الیاف مقوم در برابر حرارت

seyghali

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم الیافی که بتونه تا دمای 1400 درجه سانتی گراد رو تحمل کنه و تجزیه نشه چیه ؟

ghazalmarjan

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم الیافی که بتونه تا دمای 1400 درجه سانتی گراد رو تحمل کنه و تجزیه نشه چیه ؟

سلام به شما دوست گلم:gol::gol:
تا انجا که من اطلاع دارام ترکیب کولار با نومکس به عنوان ضدحریق استفاده می شه که می دانیم در اتش سوزی ها با درجه حرارت بالا سرو کار داریم .
از طرف دیگر الیاف کربن هم مقاومت مکانیکی دردمای بالای خوبی دارند وهم چنین از انجایی که در صنایع هوایی و در خودروسازی (بدنه و لنت ترمز) استفاده می شود پس مقاوم در برابر درجه حارت بالاست
امیدوارام به درستی شما را راهنمایی کرده باشم:cool:

seyghali

عضو جدید
ممنون از راهنمایتون الیاف باز الت ، شیشه ، الیاف سرامیکی چی اونا درجه حرارتشون چقدره من یه لیفی میخوام که تو یه کامپوزیت استفاده کنم مشخصات فنی کامل لیف مورد نیازمه درجه حرارت ذوب تجزیه و استحکام که خیلی مهمه
کسی هم فروشنده این لیفا رو سراغ داره کی هست برام بگه ممنون

pouyahassankhan

عضو جدید
ممنون از راهنمایتون الیاف باز الت ، شیشه ، الیاف سرامیکی چی اونا درجه حرارتشون چقدره من یه لیفی میخوام که تو یه کامپوزیت استفاده کنم مشخصات فنی کامل لیف مورد نیازمه درجه حرارت ذوب تجزیه و استحکام که خیلی مهمه
کسی هم فروشنده این لیفا رو سراغ داره کی هست برام بگه ممنون
سلام ببين تو ارشد يك درس داشتيم خصوصيات الياف با كارايي بالا اسم كتابشم High-Performance Fibres, by J.W.S. Hearle f,v, j,  برو تو گوگل سرچ كن همرو نوشته.