بررسی آزمون نظارت آذر 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال 55 هم اشتباهه!!!!!

جزئیات اجرایی درزبندی نادرست کدام است؟
دلایل کافی برای این سوال:
در نشریه شماره 92 جزئیات بندکشی شماره 01-الف-3 بند های درست توپر،گونیا،سروافتاده،گود و برجسته هستند( با ذکر شکل). در پاسخ نامه گزینه 4 یعنی توپر در نظر گرفته شده است .درحالیکه گزینه 3 مورد نادرست بندکشی است که حالت عکس سروافتاده است!

این سوال خیلی قابل استناده.مطمئنم که من گزینه 3 رو زدم و جزء سوالای نادرست حساب کردن.
بچه ها بیشتر روی این سوال مانور بدیم چون عملاً نمره آوره اگر ثابت کنیم بهشون.
سرنوشت خیلی از ما به همین یه نمره ست. واقعا خیلی زور میگه به خاطر اشتباه اونها ما یه هزینه و زمان و وقت دیگه رو متحمل بشیم.

آخرین ویرایش:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.fekre-no.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=808:-91&catid=919:1390-09-30-20-25-21&Itemid=14#CommentForm
سایت فکرنو در نظر دارد با توجه به اعتراضات گسترده داوطلبان شرکت کننده در آزمون نظام مهندسی (طراحی معماری) ، اعتراض افراد را طی نامه ای به گوش مسئولین مربوطه برساند. از داوطلبانی که نسبت به نتیجه و نحوه برگزاری آزمون فوق معترض هستند خواهشمندیم نام و نام خانوادگی و شماره عضویت نظام مهندسی خود را در قسمت نظرها برای ما ارسال نمایید.

لطفا در نظرسنجي مربوط به آزمون شركت كنيد. در صورت داشتن هرگونه نظر، مي توانيد در قسمت نظرات، آن را ثبت كنيد. هم چنين براي كسب نتايج بهتر، لطفا لينك نظرسنجي را براي دوستانتان نيز ارسال كنيد.
متن نامه اعتراض به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالي

مدير كل مقررات ملي ساختمان جناب دكتر غلامرضا هوائـي
با سلام واحترام خدمت جنابعالي و كليه همكاران شما در دفتر امور مقررات ملي
به استحضار ميرساند ، ما جمعي از داوطلبان شركت كننده در آزمون نظام مهندسي (طراحی معماری) مورخ 31 شهريور ماه 91 ؛ نسبت به طرح سوال ونحوه برگزاري آزمون ياد شده بشدت معترض هستیم.

جناب دكتر همانگونه كه مستحضريد متاسفانه در آزمون ياد شده استانداردهاي طراحی رعايت نشده است . از جمله می توان به نامفهوم بودن سوال ، اشکال در ترسیم زمین موردنظر ، عدم در نظرگرفتن ضوابط پارکینگ و ... اشاره کرد و اين سوال در ذهن پیش مي آيد كه آيا طراحان سوال اطلاع كافي از نوع آزمون ياد شده داشته اند ؟ آيا با مباحث مقررات ملي آشنايي كافي داشته اند تا بتوانند بر اساس آن آزموني در حد استاندارد طراحي كنند ؟ جناب دكتر آيا كسي از طرف سازمان براي چك كردن سئوالات در نظر گرفته شده بود ؟
در پایان از شما خواهشمندیم در صورت امکان معیار تصحیح سوالات طراحی را به طریقی در اختیار شرکت کنندگان قرار داده تا ابهامات موجود برطرف گردد و همچنین در صورت صلاحدید نسبت به نتیجه آزمون و تراز قبولی تجدید نظر فرمایید.
با توجه به موارد ذکر شده از شما مدیر توانا خواهشمندیم نسبت به پیگیری اعتراض اینجانبان همکاری لازم را مبذول فرمایید.
پيشاپيش از بذل توجه جنابعالي كمال تشكر را داريم .توفيق روزافزون شما را از درگاه ايزد منان خواستاريم .

سلام بچه ها.
این لینک سایت فکر نو هست.بچه هایی که معترض هستند میتونن اعتراض خودشون رو در این سایت ثبت بکنن.
مطمئناً به گوش مسئولین میرسه و اثر داره.

greencity

عضو جدید
احتمال خیلی زیاد نمره 5تا سوال لحاظ نشده: من 30ص 8غ و 22ن دارم... که نمرمو دادن 46؟؟؟!! 27.33=(1/3)8-30
طبق 60 سوال= 27.33X100تقسیم60 سوال میشه 46% همونی که حساب کردن..... 55=5-60
طبق 55 سوال= 27.33X100تقسیم بر55سوال مشه 50%...... تازه اعتراضات به نحوه سوالات هم هست...
-از سوالات حذفی یکی رو صحیح زدم
-به دلیل مبهم بودن چند سوال منجربه حذف 5سوال اتلاف وقت قابل مشاهده بود..:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
با سلام
در مورد جريان 5 تا سوال حذفي، برداشت من با توجه به پاسخنامه خودم و چند نفر ديگه اينه كه ظاهراً اين 5 سوال در مورد همه (خواه علامت زده باشن يا نه) به عنوان امتياز مثبت در نظر گرفته شده به اين صورت كه شما از 55 سوال باقي مونده، تعداد تستاي صحيح و اشتباهتون رو در نظر بگيريد، بعد امتياز مثبت تستهاي صحيح و همچنين امتياز منفي تستهاي اشتباهتون رو با فرض 60 سوالي بودن آزمون حساب كنيد. با اين حسابه كه ميگن به همه 4 نمره بيشتر از امتياز واقعيشون داديم. من قبل از اعلام جوابا درصدم رو با توجه به 55 تا سوال حساب مي كردم كه مي شد 53 كه تو كارنامم 57 شد.
البته با توجه به افتضاحي كه مخصوصا تو اين دوره راه انداختن بعيد نيست در مورد بعضي از كارنامه ها اين مسئله رو در نظر نگرفته باشن! از صميم قلب اميدوارم همه دوستان اعتراضشون نتيجه بده
موفق باشيم!

amir_kabir62

عضو جدید
دوستان مثل اينكه مورد كساني كه تيك قبولي در امتحان پارسال را نزدند حل شد. ١٨ اذر براي ثبت نام با مدارك مورد نياز تشريف ببريد سازمان .  

نلا

عضو جدید
ظاهرإٌ با تلاش همه مشکل نظارت حل شده. بچه ها میخواستم لطف کنید برای آزمون طراحی هم اعتراض کنید. چون با توجه به ابهام سؤالات و امتحان سخت طراحی خیلی بی عدالتیه که در این زمینه اقدام نشه.لطف کنید در این مورد هم اقدام کنید تا تراز قبولی به 40 درصد برسه یا 10 درصد به همه ارفاق بشه.خیلی سخته با 43 مردود بشی.ممنون

m_irani

عضو جدید
دوستان مثل اينكه مورد كساني كه تيك قبولي در امتحان پارسال را نزدند حل شد. ١٨ اذر براي ثبت نام با مدارك مورد نياز تشريف ببريد سازمان .

سلام شما از چه منبعی این مورد رو میگید؟آخه من امروز وزارت راه وشهرسازی بودم باز گفتن برم نظام مهندسی!

amir_kabir62

عضو جدید
واقعا؟چه خوب :smile: چطور فهميديد كه اين مشكل حل شده؟
من امروز رفتم راه و شهرسازي شهرمون گفتن با تهران تماس گرفتن و دستورشا گرفتن و از راه شهرسازي به نظام مهندسي فكس زدن و فقط بايد بريم پروندمونا كامل كنيم همين ، تعجب ميكنم تهران خبري نيست هنوز! البته اين خبر براي ساعت ١١:٣٠ هستش فردا شما باز يه سر بريد تا خيالتون راحت بشه .

