از سراب روانسر تا غار شکارچیان در کرمانشاه +عکس

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
[h=2]از سراب روانسر تا غار شکارچیان در کرمانشاه +عکس

کرمانشاه یکی از پرجاذبه‌ترین مقاصد توریستی است، چه به لحاظ اکوتوریسم و چه به لحاظ آثار باستانی

[/h]
سراب روانسر
سراب روانسر، یکی از چندین جاذبه گردشگری استان کرمانشاه است که چشم‌اندازی زیبا و طبیعی دارد. این سراب پر آب و زیبا در روانسر از توابع استان کرمانشاه قرار دارد و در ایام سال، پذیرای میهمانان بسیاری از اقصی نقاط کشور است. در حاشیه این سراب، فضایی دلنشین وجود دارد که بازدیدکنندگان در آن توقف می‌کنند و از دیدن مناظر زیبای اطراف لذت می‌برند. سراب روانسر، سرچشمه رودخانه قره‌سو است که یکی از بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین رودخانه‌های استان کرمانشاه به حساب می‌آید که خود از کوه‌های شاهو سرچشمه می‌گیرد.

غار کاوات

غار کاوات از دیگر جاذبه‌های گردشگری و معروف این استان است که در سلسله کوه‌های شاهو در شمال جوانرود و نزدیک روستای شبانکاره در 2 کیلومتری غار قوری قلعه واقع شده است. دهانه غار در ارتفاع 1660 متری از سطح دریا قرار دارد. در انتهای این محوطه بزرگ، شاخه اصلی غار، با دهانه کوچک‌تری شروع شده و از قسمت چپ شاخه اصلی، نهر کوچکی به اعماق سنگ‌ها فرو می‌ریزد. پس از 40 متر پیشروی، برکه‌ای به طول 15 متر و عمق 70 سانتی‌متر وجود دارد که در بعضی جاها، عمق آن به 5/1 متر می‌رسد. این قسمت غار به دوشاخه تقسیم می‌شود.

از آنجا که این غار در حال حاضر تأمین‌کننده بخش مهمی از آب شهر جوانرود است، به همین دلیل دیدن فضای داخلی غار امکان ندارد، اما دیدن مدخل غار و حوالی آن، خالی از لطف نیست. در اطراف غار نیز باغات، قد علم کرده‌اند و سراب‌ها و چشمه‌های گوارایی خروشان هستند که تفرجگاه بسیار جالبی برای مسافران است.

غار شکارچیان در دامنه کوه بیستون و در بالای سر نقش برجسته هرکول قرار دارد. این غار دارای فضای کوچکی به مساحت 35 متر مربع است و احتمالاً پناهگاه موقت شکارچیانی بوده که در آنجا لاشه شکار را برای حمل به اقامتگاه اصلی، قصابی و آماده می‌کردند. شکارچیان می‌توانستند در هنگام شکار از این غار به عنوان مخفیگاه استفاده کنند، زیرا موقعیت مکانی آن به گونه‌ای است که تا به آن نزدیک نشویم، از فاصله دور و از پایین به خوبی دیده نمی‌شود و شکارچیان می‌توانستند به راحتی در آن، حرکات حیواناتی را که در پایین و به خصوص در کنار سراب بودند، زیر نظر بگیرند.
در کاوش‌های انجام شده در این نما مقدار زیادی ابزار سنگی شامل تیغه‌های سنگی و تبرهای بادامی شکل به دست آمده است و طی این کاوش‌ها بخشی از استخوان ساعد انسان نئاندرتال نیز کشف شد که شباهت‌هایی با نمونه‌های به دست آمده از خاورمیانه و اروپا دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
ممنون استارتر...........کرمانشاه اومدیم ولی حیف اینجاها نرفتیم

خواهش می کنم عزیزم.اوا واقعا؟حیف شد اما چه جالب دقیقا مثل من.منم کرمانشاه رفتم اما به این دو مکان نرفتم.:):gol:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی پساپس عیدتون مبارک............:gol:

ولی به بیستون و جوانرود رفتم ...........بیستون که حرف نداشت , واقعا خوشم اومد ازش..........مخصوصآ سفره هفت سینش , که از آدم بزرگ بودن

که البته سال 91 رفته بودیم یعنی پیارسال

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
الان سراب پر اب ینی چی؟؟!
این ک پارادوکسه!!!

عزیزم اگر کنجکاو شدی به نظر من برو و در این مورد تحقیق کن و به من هم اطلاع بده اما همین رو بگم که مطمئن باش الکی این اسم رو نذاشتن:)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
راستی پساپس عیدتون مبارک............:gol:

ولی به بیستون و جوانرود رفتم ...........بیستون که حرف نداشت , واقعا خوشم اومد ازش..........مخصوصآ سفره هفت سینش , که از آدم بزرگ بودن

که البته سال 91 رفته بودیم یعنی پیارسال

ممنون ساناز خانم.......همچنین سال نو بر شما هم مبارک باشه:smile::gol:
من هم پارسال هفته دوم عید کرمانشاه بودم و به بیستون رفتم و زیبا بود........خوش گذشت
:smile:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
بابا تو خودتم نمیدونی!!
درضمن، ویرگول ها رو بذار که راحت تر بشه خوند!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
گذاشتمش، ببین!
عدنان جان ما داریم دوستانه صحبت می کنیم و من نمیدونم دلیل جر و بحث الکی و همچنین معلم انشا شدن شما چی هست..........امیدوارم خدا همه رو به راه راست هدایت بکنه

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

Adnan175

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی شده؟!!
اتفاقی افتاده؟؟!!!
این چه ربطی داشت؟؟!

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب آقا شهاب :biggrin:راست میگن

الان متوجه این شدم بذارین تصحیحش کنم..........

خب آقای شهابی , آقای لاویر راست میگن دیگه

شهاب شم بخاطر اشتباه گرفتن با آقای شهابی بود که شکلک خنده رو گذاشتم

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی شده؟!!
اتفاقی افتاده؟؟!!!
این چه ربطی داشت؟؟!

اقا این اسبه یه منظوری داره!!
داره چشمک میزنه!! تازه نوک دماغشم تکون میخوره!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

ربطش اینه که سال اسبه.........دیدمش , خوشم اومد گذاشتمش اینجا

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متوجه :biggrin: شده بودم!!
از قصد گذاشتم!!:D:D;)

اها. ممنون.
حالا چرا چشمک میزنه؟؟! نکنه مجرده؟؟!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

دیگه به این چیزاش نرسیده م .....توصیه میکنم که شما هم پیشو نگیرین

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
آفرین به این همه صبر و متانت شما آقای لاویر.اگر من بودم....................به نظر من نباید به اینجور کاربرها اهمیت داد.

یاشار جان مهم نیست.......من فراموشش کردم اما به هر حال انسان نباید در مکان های عمومی به اون شکل رفتار بکنه.از لطف شما سپاس گذارم

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
چشم.
من با شوخی مشکل ندارم ولی وقتی کار به توهین میکشه دیگه ...
آقا عدنان هیچکسی به شما بی احترامی نکرده و اینو بدونید کسی با شما پدر کشتگی نداره.
در ابتدا شما یک بحث کاذب رو شروع کردین و من هم در مقابل شما سکوت کردم چون به نظرم بهترین جواب بود و در ادامه هم،کار اشتباه شما با عکس العمل دوستان مواجه شد پس در نتیجه قبول کنید که اگر هم این وسط بی احترامی شده باشه اون از طرف شما بوده.اگر هم مخالف این فکر می کنید پس به نظرتون دلیل برخورد بچه با شما چی بوده؟به هر حال بهتره که همین جا بحث رو خاتمه بدین.ممنون
:gol:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله
پرچم کرماشان بالاس

هرکی عید اومد کرمانشاه خبر بده، تا آدرس بهش بدم بره نون برنجی مجانی بخوره :D
استارتر مر30 بابت تاپیک :gol: