بررسي و تشريج سوالات ساخت كنكور ساخت‌وتوليد(كلاس نكته و تست)

بررسي و تشريج سوالات ساخت كنكور ساخت‌وتوليد(كلاس نكته و تست)

• مجموع رای دهندگان
    91

mashti

عضو جدید
نه تو مارپيچ نيرو يكنواخت نيست.
با توجه به پروفيل تيغه فرز(زاويه ماپيچ و گام و ....) بايد ديد چند دندانه همزمان درگير ميشه...
براي هر تيغه فرزي نمودار مخصوص به خودش وجود داره.
اگه نيرو يكنواخت بود كه موقع درگير شدن با قطعه ضربه وارد ميكرد.
يه مارپيچ رو در نظر بگير.
از يك سمت مارپيچ با قطعه درگير ميشه و سطح درگيري به تدريج افزايش پيدا ميكنه و سپس شروع ميكنه به كم شدن.
در قسمتي كه بيشترين درگيري وجود داره بيشترين نيرو هم بوجود مياد.

اميدوارم بتوني تجسم كني.

پاينده باشيد....
ممنون آخه من این طور تجسم کردم که وقتی یکی وارد شد بعدش تیغه بعدی وارد میشه وهمین طور نیرو بین تیغه ها تقسیم میشه
اگه تکی در نظر بگیریم نظر شما درسته

saeedvalentino

عضو جدید
مطمئني اين سوال براي 87 هستش؟

اگر برنامه ماشين تراش باشه گزينه صحيح تو جواب ها نيست....
تو G 90 بايد توجه كني كه اندازه‌ها رو نسبت به صفر ماشين (گلويي) بدي
و همچنين مقادير X به صورت قطري داده ميشن.
براي قسمت روتراشي به صورت پايين ميشه:

G90
.
.
.

G00 X18 Z35
G01 Z0 F50

اما اگه فرز مد نظر باشه (كه از شكل قطعه بعيد به نظر مياد)گزينه 1 كاملا صحيح ميشد

تست عجيبيه...اونم براي مقطع ارشد...

به نظر من خود طراح هم نميدونسته چي درسته چي غلط.
اين تست براي ماشين تراش هست اما اندازه‌ها قطري داده نشده .
پاينده باشيد...

تست واسه ارشد 72 هست من سالشو اشتباهی نوشتم. شرمنده
این دوتا تست توی کتاب کنترل عددی مهندس لطفی بود مهندس جواب این تست رو گزینه یک زده بود که اشتباه بود چون طراح مقدار x را به صورت قطری نداده. سوال دومی را هم جوابشو اشتباه گفته.

از توضیحاتتون ممنونم

saeedvalentino

عضو جدید
مدیریت تولید

مدیریت تولید

مدیریت تولید

سلام

توی این تاپیک از همه دروس ساخت صحبت شد و سوال پرسیده شد الا مدیریت تولید!!!
من چندتا تست مدیریت تولید رو اینجا می نویسیم هرکی جواب را بلد بود بیاد بنویسه . البته جواب ها را دارم ولی نمی نویسم تا شما خودتون و بسنجید.

سوال ها از کنترل موجودی و مدیریت پروژه هست

مقدار تولید در مدل EPQ ، ....
الف) همان EOQ است.
ب) کمتر از EOQ است.
ج) بیشتر از EOQ است.
د) هیچکدام

روش ABC در کنترل موجودی چیست؟
الف) کلاسه کردن اقلام بر اساس مقیاس اهمیت ها آنها است.
ب) روش کدبندی اقلام متنوع است.
ج) کلاسه کردن اقلام بر حسب تنوع آنها است.
د) استقرار اقلام بر اساس میزان سفارش آنها است.

در بحث کنترل موجودی برای استفاده از مدل فاصله ثابت بین دو سفارش FOI کدام یک دلیل منسبی است؟
الف) تخفیف فروش، مخصوص خریدهای کلی.
ب) صرفه جویی در هزینه های سفارش.
ج) مناسب بودن برای موجودی برداری های دوره ای.
د) کمتر بودن ذخیره احتیاطی در مقایسه با مدل میزان سفارش ثابت.

منظور از 95% سطح سرویس در کنترل موجودی این است که:
الف) با احتمال 95% در یک دوره میزان تقاضا بیش از میزان فروش است.
ب) با احتمال 95% میزان تقاضا در یک دوره با میزان فروش برابر است.
ج) با احتمال 95% میزان تقاضا از میزان فروش کمتر است.
د) میزان ریسک از دست دادن مشتری 95% است.

در مدل EOQ چنانچه دوره تاخیر از 5 روز به 10 روز افزایش یابد:
الف) میزان EOQ جدید دوبرابر می شود.
ب) میزان EOQ جدید کاهش می یابد.
ج) میزان EOQ جدید افزایش می یابد اما دوبرابر نمی شود.
د) تاثیری بر EOQ ندارد.

با توجه به داده های زیر مقدار بهینه تولید را مشخص کنید؟

تقاضا: 6400 واحد تولید روزانه:128 روزهای کاری در سال:250
هزینه آماده سازی: 2400 تومان هزینه نگهداری هر واحد: 3000 تومان

الف)385 ب)415 ج)350 د)113

در صورتی که میانگین زمان انجام یک فعالیتی 9 روز و واریانس انجام آن فعالیت 4 روز محاسبه شده باشد و نظر کارشناسان به این صورت باشد که محتمل ترین زمان انجام فعالیت 10 روز است به صورت بدبینانه و خوشبینانه فعالیت در چند روز به اتمام خواهد رسید؟

الف) 13 و 1 روز ب)1و13 روز ج)9 و 5 روز د)5 و 9 روز

در یک پروژه یک مسیر بحرانی 17 روز با واریانس 9 و مسیر بحرانی دیگر نیز 17 روز می باشد با واریانس 8 احتمال انجام پروژه با 95% اطمینان در چه روزی خواهد بود؟
الف) 12.065 ب)19.935 ج)20 د)21.935

آخرین ویرایش:

saeedvalentino

عضو جدید
تولید مخصوص

تولید مخصوص

سلام
چندتا تست از روشهای تولید مخصوص:

در EDM هنگام پرداختکاری ------- باعث فرسایش قطعه کار و -------- باعث فرسایش ابزار می شود.

الف)جریان خودالقایی که در اثر کاهش سریع dI/dt به وجود می آید – جوشش حجمی و حرارت
ب) برخورد بارهای مثبت با قطب منفی - نیروی الکترومغناطیس
ج) برخورد بارهای مثبت با قطب منفی - برخورد الکترون ها با قطب مثبت
د) نیروی الکترومغناطیس و حرارت – برخورد بارهای مثبت با قطب منفی
گزینه د صحیح است.

در پرداختکاری استفاده از کدام نوع دی الکتریک ارجحیت دارد؟

الف) نفت سفید
ب) روغن ترانس
ج) آب دی یونیزه
د) نیتروژن N2
گزینه ج صحیح است.(مطمئن نیستم)

ماشین های EDM بر اساس پدیده ی ------ کار می کنند.

الف) الکترو مغناطیس
ب) الکترولیز
ج) الکتروشیمیایی
د) الکتروترمال
گزینه د صحیح است.

در ECM با افزایش مقدار Gap

1) پدیده ی IGA شدت می یابد
2) شدت جریان کاهش می یابد
3) سرعت بار برداری افزایش می یابد
4) سرعت پیشروی کاهش می یابد
گزینه 4 صحیح است.

در ECM چه عاملی باعث فرسایش ابزار می شود؟

الف) پدیده ی کاویتاسیون
ب) پدیده ی IGA
ج) پدیده ی الکترولیز
د) پلاریته معکوس
گزینه الف صحیح است.

sahand147

عضو جدید
سلام
چندتا تست از روشهای تولید مخصوص:

در EDM هنگام پرداختکاری ------- باعث فرسایش قطعه کار و -------- باعث فرسایش ابزار می شود.

الف)جریان خودالقایی که در اثر کاهش سریع dI/dt به وجود می آید – جوشش حجمی و حرارت
ب) برخورد بارهای مثبت با قطب منفی - نیروی الکترومغناطیس
ج) برخورد بارهای مثبت با قطب منفی - برخورد الکترون ها با قطب مثبت
د) نیروی الکترومغناطیس و حرارت – برخورد بارهای مثبت با قطب منفی
گزینه د صحیح است.

در پرداختکاری استفاده از کدام نوع دی الکتریک ارجحیت دارد؟

الف) نفت سفید
ب) روغن ترانس
ج) آب دی یونیزه
د) نیتروژن N2
گزینه ج صحیح است.(مطمئن نیستم)

ماشین های EDM بر اساس پدیده ی ------ کار می کنند.

الف) الکترو مغناطیس
ب) الکترولیز
ج) الکتروشیمیایی
د) الکتروترمال
گزینه د صحیح است.

در ECM با افزایش مقدار Gap

1) پدیده ی IGA شدت می یابد
2) شدت جریان کاهش می یابد
3) سرعت بار برداری افزایش می یابد
4) سرعت پیشروی کاهش می یابد
گزینه 4 صحیح است.

در ECM چه عاملی باعث فرسایش ابزار می شود؟

الف) پدیده ی کاویتاسیون
ب) پدیده ی IGA
ج) پدیده ی الکترولیز
د) پلاریته معکوس
گزینه الف صحیح است.

ممنون از سوالها. ولی به نظرم سوال ماقبل آخر گزینه 2 باید جواب باشه...با افزایش گپ سرعت خورده شدن آند کمتر میشه و چون مقاومت (R=py/A) هم با افزایش y بیشتر میشه باید جریان کاهش پیدا کنه. از طرفی چون سرعت خورده شدن آند هم کمتر شد برای جبران باید سرعت پیشروی از مقدار تعادلی بیشتر بشه ...
بازم اگر اشتباه میکنم بگین..چون این نظر خودمه!

saeedvalentino

عضو جدید
ممنون از سوالها. ولی به نظرم سوال ماقبل آخر گزینه 2 باید جواب باشه...با افزایش گپ سرعت خورده شدن آند کمتر میشه و چون مقاومت (R=py/A) هم با افزایش y بیشتر میشه باید جریان کاهش پیدا کنه. از طرفی چون سرعت خورده شدن آند هم کمتر شد برای جبران باید سرعت پیشروی از مقدار تعادلی بیشتر بشه ...
بازم اگر اشتباه میکنم بگین..چون این نظر خودمه!

جواب را اشتباه گفته بودم چون وقتی مقدار گپ زیاد می شه مقاومتی که الکترولیت از خود در برابر جریان نشان می ده زیاد می شه در نتیجه شدت جریان کم می شه و در نتیجه سرعت باربرداری کاهش پیدا می کنه و دانسیته جریان هم کم میشه.
البته پاسخی هم که شما دادید می تونه درست باشه.

mjafari

عضو جدید
سلام . اگه شما درس اصول شکل دهی مواد پاس کرده باشید یکی از سر فصلاش نورد . که توی این فصل در این موارد بحث می شه.

saeedvalentino

عضو جدید
توانایی ماشینکاری
ارشد 81

در یک عمل مته کاری در صورتی که طول دولبه برنده مساوی نباشد در این صورت:

1) مقطع سوراخ تولید بیضی خواهد شد
2) سوراخ تولیدی استوانه ای نخواهد شد
3) قطر سوراخ تولید تغییر خواهد کرد
4) سوراخ تولیدی مستقیم نخواهد شد

arjmand200

عضو جدید
توانایی ماشینکاری
ارشد 81

فکر کنم گزینه یک درسته

mashti

عضو جدید
توانایی ماشینکاری
ارشد 81

گزینه 3 درستهDSC00679.jpg

من عکسو عوض کردم ولی ظاهرا جفتشو نشون میده
حالت اول جدول جواب این سواله
قطر بزرگ میشه

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    24.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

sahand147

عضو جدید
توانایی ماشینکاری
ارشد 81

گزینه 1 و 2 که یه مطلبو میگن گزینه 4 هم که کاملا غیر منطقیه (بالاخره مته رو که زاویه دار نبستن!) پس میمونه گزینه 3:)
علتش هم اینه که در صورت ثابت موندن زاویه راس فقط در صورتی طول لبه ها نامساویه که نوک مته خارج از مرکز باشه ( خودت تجسم کن !) پس وقتی میبندیم به گیره فشنگی نوکش از محل مطلوب ما یه کم میوفته اونورتر...و چون کل مته هم دقیقا حول محور اسپیندل میچرخه باعث میشه سوراخ بزرگتر از اب در بیاد.

sahand147

عضو جدید
مدیریت تولید

سلام

توی این تاپیک از همه دروس ساخت صحبت شد و سوال پرسیده شد الا مدیریت تولید!!!
من چندتا تست مدیریت تولید رو اینجا می نویسیم هرکی جواب را بلد بود بیاد بنویسه . البته جواب ها را دارم ولی نمی نویسم تا شما خودتون و بسنجید.

سوال ها از کنترل موجودی و مدیریت پروژه هست

مقدار تولید در مدل EPQ ، ....
الف) همان EOQ است.
ب) کمتر از EOQ است.
ج) بیشتر از EOQ است.
د) هیچکدام

روش ABC در کنترل موجودی چیست؟
الف) کلاسه کردن اقلام بر اساس مقیاس اهمیت ها آنها است.
ب) روش کدبندی اقلام متنوع است.
ج) کلاسه کردن اقلام بر حسب تنوع آنها است.
د) استقرار اقلام بر اساس میزان سفارش آنها است.

در بحث کنترل موجودی برای استفاده از مدل فاصله ثابت بین دو سفارش FOI کدام یک دلیل منسبی است؟
الف) تخفیف فروش، مخصوص خریدهای کلی.
ب) صرفه جویی در هزینه های سفارش.
ج) مناسب بودن برای موجودی برداری های دوره ای.
د) کمتر بودن ذخیره احتیاطی در مقایسه با مدل میزان سفارش ثابت.

منظور از 95% سطح سرویس در کنترل موجودی این است که:
الف) با احتمال 95% در یک دوره میزان تقاضا بیش از میزان فروش است.
ب) با احتمال 95% میزان تقاضا در یک دوره با میزان فروش برابر است.
ج) با احتمال 95% میزان تقاضا از میزان فروش کمتر است.
د) میزان ریسک از دست دادن مشتری 95% است.

در مدل EOQ چنانچه دوره تاخیر از 5 روز به 10 روز افزایش یابد:
الف) میزان EOQ جدید دوبرابر می شود.
ب) میزان EOQ جدید کاهش می یابد.
ج) میزان EOQ جدید افزایش می یابد اما دوبرابر نمی شود.
د) تاثیری بر EOQ ندارد.

با توجه به داده های زیر مقدار بهینه تولید را مشخص کنید؟

تقاضا: 6400 واحد تولید روزانه:128 روزهای کاری در سال:250
هزینه آماده سازی: 2400 تومان هزینه نگهداری هر واحد: 3000 تومان

الف)385 ب)415 ج)350 د)113

در صورتی که میانگین زمان انجام یک فعالیتی 9 روز و واریانس انجام آن فعالیت 4 روز محاسبه شده باشد و نظر کارشناسان به این صورت باشد که محتمل ترین زمان انجام فعالیت 10 روز است به صورت بدبینانه و خوشبینانه فعالیت در چند روز به اتمام خواهد رسید؟

الف) 13 و 1 روز ب)1و13 روز ج)9 و 5 روز د)5 و 9 روز

در یک پروژه یک مسیر بحرانی 17 روز با واریانس 9 و مسیر بحرانی دیگر نیز 17 روز می باشد با واریانس 8 احتمال انجام پروژه با 95% اطمینان در چه روزی خواهد بود؟
الف) 12.065 ب)19.935 ج)20 د)21.935

اقا سعید من خودم رو سنجیدم.. مدیریت تولید>>صفر.!! لااقل جوابارو بگو تا حفظ کنیم:(

saeedvalentino

عضو جدید
Answer

Answer

اقا سعید من خودم رو سنجیدم.. مدیریت تولید>>صفر.!! لااقل جوابارو بگو تا حفظ کنیم:(

به ترتیب جوابها از بالا به پایین:

1) گزینه ج صحیح است.
در مدل EPQ با توجه به اینکه متوسط موجودی برابر Q/2*(1-D/P) است، که از متوسط موجودی در مدل EOQ کمتر است لذا مقدار بیشتری در هر بار سفارش، تولید می شود.

2) گزینه الف صحیح است.
در روش ABC کالاها با توجه به اهمیتی که دارند در سه دسته AوB وC قرار میگیرند.

3) گزینه د صحیح است.
مزیت عمده سیستم FOI بر مدل FOQ این است که ذخیره احتیاطی در مقایسه با مدل میزان سفارش ثابت کمتر است.
توضحیاتی که بد نیست بدانید:
سیستم FOQ یا مقدار سفارش ثابت(دائم) : در این سیستم هر دوره شبیه دوره های دیگر بوده زیرا مقدار تقاضا و زمان تاخیر سفارش ثابت فرض شده است در این سیستم وقتی مقدار موجودی به حد معینی می رسد سفارش جدید صادر می شود و زمان بین سفارشات ثابت نیست. در این سیستم باید مقدار موجودی انبار را در هرلحظه از زمان بدانیم و معمولا زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که ارزش موجودی کم باشد.

سیستم FOI یا ثابت زمانی بین سفارشات(مرور دوره ای ): در این سیستم موجودی به جای اینکه مقدار ثابتی سفارش در فواصل زمانی متغیر بدهیم می توانیم عکس این روش را عمل کنیم یعنی در یک زمان ثابت( هفتگی – ماهیانه یا ...) موجودی متغیری را سفارش می دهیم. این سیستم برای قطعات ارزشمند کاربرد دارد.

4) گزینه ب صحیح است.
منظور از سطح سرویس 95% در کنترل موجودی این است که با احتمال 95% میزان تقاضا در یک دوره با میزان فروش برابر است.

5) گزینه د صحیح است.
دوره ی تاخیر بر مقدار اقتصادی سفارش تاثیری ندارد.

6) گزینه د صحیح است.
از فرمول مقدار اقتصادی سفارش استفاده کنید بسیار ساده جواب به دست میاد باید جایگزینی کنید. چون اینجا نمیشه فرمول بنویسی لذا نمی نویسیم!!!:smile:
فقط یه نکته : چون تقاضا برای سال و تولید برای روز بیان شده باید با ضرب 250 در 128 تولید سالانه را به دست بیاریم بعد جایگزین کنیم.

7) گزینه الف صحیح است.
فرمول داره که باید حفظ کرد.

8)گزینه د صحیح است.
فرمول داره که باید حفظ کرد.
نکته: با توجه به اینکه پروژه دو مسیر بحرانی دارد واریانس بزرگتر را به عنوان واریانس پروژه در نظر میگیریم که برابر 9 است.

نکته: یه موقع فکر نکنید این پاسخ ها را با معلومات خودم دادم اینها همش تقلب بود . منم مدیریت تولیدم افتضاح...:razz:

saeedvalentino

عضو جدید
این سوال یکی از سوالات آزمون آخر ماهان هست که یکی از دوستان لطف کرده بود و سوالاتش را برای استفاده بچه ها آپلود کرده .

توانایی ماشینکاری

با استفاده از معادله تیلور برای عمر ابزار (VT=C) و با فرض اینکه C=400 باشد درصد افزایش در عمر ابزا را چنانچه سرعت برش به میزان 50% کاسته شود حساب کنید؟

1- 200%

2- 300%
3- 100%
4- 400%

در پاسخنامه گفته گزینه 2 صحیح است یعنی 300% ولی من فکر میکنم اشتباه گفته اینجور که من حساب کردم گزینه صحیح 200% میشه .
حالا از دوستان هرکی بلده بیاد تشریحی پاسخ صحیح را بده.