MAHRAZ

عضو جدید
من امروز رفتم راه و شهرسازي شهرمون گفتن با تهران تماس گرفتن و دستورشا گرفتن و از راه شهرسازي به نظام مهندسي فكس زدن و فقط بايد بريم پروندمونا كامل كنيم همين ، تعجب ميكنم تهران خبري نيست هنوز! البته اين خبر براي ساعت ١١:٣٠ هستش فردا شما باز يه سر بريد تا خيالتون راحت بشه .
خيلي ممنونم ، اميدوارم همين طور باشه.

puma_memar

عضو جدید
درخواست کلاس جبرانی برای درصدهای لب مرزی مثلا45تا49:

درخواست کلاس جبرانی برای درصدهای لب مرزی مثلا45تا49:

سلام خدمت دوستان.....
طبق شنیده هایی که از دوستان داشتم تو آزمونهای قبل مث اینکه کلاس جبرانی برای یه درصدهایی گذاشتند!!!
آیا اینطور هست؟؟ کسی اطلاع داره؟؟
آخه باتوجه به این آزمون (!!!!) درست نیست یه عده که به خاطر 1یا2سوال حقشون ضایع بشه!!!!!
:surprised:

yasi84

عضو جدید
سلام
اميدوارم اين شنيده ها حقيقت داشته باشه ....حالا از كجا مي شه مطمئن شد اين خبر درسته؟!؟! تو سايت كه چيزي اعلام نشده!!!

ava_z

عضو جدید
سلام خدمت دوستان.....
طبق شنیده هایی که از دوستان داشتم تو آزمونهای قبل مث اینکه کلاس جبرانی برای یه درصدهایی گذاشتند!!!
آیا اینطور هست؟؟ کسی اطلاع داره؟؟
آخه باتوجه به این آزمون (!!!!) درست نیست یه عده که به خاطر 1یا2سوال حقشون ضایع بشه!!!!!
:surprised:
سلام .در دفتر مقررات ملی همین بحث نمره دادن مطرح شده.. جواب دفتر این بوده: ما مثلا اگه تا ۴۷ رو قبول کنیم اونوقت کسی که ۴۶گرفته میگه پس من چرا قبول نشم حتی اگه ۴۵ رو هم قبول کنیم بازهم ۴۴ اعتراض میکنه.. وبه همین دلیل هیچ وقت این کار رو نمیکنیم.. دوستان بهترین راه اینه که اگه به سوال خاصی اعتراض دارید به سوالات اعتراض کنید..موفق باشید.

pishy

عضو جدید
سلام .در دفتر مقررات ملی همین بحث نمره دادن مطرح شده.. جواب دفتر این بوده: ما مثلا اگه تا ۴۷ رو قبول کنیم اونوقت کسی که ۴۶گرفته میگه پس من چرا قبول نشم حتی اگه ۴۵ رو هم قبول کنیم بازهم ۴۴ اعتراض میکنه.. وبه همین دلیل هیچ وقت این کار رو نمیکنیم.. دوستان بهترین راه اینه که اگه به سوال خاصی اعتراض دارید به سوالات اعتراض کنید..موفق باشید.
دوستم برای طراحی صحبتی نشده؟؟؟ آخه اون رو که دیگه واقعا سلیقه ای نمره دادن و بارمی نداشت...

pishy

عضو جدید
دوستانی که به ازمون طراحی اعتراض دارن لطفا روز دوشنبه ساعت 9 صبح به دفتر دکتر هوایی به ادرس تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا-
ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبي مراجعه کنند.(نقل قول از سایت فکر نو)

نلا

عضو جدید
دوستانی که به ازمون طراحی اعتراض دارن لطفا روز دوشنبه ساعت 9 صبح به دفتر دکتر هوایی به ادرس تهران- ميدان آرژانتين- ابتداي بلوار آفريقا-
ساختمان شهيد دادمان- طبقه سوم جنوبي مراجعه کنند.(نقل قول از سایت فکر نو)

