آخرین اخبار موسیقی ایران و جهان

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنیفر لوپز قدرتمندترین فرد مشهور جهان است!
مجله فوربس ، خواننده و بازیگر مشهور هالیوود ، جنیفر لوپز را به عنوان قدرتمندترین فرد مشهور جهان انتخاب کرد.
این خواننده مشهور آهنگ موفق " روی زمین" که داور برنامه پر بیننده " امریکن آیدل" نیز هست ، سال گذشته حدود ۵۲ میلیون دلار درآمد داشت و همین درآمد هنگفت به او کمک کرد تا در جدول رده بندی قدرتمندترین افراد مشهور جهان که هر سال توسط مجله فوربس تهیه می شود صدر نشین شود. این مجله هر سال ۱۰۰ نفر از قدرتمندترین افراد مشهور جهان را انتخاب می کند و آنها را بر حسب میزان حضور در رسانه ها ، درآمد و میزان طرفداران آنها در شبکه های اجتماعی رده بندی می کند.
در جدول امسال این مجله ، اپرا وینفری ستاره مشهور و محبوب تلویزیون در مکان دوم قرار گرفت و جاستین بیبر جایگاه سوم را به خود اختصاص داد . در حالیکه ریحانا ، خواننده آهنگ مشهور"چتر" در مکان چهارم این جدول ایستاد و لیدی گاگا که سال گذشته صدرنشین این جدول بود ، امسال در ردیف پنجم قرار گرفت. بریتنی اسپیرز، داور جدید برنامه "ایکس فاکتور" ، کیم کاردیشان ، کتی پری ، تام کروز و استیون اسپیلبرگ نیز به ترتیب جایگاه ششم تا دهم این جدول را از آن خود کردند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
۵۰ سنت در بیمارستان بستری است !

۰ سنت ، خواننده مشهور رپ ، برای انجام یک عمل جراحی در بیمارستان بستری شد .
روز چهارشنبه این خواننده جوان قبل از رفتن به اتاق عمل در صفحه شخصی خود در وب سایت تویتر ، چند عکس گذاشت و احساساتش را با طرفدارانش در میان گذاشت. در این عکسهای ارسال شده ، ۵۰ سنت روی تخت بیمارستان دراز کشیده بود.
این ستاره "هیپ هاپ " درباره عمل جراحی خود هیچ توضیحی نداد اما به طرفدارانش اطمینان داد که این عمل جراحی و بستری شدن او در بیمارستان در انتشار آلبوم جدید او که "نوار گمشده " نام دارد ، تاثیری نخواهد گذاشت . این آلبوم قرار است در تاریخ ۲۲ می وارد بازار شود.
او در صفحه تویتر خود نوشت:"من در بیمارستان هستم اما همه کارهای مربوط به آلبوم "نوار گمشده" انجام شده است و این آلبوم در زمان تعیین شده منتشر می شود ......... من دوست ندارم جراحی شوم."

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
قاتل جان لنون بعد از ۳۰ سال به یک زندان جدید منتقل شد!
مارک دیوید چپمن ، قاتل جان لنون ، بعد از گذراندن ۳۱ سال در یک زندان با حداکثر امکانات امنیتی واقع در منطقه آتیکا در شهر نیو یورک ، به یک زندان جدید منتقل شد.
در ماه دسامبر سال ۱۹۸۰ ، چپمن ستاره افسانه ای گروه بیتلز را در مقابل درب خانه بزرگش با شلیک گلوله به قتل رساند و به زندان محکوم شد . طبق این حکم ، باید مدت ۲۰ سال و یا تا آخر عمرش را در زندان سپری کند.
او سه دهه از زندگی اش را در زندان تادیبی " آتیکا" گذرانده است اما روز گذشته به یک زندان امنیتی دیگر با نام" ونده " واقع در منطقه ادلن در نزدیکی بوفالو ، منتقل شد.
نماینده زندان ایالتی هنوز علت انتقال چپمن را فاش نکرده است .
او از سال ۲۰۰۰ واجد شرایط آزادی مشروط بود اما درخواست آزادی او در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ برای ششمین بار رد شد .
در ماه آگوست ، چپمن می تواند یکبار دیگر برای آزادی تلاش کند.
مترجم: فرشته مشاور

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجوز سه آلبوم موسیقی جدید صادر شد
واحد نظارت وارزشیابی دفترموسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزسه آلبوم موسیقی را صادركرد.
مجوزآلبوم «بارون» به خوانندگی یاورجمشیدزاده (آداك) در ۸ قطعه به آهنگسازی یاورجمشید زاده و اشعاری از نسیم عصری ،فروغ فرخزاد ،اخوان ثالث ،احمد شاملو ،صحرا بیان ،سهراب سپهری صادر شد.
همچنین آلبوم «گل بهار» به خوانندگی محمدرضا رضایی میرقائدی با آهنگسازی و شعری ازعلی عوض زاده در ۱۰ قطعه و آلبوم موسیقی بی كلام «تار و ترانه » با آهنگسازی ارشد تهماسبی در۱۲ قطعه مجوز گرفتند.
مجوزامتیاز این آلبوم ها برای شركت های آوای حنانه ،گسترش هنرفاخر خوزستان و موسسه هنری ماه ریزمهر صادر شد.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاستین بیبر یک ستاره اکشن می شود!
جاستین بیبر خیلی دوست دارد ستاره فیلمهای اکشن شود.
این خواننده نوجوان خیلی تلاش می کند که بتواند در یک فیلم اکشن بازی کند و برای رسیدن به این هدف از تهیه کننده و بازیگر مشهور هالیوود ، ماک والبرگ ، کمک می گیرد و سعی می کند از او تقلید کند .
یکی از نزدیکان بیبر گفت:"جاستین واقعا" دلش می خواهد وارد صنعت سینما شود اما دوست دارد پروژه ای را انجام بدهد که متعلق به خودش باشد ."
"او فیلمهای اکشن را خیلی دوست دارد و یکی از طرفداران بزرگ مارک است. از نظر جاستین مارک بهترین بازیگر اکشن است و جاستین خیلی دوست دارد بتواند یک روز مانند او شود مخصوصا" که مارک نیز ماند جاستین فعالیت هنری خود را به عنوان یک خواننده پاپ آغاز کرده است."
"متاسفانه فیزیک بدنی جاستین هنوز مناسب فیلمهای اکشن نیست. البته او با مربی خصوصی اش به سختی تمرین می کند اما هرچه قدر بیشتر تمرین می کند وعضلانی تر می شود ، لاغرتر می شود."

