کمک رباتیکی!!!

mifoam

عضو جدید
;)سلام.
من مهندسی کامپیوتر می خونم ولی به ربات و رباتیک و.... خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا کمک کنید. اینم بدونید که من میخوام از صفر شروع کنم.(( در واقع صفرم:D)).

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
تكراي است
اول برنامه نويسي كدويژن را ياد بگير

ahad-sanobary

عضو جدید
سلام
به نظر من بهتره اول کمی در مورد الکترونیک و مکانیک مطالعه داشته باشی
تا بتونی اقدام روبوتیکی انجام بدی

robo85

عضو جدید
سلام اگه من بخام مسیریاب بسازم شما چه میکرویی پیشنهاد میکنید؟ میگن 8051 نویزش کمتره ولیavr کارباهاش راحت تره من بین دوراهی موندم بالاخره کدومش؟:warn:

robo85

عضو جدید
من خیلی وقته دنبال روشهایی واسه حفظ تعادل رباتم . دانشجوها ومبتدیها معمولا ژیروسکوپ رو پیشنهاد میکنن ولی من دنبال یه چیز دیگه به اسم پیروسکوپ هستم تواینترنتم گشتم چیزجالبی ندیدم دربارش اگه کسی چیزی راجع به طرز کارش و ...میدونه لطفا بذارش رو سایت.

:)

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
سلام اگه من بخام مسیریاب بسازم شما چه میکرویی پیشنهاد میکنید؟ میگن 8051 نویزش کمتره ولیavr کارباهاش راحت تره من بین دوراهی موندم بالاخره کدومش؟

DSPIC > PIC > AVR > 8051

alianvari

عضو جدید
برای یادگیری رباتیک از صفر تا تا مرحله صنعتی می تونی با ما تماس بگیری و عضو کلوپ رباتیک بشی.

www.robomakers.com
22222403
09123146390
سرای ربات سازان پارسی

Maakaan AloneBoy

عضو جدید
;)سلام.
من مهندسی کامپیوتر می خونم ولی به ربات و رباتیک و.... خیلی علاقه دارم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا کمک کنید. اینم بدونید که من میخوام از صفر شروع کنم.(( در واقع صفرم:D)).

اگه میخواهی حرفه ای کار کنی ببین به کدوم قسمت ربات علاقه داری.چون ربات خیلی گسترده هست شما نمیتونی همش رو یاد بگیری.

ربات از این دو بخش کلی تشکیل شده:

Mechatronic که شامل مکانیک و الکترونیک میشه.
Artifficial Intelligence یا همون هوش مصنوعی .

یعنی به صورت کلی ببین به مکانیک علاقه داری یا الکترونیک یا برنامه نویسی.;)

اگه مسیرت رو مشخص کردی بگو تا برت کتاب های مختلف بفرستم تا شروع کنی.