UTCD ، نرم افـــزاری برای طراحـــی کمپرسور جریان محوری (Axial Compressor)

daboplain

عضو جدید
بــه نـــام خــــداونـــد

با عرض سلام خدمت دوستان. در این تاپیک قصد دارم به معرفی نرم افزار UTCD بپردازم. این نرم افزار بخشی از پروژه پایانی درس، مباحث منتخب در توربین گاز هست که توسط بنده و دو نفر دیگر از اعضای گروه پروژه (اسراردل،اسماعیل زاده و الکایی) در دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران (http://fnst.ut.ac.ir) طراحی و نوشته شده.

مبنای علمی برای نوشتن کدهای محاسباتی، جهت طراحی ترمودینامیکی و ابعادی طبقات مختلف کمپرسور بر اساس مطالب مندرج در کتاب :
_Henry_Cohen,_G._F._C._Rogers,_H._I._H._Saravanamuttoo_Gas_turbine_theory__1996 استورا است.

نرم افزار در سی شارپ 2010 نوشته شده. برای اجرای نرم افزار نیاز به دات نت فریم ورک 4 (.net framWork ) و یا بالاتر هست که میتونید از http://dl.downloadha.com/Hamid/Apri...rk 4.0.30319.1 Final (www.Downloadha.com).zip دانلود کنید.

با توجه به اینکه دسترسی به نرم افزار های طراحی توربوماشین های تراکم پذیر به دلیل انگشت شمار بودن و هزینه بالای آنها دشوار است. راغب شدم این نرم افزار را در اختیار دانشجویان علاقه مند به مبحث طراحی کمپرسورهای جریان محوری قرار بدم. این نرم افزار توانائی محاسبات ترمودینامیکی و ابعادی برای هر تعداد طبقه و همچنین تیغه های روتور مربوط به هر طبقه را داراست.

در زبانه شماره یک نرم افزار، مشخصات ابعادی و عملکردی را می توان مشخص کرد. در زبانه دوم میتوان مشخصات آئرو-ترمودینامیکی جریان هوای تغذیه کننده کمپرسور را مشخص نمود. همچنین در نرم افزار امکان ترسیم نمودارهایی از تغییرات ابعادی و ترمودینامیکی کمپرسور در طول هر تیغه و طبقات متعدد فراهم آورده شده.

UT COMPRESSOR DESIGNER.jpg

نظر به اینکه این نرم افزار در مدت زمان کوتاهی نوشته شده ( 3 روز :) ) و همچنین ایده نوشتن آن برخاسته از خلاقیت 3 نفر هست. در نتیجه ، ضمن بدیع بودن خالی از عیب و ایراد هم نیست.

خوشحال میشم با نظرات سازندتون در هرچه بهتر شدن قابلیت های این نرم افزار ما رو یاری کنید. (m.asardel@ut.ac.ir)

پیوست ها

• UT COMPRESSOR DESIGNER.rar
    257.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

daboplain

عضو جدید
سلام دوستان، فایل سالم را آپلود کردم.
موفق باشید.

پیوست ها

• UT COMPRESSOR DESIGNER.rar
    257.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

moein_joon27