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهت و منتظری سلیقه مخاطب موسیقی را ارزیابی كردند
شاهین فرهت و هادی منتظری شامگاه گذشته ـ ۲۹ اردیبهشت ماه ـ درباره ی سطح سلیقه مخاطب موسیقی با یكدیگر به بحث نشستند.
شاهین فرهت آهنگساز كه در برنامه «گام هفت» حضور پیدا كرده بود، در سخنانی گفت: اگر به مخاطب موسیقی خوب عرضه كنیم، مردم هم موسیقی خوب گوش می كنند. بنابراین باید در انتشار آثار موسیقی فاخر تلاش زیادی داشته باشیم و از مردم انتظار داشته باشیم كه موسیقی های سطح پایین گوش ندهند.
هادی منتظری موسیقیدان نیز ضمن مخالفت با نظر فرهت در این رابطه گفت: باید ببینیم مردم چه موسیقی گوش می دهند و ما همان موسیقی را ارتقاء دهیم. كار فرهنگی باید از سوی مدیریت فرهنگی هنری حمایت شود و باید اعتباری برای آنها در نظر گرفته و سالن های كنسرت مناسب در كشور بهره برداری كنیم.
فرهت در پاسخ به منتظری بیان كرد: صحبت های شما بیشتر شبیه یك رویا است.
اما منتظری ادامه داد: ما تقاضا داریم كه این امكانات در اختیار موزیسین ها قرار بگیرد و هزینه ای در این راستا انجام پذیرد. باید موسیقی خوب را به جامعه تزریق كرد تا جوان امروز به دنبال ریتمی كه باید به آن هیجانش را تخلیه كند،برود. مبتذل بودن موسیقی فقط به شعر و ترانه بر نمی گردد بلكه گاهی خود موسیقی هم مبتذل است.
این موسیقدان معتقد است:انسان را از هرچه منع كنیم بیشتر به سمت آن كشیده می شود.به هر حال باید بپذیریم كه این نوع موسیقی نیاز جوانان است و حرف دلشان را می گوید. آقای فرهت شما نمی دانید كه در كنسرت این دوستان عزیز چه خبر است؟
فرهت نیز در پاسخ گفت: بنده بسیار با موسیقی پاپ مخالف هستم، اما متاسفانه امروز در آژانس و تاكسی هم فقط این نوع موسیقی را می شنوید. آنها موسیقی را گوش می كنند بدون آنكه ملودی های آن را بشناسند و حتی نمی دانند توسط چه كسی نوشته و تنظیم شده است. این موسیقی در زندگی هم جریان دارد.
در بخش دیگری از این گفت وگو ، هادی منتظری گفت: چند وقت پیش در تالار وحدت كنسرت كودك برگزار كردم و بچه ها حتی نمی دانستند كه كمانچه چیست و حق هم دارند، چرا كه تا به حال این چیزها را از تلویزیون ندیده اند. بنده معتقدم باید یك شبكه برای موسیقی در صدا و سیما داشته باشیم كه آثار مختلف از جمله موسیقی وزین و نیمه وزین پخش كنند.
به گزارش ایسنا، این گفت و گو با اظهار نظر فرهت به پایان رسید.
این آهنگساز تصریح كرد: باید ابتدا فرهنگ مردم را تقویت كنیم تا سلیقه آنها ارتقاء پیدا كند.
محمد علی بهمنی شاعر و ترانه سرا نیز كه در این برنامه حضور پیدا كرده بود با گلایه گفت: متاسفانه وقتی تلویزیون آثار موسیقی را پخش می كند به هیچ وجه نام شاعر و ترانه سرا را نمی نویسد بلكه فقط نامی از خواننده در آثار برده می شود.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]رضا مهدوی: آثار موسیقی حوزه باید دغدغه همه مسلمانان باشد [/h]

نشست تخصصی موسیقی پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه با حضور رضا مهدوی و شاهین فرهت در مجتمع فرهنگی هنری انتظار كرمانشاه برگزار شد. در این نشست رضا مهدوی، مدیر مركز موسیقی حوزه هنری با اشاره به اینكه سیاست مركز موسیقی حوزه هنری متمایز از دیگر مراكز موسیقی كشور است گفت: اهداف كلان این مركز همواره با توجه به تمایز و دوری از تقلید تولید شده است.وی در ارزیابی محورهای بخش موسیقی جشنواره تولیدات استانی گفت: در این جشنواره موضوع انقلاب اسلامی از محورهای اصلی است ، به طوری كه جنبه شعاری نداشته باشد و توده مردم از آثار استفاده نمایند و همچنین بیداری اسلامی كه در جهان اسلام به تقلید از انقلاب شكوهمند اسلامی شكل گرفته مورد توجه قرار بگیرد.مدیر مركز موسیقی حوزه هنری ادامه داد: در بخش موسیقی كودك نیز باید به سرودهای ساده و تاثیرگزار مانند آثار دهه 60 رجوع كنیم و از این آثار در تولید آثار جدید استفاده كنیم.او گفت: اسفندیار قره باغی كه خواننده آهنگ "ننگ بر تو ای آمریكا" است، از سوی صدا و سیما و وزارت ارشاد كنار گذاشته شده بود، اما امسال به واسطه حوزه هنری استان لرستان دوباره فعالیت خود را آغاز كرد.مهدوی در پایان صحبت های خود گفت: وظیفه حوزه این است كه آثارموسیقی تولید شده اش دغدغه همه مسلمانان باشد و هم اكنون حوزه هنری به نقطه عطفی رسیده كه آثار موسیقی و كتاب های تولید شده اش دارای جایگاه ویژه ای است كه اگر این آثار اتاق فكر نداشته باشد،این جایگاه از دست خواهد رفت.این جلسه با سخنان شاهین فرهت در رابطه با اهمیت جایگاه مخاطب در تولید آثار هنری ادامه پیدا كرد.فرهت با بیان این كه حوزه هنری در تمام زمینه های هنری و به خصوص موسیقی در حال فعالیت تاثیر گذار است، اظهار كرد: نباید یك سازمان بر روی یك فرد یا بخش خاصی سازمان دهی شود، زیرا در صورت خروج آن فرد از مجموعه، سیستم دچار مشكل خواهد شد.فرهت ادامه داد: زمانی كه برای اولین بار بعد از انقلاب به ایران آمدم، سازمانی كه مرا حمایت و كمك كرد، حوزه هنری بود.او با بیان این كه من در ایران استعدادهای جوان زیادی دیده ام كه بدون داشتن معلم و آموزش خلق اثر می كنند، خاطرنشان كرد: چیزی كه در آن محدودیت داریم، مكان برای آموزش موسیقی است. ایران كشوری دارای مردم مختلف با افكار احساسی گوناگون است و اگر پایگاه آموزش هنری در هر منطقه ای شكل بگیرد باعث قدرت هنر خواهد شد. این موسیقیدان سفارش در موسیقی را حائز اهمیت دانست و گفت: موسیقی حرفه گرانی است و تنها هنری است كه با تكنولوژی ارتباط زیادی برقرار كرده است. آهنگساز نیاز به تشویق و سفارش آثار دارد اما متاسفانه سفارش در ایران به شكل بدی جا افتاده است و هنرمند تنها از راه سفارش آثارش می تواند زندگی كند. او افزود: آرزو دارم سازمان هایی كه برای هنر كار می كنند، در این زمینه هنرمندان را یاری كنند.فرهت در پاسخ به صحبت یكی ازحاضرین كه معتقد بود در ایران به موسیقی بها داده نمی شود، گفت: هنر موسیقی هنوز در ایران اشباع نشده و موسیقی و نوازنده مورد احترام عموم مردم هستند. استنباط من این است در ایران بعد ازانقلاب، بهایی كه به كار من داده شد قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. این آهنگساز در مورد این عقیده كه تك صدایی سازهای ایرانی باعث حضور كم رنگ در عرصه های بین المللی شده گفت: موسیقی ایرانی ماهیت تك صدایی دارد اما دارای هارمونی است. به غیر از پیانو تمام سازها تك صدایی هستند و اگر نوای ایرانی به آن سوی آبها نرفته فقط به دلیل پخش ضعیف و كم آن است نه ماهیت موسیقی ایرانی. وی تصریح كرد: زمانی كه در خارج از كشور موسیقی پخش تولید می شود، بلافاصله به طور هم زمان در تمام دنیا پخش خواهد شد، موسیقی ایرانی، موسیقی قابلی است كه بر روی آن كار كمی صورت گرفته شده است.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]سازهای موسیقی دوران قاجار در كاخ نیاوران به نمایش درآمد [/h]

