اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟

sina_eng.m

عضو جدید
آیا ازدواج دختر و پسر با اختلاف سنی 1سال( دختر بزرگتر از پسر) مشکلی بوجود میاد؟

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سن پسر باید بین 2 تا 4 سال از دختر بیشتر باشه

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختلاف سنی و دلایلی که میارن فقط برمیگیرده به میل طرفین . دلایل همگی مزخرفن . فقط باید قبول داشته باشن همو شرایط عقلی زندگی رو رعایت کنن
وگرنه این اختلاف سنی ، یه عادت بی خودیه که تو فرهنگ ما تزریق کردن .

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختلاف سنی و دلایلی که میارن فقط برمیگیرده به میل طرفین . دلایل همگی مزخرفن . فقط باید قبول داشته باشن همو شرایط عقلی زندگی رو رعایت کنن
وگرنه این اختلاف سنی ، یه عادت بی خودیه که تو فرهنگ ما تزریق کردن .
چرا این حرفو میزنی؟
اگه دلیلی برای نقض این موضوع داری ارائه بده

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا این حرفو میزنی؟
اگه دلیلی برای نقض این موضوع داری ارائه بده
هزار ازدواج با سن بیشتر دختر صورت گرفته که هیچ مشکلی وجو نداشته . همش مثال نقص این طرز تفکره . شما یه کم سایت های سلامت اروپایی رو سرچ کن خواهی فهمید .

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزار ازدواج با سن بیشتر دختر صورت گرفته که هیچ مشکلی وجو نداشته . همش مثال نقص این طرز تفکره . شما یه کم سایت های سلامت اروپایی رو سرچ کن خواهی فهمید .
بله منم نمیگم اگه سن دختر زیاد باشه به مشکل بر میخورن هیچ غیر ممکنی وجود نداره
ولی سن برای ازدواج تا حدودی مهمه نمیشه گفت هیچ نقشی نداره.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا ازدواج دختر و پسر با اختلاف سنی 1سال( دختر بزرگتر از پسر) مشکلی بوجود میاد؟
ببین دوست من قبل از اینکه سن مهم باشه باید ببینی تا چه حد طرز تفکر و اخلاقتون با هم سازگاری داره.
و اینم مطمئن باش سن افراد توی نگرش و فکر کردنشون خیلی تاثیر داره. البته منظورم همه ادما نیستن بعضی ها
سنشون کمه و لی درک بالایی دارن و بعضی ها هم برعکسن
نمیشه گفت همه مثل همن.ولی تا جایی که دیدم و شنیدیم بالا بودن سن دختر یک سری مشکلاتو به وجود میاره (البته نه برای همه )

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله منم نمیگم اگه سن دختر زیاد باشه به مشکل بر میخورن هیچ غیر ممکنی وجود نداره
ولی سن برای ازدواج تا حدودی مهمه نمیشه گفت هیچ نقشی نداره.
هیچکس نگفت نقشی نداره . نقشش همون چیزی هست که تو دل جفتشون واقعا می گذره نه اون چیزی که تو فرهنگ خانواده و جامعه و به هر بهونه ای به خورد یکی از طرفین یا هر دو طرف میدن . یعنی اگه جفتشون به کسی که بزرگتر یا کوچیکتر از خودشون بود و علاقمند بودند، ازدواج کنه نه چیز دیگه ای . نه اینکه دختری با پسری که هشت سال بزرگتره یا برعکس ازدواج کنه . نه اینکه شما دخترا اجازه بدین مردی بگیرتتون که هشت سال از شما بزرگتره این نشانه درموندگی شماست . نشانه ی توهین به شماست . اون مردی که از زنش ده سال بزرگتره یعنی رفته فرزند خوانده قبول کرده نه زن !!! چطور یه پسری که یک سال کوچیکتره از یه دختره زشته نباید ازدواج کنه باهاش! این خیلی بده! ولی یه ددختر می تونه با پسری که تا ده سال هم بزرگتر ازخودشه ازدواج کنه!!!؟؟ واقعا جای فکر نداره ؟

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکس نگفت نقشی نداره . نقشش همون چیزی هست که تو دل جفتشون واقعا می گذره نه اون چیزی که تو فرهنگ خانواده و جامعه و به هر بهونه ای به خورد یکی از طرفین یا هر دو طرف میدن . یعنی اگه جفتشون به کسی که بزرگتر یا کوچیکتر از خودشون بود و علاقمند بودند، ازدواج کنه نه چیز دیگه ای . نه اینکه دختری با پسری که هشت سال بزرگتره یا برعکس ازدواج کنه . نه اینکه شما دخترا اجازه بدین مردی بگیرتتون که هشت سال از شما بزرگتره این نشانه درموندگی شماست . نشانه ی توهین به شماست . اون مردی که از زنش ده سال بزرگتره یعنی رفته فرزند خوانده قبول کرده نه زن !!! چطور یه پسری که یک سال کوچیکتره از یه دختره زشته نباید ازدواج کنه باهاش! این خیلی بده! ولی یه ددختر می تونه با پسری که تا ده سال هم کوچیکتراز خودشه ازدواج کنه!!!؟؟ واقعا جای فکر نداره ؟
من کاملا حرف شمارو قبول دارم.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا حرف شمارو قبول دارم.
مطمئن باشید حرف من از روی خودخواهی یا غرض شخصی نیست و اگر شما اون رو قبول دارید بخاطر اینه که خودتون رو قبول دارید و به خودتون احترام می ذارید نه چیز دیگه ای...

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئن باشید حرف من از روی خودخواهی یا غرض شخصی نیست و اگر شما اون رو قبول دارید بخاطر اینه که خودتون رو قبول دارید و به خودتون احترام می ذارید نه چیز دیگه ای...
ببینید همه انسان ها باهم فرق دارن و اگه ما صحبتی میکنیم بر اساس اکثریثه هیچوقت نباید بگی همه.
و هرکس یه نظر داره باید به نظر همه احترام گذاشت و نباید توهین کنین
راستش از اینکه گفتین دخترا عقل ندارن ناراحت شدم.امیدوارم دیگه این حرفو تکرار نکینین

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید همه انسان ها باهم فرق دارن و اگه ما صحبتی میکنیم بر اساس اکثریثه هیچوقت نباید بگی همه.
و هرکس یه نظر داره باید به نظر همه احترام گذاشت و نباید توهین کنین
راستش از اینکه گفتین دخترا عقل ندارن ناراحت شدم.امیدوارم دیگه این حرفو تکرار نکینین
البته من انقد از این موضوع ناراحت هستم تا تاپیک آقا سینا رو دیدم اومدم تو و با عصبانیت شروع کردم . حق با شما هست . دخترا عقل دارن خوبشم دارن فقط محیط جامعشون و خانواده های ناآگاهشون اجازه نداده پرورژش درست داشته باشن . اگه یه دختر واقعا به توانایی خودش پی ببره ، هیچوقت به خودش اجازه نمیده که بگه به مرد تکیه کنم و این تکیه رو یک طرفه ببینه . چون همیشه بیشتر از اون مرد هست که داره تکیه می کنه ولی فقط صداش در نمیاد !
پیشنهاد می کنم این متن زیر رو بخونید تا کمی با توانایی های خودتون آگاه بشید .

http://img4up.com/up2/04952694633391154545.jpg

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
اختلاف سنی مناسب بین 4 تا حداکثر 8 سال خوبه؟!!!!!!!!!!!!!!!
سن مناسب ازدواج برای دختر خانوم ها بین 16 تا حداکثر 24 سال
و برای آقا پسر ها بین 22 تا حداکثر 26 سال؟!!!!!!!!!
نکته:دختر خانوم ها نباید زیر 13 /14 ازدواج کنن چون به مشکل...میخورن؟!!!!!!!!!!!

jamnaj

عضو
همانگونه که آدمها تفاوتها وشرایط مختلف دارند مسائلشان هم باهم فرق میکند و برای همه نمیتوان نسخه واحد پیچید!
البته در مورد تفاوتها وگرنه در مورد همانندیها همه همانند همند!
مثلا: نوع ازدواج -سن افراد -میزان علاقه واقعی افراد-وخیلی مسائل دیگر که یک انسانشناس جامع نگر سلیم الفکر بی غرض میتواند راهنمای خوبی باشد
*من عمدا نگفتم از مشاوره روانشناسان بهره مند شوید راستی چرا؟!*

آخرین ویرایش:

saeidtaslimi

عضو جدید
سلام علیکم
هیچ مشکلی از این لحاظ وجود نداره تنها چیزی که مهمه اینه که هر دو طرف باید انسانوار زندگی کنند و خواستار محبت یکدیگر باشند.
که البته اگر مسلمان واقعی باشند و از محرمات دوری کنند کاملا چنین خواصی را دارا هستند. چرا که همه این خواص نشئات گرفته است از سوی خداوند تبارک و تعالی و سنت رسول الله (صل الله علیه واله و سلم) و مولا امام مرتضی علی(علیه السلام) و 11 امام بعدی و حضرت زهرا(سلام الله علیها)