تاپیک سوالات الکترونیکی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان من یک کتاب یا منبع راجع به میکرو کنترلر های FPGA می خوام که جامع و کامل باشه و فقط چند تا مثال توش نداشته باشه.

دو تا کتاب خریدم ولی یکیش فقط مثال های انجام شده داشت بدون آموزش و توضیحی و دیگری صرفا تعاریف توش بود و مبحث عملی نداشت.

اگه بتونید بگید تو فهرستش چه مواردی هست ممنون میشم و قیمتش هم بگید.

:gol::gol::gol::gol:

http://www.packbook.ir/category/دانلود-رایگان/fpga-cpld/

amirhossein_69

عضو جدید
سلام
راجع به ژئوفون های ممز (mems geophone) مطلب نیاز دارم ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه.

sorona

عضو
سلام دوستان عزیز
دلیل ساخت سون سگمنت بصورت کاتد مشترک وآند مشترک چه می باشد؟

rose.

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم :تو امتحان کتبی کارگاه برق و آزفیزیک1 چه سوالایی مطرحه؟

matak49

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم :تو امتحان کتبی کارگاه برق و آزفیزیک1 چه سوالایی مطرحه؟
سلام
تو کارگاه برق معمولا میگن ی مدارو با استفاده از المان هایی (کنتاکت، تایمر و ... )که آموزش داده شده طراحی کنید،یا میگن ی مدارو تحلیل کنید که چه اتفاقی براش میوفته
آز یک هم که معمولا از داخل جزوه سوال میارن!

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
دلیل ساخت سون سگمنت بصورت کاتد مشترک وآند مشترک چه می باشد؟

با سلام
توی طراحی بیشتر به نوع عملکرد خروجیها بستگی داره از کدوم نوع استفاده بشه مثلا خانواده TTL چون میتونن تا ۵۰ میلی آمپر رو سینک کنن بهتره که از نوع آند مشترک استفاده کنن خیلی از خروجیهای گیتها و یا پروسسورها هم که بصورت open Collector هستن هم باید با آند مشترک کار کنن . خروجیهایی که بصورت معمولی توان راه اندازی جریان بالا رو داشته باشن میتونن به کاتد مشترک وصل شن خروجی بافرها رو هم معمولا به کاتد مشترک وصل میکنن .

matak49

عضو جدید
سلام دوستان
ي سوال داشتم
به طور معمول در ميکرو ها 8 تا پايه adc وجود داره
ميکروپروسسوري وجود داره که بيشتر از 8 تا پايه adc داشته باشه؟؟
در حد 11 تاشو شنيدم tiny ها دارن، بيشتر از 11 تا کسي ميشناسه؟؟
ترجيحا از همين دسته ي avr ها هم باشه

fsh_3000

عضو جدید
سلام دوستان
ي سوال داشتم

ATmega2560 حدود 15 تا ADC داره

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ي سوال داشتم

از سلکتور Atmel استفاده کن .

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
از اون مورد هم استفاده کردم!!!!
یه مشکل عظیمم باهاش این بود که بیشتر میکرو هایی که معرفی میکرد تو ایران پیدا نمیشد! /:

پس چاره ای نداری جز اینکه از همون فروشنده بپرسی البته تو جمهوری پیدا میشن که هم راهنمایی کنن و هم اگه آی سی مورد نظرتون تو بازار نبود براتون واردش کنن البته هزینه پستیش نسبت به قیمت آی سی میره بالا ولی قدرت انتخابتو بشدت بالا میبره .

mrcc

عضو جدید
بالابر خانگی

بالابر خانگی

سلام
من میخوام به جای اسانسور یک بالابر نصب کنم اما یه مشکل دارم من 4 طبقه رو میخوام ساپورت کنم اما برای قطع کردن برق موتور بالابر در هر طبقه و ایستادن اون مشکل دارم نمیدونم چطوری سیم کشی کنم و از چه نوع کلید قطع کنی استفاده کنم.؟
از دوستان کسی تا به حال یه همچین موردی داشته اگه از این طرح مداری یا نقشه ای دارید ممنون میشم برام ارسال کنید.:gol:

sajjadesi

عضو جدید
سلام دوستان.نقل چندمدارساده دیودی (مدارجهش)چنتا سوال دارم جوابشو نمی دونم میخوام گزارش کاربنویسم.عکس 2مداروضمیمه کردم.
سوال 1) درمدارهای 1و2 مقاومت R چگونه تعیین میشود؟
2)اثرمقدارخازن موجوددرخوددیوددرمداربرشودرفرکانس بالا تشریح کنید.
3)درمدارهای جهشی مقاومت به چه منظوربه کارمیرود؟
4)مقاومت داخلی مولدپالس چه تاثیری رویعملکردمدارهای جهشی داردومقدارآن چگونه بایدباشد؟
5)درمدارهای جهشی بکاربردن دیودسیلیکونی بهتراستیاژرمانیومی؟
6)چراجهش دادن موج سینوسی ممکن است مشکل ترازموجمربعی باشد؟

1.jpg2.jpg

آخرین ویرایش:

sajjad.mb

عضو جدید
سلام
من دنبال یه مدار هستم که 12 ولت dc رو به حداقل 110 ولت ac تبدیل کنه خروجیش حدود 200 میلی آمپ کافیه کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون.

