز به افراد پویا داریم که بتونن هم حس کار مشترک داشته باشن و هم اینکه قدرت اجرایی بالایی داشته باشن....

تصمیم شماره 5:
دیگه آیا موافقید نداره..... چه کسانی حاضرند در گروه پژوهش گیاهان دارویی باشگاه عضو بشن ؟

"Pejman"

منم دانشجوی ترم آخر گیاهان داروئی هستم. تقریباً کل فرمایشات خانم دیوانعلی رو تکرار و تأیید می کنم. به اضافه اینکه یه انتقاد دارم که به مدیرهای تالارها برمیگرده. اونم اینه که تو ارسال تاپیک فرقی بین من تازه وارد و یه عزیز که کاربر فعالن هیچ فرقی وجود نداره. من اگه اختیاری داشتم، تا کاربری به حد فعال نرسه اجازه ارسال تاپیک رو نداره. این هرج و مرج رو لطفاً سر و سامان بدید. ما باید برای هر تاپیک که ارسال میشه یه متخصص ناظر بذاریم که هر نظری نمایش داده نشه. اینو از این نظر میگم که قراره داده های علمی خودمونو با هم تبادل کنیم و سطح دانش خودمونو ارتقا بدیم. یه پیشنهادم که دارم اینه که هر هفته توی یه روز خاص یه برنامه گردش گذاشته بشه، هرکسی تو منطقه خودش گردش بره از گیاهان خاص اون فصلش عکس و نمونه تهیه کنه و اعضای باشگاه دربارش بحث کنن. اینطوری هم خود فرد هم اعضای باشگاه دانش علمی و تجربی رو با هم تلفیق می کنن. به امید موفقیت و پیشرفت

مرسی دوست گلم :heart::gol:

در این مورد پیشنهادت صحبت میکنم :
یه پیشنهادم که دارم اینه که هر هفته توی یه روز خاص یه برنامه گردش گذاشته بشه، هرکسی تو منطقه خودش گردش بره از گیاهان خاص اون فصلش عکس و نمونه تهیه کنه و اعضای باشگاه دربارش بحث کنن. اینطوری هم خود فرد هم اعضای باشگاه دانش علمی و تجربی رو با هم تلفیق می کنن. به امید موفقیت و پیشرفت

باهات موافقم ... اگه کسی میره بیرون از گیاهان اطرافش عکس بگیره و مشاهداتشو در یک تاپیک بزاره و بگه که چی دیدم و این گیاه مثلا چی بویی میداد وووو .. اگه میشناسه فقط بگه اسمش چیه .. و یک کم از گیاهشناسیش بگه و بگه اینو کجا دیده و اگه ازش عکس گرفته بزاره برامون.... دقیقا کاری که زهرا فرشید میکنه .... در ضمن اینم بگم اگر تاپیکی قرار هست زده بشه به هیچ عنوان کپی و پیست در شرح گیاه قابل قبول نیست.... منظور این نیست که از خودتون بنویسیدا ! منظور اینه که حدالامکان خودتون لطف کنید و مشاهداتتونو بگید ... :gol:

علی جان من در دود و دم تهران گرفتارم ..... خیلی وقته دلم یک گردش کوچیک میخواد.....
شما خودت استارتشو بزن با ایجاد یک تاپیک :gol:
باید خیلی مفید باشه

"Pejman"

تاپیک قفل شد !!!

تاپیک قفل شد !!!

لطفا قدم رنجه فرموده و به اینجا برای ادامه مبحث رجوع کنید

تاپیک نهایی: مهمترین نظرات و تصمیم گیری های تالار گیاهان دارویی از دیدگاه دوستان گرامی

در پایان از تمام دوستانی که دلسوزانه صبر کردن و نظر دادند صمیمانه سپاسگزارم :w30:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

تصمیم شماره 4:

سلام/ممنونم از پيگيريتون براي بخش گياهان دارويي/
من موافقم/

seyyedalizeinali

عضو جدید

تصمیم شماره 3:

نکته:

سلام من یه خورده ترجمم بد نیست. حالا فرقی نمی کنه تو زمینه شیمی یا دیگه آماده ام.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تصمیم شماره 1:

در زیر تالار گیاهان دارویی در درمان بیماری ها آیا:
برای هر بیماری تاپیک مجزا داشته باشیم ؟
مثال: (داروهای گیاهی برای رفع سرماخوردگی)
یا
خواص دارویی یک گیاه خاص بطور مجزا در یک تاپیک باشد ؟
مثال: (خواص دارویی سیر)

هر دو ...!

