استفاده از چک لیست باکس در سی شارپ

setayesh4

عضو جدید
من می خوام از چک لیست باکسی که توی برنامه ام دارم متن ، تک تک آیتم ها یی که چک خوردند رو بخونم و مثلا توی تکس باک بذارم ولی نمیدونم چطور باید به متن آیتم ها و نه شماره شون دسترسی داشته باشم؟!

general2010

عضو جدید
یه راه حل سادش به این شکله
باید به وسیله یه حلقه تمام ایتم های چک لیست باکس رو بررسی کنید و متن ایتم هایی که انتخاب شدن رو بردارید. مثال زیر متن ایتم های انتخاب شده رو تویه یه لیبل میندازه:

کد:
for (int item = 0; item < checkedListBox1.Items.Count; item++)
            {
                if (checkedListBox1.GetItemCheckState(item) == CheckState.Checked)
                {
                    label1.Text = label1.Text + "\n" + checkedListBox1.Items[item].ToString();
                }
            }

RIG

متخصص C#.net
من می خوام از چک لیست باکسی که توی برنامه ام دارم متن ، تک تک آیتم ها یی که چک خوردند رو بخونم و مثلا توی تکس باک بذارم ولی نمیدونم چطور باید به متن آیتم ها و نه شماره شون دسترسی داشته باشم؟!
این کد اضافه کردن مقدار ها به cheklist box که از ارایه استفاده شده ...
کد:
 public Form1()
        {
            InitializeComponent();
            string[] myFruit = { "Apples", "Oranges", "Tomato" };
            checkedListBox1.Items.AddRange(myFruit);
            checkedListBox1.CheckOnClick = true;

}
اینجا هم می تونی از لیست باکس و تکست باکس وقتی چکد on هست اونارو واست نمایش بده . سوال قشنگی بود .:D
نمونه برنامه رو هم گذاشتم .ضمیمه
کد:
 private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {

listBox1.Items.Clear();
            foreach (object itemChecked in checkedListBox1.CheckedItems)
            {

textBox1.Text = itemChecked.ToString();
                listBox1.Items.Add(itemChecked.ToString());
            }

پیوست ها

• chk.zip
    35.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

setayesh4

عضو جدید
مرسی مرسی مرسی مرسی. فهمیدم;)
سوالم یه خورده الکی بود می دونم بعد از اینکه پرسیدم خودم جوابو پیدا کردم .
به هر حال از تون ممنونم:smile:

sahar-h

عضو جدید
سلام من میخوام تو برنامم از چک لیست باکس که استفاده میکنم، متن آیتمی که انتخاب شده رو چک کنم چکار باید بکنم ؟؟ مثلا بگم اگر آیتمی که انتخاب شده به عنوان مثال "فیزیک" هست 3 واحد به sum اضافه کن و اگر " آزمایشگاه" هست1 واحد به sum اضافه کن .

sahar-h

عضو جدید
من خودم فهمیدم چجوری باید بنویسم که متن رو مقایسه کنه اینجا هم میذارمش که دوستان دیگه هم بتونن استفاده کنن:

int sum = 0;//indicate sum of the units

for(int i=0;i<checkedListBox1.CheckedItems.Count;i++)//to checking the checklist box

{

if((checkedListBox1.CheckedItems.ToString())=="فیزیک -2")//provide the value of each lesson

sum+=2;