بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

k.m.r.c

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت اساتید عزیز
برای کنکور کاردانی به کارشناسی از چه کتابهایی در آزمون میاد؟؟
لطف کنید اسم انتشارات رو هم بگید.
با تشکر و سپاس فراوان.
منظورتون عمومی هست یا برای دروس تخصصی!؟

mahmoud.golzar

کاربر بیش فعال
درخواست کتاب کاردانی به کارشناسی

درخواست کتاب کاردانی به کارشناسی

سلام دوستان کسی میتونه کمک کنه کتابهایی که در کنکور کاردانی به کارشناسی مورد استفاده قرار میگیره رو با اسم انتشارات و ناشر بهم بگه یا اگه نسخه الکترونیکی اونا موجوده برام آپلود کنه؟

bi metal

عضو جدید
من یک cd دارم که شامل 1700 صفحه "خلاصه درس و تست و نکته" در 5 بخش "ترمو ، مکانیکی، فیزیکی، استحاله و علم مواد" هست.
کسانی که خواهان این cd هستند به من اطلاع بدن.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

itsecurity

عضو جدید
یه ابهام اساسی !!

یه ابهام اساسی !!

سلام دوستان.به نظر شما تفاوت مهندسی موادی که هیچ گرایشی نداره در دانشگاه شریف با بقیه که گرایش دارن در چیه؟

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ببین نمیدونم دقیقا چی میخوای؟
عموما اینجوریه که مواد دو دسته میشه:سرامیک و متالورژی
متالورژی هم میشه صنعتی و استخراجی
ولی دانشگاه تهران هم همینطوره.(خودم اونجا میخونم خبر دارم مهندسی متالورژی ومواد)
ما هم بی گرایشیم فقط اینجوریه که واحدای اختیاری رو با توجه به یه گرایشی که دوست داریم بر میداریم ولی تو مدرکمون درج نمیشه چه گرایشی!!
امیدوارم کمک کرده باشم.

رحیمی نژاد

عضو جدید
مگر مابقی که دارای گرایش هستند چند واحد با یک دیگر فرق دارند و یا زمان اشتغال گرایشها با یکدیگر فرقی دارند

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزئیات اعلام نتایج و ظرفیت پذیرش کنکورهای سراسری و کارشناسی ارشد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام زمان انتشار نتایج نهایی کنکور سراسری 87 و کنکور کارشناسی ارشد 87 گفت: امسال حدود 500 هزار نفر از طریق کنکور وارد دانشگاهها می شوند که 81 هزار و 432 نفر از آنها در دوره روزانه دانشگاهها پذیرفته می شوند. عبدالرسول پورعباس در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر 830 هزار داوطلب کنکور که مجاز به انتخاب رشته شده اند خود را برای انتخاب رشته نهایی آماده می کنند.

وی در مورد زمان اعلام نتایج نهایی کنکور نیز گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال 87 نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.

در آزمون سراسری سال 87، یک میلیون و 344 هزار و 978 داوطلب واقعی به رقابت با هم پرداختند که از این تعداد 317 هزار و 905 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، 458 هزار و 842 نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، 516 هزار و 618 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 32 هزار و 526 نفر در گروه آزمایشی هنر و 19 هزار و 87 نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی با هم رقابت کردند.

رئیس سازمان سنجش در مورد اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد نیز به مهر گفت: نتایج آزمون کارشناسی ارشد در نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در مورد ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد گفت: در مقطع کارشناسی ارشد قرار بود بین 38 تا 40 هزار دانشجو در سال جدید تحصیلی از طریق کنکور و استعدادهای درخشان پذیرش شود اما احتمال می رود بیش از این تعداد دانشجو پذیرش شود.

دکتر عباس صاحبقدم لطفی اظهار داشت: در حال حاضر به دانشگاههای کشور اعلام شده است که به جز این تعداد در صورت وجود امکانات و توانایی برای پذیرش بیشتر دانشجوی کارشناسی ارشد ظرفیتهای جدید خود را به دفتر گسترش آموزش عالی اعلام کنند.
معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه تاکنون ظرفیت نهایی دانشگاهها برای پذیرش دانشجوی ارشد مشخص نشده است گفت: این افزایش ظرفیت تنها در دانشگاههای دارای امکانات اعمال می شود.

mohammad69

عضو جدید
890 منطقخ 3 شانس قبولي مواد در تهران است؟

890 منطقخ 3 شانس قبولي مواد در تهران است؟

890 منطقه 3 شانس قبولي مواد در تهران است؟اصفهان چطور؟؟

آخرین ویرایش:
are khob
albatte agar daneshgah vasat mohem nabashe ke hatman ghabul mishi
vali khob rotbeye keshvarito begu,
un kasaeiam ke mantaghe 1,o 2am mitunin ye nazare hodudi behet bedan
bebakhshid fenglish bud

rasti in dusti ke gofte bud 2 sal pish ba 700 o khurdeei ghabul shode , ba tavajjoh be ghabulie 2 sal pishe un , shanse emsale to kheili balatare, CHON az parsal sahmiieye tehrania vase tehran az 60,40 be nafe tehrania, be 50,50 kahesh peida karde, inam fekr nakon ke in meghdare kamie, ma parsalia ke vase avvalin bar in karo bahamun kardan o tehrani budim hesabi mazzasho fahmidim, bacheha aksaran, be joz reshtehaye tablo, ye reshte badtar az un chizi ke ghaedatan bayad ghabul mishodan, ghabul shodan

hadi-17

عضو جدید
درآمد مهندسی مواد در تهران

درآمد مهندسی مواد در تهران

سلام
لطفا سریع به من پاسخ دهید که خیلی ممنونتون می شم
1-من رتبه 1670 منطقه 2 دارم و ورامین می شینم
2-علاقه من فقط مهندسی های روزانه دانشگاههای تهران است
3-از بین مهندسی پزشکی و مواد و شیمی کدام بهتر است و در کدام شانس قبولی بیشتری دارم
لطفا از لحاظ سختی درس بازارکار در تهران و درآمد مقایسه کنید

mohammad69

عضو جدید
منم مثب حودت موندم توش.من890 منطقه 3 هستم. رتبم وتسه م.شيمي تهران لب مرزه و لي مواد شايد بشه اونم معلوم نيست .ولي خوب مهندسي شيمي يك چيز ديگست

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نحوه ادامه تحصيل دانشجويان مشمول در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري در خارج از کشور اعلام شد

نحوه ادامه تحصيل دانشجويان مشمول در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري در خارج از کشور اعلام شد

سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي با صدور اطلاعيه اي نحوه ادامه تحصيل دانشجويان مشمول در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري را در خارج از کشور اعلام کرد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس ، در اطلاعيه پليس وظيفه عمومي آمده است : با استناد به ماده 4 و14 قانون وظيفه عمومي ، مراحل اعزام دانشجويان مشمول براي ادامه تحصيل در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري به خارج از کشور به اين شرح است :
- ارائه درخواست معافيت تحصيلي از وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ؛ اداره كل امور دانشجويان خارج از كشور.
- نداشتن غيبت و دانشجوي انصرافي نبودن .
- ارائه اصل نامه فراغت دوره كارشناسي يا كارشناسي ارشد با مهر و امضاي دانشگاه .
- اخذ وثيقه به مبلغ 150ميليون ريال بصورت نقدي ، ضمانتنامه بانکي و وثيقه ملکي .

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سازمان سنجش آموزش کشور نتايج اوليه آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 87 را اعلام کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور نتايج اوليه آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 87 را اعلام کرد.

نتايج اوليه آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته است و داوطلبان مي توانند با مراجعه به اين سايت و درج مشخصات از نتيجه خود مطلع شوند. سازمان سنجش آموزش کشور 195 هزار و 881 داوطلب را به انتخاب رشته در اين آزمون مجاز کرده است. در امتحان پذيرش دانشجو از دوره کارداني به کارشناسي ناپيوسته گروههاي آزمايشي 396 هزار و 22 نفر متقاضي بودند که از اين تعداد 175 هزار و 477 نفر زن و 220 هزار و 545 نفر مرد هستند. اين آزمون در 63 کد رشته صبح و بعد از ظهر 21 تيرماه در 31 شهرستان کشور برگزار شد.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
مواد امتحان ورودی برای آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی

مواد امتحان ورودی برای آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی

همون طور که می دونید رشته های کارشناسی ارشد مهندسی مواد که تو ایران وجود داره تو هیچ جای دنیا وجود نداره...

من مواد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی یکی از دانشگاه های خارج رو پیدا کردم. گرایش این رشته همون متالورژی است که در مقطع کارشناسی ارشد هم ادامه و پیشرفته ی مطالب قبلی است. و این رشته شبیه ترین رشته ای است که ما در ایران خوانده ایم.

