افزایش دامنه سیگنال خروجی cd های صوتی در یک بار 6 اهمی

f2a

عضو جدید
اسیلسکوپ خروجی یک دستگاه cd پلیر را چگونه نشان می دهد .:)

• Like
واکنش ها: sh85

f2a

عضو جدید
خوب این سیگنال دامنه کمی دارد و کلا توان اعمال ان به یک بلندگو که یک بار محسوب می شود را ندارد .باید یک مدار عمل تقویت را بر روی این سیگنال انجام دهد و بتوانیم با افزایش توان به سطح لازم یک بلندگو را در اتاقمان درایو کنیم .تقویت باید این خصوصیات را داشته باشد :
-عدم وجود از فرم افتادگی سیگنال
-وفادار ماندن به شکل اصلی سیگنال و خوداری از افزودن یک جز یا تشدید یک بخش ان
-عدم ایجاد نویز در سیگنال
-عدم وجود تاثیرات نامطلوب منبع تغذیه
و.......از انجاییکه اغلب سیگنال ما مربوط به یک البوم موسیقی مورد علاقه مان است باید با موزیکال بودن عمل تقویت و وجود یک بالانس در طیف لذت بخش سیگنال صوتی موسیقی یک خدمت را به خود انجام دهیم .:surprised:
بر روی کاغذ همه چیز خوب است ولی چرا اغلب نمی توانیم صدای این وسایل رایج را که بر اساس اعلام مقادیر قابل قبول ساخته می شوند لذت بخش بدانیم و مغز خسته می شود .ایراد در کجاست ؟:smile:

f2a

عضو جدید
در اینتر نت با کلمات diy amp یک سرچ را انجام دادم و می خواستم ببینیم دیگران از چه قطعاتی و مداراتی استفاده می کنند تا صدا را بهتر بشنوند . نتایج عجیب و حیرت اور بود .:surprised:
بسیاری از لامپ های خلا که بیش از صد سال از اختراع انها می گذرد استفاده می کردند .
من تصمیم گرفتم یک مدار لامپی بسازم !!
باید مداری پیدا می کردم که لامپش و یا به عبارتی عنصر اصلی تقویت ان در ایران موجود باشد .راستش از 6b4g خوشم امد ;) این قطعه زیبا هم بود .

f2a

عضو جدید

این لامپ ها بود توسط یکی از دوستان توانستم نو و اکبند انها را پس از اینکه 40 سال از ساخت انها می گذشت تهیه کنم .

f2a

عضو جدید
اطلاعات لازم مربوط به خود این قطعه اکتیو را بتریج در اینتر نت بدست اوردم :

f2a

عضو جدید
HARMONIC FREQUENCY FOURIER NORMALIZED PHASE NORMALIZED
NO (HZ) COMPONENT COMPONENT (DEG) PHASE (DEG)

1 1.000E+03 5.496E-01 1.000E+00 1.794E+02 0.000E+00
2 2.000E+03 1.107E-03 2.015E-03 8.578E+01 -2.730E+02
3 3.000E+03 3.560E-05 6.478E-05 -1.789E+02 -7.170E+02
4 4.000E+03 9.717E-06 1.768E-05 6.474E+00 -7.110E+02
5 5.000E+03 7.548E-06 1.373E-05 -1.599E+02 -1.057E+03
6 6.000E+03 7.367E-06 1.340E-05 3.537E+01 -1.041E+03
ظاهرا وجود برخی هارمونیک ها در لامپ باعث موزیکال شدن پخش موسیقی می گردد .و این گزارشی بود از هارمونیک های این لامپ که از سوی سازنده اعلام شده بود .

در رسم گراف ها و سنجش مقادیر لامپ از تکنولوژی جدید کمک گرفته می شود .

آخرین ویرایش:

f2a

عضو جدید
من ندانسته یک لامپ دایرکت فیلیمان را انتخای کرده بودم و این معنایش چه بود می بایست اطلاعات بیشتری به دست می اوردم تا اینکه دستگاه من ساخته می شد .

این لامپ ها به نحوی ساخته شده بودن که .........خوب باید اول ببینیم که ساختمان یک لامپ چیست وچگونه کار می کند ؟ ما این مطلب را ادامه خوایم داد ;)

f2a

عضو جدید

خیلی ساده باید بدانیم که کاتد گرم الکترون را با اعمال ولتاژ فوروارد به سمت پلیت یا اند پرتاب می کند .و در این بین یک المان سوم به نام شبکه کنترل قرار دارد که می تواند با تغییر ولتاژ ان نسبت به کاتد بر جریان الکترونها کنترل داشته باشیم . :biggrin:
حال به نظر شما گرمایی که لامپ موقع کار ایجاد کند نتیجه کدام واکنش است ؟:surprised:
نام این لامپ سه المانی چیست ؟:surprised:
ایا لامپ هایی در پروسه تقویت صدا با همین ساختمان صدا وجود دارند ؟:surprised:

f2a

عضو جدید
تریود نام لامپ هایی است که اکنون بهترین صدا ها را دارند .و کمتر دستگاه های اندی ساخته می شود که تریود در ان نباشد .
اولین لامپ های تریود ی که ساخته و جهت تقویت سیگنال های ضعیف از ان استفاده گردید دارای ویژه گی دایرکت فیلمان هم بودند .و این به معنای این بود که فیلیمان و یا به عبارتی رشته گرم شونده با کاتد یکی بودند و دونقش را یک قسمت داشت .از یک سو باید با عبور یک جریان گرم و ملتهب شده و از سویی دیگر با یک ارتباط به گراند مدار نقش کاتد را در انشار الکترون و بسته شدن مسیر حرکت انها ایجاد می کند .این حالت ددر بسیاری از رکتی فایرها نیز وجود داشت و از این رو این لامپ اغلب چهار پایه بودند .

در میان این دستگاه های کدام دستگاه dht لامپ یا لامپ دایرکت فیلیمان در ان استفاده شده است ؟

f2a

عضو جدید

در این مدار می بینید که یک لامپ دیود با شماره gz37 در بخش فیلیمان دارای یک ارتباط دیگر که از ان به عنوان قطب مثبت تغذیه هم استفاده میشود /است .این فرایند گاهی ما را ناگزیر به استفاده از ترانس هایی با چند سر مجزا برای ایجاد منبع تغذیه فیلیمان عایق شده می نماید .
جالب است بدانید در بخش تقویت صدا از رلامپ های dht استقبال بی نظیری می شود و قیمت های گران تری هم دارند .بدین ترتیب ظاهرا لامپی که توسط ادیسون می رفت که ساخته شود باید بهترین لامپ بوده باشد و صدای بهتری هم داشته باشد :biggrin:

f2a

عضو جدید

و اینها نمایش پرمصرف ها و رایج ترین ها است .به تدریج از دوقطبی به 5 قطبی رسیدیم .
افزایش یک الکترود داخلی دیگر به جهت بروز خواص بهتر صورت گرفته در حالیکه امروزه سر امد لامپ های صوتی hifi قطعا در لیست سه قطبی هاست .

f2a

عضو جدید

یک تریود در کلاس a

یک مدار پوش پول با شرکت دولامپ برای قدرت بیشتر صدا