بررسی آزمون طراحی اسفند 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

RAHA60

کاربر فعال
سلام .چیزی تا آزمون نمونده....
بیاین تا در همین مهلت اندک از تجربیات هم استفاده کنیم.

من شهریور 91 را آماده می کنم می گذارم.

pampam2

عضو جدید
مشاهده پیوست zirzamin-azar91.pdf
این فایل زیرزمن آذر 90 هست.با وجودیکه تو تاپیک ها دیدم اکثرا از 4 متر عقب نشینی برای رمپ استفاده کردن هنوز نتونستم منبعی برای مجاز بودن در خصوص استفاده از عقب نشینی و قوانینش پیدا کنم.کسی میتونه راهنمایی کنه؟به نظرتون ایراد وارد به طرحم چی هست؟

مشاهده پیوست hamkaf-shahrivar91.pdf
و این یکی فایل همکف شهریور 91 اگر ملاک را تامین 4 پارکینگ بگیریم.

ممنون میشم با توجه به زمان کوتاه باقی مونده سریعا بریم سر ایرادات و بحث کنیم

atefeh6618

عضو جدید
مشاهده پیوست 140932
این فایل زیرزمن آذر 90 هست.با وجودیکه تو تاپیک ها دیدم اکثرا از 4 متر عقب نشینی برای رمپ استفاده کردن هنوز نتونستم منبعی برای مجاز بودن در خصوص استفاده از عقب نشینی و قوانینش پیدا کنم.کسی میتونه راهنمایی کنه؟به نظرتون ایراد وارد به طرحم چی هست؟

مشاهده پیوست 140933
و این یکی فایل همکف شهریور 91 اگر ملاک را تامین 4 پارکینگ بگیریم.

ممنون میشم با توجه به زمان کوتاه باقی مونده سریعا بریم سر ایرادات و بحث کنیم

سلام
تو پلان همکف لابی را کجا قرار می دید؟ به نظرم گذاشتن لابی خیلی مهمه.

RAHA60

کاربر فعال
زیر زمین 90 به نظرم در کل خوبه ولی اگه کاملتر و با اندازه گذاری و جای دقیق ستونها را واضح نشون بدید بهتر میشه صحبت کرد.

یه سوال
اطراف باکس پله حتما باید ستون باشه؟

اگه کل پلانهای 90 را بگذارید منم 91 عالی میشه که بشه هر دو کار را بررسی کرد.

RAHA60

کاربر فعال
نکته سوال 89 نورگیر بود وسال 90 محاسبه رمپ و زیر زمین...
اگر یکی از دوستان هم سوال 89 را کار کنند و بگذارند می توانیم درباره همه موار 3 آزمون اخیر صحبت کنیم..

اگر با دست کار کنیم تمرین خوبی خواهد بود برای امتحان

pampam2

عضو جدید
مشاهده پیوست hamkaf-shahrivar91-2.pdf
این هم همکف شهریور 91 در شرایطی که بهترین گزینه یعنی قرار گرفتن پله در وسط و کنار به صورت طولی را در نظر بگیریم تنها سه پارکینگ تامین خواهد شد.

در مورد لابی زمانیکه پارکینگ و ورودی (لابی) در یک طبقه باشند یعنی پیلوت دستمون خیلی باز نیست و احتمالا فقط بتونیم فضای راهروی آسانسور را کمی بزرگتر کنیم.مثل سوال شهریور 91 و یا اسفند 89
اما در شرایطی که پاکینگ در زیرزمین باشه و لابی در همکف اون زمان میشه فضای بزرگتر و مناسبتری رو به لابی اختصاص داد مثل آذر 90

pampam2

عضو جدید
زیر زمین 90 به نظرم در کل خوبه ولی اگه کاملتر و با اندازه گذاری و جای دقیق ستونها را واضح نشون بدید بهتر میشه صحبت کرد.

یه سوال
اطراف باکس پله حتما باید ستون باشه؟

اگه کل پلانهای 90 را بگذارید منم 91 عالی میشه که بشه هر دو کار را بررسی کرد.

بله اطراف باکس پله حتما ستون می خواهد.به نظر من تو هر کاری حل کردن پارکینگ و جای پله و آسانسور مهمترین مرحله است اینا حل بشه طبقات بالاخره در میاد با در نظر گرفتن یک فکر کلی برای چگونگی نورگیری....من سعی می کنم پارکینگ اسفند 89 رو هم کار کنم

iran988

عضو جدید
مشاهده پیوست 140954
این هم همکف شهریور 91 در شرایطی که بهترین گزینه یعنی قرار گرفتن پله در وسط و کنار به صورت طولی را در نظر بگیریم تنها سه پارکینگ تامین خواهد شد.