- آزمون های مکانیکی فلزات و آلیاژهای آن شامل سختی، ضربه، کشش، خستگی، خزش
- کریستالوگرافی
- مواد پلی کریستال
- عیوب کریستالی
- دیاگرام های فازی Fe-C، Cu-Ni، Pb-Sn، Al-Si
- انجماد فلزات و آلیاژهای آن
- انواع روش های خوردگی و حفاظت
- اصول اولیه ترمودینامیک
- ترمودینامیک محلول ها
- استحاله های مارتنزیتی، بینیتی و پرلیتی
- عملیات حرارتی فولاد شامل آنیل، نرماله، کوئنچ، تمپر، سختی پذیریر، رسوب سختی
- ذوب و ریخته گری شامل عملیات ذوب، طراحی تغذیه و سیستم راهگاهی، مک و آخال، انقباض، کوره ها، عیوب ریخته گری
- کامپوزیت ها شامل ساختار، خواص و کاربردها
- سرامیک ها شامل ساختار، خواص و کاربردها
- کار مکانیکی فلزات (شامل روش های شکل دادن)
- متالورژی پودر

صلاح کار کجا و من خراب کجا
ببین تفاوت ره کز کجاست تا به کجا
دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
کجاست دیر مغان و شراب ناب کجا
چه نسبت است به رندی صلاح و تقوا را
سماع وعظ کجا نغمه رباب کجا
ز روی دوست دل دشمنان چه دریابد
چراغ مرده کجا شمع آفتاب کجا
چو کحل بینش ما خاک آستان شماست
کجا رویم بفرما از این جناب کجا
مبین به سیب زنخدان که چاه در راه است
کجا همی‌روی ای دل بدین شتاب کجا
بشد که یاد خوشش باد روزگار وصال
خود آن کرشمه کجا رفت و آن عتاب کجا
قرار و خواب ز حافظ طمع مدار ای دوست
قرار چیست صبوری کدام و خواب کجا

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد هفته آينده اعلام مي‌شود

نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد هفته آينده اعلام مي‌شود

رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج آزمون كارشناسي ارشد اين دانشگاه در اواسط هفته آينده خبر داد.

مهندس سجادي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: ميزان ظرفيت پذيرش در اين آزمون نسبت به سال گذشته تغيير چنداني نداشته است.

وي افزود: نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از طريق سايت اينترنتي آزمون به نشاني www.azmoon.com اعلام مي‌شود.

دكتر عبدالله جاسبي رييس دانشگاه آزاد اسلامي نيز پيش از اين با اشاره به شركت 320 هزار نفر در اين آزمون، گفت: در اين آزمون حدود 10 درصد داوطلبان پذيرفته مي‌شوند.

به گفته وي تعداد داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد 87 نسبت به سال گذشته 54 درصد افزايش يافته است. گفتني است، آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي با حضور 320 هزار داوطلب به صورت همزمان در 111 واحد و 241 كد رشته در سراسر كشور برگزار شد.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
رييس سازمان سنجش: نتايج نهايي نيمه اول شهريور اعلام مي‌شود

جزييات اعلام نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاهها؛
بيش از 34 هزار نفر امسال پذيرش مي‌شوند

رييس سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه 34 هزار و 579 نفر امسال از طريق كنكور كارشناسي ارشد در دوره‌هاي مختلف روزانه، شبانه، پيام نور، غير انتفاعي، نيمه حضوري و مجازي دانشگاههاي كشور پذيرش مي‌شوند، گفت: 19 هزار و 210 نفر در دوره‌هاي روزانه مقطع كارشناسي ارشد دانشگاهها پذيرفته مي‌شوند.

دكتر عبدالرسول پورعباس در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه ظرفيت‌ پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در دوره‌هاي شبانه 10 هزار و 354 نفر است، عنوان كرد: يك هزار و 652 نفر نيز در مقطع كارشناسي ارشد غيرانتفاعي پذيرش مي‌شوند.

وي افزود: ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد پيام‌نور 2 هزار و 456 نفر،‌ در دوره‌هاي نيمه حضوري 357 نفر و در دوره‌هاي مجازي 550 نفر است.

رييس سازمان سنجش آموزش كشور درباره اعلام نتايج آزمون كارشناسي ارشد سال 87 دانشگاهها، اظهار كرد: با توجه به اينكه آزمون‌هاي عملي برخي از رشته‌هاي مقطع كارشناسي ارشد دانشگاهها دو هفته پيش برگزار شده و تصحيح اين آزمون به صورت دستي انجام مي شود، نتايج اين آزمون نيمه اول شهريور ماه اعلام مي‌شود.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتايج آزمون كارشناسي ارشد تا پايان هفته اعلام مي‌شود

نتايج آزمون كارشناسي ارشد تا پايان هفته اعلام مي‌شود

معاون سازمان سنجش آموزش كشور، گفت: نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد سال 87 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور تا آخر هفته اعلام مي‌شود.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد فردا اعلام مي‌شود

نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد فردا اعلام مي‌شود

نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي روز دوشنبه 12 شهريور اعلام مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس ، اسامي پذيرفته شدگان در 236 رشته از طريق ويژه نامه فرهيختگان اعلام و كارنامه آنان در سايت مركز آزمون به نشاني www.azmoon.net منتشر مي‌شود.