ایرنا : نمایشگاه 'سازهای موسیقی دوران قاجار' در حوضخانه كاخ موزه صاحبقرانیه تا 15 خرداد پذیرای علاقه مندان است. این نمایشگاه نگاهی اجمالی به وضعیت موسیقی ایران در دوره قاجار به خصوص دوره ناصرالدین شاه دارد و به معرفی سازهای موسیقی و نوازندگانی كه در طول پنجاه سال سلطنت ناصرالدین شاه به دربار رفت و آمد داشته اند، می پردازد. راحت طلبی و علاقه به تشریفات، تجمل و امور تفننی در دوره نخستین پادشاهان قاجار به ویژه فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه و توجه آنان به رشته های هنری سبب رواج و رونق شعر، نقاشی، خوشنویسی و موسیقی شد. دسته های موسیقی در دوره ناصرالدین شاه شامل سه دسته بوده اند كه گروه موزیك نظامی كه با سازهای بادی و كوبی ایرانی و اروپایی مانند كَرنا، دُهُل، تنبور، نقاره، سنج و ... در سلام های رسمی و روزهای عید و جشن و مجالس تعزیه خوانی شاهانه در تكیه دولت، همراه با دسته های دیگر موزیك نظامی حاضر می شدند و استادان موسیقی غربی و ایرانی آن ها را رهبری می كردند از جمله این دسته ها است. دسته های نوازندگان غیر نظامی كه سازهایشان بیشتر زهی بود و آنها را 'عمله مطرب خاصه' می نامیدند و دسته هنرمندان برجسته و نامی موسیقی كه معمولاً به صورت تكنوازی هریك با ساز مورد علاقه خود تار، كمانچه یا سنتور برای شاه می نواختند دیگر گروه های موسیقی در دوره ناصر الدین شاه را تشكیل می دهند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
فروش آلبوم آدل در آمریکا از مرز ۹ میلیون نسخه گذشت !
بیش از ۹ میلیون نسخه از آلبوم مشهور آدل با نام "۲۱" در آمریکا فروخته شد . این آلبوم بیست و نهمین آلبوم در تاریخ موسیقی جهان است که توانسته است به این رکورد فروش دست یابد.
یکسال بعد از اینکه یک مجموعه گرد آوری شده از بهترین آهنگهای گروه باب سگر و سیلور بولت توانست رکورد فروش ۹ میلیونی را کسب کند و بیست و هشتمین آلبوم ثبت کننده این رکورد شود ، آلبوم "۲۱" آدل به این جمع منحصر بفرد تاریخ پیوست .
این آلبوم که در حال حاضر برای شصت و چهارمین هفته متوالی در میان ۱۰ آلبوم برتر قرار دارد ، رکورد پائولا عبدل را شکست و در میان خوانندگان زن، بعد از آلبوم مشهور آلانیس موریست ، بیشترین مدت حضور در این لیست را به خود اختصاص داده است. آلبوم آلانیس موریست ۷۲ هفته متوالی یکی از ۱۰ آلبوم برتر جهان بود.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جی زد بخاطر دخترش کارش را ترک کرد !
جی زد ، خواننده مشهور هالیوود که اخیرا" از همسرش بیانسه ، صاحب یک فرزند شده است به این زودیها به استودیوی ضبط صدا باز نمی گردد.
خواننده آهنگ مشهور و موفق "۹۹مشکل" در حال حاضر ترجیح می دهد به جای رفتن به استودیو و ساختن آهنگ جدید ، در کنار دختر ۴ ماهه اش ، بلو ایوی و همسرش ، بیانسه بماند.
او به مجله بیلبورد گفت:"فکر می کردم این احساسات جدید و زیبایی که اخیرا" با تولد فرزندم تجربه کرده ام الهام بخش من خواهند بود و علاقه من برای بازگوکردن این احساسات در آهنگهایم بیشتر از قبل می شود اما در حال حاضر واقعا" فقط دوست دارم درکنار دخترم باشم و از او جدا نشوم."
"من دلم می خواهد از این لحظات تا آنجا که امکان دارد لذت ببرم ."

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
گروه اسپایس گرلز دوباره دور هم جمع می شوند!
همه اعضای گروه اسپایس گرلز در شب اول برنامه موزیکال "زنده باد برای همیشه" شرکت می کنند.
جنیفر ساندرز که این برنامه را بر اساس موسیقی و آلبومهای این گروه دخترانه نوشته است تایید کرد همه اعضای گروه "اسپایس گرلز" در مراسم افتتاحیه این برنامه در اواخر سال جاری شرکت خواهند کرد . ویکتوریا بکهام ، اما بونتون ، جری هالیول ، مل سی و مل بی، اعضای این گروه ۵ نفره هستند.
جنیفر ساندرز گفت:"من واقعا منتظر فراررسیدن شب اول این برنامه که اواخر سال جاری برگزار خواهد شد ،هستم . همه اعضای گروه اسپایس گرلز باید آنجا باشند."
اگرچه این برنامه موزیکال بر اساس آهنگهای گروه اسپایس گرلز است اما در آن هیچ مطلبی درباره زندگی خصوصی اعضای این گروه گفته نخواهد شد.
جنیفر قبلا" فاش کرده بود که این برنامه موزیکال باعث شده است اعضای گروه اسپایس گرلز به یاد گذشته بیفتند و احساساتی شوند.
او گفت:"در طول یکی از تمرینات ، من یکی از آهنگهای این گروه را نواختم و "اما" گفت ، من این آهنگ را خیلی دوست داشتم ، فکر کنم همین الان گریه ام بگیرد."
"این برنامه مجموعه ای از بهترین خاطرات آنهاست. اعضای این گروه اوقات بسیار خوبی را در کنار یگدیگر سپری کردند."
"به همین دلیل اجرای آهنگها و یاد آوری خاطرات آن دوران واقعا" باعث می شود آنها احساساتی شوند."

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جنیفر لوپز برنامه "امریکن آیدل " را ترک می کند !
جنیفر لوپز که از سال ۲۰۱۰ در برنامه "امریکن آیدل" به عنوان داور فعالیت کرده است ، این برنامه که در واقع یک رقابت واقعی بین استعدادهای جوان است را تر ک می کند.
این ستاره بزودی با رایان سکرست ، رندی جکسون و استیون تیلور و سایر همکاران خود در این برنامه، خدا حافظی خواهد کرد.
یک منبع خبری به "یواس ویکلی" گفت:" جنیفر در حال حاضر برنامه کاری بسیار فشرده ای دارد و کارهای زیادی باید انجام دهد."
"او از اینکه نمیتواند در این برنامه باقی بماند خیلی ناراحت است و افسوس می خورد . حضور در این برنامه یک تجربه فوق العاده عالی برای او بود و همیشه برای کاری در این برنامه انجام داده سپاسگزار خواهد بود."
لوپز که مادر دو فرزنددو قلو با نامهای مکس و امی است بزودی همراه انریکه ایگلسیاس یک تور مشترک برگزار خواهد کرد و به ۲۰ شهر در ایلات متحده و کشورهای دیگر آمریکای شمالی سفر خواهد کرد اما برخی از برنامه های این تور با تاریخ ضبط برنامه امریکن آیدل تداخل دارد. علاوه بر این ، جنیفر در حال ضبط کردن یک آلبوم جدید است و در همین حال قرار است با چند پروژه سینمایی از جمله" عصر یخبندان ۴" نیز همکاری کند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جلیل شهناز از بیمارستان مرخص شد

جلیل شهناز ـ نوازنده پیشکسوت تار روزگذشته ۳۱ اردیبهشت ماه از بیمارستان «آراد» تهران مرخص شد.
این نوزانده برجسته تار و سه تار که طی هفته های گذشته به دلیل سرماخوردگی و عفونت ریه در در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان «آراد» تهران بستری شده بود، سالروز تولد ۹۱ سالگی خود را در منزلش سپری می کند.
یکی از پرستاران بخش بیمارستان «آراد» با اعلام این مطلب گفت: حال جلیل شهناز رو به بهبودی است و ایشان دیگر می توانستند از بیمارستان مرخص شوند. جلیل شهناز امروز اول خرداد ماه به ۹۱ سالگی پا می گذارد، در سال ۱۳۰۰ در اصفهان به دنیا آمد. شهناز از کودکی به موسیقی علاقه مند شد و نواختن تار را در نزد عبدالحسین شهنازی و برادر بزرگ خود حسین شهناز که به خوبی ساز می نواخت آغاز کرد.
پشتکار زیاد و استعداد شگرف جلیل به حدی بود که در سنین جوانی از نوازندگان خوب اصفهان شد. او در جوانی با حسن کسایی (نوازنده نی) آشنا شد و این آشنایی آغاز همکاری بلندمدت آن دو بود. جلیل شهناز از سال ۱۳۲۴ در تهران ساکن شد و با رادیو تهران شروع به کار کرد و در بسیاری از برنامه ها به عنوان تک نواز شرکت کرد.
این نوازنده تار در طول زندگی هنری خود با هنرمندانی از جمله فرامرز پایور، حبیب الله بدیعی، پرویز یاحقی، همایون خرم، علی تجویدی، منصور صارمی، رضا ورزنده، امیر ناصر افتتاح، جهانگیر ملک، اسدالله ملک، حسن کسائی، محمد موسوی، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری، محمودی خوانساری، عبدالوهاب شهیدی، اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری و محمد رضا شجریان همکاری داشته است.
او در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد. همچنین در ۲۷ تیر سال ۱۳۸۳، مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) برای تجلیل از یک عمر فعالیت هنری به جلیل شهناز اهدا شد. محمدرضا شجریان درباره جلیل شهناز گفته است: «ساز شهناز در من زندگی می کند و من با ساز شهناز زندگی می کنم. من تنها خواننده ای هستم که خودم را شاگرد جلیل شهناز می دانم. ساز این نوازنده بی بدلیل، یک ساز آوازی است، برخلاف دیگر نوازنده ها که ۸۰ درصد سازی می زنند و فقط ۲۰ درصد آوازی. جلیل شهناز به بیان واقعی در نوازندگی تار رسیده است، چرا که در گیرودار ردیف و تقلید از دیگران نماند و مانند آبشاری خروشان در جریان است.»
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/news/break.gif

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
لیدی گاگا بازهم با تظاهرات مردم روبرو شد !
این بار مردم فیلیپین تظاهرات کردند و خواستار ممنوعیت اجرای کنسرت توسط لیدی گاگا شدند.
گروههای تظاهر کننده فیلیپینی از مقامات دولتی کشورشان درخواست کردند که از رهبران اندونزی تبعیت کنند و برگزاری کنسرت لیدی گاگا در کشورشان را ممنوع کنند به این ترتیب تور لیدی گاگا برای برگزاری کنسرت در کشورهای آسیایی بار دیگر با مشکل مواجه شد.
ده ها نفر از مسیحیان معتقد و متعصب روز چهارشنبه به خیابانهای مانیلا ، پایتخت فیلیپین رفتند و با شعار " کنسرت لیدی گاگا را متوقف کنید" ، خواستار ممنوعیت کنسرت لیدی گاگا شدند تا شاید بدینوسیله مسئولان را برای کنسل کردن این کنسرت تحت فشار بگذارند.
بنا به گزارش اسوشیتدپرس ، لیدی گاگا قرار است روز دوشنبه و سه شنبه در شهر مانیلا کنسرت اجرا کند و آنتونیو کالیکستو ، شهردار این شهر به مسئولان برگزاری کنسرت لیدی گاگا هشدار داده است که این خواننده باید همه اصول و قوانین این کشور برای برگزاری کنسرت را رعایت کند.
تور کنسرتهای لیدی گاگا در کشورهای آسیایی همواره با مشکل مواجه بوده است – این خواننده مشهور و عجیب و غریب قرار بود ماه آینده در شهر جاکارتا کنسرت برگزار کند اما بخاطر اعتراضات مردمی، مقامات دولت اندونزی اجازه کنسرت او را لغو کردند. علاوه بر این برگزاری کنسرت او در کره جنوبی نیز با تظاهرات مردم روبرو شد و فقط افراد بالای ۱۸ سال اجازه شرکت کردن در کنسرت او را داشتند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازگشت کاوه یغمایی به ایران
بنا بر اعلام بخش رسانه ای شرکت پنج برگ هنر، این موسسه روز یکشنبه هفتم خرداد ماه در مراسمی میزبان اهالی رسانه خواهد بود تا فریدون خشنود، کاوه یغمایی و محمد حشمتی پاسخگوی خبرنگاران باشند.
بنا بر اعلام بخش رسانه ای شرکت پنج برگ هنر، این موسسه روز یکشنبه هفتم خرداد ماه در مراسمی میزبان اهالی رسانه خواهد بود تا فریدون خشنود، کاوه یغمایی و محمد حشمتی پاسخگوی خبرنگاران باشند.
محور این گفت و گو در مورد نشست انتشار آلبوم های «من آمده ام»، «خونه خورشید» و باز نشر «شب نمناک» با صدای محمد حشمتی، فعالیت های جدید شرکت پنج برگ هنر به مدیر عاملی فریدون خشنود و البته بازگشت کاوه یغمایی به ایران است که با دعوت این موسسه صورت گرفته است.
چند ماهی از شایعه حضور کاوه یغمایی در ایران می گذرد و این موضوع هرگز به صورت رسمی تایید یا تکذیب نشده بود.
حضور این هنرمند در مراسم مذکور اولین حضور ایشان در یک محفل عمومی است که بازگشتش به ایران را هم به صورت رسمی تایید می کند.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب آموزشی «دف» بیژن کامکار منتشر شد
این کتاب علاوه بر مفید بودن برای نوآموزان، نت دف و اجرای اکثر قطعات اجرا شده توسط گروه کامکارها را داراست.
این کتاب در قطع رحلی در ۱۵۸ صفحه شامل تصاویری از اولین حضور دف در کنسرت عمومی گروه موسیقی شیدا در سال ۱۳۵۴ باغ فردوس، شمیران، توسط خود مولف است.
بیژن کامکار در پیش گفتار کتاب آموزشی «دف» آورده، نوشتن کتابی درباره دف نوازی مدتهاست که از دغدغه های اصلی من بوده است، اما این مهم بنا به دلایل مختلفی انجام نشد و مهمترین دلیل آن که همیشه بر این باور بوده و هستم که سابقه طولانی در تدریس، مهمترین ویژگی نگارندگان چنین آثاری به حساب می آید.
در واقع نوازندگی و تدریس، دو مقوله به طور کامل مجزا از یکدیگرند، هر چند که نوازنده مهارت بسیاری در نواختن ساز داشته باشد. شیوه ای که برای نوازندگی دف در این کتاب آمده است حاصل تجربه چهل ساله من در عرصه نوازندگی و تدریس است.
وی همچنین در مقدمه این کتاب، هدف از نگارش آن را آموزش انواع ریتم های معمول در دف نوازی عنوان کرده است. در بخش دیگری از این کتاب و در فصل«مروری بر پیشینه دف در ایران» کامکار آمده: دف یکی از سازهای کوبه ای ایران و سازی عرفانی است، چرا که از گذشته های دور این ساز را تنها در تکایا و خانقاه های کردستان می نواختند.
نوای این ساز قدیمی همراه با ذکر سالکان و پاکان و نفس اهل طریقت همراه بوده است. نگارنده در جستجوگری پیرامون سرگذشت دف، پیش از بکارگیری آن در موسیقی ایرانی سه دهه گذشته، به جز سرزمین کردستان، خاستگاه دیگری را برای آن نیافته است.
بیژن کامکار نوازنده و خواننده گروه موسیقی «کامکارها»، به همراه خانواده، کنسرت های متعددی را در شهرهای مختلف ایران و سراسر جهان اجرا کرده و در جشنواره های معتبر بین المللی موسیقی چون «وومد» انگلیس،جشنواره موسیقی «ری اورینت»سوئد، «وی تی پگ» کانادا و کنسرت در مقر یونسکو (فرانسه، به مناسبت هزاره حافظ) و اجرا در مقر صلح نروژ حضور داشته است.
همچنین در مقام خواننده، نوازنده و سازنده آثار متعدد صوتی و تصویری از بیژن کامکار منتشر شده و در طول این سالها علاوه بر گروه موسیقی «کامکارها»، با گروه های موسیقی شیدا، عارف، دستان و تنبور شمس نیز همکاری داشته است.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفتمین آلبوم مایکل جکسون دوباره وارد بازار می شود!
آلبوم پر فروش و پرطرفدار مایکل با نام "بد" که اولین بار در سال ۱۹۸۷ منتشر شد ، در بیست و پنجمین سالگرد انتشارش دوباره وارد بازار می شود.
این آلبوم مشهور و موفق همراه چند دموی ضبط شده توسط مایکل جکسون که تابحال در هیچ جایی منتشر نشده اند ، وارد بازار خواهد شد . این خواننده موفق و مشهور در سال ۲۰۰۹ در اثر مصرف بیش از حد داروی پروپوفل درگذشت.
این آلبوم در قالب یک پکیج که شامل سه سی دی و یک دی وی دی است وارد بازار خواهد شد. دی وی دی موجود در این پکیج شامل ویدئوهای کنسرتهایی است که مایکل جکسون در طول تور جهانی آلبوم "بد" برگزار کرد.
آلبوم "بد"اولین آلبومی بود که تقریبا" همه ترانه های آن توسط مایکل جکسون نوشته شده است.
"بد" اولین بار در تاریخ ۱۳ آگوست ۱۹۸۷ منتشر شد و تا به امروز حدود ۴۵ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شده است .
امسال حدود ۲۵ سال از تاریخ اولین انتشار آلبوم موفق " بد" می گذرد و در تاریخ ۲۱ سپتامبر این آلبوم با ظاهری متفاوت دوباره وارد بازار می شود.
مترجم:فرشته مشاور

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]مدیر روابط عمومی انجمن موسیقی ایران معرفی شد[/h]

علی ترابی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران طی حكمی 'سحر طاعتی' را به عنوان مدیر روابط عمومی انجمن موسیقی ایران منصوب كرد. در حكم ترابی خطاب به طاعتی آمده است: نظر به تخصص و تجربه شما در فعالیت‌های رسانه ای گوناگون و با توجه به اهمیت جایگاه روابط عمومی انجمن موسیقی در تعامل با مخاطبان، هنرمندان و دست اندركاران موسیقی كشور، به موجب این حكم سركار عالی را به عنوان مدیر روابط عمومی انجمن موسیقی ایران منصوب كرده، امیدوارم با برخورداری از تجربه و درایت، روابط عمومی انجمن را در سطح شایسته و حرفه‌ای مدیریت كرده و از ظرفیت‌ها و توانایی‌های روابط عمومی برای رسیدن به شناخت، درك و ارتباط دو سویه انجمن موسیقی ایران و مخاطبان آن استفاده كنید

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]جدید ترین برنامه های شبكه آموزش سیما در ادامه روند پرداختن به موسیقی[/h]

سال گذشته برنامه تخصصی 'گام هفت' از شبكه آموزش پخش شد كه گزارش‌های آن از متن و حاشیه جشنواره بین‌المللی موسیقی، مورد استقبال فراوان قرار گرفت. در ایام عید نوروز نیز برنامه 'صدای پای آب' روی آنتن رفت كه این برنامه نیز مورد توجه اهالی هنر موسیقی قرار گرفت؛ این شبكه در ادامه این مسیر، برنامه‌ای جدیدی را در حوزه موسیقی از تابستان روی آنتن خواهد برد. این برنامه اكنون به تهیه‌كنندگی مهدی مناجاتی مراحل پایانی تولید خود را پشت سر می‌گذارد و قرار است با حضور اساتید برجسته موسیقی، كارشناسان و همچنین گروه‌های شاخص به بحث و بررسی جامع حوزه موسیقی بپردازد. هدف از ساخت و پخش این برنامه تامین آثار مناسب شنیداری در سبد خانواده‌های ایرانی، تفكیك شهر و موسیقی‌های مناسب و مضر براساس بحث‌های كارشناسی، معرفی آثار در خور و شایسته به مخاطبان، آشنایی علمی مخاطبان با هنر و علم موسیقی، توجه به فرهنگ و هنر اصیل ایرانی و ترویج، تبلیغ، آشنایی و آموزش آثار فاخر بر اساس اهداف شبكه آموزش سیما عنوان شده است. برگزاری یادمان چهره‌های مطرح و تاثیرگذار موسیقی ایرانی، نقد و بررسی تاثیر موسیقی غرب بر موسیقی ایران، نقد و بررسی نقش موسیقی فیلم در تاریخ سینما و تلویزیون، موسیقی و آیین‌های ملی، مذهبی و حماسی، موسیقی در كشورها، موسیقی نواحی، پیوند شعر و موسیقی و گزارش‌هایی با نگاهی نو به جشنواره‌ها و نشست‌های تخصصی حوزه موسیقی از جمله بخش‌های مختلف این برنامه بشمار می رود.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاستین بیبر یک خبرنگار را کتک زد !

بنا به گزارش وب سایت تی ام زد ، این خواننده ۱۸ ساله مضنون به ضرب و جرح یک خبرنگار است .
بنا به گفته این وب سایت خبری ، عصر روز یک شنبه جاستین به یک مرکز خرید با نام "کامونر" که در نزدیکی محل زندگی او واقع شده است ، رفت . یک عکاس سمج سعی کرد از او عکس بگیرد و بنا به گزارش ماموران امنیتی این مرکز ، یک درگیری فیزیکی بین این عکاس و جاستین رخ داده است.
این عکاس بلافاصله بعد از درگیری با پلیس تماس گرفت و وقتی پلیسها رسیدند ، جاستین از آنجا رفته بود.
بنا به گزارشات رسیده ، وقتی پلیسها به محل حادثه رسیدند ، مرد عکاس در ناحیه بالا تنه شدیدا" احساس درد می کرد و به همین دلیل فورا" با یک آمبولانس به بیمارستان محلی منتقل شد و توسط پزشکان این بیمارستان تحت آزمایش و درمان قرار گرفت اما بعد از مدت زمان کوتاهی ار بیمارستان مرخص شد.این عکاس از این حادثه یک گزارش رسمی تهیه کرد و در آن جاستین را مجرم و مقصر این حادثه نامید.در حال حاضر پلیس درحال پیگیری و بررسی این پرونده به عنوان یک پرونده ضرب و جرح است.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
هکر فیس بوک سلنا گومز دستگیر شد!
یک مرد انگلیسی صفحه شخصی سلنا گومز در وب سایت فیس بوک را هک کرد و این خواننده و بازیگر مشهور را تهدید کرد که پیامهای خصوصی و ایمیلهای او را منتشر خواهد کرد.
بنا به گزارش روزنامه بریتانیایی "سان" ، گرت کراسکی ۲۱ ساله با پیگیریهای مشترک پلیس اف بی آی و پلیس متروپلیتان بریتانیا ردیابی و دستگیر شد . این هکر یک ویدئوی آنلاین هم منتشر کرده بود که در آن بخاطر هک کردن صفحه فیس بوک این بازیگر سابق دیزنی به خود افتخار کرده بود.
اوایل این ماه کراسکی در یک دادگاه در لندن محاکمه شد و به دو جرم خود در زمینه آزارهای اینترنتی اعتراف کرد . او بخاطر تخطی از قانون استفاده از کامپیوتر و اینترنت به دو سال زندان محکوم شد.
قاضی جان پرایس به او گفت:" معلوم است که تو استعداد زیادی در زمینه کامپیوتر داری که توانسته ای حساب کاربری یک نفر را هک کنی و بخشهای خصوصی صفحه او را ببینی . سلنا گومز یک حساب کاربری داشت که در آن ۶ میلیون نفردوست داشت . این ۶ میلیون نفر فقط اجازه داشتند برخی از اطلاعات و بخشهای مربوط به صفحه او را ببینند اما تو پسورد ایمیل او را هک کردی و به بخش خصوصی صفحه او راه پیدا کردی .همه مردم حق دارند که یک حریم خصوصی داشته باشند هیچ کس نباید به حریم خصوصی آنها تجاوز کند و ارتباطات خصوصی آنها را عمومی کند."

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
اثری از جلال ذوالفنون منتشر شد
آلبوم موسیقی «باغ پربرگی» اثر زنده یاد جلال ذوالفنون روانه ی بازار موسیقی كشور شد.
«باغ پربرگی» شامل تارنوازی زنده یاد ذوالفنون و تنبك نوازی نیما ضرغامی است.
این آلبوم در برگیرنده ی تعدادی از تصنیف های قدیمی بوده، كه قطعات آن در دستگاه های شور و سه گاه نواخته شده اند.
زنده یاد ذوالفنون كه در ۵ سال آخر عمر خود در زمینه انتشار آلبوم در سكوت به سر می برد، در سال ۹۰، چهار آلبوم موسیقی را آماده ی انتشار كرده بود كه پس از درگذشت این هنرمند، انتشار آثارش به تعویق افتاد.
آلبوم «باغ پربرگی» توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شده است.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا كنسرت حسین علیزاده و پژمان حدادی در نیشابور برگزار نمی شود؟
مدیر اداره ی ارشاد شهرستان نیشابور درباره ی دلایل برگزار نشدن كنسرت حسین علیزاده و پژمان حدادی در این شهر گفت: به هیچ وجه كنسرت حسین علیزاده در نیشابور لغو نشده است و نمی دانم این موضوع از روی چه سندی مطرح شده است.
كنسرت حسین علیزاده و پژمان حدادی كه قرار بود در تاریخ های ۲۳ و۲۵ خرداد ماه در نیشابور برگزار شود، طبق اعلام روابط عمومی این گروه برگزار نمی شود.
طی پیگیری ایسنا و گفت وگو با مدیران ارشاد این شهرستان، سلامت ـ مسئول امور هنری نیشابور ـ گفت: بنده جهت برگزاری این كنسرت نامه ای را به آقای قلندری مدیر ارشاد نیشابور نوشتم، اما از سوی ایشان هیچ جوابی برای بنده نیامد، بنابراین تا وقتی كه ایشان اجازه ای ندهند، ما نمی توانیم كنسرتی را برگزار كنیم.
احمد قلندری مدیر ارشاد نیشابور هم در پاسخ به این سوال كه دلیل لغو كنسرت حسین علیزاده چیست؟ به ایسنا یادآور شد: كنسرت حسین علیزاده لغو نشده و من نمی دانم چه كسی این موضوع را مطرح كرده است، بلكه تاریخ این اجرا به تعویق افتاده است و زمان آن مشخص نیست.
وی یادآور شد: باید شورای فرهنگ عمومی برای این اجرا تشكیل جلسه دهد و نتیجه را به ما اعلام كند و تاكنون نتیجه ای در این رابطه به ما اعلام نشده است.
به گزارش ایسنا ، روز گذشته از سوی روابط عمومی این گروه اعلام شد، کنسرت «آن و آن» حسین علیزاده و پژمان حدادی علی رغم اعلام قبلی برگزارکنندگان در تاریخ های ۲۳ تا ۲۵ خرداد در شهر نیشابور برگزار نخواهد شد.
علیزاده و حدادی امروز ۱۰ خرداد در آمل اجرا خواهند داشت و پس از آن به تهران باز می گردند.
تور کنسرت «آن و آن» به مدت دو هفته به مناسب ایام سوگواری ارتحال حضرت امام (ره) متوقف خواهد بود و پس از با اجراهایی در گیلان و تهران به پایان خواهد رسید.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین آهنگ ویتنی هوستون منتشر می شود
آخرین آهنگ خوانده شده توسط ویتنی هوستون که یک آهنگ دو نفره از آخرین فیلم او است ،برای اولین بار در یک وب سایت آمریکایی منتشر شد.
این آهنگ که یک کار دونفره است و ویتنی هوستون با همراهی جوردین اسپارک آن را اجرا کرده است ، برای آخرین فیلم این خواننده و بازیگر درگذشته ، که نسخه جدیدی از فیلم "درخشش" است ، تهیه و ضبط شده است .
این آهنگ اولین بار در وب سایت رایان سیکرست ، یکی از داوران برنامه "امریکن آیدل" منتشر شد و در تاریخ ۵ ژوئن در آیتونها قابل دسترس خواهد بود.
روز یک شنبه جوردین اسپارک در مراسم اهدای جوایز بیلبورد به ویتنی هوستون ادای احترام کرد و در حالیکه تنها دختر ویتنی هوستون ،بابی کریستینا ، اشک می ریخت ، آهنگ "همیشه دوستت خواهم داشت " او را اجرا کرد.
ویتنی هوستون در هتل بورلی هیلز واقع در ایالت کالیفرنیا در وان حمام خفه شد.
بنا به گفته مقامات دولتی ، مصرف کوکائین و ناراحتی قلبی دلایل اصلی مرگ او بودند.
فیلم "درخشش" اواخر سال جاری در سینماهای جهان اکران می شود.

...SPARTACUS

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهرام رادان در نشست خبری آلبوم موسیقی «روی دیگر»/تصاویر
آلبوم موسیقی «روی دیگر» با صدای هنرپیشه مطرح کشور، بهرام رادان به بازار آمد.
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/news/break.gif
خبرگزارى فارس (www.farsnews.com)
چاپبازگشت
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/zoom.gif
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/zoom.gif