در مورد لابی زمانیکه پارکینگ و ورودی (لابی) در یک طبقه باشند یعنی پیلوت دستمون خیلی باز نیست و احتمالا فقط بتونیم فضای راهروی آسانسور را کمی بزرگتر کنیم.مثل سوال شهریور 91 و یا اسفند 89
اما در شرایطی که پاکینگ در زیرزمین باشه و لابی در همکف اون زمان میشه فضای بزرگتر و مناسبتری رو به لابی اختصاص داد مثل آذر 90
سلام
من یه سوال دارم تو همین 2 تا سوال ارتفاع پارکینگ و ارتفاع همکف رو هرکدوم چند میگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و ضخامت دیوار زیرزمین چند درنظر گرفته شده؟

pampam2

عضو جدید
سلام
من یه سوال دارم تو همین 2 تا سوال ارتفاع پارکینگ و ارتفاع همکف رو هرکدوم چند میگیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و ضخامت دیوار زیرزمین چند درنظر گرفته شده؟

حداقل ارتفاع فضای اقامت باید 2.40 متر باشد.

توقفگاه­های خودرو به سه گروه کوچک (دارای حداکثر 3 محل توقف خودرو)، متوسط (دارای 4 تا حداکثر 25 محل توقف خودرو) و بزرگ (دارای بیش از 25 محل توقف خودرو) در انواع خصوصی و عمومی تقسیم می­شوند.
در توقفگاه­های متوسط و بزرگ حداقل ارتفاع از کف تا زیر سقف 2.40 متر است.

pampam2

عضو جدید
دیوار زیرزمین 20 سانتیمتر + عایق و دیوار محافظ که در مجموع 35 سانتیمتر خواهد شد

iran988

عضو جدید
دوستان کسی میتونه دقیق و بر اساس استانداردها بگه ابعاد نورگیر دقیقا چقدره و چطور محاسبه میشهدر انواع مختلف ساختمانهای مسکونی و بعنوان مثال 4 طبقه و با توجه به فضاهایی که بهشون نور میده؟؟؟؟؟؟؟
و
چه مطلبی راجع به انواع کنسول وجود داره؟
3طرف باز یا 1 طرف باز بعنوان مثال

atefeh6618

عضو جدید
من چند تا سوال از راه پله دارم:
1. چشم پله را بالاخره بزاریم یا نه ؟؟؟
2. شما که 18 تا پله گذاشتید ارتفاع پله را چند می گیرید؟؟؟

atefeh6618

عضو جدید
دوستان تو طراحی اسفند 89 ...
ابعاد زیربنای مجاز را چطور حساب کردید؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه چیزی بگم؟؟؟ هول نکنین ها!!!

از یه منبع خیلی موثق شنیدم که سنجش سوالات امسال رو خیلی مشکل تر از شهریور طراحی کرده . در حقیقت گفته سوال شهریور خیلی راحت بود. اصفهان سالای قبل روی حدود 35 درصد پذیرش داشته حالا شده 10 درصد.
من فکر میکنم درصدهای پذیرش روی نمره های ما و قبولیمون خیلی اثر داره

iran988

عضو جدید
من چند تا سوال از راه پله دارم:
1. چشم پله را بالاخره بزاریم یا نه ؟؟؟
2. شما که 18 تا پله گذاشتید ارتفاع پله را چند می گیرید؟؟؟

دوستم امتحان قبلی رو 92 شد ازش پرسیدم گفت من چشم پله گذاشتم اما درست و غلطش رو دیگه نمیدونم

RAHA60

کاربر فعال

از یه منبع خیلی موثق شنیدم که سنجش سوالات امسال رو خیلی مشکل تر از شهریور طراحی کرده . در حقیقت گفته سوال شهریور خیلی راحت بود. اصفهان سالای قبل روی حدود 35 درصد پذیرش داشته حالا شده 10 درصد.
من فکر میکنم درصدهای پذیرش روی نمره های ما و قبولیمون خیلی اثر داره[/QUOTE

وااااااااااااااااای............
خدا رحم کنه...هر دم از این باغ بری می رسد.....
حدس من این بود که با اون حجم اعتراض و نارضایتی شهریور امتحان اسفند راحته ...........ولی ظاهرا از این جمع دست اندرکار آزمون هر چی بگی بر میاد.حالا سخت وآسونیش بماند.....یه سوال درست نمی تونند طراحی کنند...

RAHA60

کاربر فعال
اگر همون 4.5 حداقل را هم بگیری اندازه شما 4.4 است.
در پلان طبقات بهتر است که پیش فضای ورودی در نظر گرفته بشه در ورودی هر واحد...
اون ستون وسط پذیرایی خیلی بده...
آشپزخانه نور اصلی نیاز نداره....
حالا بقیه دوستان هم میان نظر میدن.
موفق باشی .
راستی کدوم شهر امتحان میدی؟

RAHA60

کاربر فعال

من فکر میکنم درصدهای پذیرش روی نمره های ما و قبولیمون خیلی اثر داره
آگین جان یه زحمت بکش ازشون بپرس سوال چیه؟؟؟؟؟؟؟:smile:

آذرهانا

عضو جدید
دارم اشكالاتش رو درست مي كنم ، دوباره مي ذارم.
من كرمانشاه امتحان مي دم.

RAHA60

کاربر فعال
مشاهده پیوست 140954

آره ...منم نتونستم 3 تاپارکینگ بیشتر دربیارم.لابی را نشون ندادید؟

آذرهانا

عضو جدید
رها جون اصلاح كردم ، ميشه دوباره اشكالاتشو بگين.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.