ثبت‌نام پذيرفته شدگان طي روزهاي 17 الي 19 شهريور صورت مي‌پذيرد، اصل مدرك كارشناسي يا گواهي موقت، اصل شناسنامه و دو برگ فتوكپي از تمام صفحات آن، اصل و يك برگ فتوكپي كارت ملي، 6 قطعه عكس و مدركي كه وضعيت نظام وظيفه برادران را مشخص نمايد، مدارك لازم براي ثبت نام هستند.

bi metal

عضو جدید
نتايج كارشناسي ارشد فردا اعلام مي‌شود

نتايج كارشناسي ارشد فردا اعلام مي‌شود

معاون سازمان سنجش آموزش كشور گفت: نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد سال 87 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور عصر سه‌شنبه(5/6/87) اعلام مي‌شود.
دكتر ابراهيم خدايي اظهار كرد: نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشورعصر فردا از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي‌شود.
وي افزود: از طريق اين آزمون 36 هزار و 418 نفر وارد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور مي‌شوند.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينکه در آزمون کارشناسي ارشد سال 87 حدود 530 هزار نفر شرکت کردند، اظهار کرد: در اين ميان حدود 148 هزار و 142 نفر مجاز به انتخاب رشته شده بودند كه اين تعداد با احتساب دو رشته‌اي‌ها به 157 هزار و 700 نفر رسيد.
"البته شما به حرف معاون اعتماد نكنيد از فردا صبح به سايت سازمان سنجش سر بزنيد":smile:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
معاون سازمان سنجش آموزش كشور گفت: نتايج نهايي آزمون كارشناسي ارشد سال 87 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور عصر سه‌شنبه(5/6/87) اعلام مي‌شود.
دكتر ابراهيم خدايي اظهار كرد: نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشورعصر فردا از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي‌شود.
وي افزود: از طريق اين آزمون 36 هزار و 418 نفر وارد دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور مي‌شوند.
معاون سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينکه در آزمون کارشناسي ارشد سال 87 حدود 530 هزار نفر شرکت کردند، اظهار کرد: در اين ميان حدود 148 هزار و 142 نفر مجاز به انتخاب رشته شده بودند كه اين تعداد با احتساب دو رشته‌اي‌ها به 157 هزار و 700 نفر رسيد.
"البته شما به حرف معاون اعتماد نكنيد از فردا صبح به سايت سازمان سنجش سر بزنيد":smile:

با آرزوی موفقیت برای شما، منتظر شیرینی هستیم!!

امروز بعد از ظهر هم یه سری بزنید، ضرر نداره..

bi metal

عضو جدید
ممنون ، شيريني اينترنتي هم خوردن داره ،اگه فبول بشم حتما:D
من از امروز صبح دارم سر مي‌زنم:smile:

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتايج آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي روز دوشنبه 12 شهريور اعلام مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس ، اسامي پذيرفته شدگان در 236 رشته از طريق ويژه نامه فرهيختگان اعلام و كارنامه آنان در سايت مركز آزمون به نشاني www.azmoon.net منتشر مي‌شود.

ثبت‌نام پذيرفته شدگان طي روزهاي 17 الي 19 شهريور صورت مي‌پذيرد، اصل مدرك كارشناسي يا گواهي موقت، اصل شناسنامه و دو برگ فتوكپي از تمام صفحات آن، اصل و يك برگ فتوكپي كارت ملي، 6 قطعه عكس و مدركي كه وضعيت نظام وظيفه برادران را مشخص نمايد، مدارك لازم براي ثبت نام هستند.

سایت اعلام نتایج www.azmoon.com می باشد. بعضی از دوستان امروز اشتباهی سایت .net رو می دیدند.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
ارشد و قبولی

ارشد و قبولی

سلام به همگی و تبریک به مهندسایی که ارشد رو قبول شدن.

منتظریم تا رتبه ها و رشته و دانشگاهی که قبول شدین هم بشنویم.
در ضمن یه لطفی بکنید کتاب و جزوه های درست و در مونتون رو معرفی کنید.

مبارکتون باشه.
اگه قبول نشدید هم انشالله سال بعد-شاید هم موقعیت های بهتر.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتایج سراسری ساعت 3 و نیم امروز اعلام شد.
تبریک به دوستانی که قبول شدند. و تبریک به دوستانی که قبول نشدند. تبریک به همه!

بالا