آموزش تصویری نرم افزار دریم ویور Dreamweaver - مقدماتی و پیشرفته

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
طراحی تصویر درخت با CorelDRAW - قسمت اول

طراحی تصویر درخت با CorelDRAW - قسمت اول

نرم افزار کرل را اجرا کنید .
1. از نوار ابزار بالای صفحه منوی Tools را انتخاب و بر روی گزینه New کلیک کنید .
2 . ابزار Bezier را انتخاب و یک کادر همانند تصویر زیر بکشید .
3. در مرحله بعد ابزار Shape tool را انتخاب کرده و روی کادر کشیده شده کلیک کنید .
4. بعد از انتخاب ابزار Shape tool نقاط ترسیمی کادر ایجاد می شود . می توانید در نوار ابزار بالای صفحه گزینه ها یا تنظیمات ابزار را مشاهده کنید . (آموزش ابزار Shape tool به طور کامل داده شده است)
من بعد از انتخاب کادر کشیده شده با ابزار Shape tool چند نقطه به کادر اضافه میکنم و پشت سرهم تغییرات لازم را اعمال میکنم .اگر روی خط دوبار کلیک کنید در هر کجای کادر کشیده شده یک نقطه ایجاد می شود . از نوار تنظیمات هم می توانید این کار را انجام دهید .
5. حالا کافیه با موس روی نقطه ها کلیک کنید و آنها را به طرفین همانند تصویر زیر درگ کنید
6. روی نقاط ترسیمی کلیک میکنم و با انتخاب گزینه curve فرم شکل را تغییر میدهم .
مرحله به مرحله برای شما عکس می گیرم

شکل کلی و تنه درخت کامل شد . حالا برای تغییر رنگ اگر روی پالت رنگ کلیک چپ کنید خط دور رنگش تغییر میکنه و اگر کلیک راست کنید داخل کادر رنگش تغییر میکنه.
برای تغییر رنگ کادر ابزار Uniform Fill را انتخاب کنید و درصد رنگی مشخص شده را وارد کرده و روی ok کلیک کنید . جایی که باید عدد وارد کنید با کادر قرمز مشخص کرده ام

P O U R I A

مدیر تالار
طراحی تصویر درخت با CorelDRAW - قسمت دوم

طراحی تصویر درخت با CorelDRAW - قسمت دوم

برای تغییر رنگ کادر دور تنه درخت پایین صفحه روی گزینه ای که با کادر قرمز مشخص شده است کلیک کنید .

در مرحله می خواهم مثل مرحله قبلی یک برگ را با ابزار Bezier بکشم و سپس شکل آن را با ابزار Shape tool تغییر بدهم . مراحل را با عکس نمایش میدهم

بسیار خوب برگ را هم کشیدیم حالا برای اینکه همانند تصاویر زیر برگها را در جاهای مختلف قرار بدیم برای راحتی کار باید با زدن کلیدهای Ctrl+D یک کپی بگیریم و در جای مناسب برگها را قرار بدهیم. من بعد ازقرار دادن 5 کپی با انتخاب کلید Shift همه برگها را انتخاب میکنم و یک بار کلید Ctrl+D را میزنم و در دو شاخه دیگر قرار میدهم

P O U R I A

مدیر تالار
آموزش طراحی پاکت با نرم افزار CorelDRAW - قسمت اول

آموزش طراحی پاکت با نرم افزار CorelDRAW - قسمت اول

نرم افزارکرل را اجرا کنید .
1.برای ایجاد یک صفحه جدید ، از نوار ابزار بالای صفحه منوی Tools را انتخاب و بر روی گزینه New کلیک کنید .

1. ابعاد صفحه را با توجه به تصویر زیر برابر با 900×1600 قرار دهید . با کادر قرمز مشخص کرده ام

2. مرحله به مرحله از آموزش عکس می گیرم تا سوالی برای شما بوجود نیاد .
ابتدا ابزار Bezier را انتخاب کرده و یک کادر بدون رنگ همانند تصویر زیر بکشید . با کمی دقت حتما به کادر مورد نظر می رسید

من این مرحله را تکرار میکنم و شروع میکن کادرهای بعدی را میکشم

بسیار خوب شکل کلی کادر تمام شد حالا نوبت میرسه به رنگ کردن کادرهای کشیده شده . برای انجام اینکار ابزار Funtain Fill را انتخاب کرده و همانند تصاویر زیر رنگ قسمت های مشخص شده را تغییر بدهید . دقت داشته باشید که برای هر قسمت از کادر یک بار باید ابزار Funtain Fill را انتخاب کنید

مرحله 6 تا 10 را برای کادر کوچک هم تکرار کنید

P O U R I A

مدیر تالار
آموزش طراحی پاکت با نرم افزار CorelDRAW - قسمت دوم

آموزش طراحی پاکت با نرم افزار CorelDRAW - قسمت دوم

مرحله 6 تا 10 را برای کادر چهارم تکرار کنید

ابزار Uniform Fill را انتخاب کرده و رنگ پیش فرض را تغییر بدهید

یک کادر دیگر با ابزار Bezier همانند تصویر زیر کشیده سپس ابزار Funtain Fill را انتخاب کرده و رنگ پیش فرض کادر را تغییر میدهم