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دنبال یه مدار هستم که 12 ولت dc رو به حداقل 110 ولت ac تبدیل کنه خروجیش حدود 200 میلی آمپ کافیه کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون.

میتونی تو گوکل ایمیج سرچ کنی 30w 12 volt to 110 inverter circuit مدارهای زیادی پیدا میشه از این سایت نقشه زیر رو بنظرم مناسب اومد البته نمیدونم M706B1 گیر میاد یا نه ! که البته اینورتورهای زیادی بغیر از این تو همین سایت پیدا میشه . ضمن اینکه ترانس خروجی فقط یک ثانویه 120داشته باشه کافیه.

مدار زیر هم از سایت قبلی که 100 میلی آمپر حدودا خروجی میده و اگه ترانزیستور خروجی تقویت بشه میتونید جریانهای بالاتر هم بگیرید. ترانسفورمر هم باید با خروجی ۱۱۰ گذاشته بشه .

یا نقشه زیر از این سایت که بازم باید ثانویه رو به ۱۱۰ تغییر بدید.

آخرین ویرایش:

starblue7750

عضو جدید
سلام
من جای مناسب برای سوالم پیدا نکردم واسه همین اینجا و تاپیک ماکنیک مطرحش می کنم :
رشته من الکترونیک هست و دوستم مکانیک جامدات (هر دو کارشناسی)
از اونجایی که من نیاز شدیدی به مفاله دارم تصمیم گرفتیم به مدت 1 سال روی یه موضوعی برنامه ریزی کنیم اما نتونستیم موضوع خاصی پیدا کنید
می خوام بدونم بین این دو رشته میشه مقاله نوشت؟
یعنی زمینه هایی وجود داره که بهم ربط داشته باشن؟اگه باشه میشه مثال بزنید
خیلی ممنون

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من جای مناسب برای سوالم پیدا نکردم واسه همین اینجا و تاپیک ماکنیک مطرحش می کنم :
از اونجایی که من نیاز شدیدی به مفاله دارم تصمیم گرفتیم به مدت 1 سال روی یه موضوعی برنامه ریزی کنیم اما نتونستیم موضوع خاصی پیدا کنید
خیلی ممنون
تمامی Motion Control ها اعم از CNC و روباتیک .بصورت کلی تمامی ادواتی که بوسیله مکانیک ساخته و بوسیله الکترونیک کنترل میشن بال اسکروها مارپیچها و محورهای مختلف

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی ممنون

رشته مکاترونیک کلاً رو همین حساب ایجاد شده دیگه، تو خیلی زمینه ها امکان همکاری براتون وجود داره

electronic_eng

عضو جدید
سلام
دوستان کسی پروژه سیستم نوبت دهی بانک رو میدونه؟ میخوام یه نمونه کوچک به عنوان پروژه ازش درست کنم.
با تشکر

monir70

عضو جدید
سلام. استاد درس فیزیک الکترونیکم موضوع کنفرانس بهم داده با نام (پیوند فلز و نیمه هادی) اگه مطلبی در این مورد دارین میشه کمکم کنید؟

hellfriend2

عضو جدید
مدار شارژ یک نوع باتری لیتیوم یون رو می خوام
میخوام تو نرم افزار مطلب مدارشو بکشم شبیه سازی کنم
نموداراشو بدست بیارم
خیلی کمک می خوام

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی

nastaran1r

عضو جدید
سلام دوستان کسی با ارکد شبیه سازی میکنه من یه آزمایش خیلی واجب دارم به شدت به نتایجش احتیاج دارم
ممنون​

سلام دوستان کسی با ارکد شبیه سازی میکنه من یه آزمایش خیلی واجب دارم به شدت به نتایجش احتیاج دارم
ممنون​

با سلام
دوست عزیز آماده ارائه خدمات مشاوره ای رایگان و هر گونه خدمات علمی و آموزشی با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن هستیم.

apadana34

عضو جدید
سلام. ايا در رشته الكترونيك موضوع كاري كه مربوط به تصوير وگرافيك بشه هست.يعني الكترونيك با تصوير و گرافيك يا نمودار پيوند بخوره يا نتيجه اش ان بشه؟ يا مستقيم به گرافيك و تصوير و نمودار مربوط باشه مثل پردازش ديجيتالي تصاوير يا نتيجه اش تصويري باشه مثل موبايل كه يه قطعه الكترونيك است منتهاي ديداري و تصويري است (برعكس مثلا سيستم دزدگير كه هيچ ربطي به تصوير نداره منتهاي تشكليل شده از مدارهاي الكترونيكي ) .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا