rup

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض پوزش خدمت مدير محترم از لينك قبلي جدا دقت نكرده بودم لينكشو اصلاح كردم فايل رو خودم دوباره آپلود كردم. اميدوارم اجازه بديد اين تايپك رو راه بندازم. با تشكر فراوان

خيلي دوست دارم بيشتر در مورد اين نرم افزار و طرز كارش كار كنم چون خيلي كم در موردش كلا كار شده. اين شروعشه فعلا. قصد دارم هر چي مطلب ميدونيد و ميدونم اينجا بذاريم تا يه چيزي ازش در بياد به دردمون بخوره.

تعریف RUP و چارچوب فرايند توليد سيستم هاي نرم افزاري :

این کتاب 455 صفحه ای مجموعه ایست کامل در مورد مهندسی نرم افزار و RUP

لينك دانلود : دانلود

توصیه میکنم این کتاب ارزشمند و از دست ندین . لیست زیر عناوین سر فصل های این کتاب میباشند ( زیر فصل ها در این لیست ذکر نشده اند )

بخش اول. معرفي
فصل اول. مقدمه اي بر مهندسي و توليد نرم افزار
فصل دوم. راهكارهاي موفق در مهندسي نرم افزار
بخش دوم. چكيده ي آر.يو.پي
فصل سوم. آر.يو.پي چيست؟
فصل چهارم. ويژگي ها و روح آر.يو.پي
بخش سوم. ساختار ديناميك فرايند
فصل پنجم. چرخه ي توليد محصول
فصل ششم. فازِ آغازين (شناخت)
فصل هفتم. فازِ تشريح (معماري)
فصل هشتم. فازِ ساخت
فصل نهم. فاز انتقال
بخش چهارم. ساختار محتوايي فرايند
فصل دهم. ساختار محتوايي و استاتيك آر.يو.پي
فصل يازدهم. ديسيپلين مديريت پروژه
فصل دوازدهم. ديسيپلين مدل سازي سازمان
فصل سيزدهم. ديسيپلين نيازمندي ها
فصل چهاردهم. ديسيپلين تحليل و طراحي
فصل پانزدهم. ديسيپلين پياده سازي
فصل شانزدهم. ديسيپلين تست
فصل هفدهم. ديسيپلين استقرار
فصل هجدهم. ديسيپلين محيط
فصل نوزدهم. ديسيپلين مديريت پيكربندي و تغييرات

امیدوارم مفید باشه
خوش باشید و موفق

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در بعضي جاها خوندم كه متدولوژی rup چند وقتی است که در حال فراموش شدن و جای خود را به متدولوژی xp دادن است

لبته بنظرم فراموش شده درست نیست . و نمیشه گفت جای خودش و به متدولوژی دیگه ای داده است . چون در هر پروژه بنا به نیاز و دلایل موجود متدولوژی مناسب انتخاب میشه.

حتی از نظر زمانی هم XP یا به قول بعضی Extreme در دهه 1990 متولد شد در حالی که RUP در سال 2003 ایجاد شده است .

ولی در کل اینکه استفاده کنندگان RUP بگویند XP نه و یا بلعکس درست و حرفه ای نیست و استفاده و انتخاب متدولوژی بسته به شرایط کار خواهد بود. به همین دلیل مدیران و طراحان حرفه ای پروژه همیشه غلم متدولوژی های مختلف و در کنار هم دارند تا بسته به نیاز از آنها استفاده کنند.

لیستی از انواع مختلف مدل ها و متدولوژی های فرآیند توسعه نرم افزار :
Agile 2001
Cleanroom 1990
Chaos
DSDM 1995
Iterative 1990
ICONIX
RAD 1991
RUP 2003
Spiral 1988
Waterfall 1970
XP یا همان Extreme 1999
Scrum 1995
Lean 2000
V-Model 1990
FDD 2002

آخرین به روز رسانی XP مربوط به سال 2004 و آخرین به روز رسانی RUP مربوط به سال 2007 هست
و چه از نظر زمانی چه از نظر کاربردی هیچ کدام یک از این دو مدل از بین نرفته اند اما RUP همچنان بیشترین کاربرد و بین این مدل ها داره.
در کل متاسفانه در ایران فقط از مفاهیم ابتدایی و کلیشه ای و در حد آموزشی این مدل ها استفاده میشه و تعداد طراحانی که به صورت کامل و حرفه ای از این مدل ها استفاده میکنند کم است. و معمولا در حد رسم چند نمودار یا یک داستان کوتاه برای خالی نبودن جای مدل استفاده میشود.

دوستان اگه اطلاعاتي در اين مورد دارن لطفا در اين بحث شركت كنن. ممنون ميشم.:gol:

بالا