"Pejman"

سلام با توجه به نظرات دوستان عزیز :

برای هر گیاه یک تاپیک کلی داشته باشیم و همه چیزو بریزیم توش........ هم در قسمت زیر تالار
گیاهان دارویی در درمان بیماری ها

و هم در
کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی

مثلا گیاه نعناع فلفلی.... در هر 2 قسمت تاپیک براش ایجاد بشه اما مطالبش با هم فرق کنه.... یعنی هر کسی اطلاعات کشاورزیشو می خواد بره تاپیکشو در قسمت کشت و پرورش مشاهده کنه و بلعکس... متاسفانه دوستان عزیز در زدن تاپیک در قسمت مربوطه اصلا دقت نمیکنن و وقت زیادی صرف این میشه که فقط تاپیک ها و پست های جدید و سر و سامون بدم...

خوب کسی پیشنهادی داره زودتر اعلام کنه تا من شروع کنم... :gol: تا شنبه اول اسفند این تاپیک پابرجاست :gol: به حرمت دوستایی که اینجا زحمت میکشن زودتر دست به کار میشم :gol:

seyyedalizeinali

عضو جدید
سلام با توجه به نظرات دوستان عزیز :

برای هر گیاه یک تاپیک کلی داشته باشیم و همه چیزو بریزیم توش........ هم در قسمت زیر تالار
گیاهان دارویی در درمان بیماری ها

و هم در
کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی

مثلا گیاه نعناع فلفلی.... در هر 2 قسمت تاپیک براش ایجاد بشه اما مطالبش با هم فرق کنه.... یعنی هر کسی اطلاعات کشاورزیشو می خواد بره تاپیکشو در قسمت کشت و پرورش مشاهده کنه و بلعکس... متاسفانه دوستان عزیز در زدن تاپیک در قسمت مربوطه اصلا دقت نمیکنن و وقت زیادی صرف این میشه که فقط تاپیک ها و پست های جدید و سر و سامون بدم...

خوب کسی پیشنهادی داره زودتر اعلام کنه تا من شروع کنم... :gol: تا شنبه اول اسفند این تاپیک پابرجاست :gol: به حرمت دوستایی که اینجا زحمت میکشن زودتر دست به کار میشم :gol:

سلام البته اول اسفند فکر نکنم شنبه باشه. خب حالا من چکار کنم؟

seyyedalizeinali

عضو جدید
ببخشید منظورم 2 شنبه بود !
اگر فکر میکنین چیزی هست که باید انجام بشه بفرمایید بگید :gol:
نکنه این تاپیک هم مثل پیغامایی که به گجت میرسید خودبخود نابود میشه؟ پس یادم باشه فردا نیام باشگاه!:D:biggrin: آقا من مصدومم!!!!!! خب گیاهان داروئی که تنها کشت و خواص نیست. مواد مؤثره داره، فرآوری داره و خیلی چیزای دیگه که میشه روش مانور داد. حالا با این اوصاف شما بفرمائید من تو کدوم بخش فعالیت کنم و از کی شروع کنم.

"Pejman"

نکنه این تاپیک هم مثل پیغامایی که به گجت میرسید خودبخود نابود میشه؟ پس یادم باشه فردا نیام باشگاه!:D:biggrin: آقا من مصدومم!!!!!! خب گیاهان داروئی که تنها کشت و خواص نیست. مواد مؤثره داره، فرآوری داره و خیلی چیزای دیگه که میشه روش مانور داد. حالا با این اوصاف شما بفرمائید من تو کدوم بخش فعالیت کنم و از کی شروع کنم.

شما در هر زمینه ای که میتونین خوبه... نظر من فراوری گیاهان دارویی... خداروشکر یکی فهمید منظور از تالار گیاهان دارویی کلا خواص نیست... الحمدوالله :biggrin:

دست گلت درد نکنه :gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا