ارشد 90 هوافضا

mehr2097

عضو جدید
سلام به همگي من ميخوام واسه تمام عزيزان روشن کنم که طبق چندين نکته آزمون امسال ساده نبوده هرکي هم ميگه درصداشو حساب نکرده يعني به جوابا نگاه نکرده اين چند نکته بيشترواسه يادآوري به آقاي خليليه : 1_اگه هرکسي بتونه توآزمون هوافضا 30 سوال درست بزنه قطعا جز 20 نفره اول هوافضاي کنکور خواهد بود شما انگار درصداي نفرات برتر سالهاي گذشته رو نديدين به عنوان مثال اگه کسي بتونه 23 سوال 5 درصدي و 7سوال 10 درصدي رو بزنه مجموع درصداش چندميشه .ميشه 185%که اگه تقسيم بر 5.5 بکنيم ميانگين درصدا ميشه 33.63% که اين يه کمي بيشتر از يکي ازدوستامه که آزمون سال 89 رتبه اش شد 17 . 2_درمورد درس آيروديناميک 5 سوال ازاين درس تکراري بود نه بيشتر چون من تمام سوالات 11 سال اخيررو به خوبي خونده بودم اگه بخواين تونوشته بعدي تمام سوالات تکراري رو براتون مينويسم تازه توهرسالي 7 سوال تکراري توي اي مجموعه يعني آيروديناميک داشتيم که امسال 1 تاازاونم کمترشده وصدالبته فقط1 سوال از اصول جلوبرندگي اومده بود. 3_ درمورددرس مکانيک پرواز اصلا سوال تکراري نداشتيم يه سوالي داشتيم که اونم تکراري نبود بلکه مشابه سوال سال 87 بود که درموردR/C بود بقيه جديد بودن تازه يه سوال مکانيک پرواز غلط بوداونم سوال 87 بودکه 2 تا جواب داشت که توي گزينه 4 غلط املايي داشت که بجاي ضريب برانوشته بودضريب بار. 4_درمورد سوالات سازه که خوداساتيد هوافضا ميگن جز سخت ترين سوالات ارشد توي اين 12 سال بوده. 5_سوالات درس طراحي هواپيما که تيپشون عوض شده بود واصلا تکراري نداشتن وفقط کسايي ميتونستن جواب بدن که حتما جزوه هواپيماي مسافربري دکتر وزيري (اميرکبير) وجزوه طراحي هواپيماي دکتربنازاده (شريف)روخونده باشن در غيراينصورت به هيچ يک ازسوالات نمي تونستن پاسخ بدن که خدارو شکر من همه اين جزواتو خونده بودم .................علي ايحال من به آقاي خليلي وديگردوستان توصيه ميکنم که اول پاسخ سوالاتو ببينن بعد نظربدن چون حيف واقعا وقتمونوبا گفته هاي بيهوده تلف کنيم.ممنون .

آخرین ویرایش:

mehr2097

عضو جدید
واقع گرايي

واقع گرايي

سلام به همگي من ميخوام واسه تمام عزيزان روشن کنم که طبق چندين نکته آزمون امسال ساده نبوده هرکي هم ميگه درصداشو حساب نکرده يعني به جوابا نگاه نکرده اين چند نکته بيشترواسه يادآوري به آقاي خليليه : 1_اگه هرکسي بتونه توآزمون هوافضا 30 سوال درست بزنه قطعا جز 20 نفره اول هوافضاي کنکور خواهد بود شما انگار درصداي نفرات برتر سالهاي گذشته رو نديدين به عنوان مثال اگه کسي بتونه 23 سوال 5 درصدي و 7سوال 10 درصدي رو بزنه مجموع درصداش چندميشه .ميشه 185%که اگه تقسيم بر 5.5 بکنيم ميانگين درصدا ميشه 33.63% که اين يه کمي بيشتر از يکي ازدوستامه که آزمون سال 89 رتبه اش شد 17 . 2_درمورد درس آيروديناميک 5 سوال ازاين درس تکراري بود نه بيشتر چون من تمام سوالات 11 سال اخيررو به خوبي خونده بودم اگه بخواين تونوشته بعدي تمام سوالات تکراري رو براتون مينويسم تازه توهرسالي 7 سوال تکراري توي اي مجموعه يعني آيروديناميک داشتيم که امسال 2 تاازاونم کمترشده وصدالبته فقط 1سوال از اصول جلوبرندگي اومده بود. 3_ درمورددرس مکانيک پرواز اصلا سوال تکراري نداشتيم يه سوالي داشتيم که اونم تکراري نبود بلکه مشابه سوال سال 87 بود که درموردR/C بود بقيه جديد بودن تازه يه سوال مکانيک پرواز غلط بوداونم سوال 87 بودکه 2 تا جواب داشت که توي گزينه 4 غلط املايي داشت که بجاي ضريب برانوشته بودضريب بار. 4_درمورد سوالات سازه که خوداساتيد هوافضا ميگن جز سخت ترين سوالات ارشد توي اين 12 سال بوده. 5_سوالات درس طراحي هواپيما که تيپشون عوض شده بود واصلا تکراري نداشتن وفقط کسايي ميتونستن جواب بدن که حتما جزوه هواپيماي مسافربري دکتر وزيري (اميرکبير) وجزوه طراحي هواپيماي دکتربنازاده (شريف)روخونده باشن در غيراينصورت به هيچ يک ازسوالات نمي تونستن پاسخ بدن که خدارو شکر من همه اين جزواتو خونده بودم .................علي ايحال من به آقاي خليلي وديگردوستان توصيه ميکنم که اول پاسخ سوالاتو ببينن بعد نظربدن چون حيف واقعا وقتمونوبا گفته هاي بيهوده تلف کنيم.ممنون .

آخرین ویرایش:

solarisal

عضو جدید
سلام به همگي من ميخوام واسه تمام عزيزان روشن کنم که طبق چندين نکته آزمون امسال ساده نبوده هرکي هم ميگه درصداشو حساب نکرده يعني به جوابا نگاه نکرده اين چند نکته بيشترواسه يادآوري به آقاي خليليه : 1_اگه هرکسي بتونه توآزمون هوافضا 30 سوال درست بزنه قطعا جز 20 نفره اول هوافضاي کنکور خواهد بود شما انگار درصداي نفرات برتر سالهاي گذشته رو نديدين به عنوان مثال اگه کسي بتونه 23 سوال 5 درصدي و 7سوال 10 درصدي رو بزنه مجموع درصداش چندميشه .ميشه 185%که اگه تقسيم بر 5.5 بکنيم ميانگين درصدا ميشه 33.63% که اين يه کمي بيشتر از يکي ازدوستامه که آزمون سال 89 رتبه اش شد 17 . 2_درمورد درس آيروديناميک 5 سوال ازاين درس تکراري بود نه بيشتر چون من تمام سوالات 11 سال اخيررو به خوبي خونده بودم اگه بخواين تونوشته بعدي تمام سوالات تکراري رو براتون مينويسم تازه توهرسالي 7 سوال تکراري توي اي مجموعه يعني آيروديناميک داشتيم که امسال 2 تاازاونم کمترشده وصدالبته فقط 1سوال از اصول جلوبرندگي اومده بود. 3_ درمورددرس مکانيک پرواز اصلا سوال تکراري نداشتيم يه سوالي داشتيم که اونم تکراري نبود بلکه مشابه سوال سال 87 بود که درموردR/C بود بقيه جديد بودن تازه يه سوال مکانيک پرواز غلط بوداونم سوال 87 بودکه 2 تا جواب داشت که توي گزينه 4 غلط املايي داشت که بجاي ضريب برانوشته بودضريب بار. 4_درمورد سوالات سازه که خوداساتيد هوافضا ميگن جز سخت ترين سوالات ارشد توي اين 12 سال بوده. 5_سوالات درس طراحي هواپيما که تيپشون عوض شده بود واصلا تکراري نداشتن وفقط کسايي ميتونستن جواب بدن که حتما جزوه هواپيماي مسافربري دکتر وزيري (اميرکبير) وجزوه طراحي هواپيماي دکتربنازاده (شريف)روخونده باشن در غيراينصورت به هيچ يک ازسوالات نمي تونستن پاسخ بدن که خدارو شکر من همه اين جزواتو خونده بودم .................علي ايحال من به آقاي خليلي وديگردوستان توصيه ميکنم که اول پاسخ سوالاتو ببينن بعد نظربدن چون حيف واقعا وقتمونوبا گفته هاي بيهوده تلف کنيم.ممنون .

از توضیحات مبسوطتون تشکر میکنم.
ولی در مورد سوال 87 (کدام گزینه صحیح نیست؟) فکر میکنم بعلت همین نکته که به جای ضریب برا، ضریب بار نوشته است گزینه 1 (پایداری استاتیکی همواره منجر به پایداری دینامیکی هواپیما خواهد شد) صحیح است.

hamedshakeri

عضو جدید

سلام دوست من
دمت گرم
دفاع خوبي از كنكوري هاي امثال كردي
اميدوارم همش به جا باشه
به هر حال يه نگاهي به درصدهاي بچه ها من جمله من بنداز ببين نظرت درباره ي رتبه هاي احتمالي چنده؟
با تشكر

naser-khalili

عضو جدید
دوست عزیز دستت درد نکنه با این طوماری که علیه من نوشتی:cry::)

هر کی برا خودش یه نظری داره و من هم نظر خودم گفتم با دید خودم ...

در مورد سؤالات مکانیک پرواز که گفتید از این 11 سال فقط یه سؤال تکراری بود باید بگم سؤالات 84 - 81 - 88 - 78 80 - 90 به ترتیب عیناً سؤالات کنکوهای 81،82 - 82،88 - 84،86 - 87 - 89 - 89 هستند حالا بماند سؤالاتی که مشابهند یا بخشی از اونها هم تکراریه...
در ثانی من که گفتم اگر کسی این 11 سال کنکور رو خونده باشه و روش کار کرده باشه حتماً رتبه خوبی میاره یعنی منظور من اینه که هر کی واقعاً زحمت کشیده باشه مستحق قبولیه حالا چه سؤالا تکراری باشه چه نباشه چه سخت باشه و چه راحت و الّا برا کسی که زحمت زیادی نکشیده باشه اگه سؤالات راحت هم باشه نمیتونه نتیجه بگیره.;):gol: باز هم امیدوارم همه شما امسال با یه رتبه خوب قبول شید

hamedshakeri

عضو جدید
دوست عزیز دستت درد نکنه با این طوماری که علیه من نوشتی:cry::)

هر کی برا خودش یه نظری داره و من هم نظر خودم گفتم با دید خودم ...

در مورد سؤالات مکانیک پرواز که گفتید از این 11 سال فقط یه سؤال تکراری بود باید بگم سؤالات 84 - 81 - 88 - 78 80 - 90 به ترتیب عیناً سؤالات کنکوهای 81،82 - 82،88 - 84،86 - 87 - 89 - 89 هستند حالا بماند سؤالاتی که مشابهند یا بخشی از اونها هم تکراریه...
در ثانی من که گفتم اگر کسی این 11 سال کنکور رو خونده باشه و روش کار کرده باشه حتماً رتبه خوبی میاره یعنی منظور من اینه که هر کی واقعاً زحمت کشیده باشه مستحق قبولیه حالا چه سؤالا تکراری باشه چه نباشه چه سخت باشه و چه راحت و الّا برا کسی که زحمت زیادی نکشیده باشه اگه سؤالات راحت هم باشه نمیتونه نتیجه بگیره.;):gol: باز هم امیدوارم همه شما امسال با یه رتبه خوب قبول شید

بچه ها جدا از همه ي تفاسير مرام جناب خليلي جاي تقدير داره
به هر حال جناب خليلي شما كه احتمالا امسال كنكور ندادي از بيرون گود در مورد لنگش كن حرف ميزني كه كار درستي نيست
اگه تو هم امسال از جلسه ميومدي بيرون و اينا رو ميگفتي قابل قبول تر بود.
آخه اينجوري اين حس پيش اومد كه داري زحمت امسالي ها رو بي ارزش ميكني
در حالي كه حرفهاي هر دو طرف درسته ولي بايد بحث كردن در كنار احترام به طرف مقابل رو فراموش نكرد...
چيزي كه مدتهاست در جامعه فراموش شده

mehr2097

عضو جدید
سلام مهندسين جوان انگارمن بايدتاآخرالزمان جواب شما عزيزان روبدم که البته اين يه افتخاره درموردسوال 87 مکانيک پرواز که گفته کدام گزينه غلطه گزينه اول که همه ميدونيم غلطه ولي توي گزينه چهارم فرمول نقطه خنثي به دوعامل وابسته است يکي به ضريب برا وديگري به سرعت که توي اين گزينه نوشته ازحساسيت سکان افقي نسبت به ضريب بار براي تعريف نقطه خنثي استفاده ميشه که غلطه ,ودرستش اينه که حساسيت سکان افقي به نسبت به ضريب برابراي تعريف نقطه خنثي استفاده ميشه . دوتا نکته رو ميتونيم که درمورداين سوال مطرح کنيم يکي اينکه توي گزينه چهارم ممکنه غلط املايي داشته باشيم يعني تايپيست دوکلمه برا وبار رواشتباهي نوشته باشه چون توي اين دوکلمه سه حرف (ا ب ر ) وجودداره وتقريبا مث همن پس احتمال اشتباه وجودداره ياشايدم طراح سوال خواسته کسي به اين سوال جواب نده اين دو حلت وجود داره من خودم گزينه چهارم زدم البته اعتراض اين سوال رو به سازمان سنجش دادم .من هيچوقت نخواستم به کسي خدايي نخواسته اهانت کنم اگه کسي انتقادمنواهانت فرض کرده من بابت اين گناه نکرده معذرت ميخوام ماهمه جمع شديم که باهم تبادل اطلاعات واظهارنطرکنيم ونبايد ازحرفهاي هم ناراحت بشيم.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچها به نظر تون رنبه من چند میشه
ریاضی 50
سیالت 25
مقاومت 20
کنترل 12
زبان و طراحی هم 0
خدایی این کنکور غلط زیاد داشت مخصوصا مقاوت

mehr2097

عضو جدید
آقاي خليلي اين سوالاتي که شما فرمودين (سوالات مکانيک پرواز) عينا نبوده ممکنه تعريف يک سوال رو گفته باشه که اين تعريف هم درسالهاي گذشته اومده باشه ولي طوري ديگه مطرح شده به عنوان مثال سوال force trim که تعريف اونوخواسته اگه شماسري به سوالا بزنين متوجه ميشين که نحوه جمله بندي اون وطوري که توي گزينه نوشته فرق ميکنه يا مثلا اگه شما توکنکور سوال درمورد مرکز ثقل بدن ديگه ميگين که اين سوال چون مشابه اون توي طراحي اجسام سال 89 اومده ديگه تکراريه اين تحليل درست نيست چون اساتيد مجبورن ازيه قواعد خاص پيروي کنن ونميتونن از خارج جزوه بيارن

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مکانیکم و در مورد سوالای هوافضا نمی تونم نظر بدم
ولی
اون دسته از سوالاش که به مکانیک مربوط میشد
چه ریاضی چه مقاومت چه کنترل چه سیالات راحت بود حداقل در برابر مکانیک خیلی خیلی برامن یکی راحتر بود

mehr2097

عضو جدید
چرا همه ضريبشون 2 ولي زبان ضريبش 1 که زبان زيادمهم نيست به عنوان مثال من طراحي اجسام رو 70% آيروديناميک رو 30% زدم و مکانيک پرواز رو 22% زدم تازه اميدم اينه که بين 250 تا 300 بشم.

solarisal

عضو جدید
مگه همشون ضریبش 2 نیست!!!!!!!!!!!!!

غیر از زبان بقیه ضریبشان 2 هست که با توجه به کارنامه سال قبل و میانگین 19.5 رتبشون در حدود 400-500 می شود.

اینهم از درصدای احتمالی من

زبان:8%
ریاضی:31%
آیرو:41%
مکانیک پرواز:18%
سازه:12%
طراحی اجسام:73%
من را از نظراتتون بی نصیب نذارید

solarisal

عضو جدید
چرا همه ضريبشون 2 ولي زبان ضريبش 1 که زبان زيادمهم نيست به عنوان مثال من طراحي اجسام رو 70% آيروديناميک رو 30% زدم و مکانيک پرواز رو 22% زدم تازه اميدم اينه که بين 250 تا 300 بشم.

اگر بقیه دروس را صفر زده باشید با توجه به سال پیش درست تخمین زدید البته امیدوارم درصد بالاتون در طراحی در ترازتون تاثیر + داشته باشه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
غیر از زبان بقیه ضریبشان 2 هست که با توجه به کارنامه سال قبل و میانگین 19.5 رتبشون در حدود 400-500 می شود.

اینهم از درصدای احتمالی من

منو که کلا نا امید کردید فکردم چون ریاضی خوب زدم شاید یه امیدایی باشه:surprised:
آخه طراحی همش 10 تا تست بود یعنی اینقدر تاثیر داره؟:cool:

mehr2097

عضو جدید
درصد

درصد

آره خيلي تاثيرداره 10 تست 10درصديه که خيلي هم مهمه وعموما کم ميزنن که شما بي نصيب موندين ولي من اميدوارم موفق باشين البته من براساس سال قبل گفتم ممکنه امسال فرق کنه ورتبتون خوب بشه ايشالا

solarisal

عضو جدید
منو که کلا نا امید کردید فکردم چون ریاضی خوب زدم شاید یه امیدایی باشه:surprised:
آخه طراحی همش 10 تا تست بود یعنی اینقدر تاثیر داره؟:cool:
خدا نکنه که نا امید بشی من از صمیم قلب برات ارزوی موفقیت را دارم ولی نکته اینجاست که بچه های مکانیک اکثرا طراحی را سفید می گذارند بنابراین درصد بالا در این درس تراز بالایی را برای بچه های هوافضا به ارمغان می اورد در ضمن فراموش نکن که خلا قبولشدگان در هوافضا بواسطه بچه های مکانیک که در رشته خودشان قبول شدند ایجاد می شود که امید را برای قیولی حتی برای رتبه های بالاتر از رتبه حدس زده برای شما ایجاد میکند

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
فعلا که هردم از این باغ براما بری میرسد
امیدوارم
دمتون گرم

mehr2097

عضو جدید
اين درصدايي رو که ميگين باتوجه به جوابهاي سازمان سنجش گفتيديا خودتون حدس زدين؟ چون اگه خودتون حدس ميزنيد قطعا درصداي شما کمترازاين خواهدشد.

solarisal

عضو جدید
اين درصدايي رو که ميگين باتوجه به جوابهاي سازمان سنجش گفتيديا خودتون حدس زدين؟ چون اگه خودتون حدس ميزنيد قطعا درصداي شما کمترازاين خواهدشد.

اگه حدس زدم پس خورده هاش رو از کجا آوردم!!!!!! نه با توجه به کلید سنجش عرض کردم

hamedshakeri

عضو جدید
شما حتما زير 50 ميشين ايشالا

سلام. بابا بيخيال
اميدواري خوبه ولي اين ديگه روياپردازيه
زير 50 ديگه چيه
نگو اينا رو الكي بچه ي مردم رو ميبري تو فضا بعد نتايج...
پس منم ميشم زير 40؟
درصدهاي من:
زبان:0%
ریاضی:30%
آیرو:25%
مکانیک پرواز:36.6%
سازه:8.8%
طراحی اجسام:77.%

به نظر من در بهترين حالت درصد اين دوستم و من بين 80 تا 100 ميشه(دربهترين حالت)
البته نظر همه محترم است.

mehr2097

عضو جدید
سلام. بابا بيخيال
اميدواري خوبه ولي اين ديگه روياپردازيه
زير 50 ديگه چيه
نگو اينا رو الكي بچه ي مردم رو ميبري تو فضا بعد نتايج...
پس منم ميشم زير 40؟
درصدهاي من:
زبان:0%
ریاضی:30%
آیرو:25%
مکانیک پرواز:36.6%
سازه:8.8%
طراحی اجسام:77.%

به نظر من در بهترين حالت درصد اين دوستم و من بين 80 تا 100 ميشه(دربهترين حالت)
البته نظر همه محترم است.
شما آره شما بين 50 تا 100 ميشين ولي solarisal حتما زير 50 ميشه اينوقول ميدم ايشون درصداشون از شما بيشتره ميتوني ميانگين بگيري

بالا