·▪•گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی●•▪·

S C O R P I O N

عضو جدید
متلب

متلب

درود:gol:
یک سوال داشتم، ممنون می شم راهنمایی بفرمایین:
لینکهای دانلود، توو این تاپیک برای سیستم 64 بیتی قابل نصب هست؟ مشخصات لازم رو توو متن ندیدم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود:gol:
یک سوال داشتم، ممنون می شم راهنمایی بفرمایین:
لینکهای دانلود، توو این تاپیک برای سیستم 64 بیتی قابل نصب هست؟ مشخصات لازم رو توو متن ندیدم
هر دو پلت فرم در داخل دی وی دی موجود هستند، برای دریافت نسخه جدید تر از لینک زیر استفاده کنین، البته با بهای ناچیزی عضو ویژه بشین و از امکانات سایت لذت ببرین:
http://www.softgozar.com/WebPage/So...67&Title=Mathworks-Matlab-R2013b-v8.2-x86/x64

korzangolo

عضو جدید
سلام دوستان .یه سوال داشتم .درس معادلات دیفرانسیل پاره ای که برای بجه های ریاض است ایا برای ما که رشته مهندسی هستیم میتوانیم ایندرس رو خودمون بخونیم یا مطالبش سنگینه ؟ممنون

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان .یه سوال داشتم .درس معادلات دیفرانسیل پاره ای که برای بجه های ریاض است ایا برای ما که رشته مهندسی هستیم میتوانیم ایندرس رو خودمون بخونیم یا مطالبش سنگینه ؟ممنون

سلام
من برای ارشد تقریبا نصف مصالبش رو خوندم سخت نبود-البته خیلی راحت هم نیست ولی سخت هم نیست.
میشه خودت بخونی و یاد بگیری

korzangolo

عضو جدید
سلام
من برای ارشد تقریبا نصف مصالبش رو خوندم سخت نبود-البته خیلی راحت هم نیست ولی سخت هم نیست.
میشه خودت بخونی و یاد بگیری

ممنون دوست عزیز .دقیقا همینه که گفتی.سخت نیست که نشه بفهمی چون یه قسمتایش روتو ریاضیات مهندسی میخونیم اما خوب واسه اونا کاملش هست .فکر کنم واسه درس اعداد مختلط هم همین طور باشه .البته پیشناز زده تپولوژی .اگر دوستان رشتهریاضی هم اطلاعاتی دارند ممنون میشم.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کمک کمک کمک --------

کمک کمک کمک --------

درود به همگی

من از سالها پیش مشکلی با ریاضی دارم که هنوز حل نشده و متاسفانه دیگه نمیشه باهاش کنار اومد و باید حلش کنم

من رشتم جوریه که خودتون میدونید اثبات و مسیر توضیح داده نمیشه به فرض اینکه دانشجو اطلاعات پیش نیازش کامله !
حالا داستان اینه :

خوب ما از اول دبیرستان به بعد هنرستان رفتیم و میدونید همینجوری ریاضی قوی ندارن و پیش هم کلا ندارن!
اون 2 سوال هنرستان هم سال دومش معلمش خوب بود ولی سال سوم معلمش یه طرفی بود عینن مثل مستربین و فقط میومد مسخره بازی
از طرفی هم سال اول هم معلم مثلثاتی رو خوب درس نداد

خلاصه الان اینجوری شیم که اومدیم کارشناسی تو حل مسئله میمونم ! مثلا وسط حل یدفه یه تقسیم تبدیل میشه به ArcCos نمیدونم از کجا اومده ! یا یدفه فرمول تبدی میشه به Hcos اونم میمونم و استادم میگه باید بهتون میگفتن و دانش پیش نیازه و..... هیپربولیک ها رو که اصلا بهمون نگفتن و.....

میخاستم بدونم کسی جدول یا لیست کامل این فرمول ها رو داره ؟ اگه برام پ د ف یا عکسی بزارید خعلی عالی میشه
کلا یه کمک تو حل این مشکل اساسی کنید
ممنون از همگی

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز

رییس دستیار مدیر تالار ریاضی و از این جور داستانا شده

اولی از وقتی رییس شده ، عوض شده :razz:
اولی این صندلی و پست و مقام به کسی وفا نکرده
بدان و آگاه باش!

:D

آهان... بیا یکم بریم تو تاپیکا اسپم کنیم کارش زیاد بشه حالا که نمیاد اینجا

:biggrin:;)

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
اولی از وقتی رییس شده ، عوض شده :razz:
اولی این صندلی و پست و مقام به کسی وفا نکرده
بدان و آگاه باش!

:D

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام علیکم
عوض نشدیم بابا:D. سرمون شلوغ شده. برای یک لقمه نون مجبورم کار کنم خب، جواب دادن سوالات در حد بضاعت علمی که دارم و ترکیب تاپیک ها و ... فعلا بیشتر از دستم برنمیاد. تازه یک نگاه به تعداد پست های من بندازین می بینین که کلا اهل پست دادن نیستم، از سال 2007 عضو باشگاه بودم و توی این مدت حدود 700 تا پست نوشتم. آخه حرف زدن زیاد که میشه معمولا به چرت و پرت گویی میرسه، برای در امون بودن از این خصلت ها هر جا که لازم باشه حرف میزنم. همچین ادم سنجیده ای هستم من
:biggrin:
در مورد این تاپیک هم بارها به بچه ها گفتیم، ازشون خواهش کردیم، گفتیم که اینجا رییس و مرئوس نداریم، تاپیک خودتونه، ده سری مسابقه برگزار شد، حدود 9 تاش رو من طرح کردم یکی رو بهنام، خب بسم الله. دست به کار بشین و 4 تا سوال ناب طرح کنید و به فرمت مسابقه های قبلی بذارین. ما هم مثل بقیه اعضای سایت استقبال می کنیم.

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عمو همین کاری که داریم میکنیم فک کنم...اسمش چیه؟

من از این کارای بی تربیتی بلد نیستم:D
یعنی باید چیکار کنم؟!!:D

اسپم که میگن اینه؟
وای نه !!
خیالتون راحت شد دیگه منم بی تربیت کردین
:cry:

در مورد اسپم کردن هم بگم، می دونین که با اینکار چه بروز باشگاه مهندسان میارین؟ اصلا میدونین اسپم چه اثری داره که مدیرا میگن اسپم نکنین؟:D

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام علیکم
عوض نشدیم بابا:D. سرمون شلوغ شده. برای یک لقمه نون مجبورم کار کنم خب، جواب دادن سوالات در حد بضاعت علمی که دارم و ترکیب تاپیک ها و ... فعلا بیشتر از دستم برنمیاد. تازه یک نگاه به تعداد پست های من بندازین می بینین که کلا اهل پست دادن نیستم، از سال 2007 عضو باشگاه بودم و توی این مدت حدود 700 تا پست نوشتم. آخه حرف زدن زیاد که میشه معمولا به چرت و پرت گویی میرسه، برای در امون بودن از این خصلت ها هر جا که لازم باشه حرف میزنم. همچین ادم سنجیده ای هستم من
در مورد این تاپیک هم بارها به بچه ها گفتیم، ازشون خواهش کردیم، گفتیم که اینجا رییس و مرئوس نداریم، تاپیک خودتونه، ده سری مسابقه برگزار شد، حدود 9 تاش رو من طرح کردم یکی رو بهنام، خب بسم الله. دست به کار بشین و 4 تا سوال ناب طرح کنید و به فرمت مسابقه های قبلی بذارین. ما هم مثل بقیه اعضای سایت استقبال می کنیم.
کمی تامل....:w05:

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علیکم

ضمن تایید فرمایشات برادر عزیزمون اولی جان، بنده همین جا با اعلام برائت از این جماعت اسپمر ، تقاضا دارم خواهران عزیزی که در این تاپیک اسپم کردن من جمله خواهر آلیس، رییس تاپیک که اسپم رو شروع کردند همگی جریمه بشن
ومن ا.. التوفیق

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اسپم چیست و چرا مضر است؟

اسپم چیست و چرا مضر است؟

• اسپم در سایت ها چیست؟

در انجمن های گفتمان اینترنتی، کاربران نظرات، مقالات و یا سوالات خود را در قالب یک پست ارسال می کنند.حال اگر این پست ها محتوای تبلیغاتی و یا غیراخلاقی داشته باشند و یا اصلا بی محتوا باشند پست اسپم یا هرزنامه به حساب می آیند.

نمونه های اسپم در فروم:

• ارسال شکلک بدون هیچ نوشته ای
    • پست هایی که برای تشکر و یا ابراز احساسات کاربران نسبت به یکدیگر ارسال می شوند.
    • ممنون خیلی جالب بود!
    • دستت درد نکنه!
    • خوشم اومد.
    • قشنگ بود...
    • استفاده از فضای باشگاه مهندسان به عنوان چت روم

راه حل مناسب و مفید برای تشکر استفاده از دکمه های تشکر و امتیاز دادن است.

چرا اسپم یا هرزنامه مضر تلقی می شود؟

طبق قوانین ، سیاست گذاری ها و کارکرد های سایت های رتبه بندی و موتور های جستجو گر سایت هایی که دارای مطالب پرطرفدار تر ،و صفحات مفید تری باشند در موقعیت بهتری نسبت به سایر سایت ها قرار خواهند گرفت و هرچه موقیت و رتبه ی یک سایت نسبت به سایت های دیگر در مکان بهتری قرار داشته باشد از مزایای بهتر و بیشتری برخوردار خواهد شد که یکی از آنها جذب کاربران متناسب با مطالب موجود در آن است، واضح است که اگر هرزنامه در یک سایت زیاد شود، کاربرانی که تمایل به اسپم دارند بیشتر جذب آن می شوند و سایت از کارکرد فرهنگی و علمی خود به یک سایت اجتماعی تنزل پیدا می کند. و اگر کاربران علمی بیشتر به تناسب مطالب علمی جذب آن شوند، ارزش علمی سایت افزایش پیدا می کند.

هر موتور جستجو کننده یا سایت رتبه گذاری قوانین خاص خود را در درجه بندی سایت ها دارد که در نهایت این ارزش گذاری ها دارای نقاط نزدیک به هم و مشترک زیادی هستند.

یکی از این نقاط مشترک، قانون میزان هرزنامه ها و اسپم ها در سایت است که در درجه ی اول باعث پایین آوردن ارزش صفحه و در نهایت باعث پایین آورد رتبه ی کلی سایت میان دیگر سایت ها می شود.

موتورهای جستجوگر مانند Google , Yahoo , Bing و سایت های رتبه بندی مانند Alexa بسیار هوشمندانه عمل کرده و المان های خاص و دقیقی را مبنای رتبه گذاری سایت ها در نظر می گیرند. برای مثال از میزان کلیک شدن و گشوده شدن یک صفحه گرفته تا میزان ماندین یک کاربر یا IP. در صفحه، تعداد لغات شناخته شده به عنوان هرز و اسپم بعلاوه ی ده ها قانون دیگر ، همگی در تعیین رتبه ی سایت دخیل هستند.

هر چه رتبه ی سایت بع عدد 1 نزدیک تر باشد به این معنی است که در جستجو ها نتایج مربوط به این سایت، بالاتر از سایت های دیگر قرار می گیرد و این برابر با وارد شدن میهمانان و مشاهده کننده گان بیشتر در سایت است که در نهایت باعث بهتر شدن رتبه ی سایت می شود.
    یکی دیگه از مضرات اسپم اینه که لود شدن سایت و رفرش شدن صفحات اون به کندی است و که در نهایت وقت کاربرای سایت صرف خوندن مطالب نه چندان با ارزش میشه.

آخرین ویرایش:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

• اسپم در سایت ها چیست؟

در انجمن های گفتمان اینترنتی، کاربران نظرات، مقالات و یا سوالات خود را در قالب یک پست ارسال می کنند.حال اگر این پست ها محتوای تبلیغاتی و یا غیراخلاقی داشته باشند و یا اصلا بی محتوا باشند پست اسپم یا هرزنامه به حساب می آیند.

نمونه های اسپم در فروم:

• ارسال شکلک بدون هیچ نوشته ای
    • پست هایی که برای تشکر و یا ابراز احساسات کاربران نسبت به یکدیگر ارسال می شوند.
    • ممنون خیلی جالب بود!
    • دستت درد نکنه!
    • خوشم اومد.
    • قشنگ بود...
    • استفاده از فضای باشگاه مهندسان به عنوان چت روم

راه حل مناسب و مفید برای تشکر استفاده از دکمه های تشکر و امتیاز دادن است.

چرا اسپم یا هرزنامه مضر تلقی می شود؟

طبق قوانین ، سیاست گذاری ها و کارکرد های سایت های رتبه بندی و موتور های جستجو گر سایت هایی که دارای مطالب پرطرفدار تر ،و صفحات مفید تری باشند در موقعیت بهتری نسبت به سایر سایت ها قرار خواهند گرفت و هرچه موقیت و رتبه ی یک سایت نسبت به سایت های دیگر در مکان بهتری قرار داشته باشد از مزایای بهتر و بیشتری برخوردار خواهد شد که یکی از آنها جذب کاربران متناسب با مطالب موجود در آن است، واضح است که اگر هرزنامه در یک سایت زیاد شود، کاربرانی که تمایل به اسپم دارند بیشتر جذب آن می شوند و سایت از کارکرد فرهنگی و علمی خود به یک سایت اجتماعی تنزل پیدا می کند. و اگر کاربران علمی بیشتر به تناسب مطالب علمی جذب آن شوند، ارزش علمی سایت افزایش پیدا می کند.

هر موتور جستجو کننده یا سایت رتبه گذاری قوانین خاص خود را در درجه بندی سایت ها دارد که در نهایت این ارزش گذاری ها دارای نقاط نزدیک به هم و مشترک زیادی هستند.

یکی از این نقاط مشترک، قانون میزان هرزنامه ها و اسپم ها در سایت است که در درجه ی اول باعث پایین آوردن ارزش صفحه و در نهایت باعث پایین آورد رتبه ی کلی سایت میان دیگر سایت ها می شود.

موتورهای جستجوگر مانند Google , Yahoo , Bing و سایت های رتبه بندی مانند Alexa بسیار هوشمندانه عمل کرده و المان های خاص و دقیقی را مبنای رتبه گذاری سایت ها در نظر می گیرند. برای مثال از میزان کلیک شدن و گشوده شدن یک صفحه گرفته تا میزان ماندین یک کاربر یا IP. در صفحه، تعداد لغات شناخته شده به عنوان هرز و اسپم بعلاوه ی ده ها قانون دیگر ، همگی در تعیین رتبه ی سایت دخیل هستند.

هر چه رتبه ی سایت بع عدد 1 نزدیک تر باشد به این معنی است که در جستجو ها نتایج مربوط به این سایت، بالاتر از سایت های دیگر قرار می گیرد و این برابر با وارد شدن میهمانان و مشاهده کننده گان بیشتر در سایت است که در نهایت باعث بهتر شدن رتبه ی سایت می شود.
    یکی دیگه از مضرات اسپم اینه که لود شدن سایت و رفرش شدن صفحات اون به کندی است و که در نهایت وقت کاربرای سایت صرف خوندن مطالب نه چندان با ارزش میشه.

الان اینم خودش اسپم بودا
حالا ما پستامونو پاک میکنیم ولی شمام مرحله بعدی رو راه بنداز مغزامون آک نمونه

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام علیکم

بعله
دوستانی که تمایل دارن میتونند4سوال به شیوه ای که اجرا شد طرح کنن و به عنوان مسابقه قرار بدن:gol:

آهان... بیا یکم بریم تو تاپیکا اسپم کنیم کارش زیاد بشه حالا که نمیاد اینجا

عمو همین کاری که داریم میکنیم فک کنم...اسمش چیه؟

اسپم که میگن اینه؟
وای نه !!
خیالتون راحت شد دیگه منم بی تربیت کردین
:cry:

ضمن تایید فرمایشات برادر عزیزمون اولی جان، بنده همین جا با اعلام برائت از این جماعت اسپمر ، تقاضا دارم خواهران عزیزی که در این تاپیک اسپم کردن من جمله خواهر آلیس، رییس تاپیک که اسپم رو شروع کردند همگی جریمه بشن
ومن ا.. التوفیق

بابا من خواستم تاپیکو مجدد بیارم بالا که فراموش نشه تاپیک به این خوبی:D

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
باشگاه مهندسان ایران شده بازیچه یه سری دختر و پسری که انگار مستن. وقتی بعضی پست ها رو میبینم یاد تیکه های خیابونی و شماره دادن میفتم، موندم بین این همه بچه بازی و خاله بازی(که فکر می کردم برای دوران زیر هفت سال هست ولی مثل اینکه توی باشگاه هم از جوونای بالای هجده سال سر میزنه) و روابط جلفی که جز حال به هم زدن هیچی نداره من برای چی اینجا موندم، دوستان عزیز بیان پست علمی بزارن برای کی؟ برای یه سری جوون علاف اینترنت که توی دنیای مجازی هم دنبال چل گری هستند و اگر هم بخوان کار علمی بکنن homework هاشون رو میان می پرسن. نمی دونم شاید جوونی تعریفش همینه که این جماعت دارند ولی ترجیح میدم اینطور جوونی نکنم. بچه ها اگر حال داشتین یه حالی به این تاپیک مسابقه بدین لااقل دلمون خوش باشه یه تفریح علمی داریم توی این باشگاه:(

پ.ن: جسارت به دوستان نباشه، منظورم کل باشگاه و جو حاکم هست، به نظر میرسه که تنها راه کم رنگ کردن حضور در این باشگاه هست، مثل اینکه کسی دغدغه علم نداره این روزا توی این باشگاه
:(

آخرین ویرایش:
بالا