کمک فوری در زمینه کنترل پروژه

khamid

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز . اگه کمک کنیین ممنون میشم .
pms - 1 در پروژه چیه و به چه درد میخوره ؟
2- چجور میشه هم زمان در پریماورا هم گزارش روزانه ، هفتگی و ماهانه گرفت ؟ اگر برای روزانه data date رو 1 روز جلو ببریم برای هفتگی باید تاریخ 6 روز بعد را بنویسیم یا بعد از هفتمین روز گزارش گیری روزانه می توان آن را بعنوان هفتگی حساب کرد ؟
تشکر فراوان

amir_7

عضو جدید
با سلام
pmsیعنی progress measurment system که در کنترل پروژه یعنی سیستم اندازه گیری پیشرفت،بدین معنی که شما با چه خط کشی پیشرفت پروژه را اندازه میگیرید،که معمولاً در پروژه های مهندسی بیشتر کاربرد دارد

khamid

عضو جدید
منظر همون پیشرفت هزینه ای ، منابع ؛ فیزیکی و غیره هست ؟ برا یک کار عمرانی هست . ساخت و ساز یک چند ساختمون و پی سازی

mehdighaffari57

عضو جدید
[سلام حمید جان.شما واسه تعیین درصد پیشرفت هر فعالیت توی پروژه های عمرانی و در نهایت تعیین پیشرفت هر دپارتمان و کل پروژه نیاز به تعیین درصد وزنی واسه هر فعالیت دارین.که تعیین درصد وزنی روشهای مختلف داره.زمانی.ریالی.نیروی انسانی و ماشین آلات(منایع) یا میشه گفت همون فزیکی.و یا تلفیقی از هر کدوم از این 3 تا که توی پروژه های عمرانی با نظر مشاور و کارفرما و یا پسمانکار مشخص میشه نحوه محاسبش.مثلا 30% زمان و 70% ریال یا ...سوالی داشتی در خدمتم.

mehdighaffari57

عضو جدید
واسه محاسبه درصد پیشرفت هم ترجیحا و بهترین روش استفاده از اکسل هست.البته شما میتونید درصدهای وزنی رو بعد از محاسبه توی اکسل بعنوان یک منبع توی ام اس پی با پریماورا هم اختصاص بدین و درصد پیشرفت در بیارین ولی خب خیلی دردسر داره و بهتره توی همون اکسل انجام شه.بحث گزارش روزانه و هفتگی و ماهانه هم توی پروژه های عمرانی هر کدوم فرمتهایی داره.و گزارشتات مختلفی رو شامل میشه.گزارشگیری روزانه از برنامه زمانبندی توی پروژه های عمرانی تقریاب بی معنیه.و ابیشتر خروجی های گزارشات پروژه ها تحت اکسل هست.هرچند میشه او باید از اطلاعات برنامه زمانبندی هم توی این گزارشات استفاده کرد و در صورت نیاز گزارشات خاص از برنامه زمانبندی هم میشه توی گزارشات ماهانه وارد کرد.مثلا برنامه زمانبندی اجرایی ماه آینده یا فعالیتهای اجرا شده ماه گذشته طبق برنامه بهنگام شده تا پایان ماه گزارش.به هر حال کنتل پروژه های عمرانی ریزه کاری زیاد داره و در صورتی که سوار شی بهش خیلی راحت و لذت بخشه بخصوص اگر پروژه بزرگ باشه و توی سایت و محل اجرا پروژه باشی.

jmie1980

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز . اگه کمک کنیین ممنون میشم .
pms - 1 در پروژه چیه و به چه درد میخوره ؟
2- چجور میشه هم زمان در پریماورا هم گزارش روزانه ، هفتگی و ماهانه گرفت ؟ اگر برای روزانه data date رو 1 روز جلو ببریم برای هفتگی باید تاریخ 6 روز بعد را بنویسیم یا بعد از هفتمین روز گزارش گیری روزانه می توان آن را بعنوان هفتگی حساب کرد ؟
تشکر فراوان

دوست عزيز سلام
همانطوري كه دوست عزيزمون گفتند pms يعني سيستم اندازه گيري پيشرفت كار و بدين صورت نوشته مي شود كه:
شما تعيين مي كنيد به ازاي هر كاري كه انجام مي دهيد چقد ر پيشرفت خواهد گرفت
به عنوان مثال شما عمليات خاكبرداري رو انجام داديد. پس بايد 20% پيشرفت بگيريد. اين مدرك رو بايد براي تمام كارها تا پايان پروژه انجام دهيد و تاييديه كارفرما را نيز بگيريد. در pms همچنين روش درصد دهي نيز مشخص مي شود به عنوان مثال مي گيد براي اسكلت فلزي به صورت تناژي درصد خواهيم داد.

hashon

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من یه برنامه زمانبندی در رابطه با یک پرو‍ه ساختمانی نوشتم که مشکلی نداشتم تا اینکه خواستم اولین فعالیتم را که یک فعالیت بحرانی هم بود پاک کنم اما به محض پاک شدن کل مسیر بحرانی من از حالت بحرانی خارج میشود و مسیر بحرانی جدید از یک جایی وسط برنامه شروع میشود
میخواستم بدونم علتش چیه و چجوری می تونم درستش کنم
ممنون

Pouneh-sn

عضو جدید
PMS

PMS

Progress Measurement System یا سیستم اندازه گیری پیشرفت جدول یا مستندی است که نشان میده شما درصدهای پیرفت رو بر چه اساسی محاسبه میکنید؟ مثلا ممکنه در پایین ترین سطح (فعالیتها) از درصد پیشرفت بر اساس صدور اسناد درصد بدین .مثل IFI 40% IFA 60% IFC 80% AFC 100%
و در سطوح بعدی با توجه به وزن فعالیتهای عمل میکنن یا هر جور دیگه...
معمولا روی این سند با کارفرما یا به صورت داخلی بسته به منظور گزارش به توافق میرسین و از اون به بعد برای گزارش دهی ازش استفاده میکنین.
سوال دومتون رو متوجه نمیشم. ولی اگر به ترتیب تاریج جلو برید مثلاً ماهانه اول ماه باشه هفتگی 4 ام باشه و روزانه 5 ام! یا هرجور بشه مرتب کرد نباید مشکلی داشته باشین مگر اینکه فیلد سفارشی Global Changeداشته باشین برای پیشرفتهای طی هفته که در اون صورت از بیش لاینهای موقت و نماهای گزارش ماهانه و هفتگی و روزانه استفاده کنین جواب میگیرین

هم زمان در پریماورا هم گزارش روزانه ، هفتگی و ماهانه گرفت ؟ اگر برای روزانه data date رو 1 روز جلو ببریم برای هفتگی باید تاریخ 6 روز بعد را بنویسیم یا بعد از هفتمین روز گزارش گیری روزانه می توان آن را بعنوان هفتگی حساب کرد ؟
تشکر فراوان[/QUOTE]

Boruziniyat

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من یه برنامه زمانبندی در رابطه با یک پرو‍ه ساختمانی نوشتم که مشکلی نداشتم تا اینکه خواستم اولین فعالیتم را که یک فعالیت بحرانی هم بود پاک کنم اما به محض پاک شدن کل مسیر بحرانی من از حالت بحرانی خارج میشود و مسیر بحرانی جدید از یک جایی وسط برنامه شروع میشود
میخواستم بدونم علتش چیه و چجوری می تونم درستش کنم
ممنون
سلام
بررسی کن که روابط پیش نیازی فعالیتی که از وسط برنامه بحرانی میشه را چطوری تعریف کردی. دو احتمال وجود داره یکی اینکه lag زیادی داره از مثلاً شروع پروژه یا اینکه قیودی داره که در تعیین شروع فعالیت حاکم شده اند.

بالا