از بچه های معماری خواهش میکنم بی تفاوت نباشن.آزمون نظارت معماری رو لطف کردن گفتن نمره سوالهای اشتباه رو دادن..اگه تراز رو برای بچه های لب مرز پایین بیارن خیلی بهتره.البته من در هرصورت قبول بودم باید 25 میاوردم حالا شدم 55....اما متاسفانه سوال امتحان طراحی مبهم و اشتباه بوده و یک امتحان سخت 8 ساعته رو گذروندیم. بدتر ازاون اعلام نتایج بوده که سوالات بارم نداشته و اختلافات عجیبی بین نمره ها بوده.......به نظرم پایین آوردن تراز قبولی تا 40 برای طراحی معماری حداقل کاریه که میشه کرد...........

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
ماکه49 شدیم، دو سه سوال پیدا کردیم برای اعتراض.
من زنگ زدم دفتر دکتر هوایی ، اما گفتن با مهندس نور صالحی تماس بگیرم ایشون هم که جواب نمیدن!
لطفا اگر کسی از بچه ها میدونه از چه راهی بهتر به نتیجه میرسیم راهنمایی کنین تا اقدام کنیم.
وقتی جایی برای تصحیح هست اما راهش رو نمیدونیم، واقعاً زور داره ازش رد بشیم و دوباره امتحان بدیم با این امتحان گرفتنشون

آخرین ویرایش:

ava_z

عضو جدید
سلام
ماکه49 شدیم، دو سه سوال پیدا کردیم برای اعتراض.
من زنگ زدم دفتر دکتر هوایی ، اما گفتن با مهندس نور صالحی تماس بگیرم ایشون هم که جواب نمیدن!
لطفا اگر کسی از بچه ها میدونه از چه راهی بهتر به نتیجه میرسیم راهنمایی کنین تا اقدام کنیم.
وقتی جایی برای تصحیح هست اما راهش رو نمیدونیم، واقعاً زور داره ازش رد بشیم و دوباره امتحان بدیم با این امتحان گرفتنشون

دوست عزیزم تنها راهش اینه که فقط به سوالات اعتراض کنیم و به سنجش پست کنیم شاید اگه سوالات اعتراضی مشایه و زیاد باشه یه فکری کنن. چون وزارت راه که گفت خیال همه راحت نمره به کسی نمیدیم...

ava_z

عضو جدید
دوستم برای طراحی صحبتی نشده؟؟؟ آخه اون رو که دیگه واقعا سلیقه ای نمره دادن و بارمی نداشت...

سلام. دوست عزیز در این مورد اطلاعی ندارم. توی آزمون طراحی بیشتر از همه کامل بودن شیت ها براشون مهمه نه خود طرح! ایشاا.. مشکلتون حل بشه .

pishy

عضو جدید
سلام. دوست عزیز در این مورد اطلاعی ندارم. توی آزمون طراحی بیشتر از همه کامل بودن شیت ها براشون مهمه نه خود طرح! ایشاا.. مشکلتون حل بشه .

دوستم مرسی جواب دادی ولی من همه چیز رو کامل کشیده بودم و مطمئن بودم قبول می شدم نمی دونم والا...بر چه مبنایی تصحیح شده...

ava_z

عضو جدید
دوستم مرسی جواب دادی ولی من همه چیز رو کامل کشیده بودم و مطمئن بودم قبول می شدم نمی دونم والا...بر چه مبنایی تصحیح شده...

این یکی از وبلاگ های معترضین به آزمون طراحی هست پایان نامه و رساله معماری - نامه اعتراض به آزمون طراحی معماری نظام مهندسی شهریور 91

mahdisb

عضو جدید
عنوان: قابل توجه شركت‌كنندگان در
آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان تاريخ: دوشنبه 13 آذر 1391

بسمه تعالی

قابل توجه شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي ورود
به حرفه مهندسان

پيرو اعلام نتايج آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان
شهريورماه سالجاري، با عنايت به اينكه بررسي‌هاي لازم درخصوص اعتراضات واصله از سوي
داوطلبان محترم در مهلت زمان تعيين شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور بعنوان متولي
طراحي سوالات و مسئول پاسخگويي به اعتراضات آزمون انجام و پاسخ‌هاي لازم داده شده
است، علي‌ايحال چنانچه داوطلبان محترم كماكان به سوالات آزمون اعتراض دارند شايسته
است مراتب را از سازمان سنجش آموزش كشور پيگيري نمايند.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=181

حالا چه جوری باید از سازمان سنجش پیگیری کنیم؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عنوان: قابل توجه شركت‌كنندگان در
آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان تاريخ: دوشنبه 13 آذر 1391

بسمه تعالی

قابل توجه شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي ورود
به حرفه مهندسان

پيرو اعلام نتايج آزمون‌هاي ورود به حرفه مهندسان
شهريورماه سالجاري، با عنايت به اينكه بررسي‌هاي لازم درخصوص اعتراضات واصله از سوي
داوطلبان محترم در مهلت زمان تعيين شده توسط سازمان سنجش آموزش كشور بعنوان متولي
طراحي سوالات و مسئول پاسخگويي به اعتراضات آزمون انجام و پاسخ‌هاي لازم داده شده
است، علي‌ايحال چنانچه داوطلبان محترم كماكان به سوالات آزمون اعتراض دارند شايسته
است مراتب را از سازمان سنجش آموزش كشور پيگيري نمايند.
"دفتر مقررات ملّی ساختمان
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=181

حالا چه جوری باید از سازمان سنجش پیگیری کنیم؟

خیلی خوبه......
مقررات ملی چطور نمیتونه هیچ اعتراضی داشته باشه نسبت به این موضوع؟

سنجش صلاحیت برگزاری این آزمون رو نداشته.
من فکر میکنم باید از طریق دیگه ای اقدام کنیم.یه مقام بالاتر....شاید رئیس جمهور!!!

ava_z

عضو جدید
خدارو شکر گویا بچه های اینجا همه قبول شدن و کسی اعتراضی نداره...! به نظر من همه کسانی که اعتراض دارند در هفته آینده یک روزی رو مشخص کنیم و همه باهم بریم دفتر سازمان مقررات ملی و حضوری اعتراض خودمون اعلام کنیم. مثلا روز دوشنبه. چطوره؟

jafarsydi

عضو جدید
گفتن قبولیها 18 آذر مدارکشون رو ببرن نظام مهندسی برای ثبت نام.بچهایی که طراحی 40 به بالا شدید،خوابتون برده؟یا دلتون خوشه که دوره بعد قبول میشید؟!!
نمره سوالات اشتباه نظارت رو بهشون دادن.پس ما طراحی ها چی؟

(دانلود نمونه فرم اعتراض نامه آزمون طراحی شهریور 91)
صفحه اعتراض به آزمون

maboud

عضو جدید
salam .mishe raje be azmune tarahi ham sohbat konim?
chand ta parking mishod ja beshe? bara e man soale

ava_z

عضو جدید
دوشنبه 27/9/91 ساعت 9 صبح دفتر مقررات ملی ساختمان دکتر هوایی

لطفا همه همراهی کنند.
(این بار باید تعدادمون خیلی زیاد باشه تا مسئولین مجبور به حضور و پاسخگویی بشند)

ava_z

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام بچه ها بعد کلی دردسر که تونستیم دفتر مقررات رو راضی کنیم سوالاتی که اشکال داشتن رو به سنجش بفرستن حالا سنجش میگه هیچ تغییری توی پاسخنامه ها نمی ده در حالیکه دفتر مقررات ملی قبول کرده. خواهش می کنم همه همراهی کنید فردا صبح ساعت 9 دفتر مقررات . اگه می تونید بیاید همه باهم بریم دفتر مقررات تا حساب کار دستسشون بیاد چون دفتر مقررات هر دفعه می گه چرا شما چند نفر فقط به آزمون اعتراض دارین ...[/FONT]

وضعیت
موضوع بسته شده است.