2 دایره مشکی رنگ با ابزار Ellipse میکشم

ابزار Bezier را انتخاب و دو خط با ضخامت 1.5pt میکشم

برای دانلود فایل لایه باز کرل به همراه PDF آموزش کلیک کنید || لینک دانلود :سرورمستقیم

P O U R I A

مدیر تالار
آموزش طراحی آیکون Firefox با کرل - قسمت اول

آموزش طراحی آیکون Firefox با کرل - قسمت اول

1. ابتدا یک صفحه A4 ایجاد کنید .
2. ابزار Ellipse Tool را انتخاب کرده و یک دایره همانند تصویر زیر بکشید .
3. یک دایره دیگر با ابزار Ellipse Tool همانند تصویر زیر بکشید البته کمی کوچکتر
4. یکبار دیگر مرحله 3 را تکرار کنید .
5. دایره بزرگتر را انتخاب کرده و بر روی ابزار Fountain Fill tool کلیک کنید . قسمت هایی که توسط شما باید تغییر کند در تصویر زیر مشخص کرده ام . برای اضافه کردن نقاطی که درصد رنگی زیر آن تایپ شده است کافیست بر روی مثلث های کوچک کلیک کرده و درسه کادر مورد نظر عدد نوشته شده را به ترتیب تایپ کنید .

6. مرحله 5 را برای دایره دوم تکرار میکنم

7. تکرار مرحله 5 و 6

P O U R I A

مدیر تالار
آموزش طراحی آیکون Firefox با کرل - قسمت دوم

آموزش طراحی آیکون Firefox با کرل - قسمت دوم

8.یک کادر دیگر با ابزار Ellipse Tool همانند تصویر زیر بکشید .
9. ابزار Transparency را انتخاب کرده و یک سایه داخل کادر ایجاد کنید . برای تغییر رنگ کادر سفید بر روی آن کلیک کرده سپس بر روی رنگ سفید پنل رنگ کلیک کنید تا تنظیمات پیش فرض تغییر کند
10. ابزار Bezier Tool را انتخاب کنید و یک کادر همانند تصویر زیر ترسیم کنید .
11. برای اینکه خط کشیده شده به طرف داخل هدایت شود بر روی خط مورد نظر دابل کلیک کرده و یک نقطه وسط کادر همانند تصویر زیر ایجاد کنید . سپس نقطه مورد نظر را به طرف داخل بکشید
12. این مرحله شاید برای افراد مبتدی کمی سخت باشد . روش کار به این صورت هست که باید ابزار Shape Tool را انتخاب کرده و همانند تصویر زیر چند نقطه بر روی کادر ایجاد کنید سپس نقاط را به طرف که در تصویر نمایش داده شده است جابجا کنید . به تصویر زیر دقت کنید . (برای کشیدن خطور زیاد حساسین نشان ندهید فقط نقاط را ایجاد کرده و با موس به طرفین بکشید)
13.تا به این مرحله امیدوارم سخت نبوده باشد . در مرحله بعدی باید بر روی نقاط ترسیم شده کلیک راست کرده و گزینه To Curve را انتخاب کنید . دو اهرم در اختیار شما قرار می گیرد که با تغییر آنها می توانید به شکل دلخواه برسید. بدون هیچ دقتی اهرم ها را حرکت بدهید تا اول روش کار دستتان بیابد .رنگ خط را به قرمز تغییر میدهم تا بهتر نقاط و اهرم ها را مشاهده کنید .

مرحله به مرحله عکس برای شما قرار میدم تا بهتر متوجه بشید که هر نقطه به کدام سمت حرکت داده می شود

14. برای تغییر رنگ کادر کشیده شده ابزار Fountain Fill tool را انتخاب کرده و همانند تصویر زیر تنظیمات پیش فرض را تغییر بدهید .

P O U R I A

مدیر تالار
15. یک کادر با ابزار Bezier Tool همانند تصویر زیر بکشید و رنگ آن را با ابزار سطل رنگ تغییر بدهید .

16. ابزار Transparency را انتخاب کرده و یک سایه داخل کادر ایجاد کنید .

17. از کادر کشیده شده یک کپی با فشردن کلیدهای Ctrl+D بگیرید و در طرف دیگر قرار بدهید . از تصویر زیر کمک بگیرید

18. باید کادر کشیده شده را زیر دایره های اصلی همانند تصویر زیر قرار بدهیم . برای اینکه کادرها تغییر یا جابجایی نداشته باشند می توانید هر سه کادر را انتخاب کرده و بالای صفحه بر روی آیکون Group کلیک کنید .

19. مرحله 10 را اینبار تکرار میکنم البته با یک کادر دیگر . از توضیحات اضافی بدلیل اینکه در مراحل بالا به صورت کامل روش کار توضیح داده شده است پرهیز میکنم

کادر آخری که کشیدید را باید روی کادر اصلی قرار داده سپس با استفاده از ماوس کل کادر را طوری انتخاب کنید که هم دست اژدها هم خود آن انتخاب شود .سپس بالای صفحه یک سری آیکون تنظیمات مربوط به لایه ها فعال می شود که باید اولین آیکون یعنی weld را انتخاب کنید

20 . کادر بعدی را همانند مرحله 19 تکرار کنید

21. برای رنگ کردن کادر از ابزار Fountain Fill tool همانند ابزار زیر استفاده کنید .