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

مثل اینکه همه حسابی مشغول خوندن هستن این پست هم از آخرین پستهای من قبل از کنکور :

این دو تا سوال خیلی سخت بودند من که نتونستم جواب بدمشون:
1.JPG

2.JPG

sahand147

عضو جدید
سلام

مثل اینکه همه حسابی مشغول خوندن هستن این پست هم از آخرین پستهای من قبل از کنکور :

مشاهده پیوست 43807

مشاهده پیوست 43808

سلام سوال اول و دوم شما که راجب توانایی ماشینکاریه اونم تو کنکور نمیاد...
راجع سوال EBM هم بگم که این سوال حل شدنی نیست:D من حتی فرمولاشم نتونستم پیدا کنم. ولی میشه گزینه درست رو تشخیص داد چون فرمول توان P=VI هست که اگر برای این مساله V و I رو جاگذاری کنی 5 بدست میاد و با این حساب فقط گزینه 3 درسته...!
هر سال تقریبا یه سوال لاینحل تو کنکور ساخت میدن و سال پیش هم اون کرنش سنج ها رو داده بودن...پس 100% نمیشه زد ولی 95 % میشه نگران نباشین:)

saeedvalentino

عضو جدید
سلام سوال اول و دوم شما که راجب توانایی ماشینکاریه اونم تو کنکور نمیاد...

کی گفته توانایی ماشینکاری نمیاد؟
درسته که تو سرفصل های سازمان سنجش اسم این درس نیامده ولی از آنجا که دروس ساخت پدر مادر نداره ممکن هست ازش سوال بیاد از طرفی یکی از دروس که توی سرفصل ها ی سازمان سنجش ازش نام برده شده ماشین ابزار هستش که توانایی ماشینکاری هم می تونه در زیرمجموعه این درس قرار بگیره لذا بهتون پیشنهاد میکنم حتما این درس را مطالعه کنید البته الان دیگه زمان زیادی واسه مطالعه نمونده ولی خب میتونید به خلاصه ها مراجعه کنید.

mashti

عضو جدید
سلام

مشاهده پیوست 43807
مشاهده پیوست 43808
درمورد سوال اول
باید در حالت اول که سرعتو خواسته وعمر ثابته شما با توجه به سرعت 1040 و قابلیت ماشین کاریش سرعت ابزار مبنا رو پیدا کنی ضربدر قابلیت ماشینکاری 4140 کنی تا سرعت 4140 بدست بیاد و در مورد دومیشم برعکس با توجه به اینکه سرعت ثابته عمر ابزار مبنا و عمر 4140 رو بدست میاری
درمورد این سوال دومم فقط فرمول توان ماکزیممو میدونم که فکر کنم بیستویک صدم (ولتاژ به توان دو) تقسیم بر مقاومت باشه

sahand147

عضو جدید
کی گفته توانایی ماشینکاری نمیاد؟
درسته که تو سرفصل های سازمان سنجش اسم این درس نیامده ولی از آنجا که دروس ساخت پدر مادر نداره ممکن هست ازش سوال بیاد از طرفی یکی از دروس که توی سرفصل ها ی سازمان سنجش ازش نام برده شده ماشین ابزار هستش که توانایی ماشینکاری هم می تونه در زیرمجموعه این درس قرار بگیره لذا بهتون پیشنهاد میکنم حتما این درس را مطالعه کنید البته الان دیگه زمان زیادی واسه مطالعه نمونده ولی خب میتونید به خلاصه ها مراجعه کنید.

توانایی ماشینکاری زیر مجموعه ماشین ابزار نیست چند سال پیش توانایی ماشینکاری در کنارماشین ابزار جزو لیست دروس بوده ولی حالا توانایی ماشینکاری حذف شده. پس همچین سوالی که راجع عمر ابزار و ضخامت براده و محاسبات و ... باشه توی کنکور نمیاد. از توانایی ماشینکاری فقط لازمه که تئوری هاش خونده بشه مثل جنس ابزار و ...که با انیورسال تقریبا مشترکه.

sahand147

عضو جدید
درمورد سوال اول
باید در حالت اول که سرعتو خواسته وعمر ثابته شما با توجه به سرعت 1040 و قابلیت ماشین کاریش سرعت ابزار مبنا رو پیدا کنی ضربدر قابلیت ماشینکاری 4140 کنی تا سرعت 4140 بدست بیاد و در مورد دومیشم برعکس با توجه به اینکه سرعت ثابته عمر ابزار مبنا و عمر 4140 رو بدست میاری
درمورد این سوال دومم فقط فرمول توان ماکزیممو میدونم که فکر کنم بیستویک صدم (ولتاژ به توان دو) تقسیم بر مقاومت باشه

با تشکر ولی این فرمولی که شما گفتین مربوط به اسپارکه نه ماشینکاری با اشعه الکترونی.

آخرین ویرایش:

reza perzadeh

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقا پیام یک مطلبی را جهت اطلاع خدمتتون بگم که از 20 سوال ساخت وتولید 2 تا 3سوال بدون منبع میباشد و بعضی اوقات مولف از خودش سوالی را طرح میکند به خاطر همین بعضی سوال ها غلط ازاب در میاد

sahand147

عضو جدید
دوستان بیایید سوالایی رو که امسال تو ساخت دادن و جوابشو تقریبا مطمئن هستین بگین.

اول خودم شروع میکنم..! اون سوال Rib برای افزایش استحکام سازه ومقاومت در برار بارهای خمشی و ... بود.

saeedvalentino

عضو جدید
دوستان بیایید سوالایی رو که امسال تو ساخت دادن و جوابشو تقریبا مطمئن هستین بگین.

اول خودم شروع میکنم..! اون سوال Rib برای افزایش استحکام سازه ومقاومت در برار بارهای خمشی و ... بود.

شما چه منبعی را خوندید این سوال تا به حال به گوش من نخورده بود

sahand147

عضو جدید
شما چه منبعی را خوندید این سوال تا به حال به گوش من نخورده بود

من از کتیا یاد گرفتم که یه دستور ریب داریم. ریب یه جور تکیه گاه یا پایه هست که باعث میشه ستون کمانش نکنه و خم نشه. اگه دیده باشی پایه های پل یا ستونهای بزرگ رو از سه یا چهار طرف به یه قطعه به شکل مثلث قایم الزاویه به بدنه جوش میدن . یه ضلعش جوش خورده به ستون ضلع دیگش هم با پیچ یا جوش به قسمت پایین وصله که به این همون Rib میگن.

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کتیا یاد گرفتم که یه دستور ریب داریم. ریب یه جور تکیه گاه یا پایه هست که باعث میشه ستون کمانش نکنه و خم نشه. اگه دیده باشی پایه های پل یا ستونهای بزرگ رو از سه یا چهار طرف به یه قطعه به شکل مثلث قایم الزاویه به بدنه جوش میدن . یه ضلعش جوش خورده به ستون ضلع دیگش هم با پیچ یا جوش به قسمت پایین وصله که به این همون Rib میگن.
منم این رو از سالید ورکس یاد گرفتم و همین گزینه رو زدم ....
فکر کنم درست باشه .....
سوالا رو اگه یادتونه بگید .. من یادم نمیاد .......
البته سوال قالب رو غلط زدم .. جفتشو واسه سنبه حساب کردم ... همینطور اون خط کش یا میله سینوسی رو

sahand147

عضو جدید
منم این رو از سالید ورکس یاد گرفتم و همین گزینه رو زدم ....
فکر کنم درست باشه .....
سوالا رو اگه یادتونه بگید .. من یادم نمیاد .......
البته سوال قالب رو غلط زدم .. جفتشو واسه سنبه حساب کردم ... همینطور اون خط کش یا میله سینوسی رو

اون خط کش و میله سینوسی جوابش چی بود؟ نیم زاویه یا تمام زاویه؟؟؟؟؟؟؟؟

majid_mz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون خط کش و میله سینوسی جوابش چی بود؟ نیم زاویه یا تمام زاویه؟؟؟؟؟؟؟؟
خط کش سینوسی که اندازه زاویه راس رو میده .. اما استفاده از 2 تا مرغک ... نصف زاویه راس رو میده ....
اما از وقتی فهمیدم سوال قالب رو .. هر دو تا رو واسه سنبه حساب کردم هنوزم دارم به خودم فحش میدم ...
ساخت اینقدر تاثیر داره که با یه سوال .. قبول بشی ..یا نه

sahand147

عضو جدید
درصد پرلیت رو 0.45 اوردم....بر حسب سختی قطعه کار هم روش سنتی میشه هم غیر سنتی...انذازه گیری مستقیم خوبه چون لقی تاثیر نداره....مدار کاسکید سه گروه داشت....شیب دار کردن سنبه برای Blanking کاربرد نداره.....

بالا