احداث نهالستان درختان غیر مثمر(مانند انواع درختان زینتی و جنگلی:کاج،سرو، چنار،اقاقیا،لیلکی و ...)

nobleman.mohamad

عضو جدید
سلام دوستان من به تازگی عضو شدم و دانش آموخته جنگلداری هستم!:)

میخواستم در مورد احداث نهالستان با توضیحاتی که در عنوان اومد اطلاعاتی رو بدست بیارم.;)

اطلاعاتی مثل اینکه آیا نیاز به مجوز خاصی داره یا راهنماییهای فنی که دوستان و اساتید بنده در اینجا لازم میدونن.:eek:راستی یک بحث در مورد ایجاد نهالستان دیدم که به نظرم اطلاعات کافی بهم نمیداد،خوشحال و ممنون میشم کمکم کنید،پیشاپیش سپاسگزارم:smile:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر شهر فرق میکنه .....
مثلا طرفت شهرداری باشه ....
منابع طبیعی
جهاد کشاورزی
یا خصوصی ...

اما مجوز خاصی نمیخاد ......

برای کدوم شهر میخایید؟؟؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمین و اب داری؟
باید مجوز بگیری ....
حتما یه سر جاد بخش باغبانیش بزن....

موفق باشی

nobleman.mohamad

عضو جدید
هیچی ندارم،فعلا دارم اطلاعات جمع میکنم؛اول تئوری بعد عمل!

خب این مجوز چه چیزایی لازم داره؟؟ شرایط زمین باید چطوری باشه؟؟بیشتر از نظر قانونی میخوام بدونم،البته از نظر علمی هم محتاج کمک هستم،در ضمن دوست خوبم توجه داشته باشید که هدف من ایجاد نهالستان نهالهای غیر مثمر هست.

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با نهالستان تماس گرفتین؟اگه برین از نهالستان خوب تو شهرتون بپرسین بهتر میتونن کمکتون کنن
اگه میدونستم کمکتون میکنه شماره یه نهالستان خوب تو شیراز رو بهتون میدام

nobleman.mohamad

عضو جدید
با نهالستان تماس گرفتین؟اگه برین از نهالستان خوب تو شهرتون بپرسین بهتر میتونن کمکتون کنن
اگه میدونستم کمکتون میکنه شماره یه نهالستان خوب تو شیراز رو بهتون میدام

تو شهر ما،نهالستان به این صورت خیلی کم پیدا میشه،بهتر بگم اصلا نیست!!اینطور محصولات بیشتر توسط خود جهاد یا منابع طبیعی تولید میشه.شریک خودم شیرازیه،اگه لازم باشه از اونجا اطلاعات بدست میارم. بیشتر میخوام راهی که باید طی بشه رو پیدا کنم،بهر حال مرسی از لطفت:gol:

nobleman.mohamad

عضو جدید
دوستان زحمت نکشید، خودم دارم اطلاعات کسب میکنم!! واقعا متشکرم از کمک هاتون:gol: